„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Od 3 do 10 czerwca 2017 r. trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji. Czytanie najmłodszym dzieciom w szkole odbywało się tym razem pod hasłem „Czytanie zbliża”. Drugą tegoroczną myślą przewodnią było „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”. Czytając literaturę uczymy szacunku, przyzwoitości, odwagi, wrażliwości na piękno, dokonywania właściwych wyborów.

 

W szkole zostały rozwieszone plakaty informujące o w/w akcji oraz tzw. „Wyjątkowa lista książek” dla dzieci i młodzieży, a także dla rodziców i dziadków do wspólnego czytania, na której umieszczone zostały proponowane tytuły ciekawych pozycji promujących wzorce właściwych postaw i zachowań.

 

Jak co roku bibliotekarka pani Joanna Czyż wraz z aktywem bibiotecznym: Nikolą Manik, Karoliną Pisarzewską, Anią Słończewską i Patrycją Rembecką czytały najmłodszym dzieciom uczęszczającym do naszej szkoły. Głośne  czytanie z podziałem na role sprawiło wiele frajdy, zarówno czytającym, jak i słuchającym.

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do czytania swoim pociechom, bo książka to niewątpliwie jeden ze sposobów na uniknięcie trudności  wychowawczych, jak również sposób na lepsze radzenie sobie ze wszelkimi emocjami.


 

Joanna Czyż

 


Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wprowadzone przez M. Paluszek