GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY


Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Nasielska.

 

W tym roku odbyła się już XI edycja „Wiosennych zmagań z ortografią”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Anna Korycka, Beata Kownacka, Monika Brzezińska-Pająk.

 

Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą było napisanie dyktanda ortograficznego, które oceniane było indywidualnie. Druga część polegała na pracy grupowej. Każdy zespół szkolny rozwiązywał test, który składał się z dziewiętnastu zadań sprawdzających wiedzę ortograficzną i umiejętność zastosowania jej w praktyce. Poszczególne grupy pracowały na ocenę dla swojej szkoły.

 

Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Do rywalizacji łącznie przystąpiło dziewiętnastu uczniów z pięciu szkół podstawowych naszej gminy.

 

Podsumowanie konkursu i wyłonienie laureatów odbyło się 21 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. W zastępstwie Pana Burmistrza na uroczystość przybył Sekretarz Gminy Nasielsk Pan Marek Maluchnik.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Sekretarza, oprócz laureatów, otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu. Na ręce dyrektorów i nauczycieli złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym w tym dniu do naszej szkoły.


Cieszymy się z dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia oraz możliwość corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.

 

LAUREACI

Kategoria indywidualna


I miejsce – Amelia Mazurkiewicz (Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami”)

II miejsce – Jan Czarnecki (Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich)

Alicja Rutkowska (Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach)

III miejsce – Kacper Ciarka (Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach)


Wyróżnienia

Maciej Mychliński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Nasielsku)

Alicja Mazurkiewicz ( Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami”)

Kategoria drużynowa

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nasielsku

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami”.
Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wpisane przez M. Paluszek