E-BIBLIOTEKA

Materiały wyszukane przez p. J. Czyż, bibliotekarza szkolnego

Wprowadzone przez p. M. Paluszek

 

slajd23slajd15

slajd33

biblioterapia

spacer-po-bibliotekachpngqiiz-11


dostap-do-lektur


Dostęp do darmowych audiobooków



W związku z brakiem możliwości korzystania z zasobów biblioteki szkolnej proponuję, aby uczniowie odwiedzili kilka ciekawych miejsc w sieci:


1. Na dobry początek imponujący zbiór interesujących audiobooków z serwisu wolnelektury.pl. Można z niego korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń. Audiobooki nagrywają znani aktorzy, wśród nich Danuta Stenka i Jan Peszek. Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół Wolne Lektury stały się serwisem o fundamentalnym znaczeniu - codziennie korzysta z nich ok. 85 000 (!) czytelników.

 


2. Audiobooki  za  darmo  na  YouTube.  Najważniejszym YouTube’owym  kanałem  z  audiobookami  jest  Audioteka,  mająca 58 tysięcy subskrypcji. Można na niej posłuchać za darmo ponad 400 książek po polsku. Pośród nich można znaleźć m. in. współczesne powieści, ciekawe biografie i klasykę z kraju i ze świata.


3. Warto  również  zwrócić  uwagę  na Nexto.pl,  gdzie znaleźć można podobną dawkę darmowych książek do słuchania. W znacznej części są to obszerne fragmenty kilku rozdziałów książki. Dobrym przykładem mogą być konwersacje dla średniozaawansowanych z języka angielskiego.


4. Można też zapoznać się z kanałem Słuchaj za darmo. Jest to kanał wspierany przez Audiotekę. Znaleźć tam można kilkadziesiąt darmowych pozycji audiobooków i regularnie dodawane są kolejne.

 

Życzę miłej lektury
Joanna Czyż

(bibliotekarz)