DLA NIEPODLEGŁEJ


 

Ostatnie tygodnie to intensywne działania uczniów klas 1 -3 dla Niepodległej.


Zaczęliśmy ich realizację już we wrześniu od spotkania z pisarką p. Wiolettą Piasecką, która swoją twórczością patriotyczną wprowadziła nas w realia życia w czasie zaborów, ukazała, co znaczyła w owych czasach miłość do ojczyzny, a to wszystko widziane oczami dzieci – Faustynki i Ignasia.

 

Później stopniowo we wszystkich oddziałach klas młodszych odbył się cykl zajęć „Jaki znak Twój?”, w trakcie których w różnorakiej formie i różnymi metodami poznawaliśmy nasze symbole narodowe oraz tło historyczne Narodowego Święta Niepodległości.

 

Intensywnie przygotowywaliśmy się do najważniejszego dnia – 9 listopada 2018 r., w którym cała społeczność szkolna świętowała 100 – tną rocznicę odzyskania niepodległości. W tym czasie dzieci wykonywały różnorodne kompozycje w barwach narodowych, które upiększały nasze klasopracownie i korytarze. Naszą szkołę ozdobiły w listopadzie polskie chorągiewki, orły, gazetki tematyczne, biało – czerwone kwiaty, serca, liście, drzewka, kotyliony itp. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu także najmłodszych uczniów cała szkoła wyglądała uroczyście i biało – czerwono.

 

We wszystkich klasach dzieci wykonywały różnorodnymi technikami prace plastyczne „Orzeł Biały – nasza duma”.

 

Klasy drugie pisały wyjątkowe kartki dla Polski z życzeniami z okazji Odzyskania Niepodległości, niektóre z nich zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

 

Ponadto odbywały się spacery do miejsc pamięci narodowej, aby zapalić znicze na grobach żołnierzy. To był także czas czytania i recytowania wierszy patriotycznych, słuchania pieśni patriotycznych oraz chwile z literaturą patriotyczną, czytaną między innymi przez Wolontariuszy.

 

A 9 listopada 2018r. o godzinie 11. 11 uczniowie klas 0 – 3 przyłączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej”, zgromadzili się przed szkołą i wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. A potem ruszyliśmy z własnoręcznie wykonanymi biało – czerwonymi chorągiewkami w Korowodzie Niepodległości ulicami Nasielska. Nasze uroczyste obchody kontynuowaliśmy 13 listopada, uczestnicząc w apelu przygotowanym przez uczniów klas zerowych i ich wychowawców.

 

Wśród maluchów nie mogło zabraknąć również tematycznych zabaw, zgaduj – zgaduli, konkursów, kodowania, a nawet ćwiczeń ruchowych.

 

Najmłodsi aktywnie włączyli się w obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a tym samym udowodnili, że zasługują na miano młodych patriotów.

 

Wychowawcy klas 1 -3


Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wpisane przez M. Paluszek