AKCJA ,,MŁODY DIAGNOSTA”

11 października, w ramach programu profilaktycznego „B&N – czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ”, w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Młody Diagnosta”. Polegała ona na sprawdzeniu stanu technicznego rowerów tych uczniów, którzy przyjeżdżają nimi do szkoły.

 

Działanie zostało przeprowadzone przez zaprzyjaźnionego z naszą placówką policjanta -  Pana sierżanta sztabowego Radosława Wasilewskiego.

 

Po przypomnieniu przez naszego gościa obowiązkowego wyposażenia roweru oraz podstawowych zasad ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, uczniowie przygotowali do przeglądu swoje jednoślady i poddali je kontroli.

 

Pan sierżant przypominał  dzieciom, jak ważna jest dobra widoczność  i  zachęcał dzieci do wyposażenia roweru w dodatkowe lampki oświetleniowe, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty.

 

Uczniowie, których rowery posiadały pełne obowiązkowe wyposażenie, otrzymały od prowadzącego upominki  w postaci opaski i kamizelki  odblaskowej. Dzieci nagrodzone zostaną również  pamiątkowymi  dyplomami „Młodego Diagnosty”, które zostaną im wręczone  podczas apelu z okazji  zbliżającego się Święta Niepodległości.

 

 

Monika Paluszek

 


Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wprowadzone przez M. Paluszek