Ia i Ic na wycieczce w Ośrodku Szkoleniowo-Integracyjnym „ Młyn Gąsiorowo”


26 marca 2019 r. uczniowie klas I a i I c pod opieką pań: B. Góreckiej, M. Olbryś, M. Brzezińskiej-Pająk i K. Obojskiej wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Szkoleniowo-Integracyjnego „ Młyn Gąsiorowo”.

 

Staropolskim zwyczajem zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci oraz powitani ciepłą herbatą, przy której dzieci zjadły śniadanie. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na temat „ Wielkanoc na wsi”. Uczniowie poznali historię, tradycje i zwyczaje świąteczne na wsi, a następnie własnoręcznie wykonali pisanki. Później przyszedł czas na warsztaty kulinarne, podczas których , pod czujnym okiem pani Ani, dzieci uczyły się lepienia pierogów. Po tych atrakcjach na wszystkich czekał smaczny obiad: zupa i własnoręcznie wykonane pierogi. Na zakończenie pobytu można było zakupić pamiątki, będące rękodziełem uczestników Terapii Zajęciowej w Świeszewie.

 

To była bardzo udana wycieczka. Pomimo brzydkiej pogody wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Sympatyczni właściciele, miła obsługa oraz pełne wigoru animatorki zadbali, aby czas tu spędzony upłynął nam wesoło i radośnie. Z pewnością tu wkrótce wrócimy i „ poszalejemy” na placu zabaw „ Gąsiorkowo”, który kusi swoimi atrakcjami.


 

M. Olbryś