NASI UCZNIOWIE NA PODIUM W ELIMINACJACH REJONOWYCH TURNIEJU BRD

Eliminacje rejonowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym za nami. Obyły się one 7 maja 2019 r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Gen. Sosnkowskiego w Warszawie.


W turnieju brały udział 23 szkoły: 13 drużyn z I grupy wiekowej - 5 - 6 kl. (52 uczestników) i 10 drużyn z II grupy wiekowej 7 - 8 kl. - III gimnazjum (30 uczestników).


Powiat nowodworski reprezentowały drużyny z naszej szkoły:

I grupa wiekowa w składzie: Patrycja Czyż kl. 5a, Agata Waleśkiewicz kl. 5b, Szymon Chmurski kl. 5b, Jakub Nagel kl. 5c

II grupa wiekowa w składzie: Maria Zawadzka, Jan Biernacki, Maksymilian Obidziński z klasy 7a.


Wszyscy zawodnicy rozwiązywali 2 testy teoretyczne oraz zmagali się w konkurencjach praktycznych.


Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów obowiązujących pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.


Konkurencje praktyczne polegały na pokonaniu rowerem sprawnościowego toru przeszkód, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Drużyna z II grupy wiekowej uplasowała się na III miejscu.


Drużyna z I grupy wiekowej uplasowała się na II miejscu i reprezentować będzie rejon warszawski podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 maja w Warszawie.


Najlepszym uczestnikiem Turnieju w I grupie wiekowej okazał się Szymon Chmurski zajmując I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.


 

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom - JESTEŚCIE WIELCY!!!

 

Opiekunowie drużyn:

Monika Paluszek i Magda Mackiewicz

 

  


Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wpisane przez M. Paluszek