Działania dotyczące realizacji Projektu „Niepełnosprawni są wśród nas”

Pokaz malowania obrazu „ustami” przez Agnieszkę Sapińską


W dniu 7 października 2016r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku, w ramach realizowanego Programu Niepełnosprawni  są wśród nas, odbyło się spotkanie z niezwykłą malarką - Agnieszką Sapińską, która maluje obrazy „ustami” na płótnie, stosując różne techniki, najczęściej olejną. Autorka prac należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK w Księstwie Liechtenstein, ściśle współpracuje z wydawnictwem AMUN. Swoje prace malarskie prezentuje zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Dzieci z klas integracyjnych uczestniczyły w bezpośrednim pokazie malowania obrazu „ustami”, obserwując niezwykły talent malarski naszego gościa. Autorka z dużym skupieniem malowała motywy roślinne, w których dominowały maki.

 

Publiczność z ogromną ciekawością i podziwem przyglądała się prezentowanej technice malarskiej naszego gościa oraz analizowała każdy ruch pędzla i pojawiające się,  wyważone w kolorach plamy na płótnie. Po zakończeniu pokazu, namalowany obraz wzbudził wśród dzieci ogromny zachwyt, o czym świadczyło nie tyko zadumanie, ale i gromkie brawa. Następnie brać uczniowska próbowała nadać tytuł powstałemu dziełu. Wśród wielu ciekawych propozycji, najbardziej spodobał się autorce - „Makowy raj”. Swój obraz, Agnieszka Sapińska przekazała na ręce pani Dyrektor Agnieszki Mackiewicz, która w imieniu całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie podziękowała autorce za wspaniałą wystawę dzieł, pokaz kunsztu malarskiego oraz krzewienie idei tolerancji dla niepełnosprawności.

 

Na koniec spotkania można było podziwiać oraz zakupić wystawione prace malarskie pani Agnieszki Sapińskiej.

 

 

W obecności  gościa  zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego - Niepełnosprawni  są wśród nas. Prace konkursowe dzieci z naszej szkoły zostały wyeksponowane na sali gimnastycznej.

 


Zwycięzcami zostali:


I miejsce:

Piotr Uszyński               kl. Ib

Weronika Rogalska        kl. IIb


II miejsce:

Barbara Zawadzka         kl. IIb

Bartosz Pająk                 kl. IIb


III miejsce:

Klara Arciszewska         kl. IIb

Jakub Wiśniewski          kl. IId

Zuzanna Wrońska          kl. Ib


Wyróżnienia:

Franciszek Żabik           kl.IIIb

Weronika Żołnierzak     kl.Ib

Karol Modzelewski        kl. Ib

Aleksandra Smolińska   kl. IIc

Kacper Stelmach            kl.IIb


W kategorii klas starszych na nagrody zasłużyli:

I miejsce:        Michał Daniszewski     kl. Vc

II miejsce:       Mikołaj Maziński         kl. VIb

III miejsce       Oliwia Dąbrowska       kl. IVc

Beata Janiszek
Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wprowadzone przez M. Paluszek