Apel profilaktyczny


W dniu 04.01.2019 r. w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny pt. „Wolność – być wolnym od nałogów” dla uczniów klas III – VI.   Celem apelu było przekazanie uczniom wiedzy na temat mechanizmu nałogów, jak to się zaczyna oraz konsekwencje, jakie niesie dla osoby uzależnionej i ludzi w jego otoczeniu.

 

Poprzez ten apel włączyliśmy się do kampanii społecznej ,, Nie spal się na starcie”, której celem jest przekonanie młodych ludzi do tego, żeby nie zaczynali palić papierosów. Osoby znane z telewizji, tzw. celebryci przekonywali, że palenie to nałóg, który wyniszcza organizm człowieka i niezwykle trudno z nim zerwać. Mechanizm uzależnienia działa tak samo jak przy każdym innym nałogu. Dlatego człowiek powinien być wolny, co rozumiemy - nieuzależniony, by móc realizować swoje życiowe cele, dbając przy tym o zdrowie, kondycję i sprawność fizyczną.


Apel zaczął się od obejrzenia filmu ,,Nie spal się na starcie. Uczniowie obejrzeli go w wielkim skupieniu. Następnie uczniowie klasy 5a przedstawili scenki o szkodliwym działaniu papierosów w scence ,, Sąd nad papierosem”. Czuwała nad tym pani Agnieszka Sztabnik wychowawca klasy 5a. Całość przeplatana pięknie wykonanymi utworami ,, Moja dziewczyna” i ,, Wolność”, które przygotowała pani Kinga Żabik wraz z uczniami.


Na koniec apelu pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz wręczyła nagrody za konkurs ,,Mój wolny czas bez komputera” przeprowadzony w listopadzie 2018 r. wśród uczniów klas czwartych. Konkurs przeprowadzono w ramach Innowacji ,, Wiem co jem: zdrowo, bez nałogów i sportowo” z inicjatywy pedagoga i psychologa szkolnego.


Koordynatorem była Beata Kownacka – pedagog szkolny a osobami wspierającymi pani Monika Brzezińska – Pająk- logopeda i pani Ilona Dygus psycholog.

Beata KownackaInformacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wpisane przez M. Paluszek