ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2016/2017


VIII MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM


Kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim dobiegła końca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.


Konkurs rozgrywał się w następujących kategoriach:

 


Kategoria I dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej – „Warszawa - Moje Miasto ” – prace plastyczne w technice płaskiej – maksymalny format A – 2, wykonane w trwałych technikach plastycznych (malarstwo, rysunek, collage itp.).Kategoria II  dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej –  „Warszawa we  wspomnieniach ” – forma: album, wywiad, słuchowisko, film.


Pod koniec maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.


W tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach:


W kategorii dla uczniów klas I – III

I miejsce zajęła Kinga Rostkowska z kl. III c


W kategorii dla uczniów klas IV – VI  (jury przyznało dwa pierwsze miejsca):

I miejsce Karol Nagel z kl. IV c

I miejsce Laura Ziemińska z kl. VI b

– wyróżnienie otrzymała Natalia Ziemińska z kl. VI b.


Wszystkich nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone w czasie święta patrona szkoły SP nr 143 w Warszawie w dniu 27 października 2017 r.


Krzysztof Macias
Powiatowy Konkurs Matematyczny Mały Myśliciel


20170606_103706W grudniu, bieżącego roku szkolnego, uczniowie klas szóstych wzięli udział w I etapie kolejnej edycji konkursu matematycznego Mały Myśliciel. Najlepsi z nich 3 czerwca, w Gimnazjum publicznym nr 2 w Nowym Dworze Maz. przystąpili do etapu drugiego. Ich celem było jak najlepiej rozwiązać 5 niełatwych zadań. I powiodło się, gdyż wśród siedmiu osób nagrodzonych, aż 3 są z naszej szkoły:

 

 

Mikołaj Maziński z kl. VIb – I miejsce

Laura Zielińska kl. VIb – II miejsce

Natalia Ziemiańska kl. VIb – III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom

i życzymy kolejnych sukcesów.

 


Justyna Puta
II edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania

galeria

dscn185724 maja w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczestniczyło w nim 14 szkół, z których każda wyłoniła w eliminacjach szkolnych 3 najlepszych uczniów.

 

Szkoła Podstawowa im. St. Starzyńskiego, podobnie jak inne szkoły w powiecie, również wytypowała trzech reprezentantów przygotowywanych przez polonistki: panią B. Kozłowską i panią A. Korycką. Ku naszemu zadowoleniu dwoje z nich zostało nagrodzonych: Julia Piątek – uczennica klasy VIb zajęła I miejsce w konkursie i Natalia Pawłowska – uczennica klasy IVa wywalczyła III miejsce.


Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapału i ambitnych planów na przyszłość.Joanna Czyż
Eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym

galeria


20170524_142731Eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym za nami. Obyły się one 24 maja w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul.  Gen. Sosnkowskiego. W turnieju brało udział 11 szkół podstawowych (44 uczestników) i 10 szkół gimnazjalnych (30 uczestników).

 

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Alicja Frądczyk kl. 6d, Weronika Gontarz kl. 5a, Bartosz Dygus kl. 6b i Jan Biernacki kl. 5b pod opieką p. M. Mackiewicz i p. M. Paluszek reprezentowała powiat nowodworski.

 

Wszyscy wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów obowiązujących pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym. Test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.  Konkurencje praktyczne, a więc  sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne.

 

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z rejonu warszawskiego.

 

Drużyna naszej szkoły uplasowała się na drugim miejscu w kategorii szkół podstawowych i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca.

 

 

Monika PaluszekSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „NASIELSK W KWIATACH”

Konkurs trwał od dnia 12.04. do dnia 22.05.2017r.

Ogółem wpłynęło 118 prac konkursowych, w tym z poszczególnych klas:


0a  -   8        1a - 1       2a - 8         3a - 1          4a  - 5           5a  -  5            6c - 1

0b. - 24        1b - 2       2b - 2        3e - 2          4b -  1           5b - 13

0c  -  35                         2e - 1        3g - 1          4c -  1            5c -   1

2f – 1        3f - 1                                5d  -  6


Klasą zwycięską jest klasa 0c

(wychowawca Anna Falkowska i 25 dzieci)

dsc04514_1dsc04507_2dsc04508_3

PODSUMOWANIE WYNIKÓW SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MISTRZ RACHUNKU DLA KLAS IV - VI


W dniu 9 maja 2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się  konkurs matematyczny poprawnego i szybkiego liczenia.

 

Celem konkursu było:


1. Promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci.

2. Dowartościowanie dzieci uzdolnionych matematycznie.

3. Ułatwienie dzieciom i młodzieży ujawnienia potencjalnych możliwości.

4. Doskonalenie umiejętności obliczeń pamięciowych.

5. Stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji.

 

Konkurs był adresowany do uczniów klas IV - VI.  Przystąpiło do niego 49 uczniów; 22 z klas czwartych, 13 z klas piątych i 14 z klas szóstych.

 

 


PODSUMOWANIE  WYNIKÓW


 

Na poziomie klas czwartych tytuł Mistrza Rachunków otrzymał uczeń klasy IVd  Dominik Wiśniewski, zdobywając 114 punktów na 120.


Tytuł Wicemistrza zdobyły  cztery osoby:


- Maksymilian Czyż IVb - 107 pkt.

- Wiktor Kosewski  IVb - 106 pkt.

- Weronika Piątek IVd   -103  pkt.

-  Małgorzata Olbryś IVb - 101 pkt.

 

 

Na poziomie klas piątych uczniowie otrzymali tylko wyróżnienie:


1. Maciej Brzeski 5c - 73 pkt. na 100,

2. Karol  Tomaszewski 5c - 72pkt.

3. Monika Rokicka 5b - 71 pkt.


Na poziomie klas szóstych tytuł Wicemistrza Rachunków otrzymał uczeń klasy VIc Adam Laskowski zdobywając 86 pkt.  na 100. oraz wyróżnienie uczennica klasy VIb  Laura Ziemińska  - 83 pkt.

 

 

Gratulujemy zwycięzcom.

 

Justyna Puta
ETAP REJONOWY KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”


galeria


dsc_095618 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Kolasa - kl. 6e, Jakub Głodowski -  kl. 5d i Julia Wrońska -  kl. 4a wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów 8  szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.


Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.


W pierwszej części konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa. Składał się on z 20 pytań i zadań otwartych, wśród których były m.in. pytania dotyczące znajomości numerów WOPR – u, GOPR – u oraz telefonu zaufania  dla dzieci i młodzieży. Należało także wykazać się wiedzą na temat  obowiązkowego wyposażenia roweru, prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię, bezpieczeństwa nad wodą i w górach czy pomocy poszkodowanym w wypadku, a także  koledze w sytuacji, kiedy ktoś nęka go przez Internet. Nie zabrakło również pytań dotyczących funkcjonowania Policji, podstawowych zadań oraz czynności jakie wykonują poszczególne służby. Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli dodatkowo w teście sprawnościowym, po którym jury zsumowało punkty z obu konkurencji, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.


Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji  mł. insp. p. Marka Chodakowskiego oraz  Starosty Powiatu Nowodworskiego, p. Magdaleny Biernackiej.

 


Monika Paluszek - opiekun  drużyny
BEZPIECZNIE NA ROWERZE

galeria

 

dsc_0854W  sobotę, 13 maja, uczniowie kl. 4c Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku: Natalia Księżyk, Katarzyna Piątkowska i Jakub Domała wzięli udział w X edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór.

 

W tym roku do konkursu związanego z  bezpieczeństwem na drodze przystąpiło 48 uczniów klas czwartych z 16 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego.


Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerowym torze przeszkód.


Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor szkoły.


Najlepszym uczestnikiem tegorocznych zmagań została nasza uczennica – Katarzyna Piątkowska i to ona otrzymała rower - główną nagrodę. W klasyfikacji szkół drużynowo wywalczyliśmy III miejsce!


W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.


 

Monika Paluszek – opiekun drużyny

 


Szkolny Konkurs Przyrodniczy


W kwietniu 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy. Przystąpiło do niego 39 uczniów z klas piątych  i szóstych. Uczestnicy tego konkursu wykazali się dużą wiedzą w zakresie przyrody.

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce - Filip Tomczyk – kl. VI a

II  miejsce – Adam Laskowski – kl. VI c

III miejsce zajęli:

Natalia Polańska – kl. VI e

Laura  Ziemińska – kl. VI b

Patrycja Rutkowska – kl. VI d

Adrian Mikulski – kl. VI c

Greta Zwierzyńska – kl. VI b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 

 
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

Uczniowie z klas IV-VI w marcu 2017 r. wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego - Eko-Planeta.

Wyniki konkursu:

W konkursie tym można było zdobyć maksymalnie 38 punktów.

W etapie szkolnym najlepszy wynik uzyskał Filip Tomczyk z kl. VI a - 30 punktów.

Natalia Ziemińska – kl. VI b -28 punktów

Natalia Polańska – kl. VI e i Adam Laskowski – kl. VI c -27 punktów

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 
IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy”

W ramach tego konkursu uczniowie z klas 0 – III wykonywali plakat ekologiczny z hasłem.

Klasy IV – VI – ulotkę edukacyjną łącząca w sobie zarówno część plastyczną, jak i tekstową, nawiązująca do problemu „niskiej emisji”, mająca na celu m. in. uświadomienie o dużej szkodliwości spalania śmieci  w gospodarstwach domowych, wskazującą działania jakie należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza.

 

Wyniki konkursu w etapie szkolnym

 

Kategoria klas O -III

I miejsce – Franciszek Żabik - kl. III -b

II  miejsce – Luiza Rosłońska – kl. II d

III miejsce – Kinga Gągolewska – kl. III a i Ksawery Rosłoński -kl. II d

 

Wyróżnienia

Małgorzata Będowska – kl. O c

Mateusz Marszałek – kl .III b

Julia Tylińska -kl. III b

 

Kategoria klas IV -VI

I miejsce – Natalia Ziemińska- kl. VI b

II  miejsce – Adrian Bogusz - kl. IV e i Ewelina Suwińska - kl. VI e

III miejsce – Samanta Jankowska -kl. IV e

Wyróżnienie - Karolina Marek – kl. IV d

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

galeria

 

     Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza  Nasielska.


W tym roku odbyła się już IX edycja „Wiosennych zmagań z ortografią”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Anna Korycka, Beata Kownacka, Monika Brzezińska-Pająk i Nina Turek.

 

Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni  uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Część pierwsza odbyła się na poziomie szkolnym.  Najlepsi uczniowie z każdej szkoły 4 kwietnia przystąpili wspólnie do drugiego etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Łącznie rywalizowało ze sobą 40 uczniów klas trzecich.


Test konkursowy składał się z dyktanda oraz 10 zadań sprawdzających czujność ortograficzną.


Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Podsumowanie  konkursu  i wyłonienie laureatów odbyło się  28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Bogdan Ruszkowski, który to objął konkurs patronatem oraz zapewnił i wręczył   nagrody.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Pana Burmistrza otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu. Na ręce dyrektorów złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół. Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu klasy IIIe przygotowany przez panią  Dorotę Fijalską.


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym w tym dniu  do naszej szkoły.

 

Cieszy nas fakt dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia  oraz  możliwość  corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.

 

 

LAUREACI:

I miejsce - Piotr Czarnecki,  SP w Budach Siennickich

II miejsce - Kacper Tybuchowski,  SP w Dębinkach

III miejsce - Julia Kucińska,  SP w Cieksynie

III miejsce – Patrycja Czyż,  SP w Nasielsku

III miejsce – Franciszek Żabik,  SP w Nasielsku

 

WYRÓŻNIENIA:

Bartłomiej Gerasik , SP w Cieksynie

Adrian Dziewanowski, kl. III a, SP w Nasielsku

Bartosz Łyczkowski, kl. III e, SP w Nasielsku

Nikola Dąbrowska, kl. III e, SP w Nasielsku

Alicja Kosela, kl. III e SP, w Nasielsku

Aleksandra Osiecka, kl. III c, SP w Nasielsku

Michał Rasiński, kl. III g,  SP w Nasielsku

Julia Tylińska, III c, SP w Nasielsku

GRATULUJEMY!!!!

Organizatorzy
Konkurs plastyczny “Moja bajka na dobranoc”

dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


 

1-16

I miejsce

Joanna Rucińska (grupa 0b)

Stanisław Tomasiński (grupa 0b)

Julia Boczkowska (grupa 0c)


II miejsce

Anna Strzeszewska (grupa 0a)

Zuzanna Śliwińska (grupa 0b)

Małgorzata Będowska (grupa 0c)


III miejsce

Bartosz Szkutnik (grupa 0a)

Lena Gołębiewska (grupa 0b)

Magdalena Uszyńska (grupa 0c)

 

Wyróżnienia:

Filip Grzymkowski (grupa 0a)

Laura Sierzputowska (grupa 0a)

Arek Kowalski (grupa 0a)

Julia Oleksa (grupa 0a)

Olaf Olszewski (grupa 0b)

Maksymilian Osiadacz (grupa 0b)

Filip Głogowski (grupa 0b)

Patrycja Chmielewska (grupa 0b)

Sebastian Wietecki (grupa 0b)

Barbata Traczyk (grupa 0c)

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

 Konkurs plastyczny “Czyste powietrze wokół nas”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


 

 

2I miejsce

Filip Kozarzewski (grupa 0b)

Magdalena Uszyńska (grupa 0c)


 

II miejsce

Jakub Szafrański (grupa 0c)


III miejsce

Lena Gołębiewska (grupa 0b)


 

Wyróżnienie

Filip Grzymkowski (grupa 0a)

 

 

 


 

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.


Wychowawcy oddziałów przedszkolnychKONKURS FOTOGRAFICZNY „WIEM, CO JEM”.

I miejsce:


Aleksandra Smolińska kl. II c

Dawid Ciesielski kl. II d

Maja Olbryś kl. II e


II miejsce:

 

Daria Jaszczak kl. I b

Karol Modzelewski kl. I b

Miłosz Roszak kl. II c

Natalia Zasadzińska kl. II d


III miejsce:

 

Piotr Uszyński kl. I b

Urszula Chruścińska kl. II e

Maja Hajden  kl. IV b

 

 

Wyróżnienia (prace wyjątkowe, lecz niezgodne z regulaminem konkursu)

 

Miłosz Zakrzewski  kl. b

Wiktor Ostrowski kl. I b

Hubert Księżyk kl. I b

Blanka Dygus kl. II b

Magdalena Ołtarzewska kl. II c

Nadia Manik kl. II e

Bartek Falęcki kl. III f

Amelia Zakrzewska kl. IV b

 

 

Nagrody pocieszenia :

 

Marcel Skierkowski kl. II c

Liwia Kobrzyńska kl. II e

Bartosz Bziuk kl. II e

Agata Rosłońska kl. II f

Jakub Kosewski kl. III b

Wiktoria Skierkowska kl. III g

Oliwia Chojnacka kl. V b

 

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, na których czekają atrakcyjne nagrody!

 

 

Ilona Dygus

Monika Brzezińska - Pająk

Katarzyna Milewska

 


Lista finalistów quizu o zdrowym żywieniu „Wiem, co jem”

Klasy I


1 miejsce:  Orest Branicki kl. I b

2 miejsce: Iwona Szczepaniak kl. I a

3 miejsce: Maja Kukiełka kl. I a

 

 

Klasy II


 

1 miejsce: Dawid Ciesielski kl. II d

2 miejsce: Alicja Rosłońska kl. II f

3 miejsce: Blanka Dygus kl. II b

 

 

Klasy III

 

1 miejsce: Szymon Chmurski kl. III b

2 miejsce: Alicja Domała kl. III c

3 miejsce: Michał Urbiak kl. III c

 

 

Klasy IV


 

1 miejsce: Julia Walesiak kl. IV b

2 miejsce: Miłosz Fiet kl. IV d

3 miejsce: Klara Kutra kl. IV d

 

 

Klasy V


 

1 miejsce: Oliwia Chojnacka kl. V b

2 miejsce: Maksymilian Obidziński kl. V b

3 miejsce: Ewelina Wyrzykowska kl. V a

 

 

Klasy VI


 

1 miejsce: Jakub Lewandowski kl. VI b

2 miejsce: Greta Zwierzyńska kl. VI c

3 miejsce: Bartosz Dygus kl. VI b


Gratulujemy finalistom, na których czekają nagrody!


Ilona Dygus

Monika Brzezińska - Pająk

Katarzyna Milewska

 

ELIMINACJE POWIATOWE
IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

galeria


dsc_071725 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne cele konkursu.

 

Od godziny  9.00 w zmaganiach rywalizowało 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu nowodworskiego. Drużyny szkół podstawowych składały się z czterech osób (2 dziewczynek i 2 chłopców), natomiast szkoły gimnazjalne były reprezentowane przez drużyny trzyosobowe.

 

Szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku;

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

 

Gimnazja

Gimnazjum z Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku.

 

Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji: podkom. Katarzynę Mac – sędzia główny, podkom. Marcina Goschorskiego,  rzecznika prasowego Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim -  mł. asp. Szymona Koźniewskiego oraz ratowników medycznych: p. Janusza Pawłowicza i Macieja Zielińskiego.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jazda po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Wszyscy biorący udział w turnieju rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Pierwszy, składający się z 25 pytań, obejmował zagadnienia znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Drugi, składający się z 10 pytań, polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Wszystkie zagadnienia teoretyczne zostały przygotowane przez specjalistów z Komendy Stołecznej Policji. Nad całością czuwała podkom. Katarzyna Mac.

 

Kolejna konkurencja polegała  na udzieleniu przez całą drużynę pomocy osobie poszkodowanej. Zadania w tej kategorii zostały przeprowadzone przez ratowników medycznych.

 

Ostatnim elementem turnieju był tor przeszkód. Zasady pokonywania toru przedstawili uczestnikom policjanci z Komendy Stołecznej i Powiatowej i to oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Przeszkody i użyte w rywalizacji rowery były własnością KSP.

 

Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach

Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim- Modlin Twierdza

 

 

Najlepsi uczestnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej:

Bartosz Dygus - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku,

Kajetan Kiliś - Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach.

 

 

Drużyny oraz najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Nowodworskiego, Burmistrza Nasielska oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego.

 

W kolejnym etapie, który odbędzie się 24 maja w Warszawie, nasz powiat reprezentować będą drużyny: w kategorii szkół podstawowych  – Alicja Frądczyk kl. VId, Weronika Gontarz kl. Va, Bartosz Dygus kl. VIb, Jan Biernacki kl. Vb rez. Oliwia Chojnacka kl. Vb, Jakub Lewandowski kl. VIb ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku pod opieką p. Moniki Paluszek.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych – Emilia Ćwik kl. I, Mateusz Matuszewski kl. II, Jakub Śliwiński kl. II z Publicznego Gimnazjum  przy Liceum Ogólnokształcącym  pod opieką p. Małgorzaty Łuczyńskiej.

 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  W tym miejscu bardzo dziękujemy Paniom: Ewie Lipowskiej, Magdzie Mackiewicz oraz Małgorzacie Sitek za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu eliminacji powiatowych XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Koordynator Turnieju

Monika Paluszek
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW W RAMACH SZKOLNEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „B&N, czyli B jak bezpieczny, N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”


W naszej szkole realizowany jest szereg działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jednym z nich jest udział w programie skierowanym do pieszych i rowerzystów: B&N, czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego.


W ramach tego programu odbyły się szkolne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym: polonistyczny, informatyczny i muzyczny.


Konkurs polonistyczny polegał na napisaniu przez klasy 1 i 2 krótkich rymowanek


I miejsce – Norbert Żbikowski kl. 2d

II miejsce – Amelia Kazimierczak kl. 1 a

III miejsce – Joanna Osińska kl. 2a


Klasy 3 i 4 miały za zadanie napisać wiersz


I miejsce – Bartosz Łyczkowski kl. 3e

II miejsce – Julia Polańska kl. 3d

III miejsce – Natalia Pawłowska kl. 4a


Konkurs informatyczny polegał na wykonaniu plakatu promującego bezpieczne zachowanie na drodze wykorzystując  edytor graficzny.


I miejsce – Marta Możdżyńska  kl. 5a

II miejsce – Michał Daniszewski  kl. 5c

III miejsce – Adrian Bogusz kl. 4e


W konkursie muzycznym praca polegała na napisaniu tekstu piosenki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym do znanej melodii. W tym konkursie przyznanie miejsc okazało się bardzo trudne i dlatego przyznano ex aequo 4 I miejsca:


Lena Cieśla kl. 2b,

Amelia Kazimierczak kl. 1a,

Franciszek Żabik kl. 3b

Laura Ziemińska kl. 6b


Rozstrzygniecie konkursów i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia podczas podsumowania eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD, które odbyły się w naszej szkole.

Szkolny koordynator programu B&N

Monika Paluszek

 

IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO 
POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA

galeria

 

dsc_0462.jpgŻyjemy w czasach, kiedy umiejętność obsługi komputera i znajomość Internetu są koniecznością. Większość ludzi nie wyobraża sobie dnia bez ciągłego dostępu do informacji, sprawdzenia poczty e-mail czy przejrzenia wpisów na facebook. Coraz więcej spraw możemy załatwić za pomocą komputera, nie wychodząc z domu. Postęp technologiczny wymusza na nas konieczność stałego pogłębiania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny.

 

Nasza szkoła również stara się dotrzymać kroku rozwojowi techniki komputerowej. W tym roku zorganizowaliśmy już 9 edycję Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs, objęty honorowym patronatem Burmistrza Nasielska, kierowany był do uczniów szkół podstawowych  z terenu gminy Nasielsk.


Jego celem było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.

 


Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach:

 

Etap szkolny - Nauczyciel uczący zajęć komputerowych w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VI. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została sześcioosobowa  drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym. W skład każdej drużyny wchodziło po 2 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.


 

6 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.


 

Etap gminny polegał na sprawdzeniu wiedzy informatycznej uczniów poprzez rozwiązanie testu wiedzy składającego się z 30 pytań oraz praktycznym wykorzystaniu swojej wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi programów: Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft Power Point. Na wykonanie zadań konkursowych uczniowie mieli 90 minut.

 

W II etapie rywalizowało miedzy sobą 28 uczestników z 5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:

 


Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Julia Kamińska, Łukasz Matuszewski, Dawid Gajewski, Jakub Rzepkowski, Anna Borzyńska, Marcin Łuczak

 


Szkoła Podstawowa w Cieksynie:. Klaudia Kryśkiewicz, Marta Rozmysłowska, Rafał Nowakowski, Kamil Szpygiel.


Szkoła Podstawowa w Dębinkach:. Igor Kulisiak, Oskar Leszczyński, Dominik Ciuchciński,, Patrycja Komornicka, Karolina Masanowska, Bartosz Strzelczak.


Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Kacper Sawicki, Magdalena Wodyńska, Jakub Markowicz, Bartosz Zmysłowski, Karolina Bryśkiewicz, Marcin Ujazdowski.

 

 

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Natalia Księżyk, Aleksander Skłucki, Maciej Brzeski, Bartek Traczyk, Kinga Kolasa, Adam Laskowski.


Wyniki pracy uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie:  p. Małgorzata Miłoszewska, p. Wioletta Miętek, p. Cezary Wiśniewski, p. Mirosław Zaremba,  p. Monika Paluszek, p. Agnieszka Sztabnik, p. Mariusz Kraszewski.

 


Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, sponsorowany przez Nasielską Fundację Wspierania i Rozwoju Edukacji, odbyło się ogłoszenie wyników.

 


W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono zwycięzców  w trzech kategoriach:

 


W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się:

I miejsce – Igor Kulisiak (SP Dębinki) - 59 pkt.

II miejsce – Kacper Sawicki (SP Stare Pieścirogi) - 57 pkt.

III miejsce – Julia Kamińska (SP Budy Siennickie)- 57 pkt.

 


W kategorii klas piątych najlepsi okazali się:

I miejsce – Bartosz Zmysłowski (SP Stare Pieścirogi)- 54 pkt.

II miejsce – Jakub Markowicz (SP Stare Pieścirogi) - 42 pkt.

III miejsce – Dominik Ciuchciński (SP Dębinki)- 41 pkt.

 


W kategorii klas szóstych najlepsi okazali się:

I miejsce – Adam Laskowski (SP Nasielsk)- 56 pkt.

II miejsce – Marcin Łuczak (SP Budy Siennickie) - 54 pkt.

III miejsce – Marcin Ujazdowski (SP Stare Pieścirogi)- 51 pkt.

 


Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik  drużyny.

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach  – 300 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Nasielsku -  269,5 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dębinkach - 267 pkt.

 


Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

 

Organizatorzy

p. Agnieszka Sztabnik

p. Monika Paluszek

p. Mariusz Kraszewski
WARSZAWSKA SYRENKA - ELIMINACJE SZKOLNE


22 marca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Komisja w składzie: Beata Białorucka, Joanna Chmielewska, Aneta Czyż-Roszak, Barbara Kamińska, Beata Sokolnicka przesłuchała dwunastu uczestników z klas I - III.

 

Wyróżnienie otrzymali:


I miejsce –    Weronika Rogalska kl. IIb

II miejsce –   Zuzanna Kuczborska kl. IIc

Franciszek Żabik kl. IIIb

III miejsce –  Joanna Osińska kl. IIa

Patrycja Czyż kl. IIIc

Zuzanna Ziółkowska kl. IIIf

 


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


Eliminacje gminne odbędą się 29 marca 2017 r. w Nasielskim Ośrodku Kultury.

Aneta Czyż - Roszak
XVI Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

galeria


reprezentacja-sp-nasielsk-najlepsi_w_ekspresie11 marca 2017 r. odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu  Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. Reprezentacja  ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zdobyła: I miejsce w grze zespołowej Ekspres, II miejsce w klasyfikacji ogólnej, II miejsce w klasyfikacji drużyn klas czwartych (1 drużyna) i III miejsce (drużyna 2) oraz III miejsce w klasyfikacji klas trzecich  (drużyna 1).  Uczniowie klas III i IV rozegrali gry indywidualne: Olimpijczycy, Krzyżak, Prymus, Szeryf, oraz grę zespołową Ekspres. Wszystkie konkurencje wymagały od zawodników perfekcyjnej  znajomości tabliczki mnożenia a także szybkości, zręczności oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych  zawodnicy uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,,Piłkarz matematyk’’ i ,,Królowa skakanki’’.

Nasza drużyna w składzie :


D-III                                                                            C-III


Drużyna 1


Patrycja Czyż                                                        Bartosz Łyczkowski

Julita Daniszewska                                                   Dawid Zalewski


Drużyna 2


Wiktoria Skierkowska                                        Marcin Gogolewski

Vanessa Czyżyk                                                    Szymon  Laskowski

Julia Tylińska –ind.                                             Jakub Nagel-ind.


D-IV                                                                                      C-IV


Drużyna 1


Zuzanna Obojska                                               Jakub Malon

Katarzyna Piątkowska                                       Michał Obojski

Drużyna 2

Natalia Księżyk                                                 Karol Nagel

Amelia Rączka                                                  Dominik Wiśniewski

Julia Walesiak –ind.                                         Adrian Bogusz-ind.

Piotr Konerberger-ind.Laureaci w klasyfikacji indywidualnej:


*Patrycja Czyż- I miejsce –w kat.D-III

*Adrian Bogusz –II miejsce w kat.C-IV

*Zuzanna Obojska –III miejsce w kat.D-IV


Poszczególne konkurencje :


*Patrycja Czyż –  I miejsce Krzyżak

*Karol Nagel  -   I miejsce Olimpijczycy

*Adrian Bogusz – II miejsce Olimpijczycy

*Natalia Księżyk – III miejsce Olimpijczycy

*Adrian Bogusz – III miejsce Krzyżak

*Zuzanna Obojska – I miejsce ,,Królowa skakanki’’ –konkurencja dodatkowa

*Natalia Księżyk – II miejsce ,,Królowa  skakanki ‘’– konkurencja dodatkowa


Całej drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!

Opiekunowie -   Beata Górecka

Grażyna Kopka
SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA


8 lutego 2017 r. odbyły  się  Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia klas trzecich. Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy nauczania tabliczki mnożenia  z wykorzystaniem kart matematycznych  oraz propagowanie zasad  zdrowej  rywalizacji.  Po przeprowadzeniu  czterech gier konkursowych –  Olimpijczycy, Krzyżak, Szeryf i Prymus -  komisja wyłoniła zwycięzców.


Dziewczęta :

I miejsce -     Vanessa  Czyżyk – kl.III c

Patrycja   Czyż    - kl.III c

II  miejsce –   Wiktoria  Skierkowska – kl.III g

III  miejsce - Julita Daniszewska –III f

Julia  Tylińska kl. III b


Chłopcy:

I   miejsce –   Bartosz  Łyczkowski –  kl. IIIe

II  miejsce –   Szymon Laskowski –  kl. IIIc

Marcin Gogolewski –  kl. IIIe

III  miejsce –  Dawid Zalewski – kl. IIIa

Piotr Kaliński – kl. IIIa


Organizatorzy- p. Grażyna Kopka  i  p. Beata Górecka
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ALTANA ZROZUMIENIA W MOJEJ


W dniu 1 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „ALTANA W MOJEJ SZKOLE”. Uczniowie starali się pokazać wizję altany, która zostanie zbudowana w Zielonym Zakątku utworzonym na terenie szkolnym w miejscu, gdzie obecnie stoją kosze na śmieci przy wejściu do szkoły od strony TESCO.. Prace przyjmowaliśmy do dnia 22 grudnia. Wszystkie były ciekawe, wszystkie nagradzamy nagrodami pocieszenia a nagrodę główną przyznamy tej z w/w prac po zbudowaniu naszej altany i znalezieniu największego podobieństwa wizji do oryginału. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy po odbiór nagród, które można odebrać najwcześniej w sobotę 11.02.2017 r. podczas warsztatów integracyjnych, które będą zorganizowane w świetlicy szkolnej w godz. od 11.00 do 14.00


Oto lista nagrodzonych:

1. Filip Głogowski (0b)
2. Lena Gołębiewska (0b)
3. Ola Korytkowska (1a)
4. Nikola Milewska (1a)
5. Alicja Fedorczyk (2e)
6. Kinga Gogolewska (3a)
7. Esme Fanti (3e)
8. Maja Kozłowska (6e)
9. Ewelina Suwińska (6e)
10. Kacper Peszewicz (2a)

Nagrodę szczególną otrzymują również bracia Jarosław i Maciej Nowak (5b 4c) za wykonania konstrukcyjne i atrakcyjny opis a wielkie podziękowania kierujemy do dziadka chłopców, który w swoim warsztacie stolarskim nadzorował prace wnuków. GRATULUJEMY!!! W załączeniu zdjęcia altany, która wykonali Jarek i Maciek z dziadkiem.

Elżbieta Wróblewskadscn1467

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY


Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową sali lekcyjnej. Opiekunowie i uczniowie wszystkich klasopracowni wykazali się dużą kreatywnością. Nagrodzono prace uczniów klasy 0c z wych. Anna Falkowską, klasę Ib z wych. Mariolą Kwiatkowską oraz klasę IId z wych. Joanną Pichalską.

 

Barbara Kamińska
Konkurs recytatorski “BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA RZECZ”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!30 listopada 2016 roku odbył się finał konkursu recytatorskiego w ramach programu BEZPIECZNA+. Komisja wyłoniła zwycięzców:informacje_na_strone3

I miejsce– Natalia Bziuk (grupa 0c)

II miejsce– Róża Golon (grupa 0b), Sebastian Wietecki (grupa 0b) i Oliwia Kuś (grupa 0c)

III miejsce– Szymon Kwiatkowski (grupa 0b) i Julia Boczkowska (grupa 0c)


Wyróżnienia:

Laura Sierzputowska (grupa 0a)

Julia Oleksa (grupa 0a)

Michał Sięborski (grupa 0a)Wszystkim dzieciom gratulujemy.Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „ NAD BETLEJEM W NOC CIEMNĄ…”


dsc_0531W dniu 12 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Nad Betlejem w noc ciemną…” , którego celem było prezentowanie młodych solistów i zespołów, popularyzacja kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie śpiewu, odkrywanie talentów oraz podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Kryteriami jakimi kierowało się jury podczas oceny były muzykalność, dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, wyczucie rytmu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego, powiatu warszawskiego zachodniego oraz zrzeszonych w klubach wojskowych.


W kategorii klas I – III brało udział 18 , a w kategorii IV-VI 25 uczestników. Nasza szkoła reprezentowana była przez : Karolinę Stachowicz kl. II b „Gdy śliczna Panna”, Szymon Chmurski kl. III b „Pastuszek bosy”, Franciszek Żabik III b „ Kołysanka dla dzieciątka”, Zespół ANDANTE (Julia Witkowska, Maria Chrustowska, Nikola Pazdan) „Cicha noc”, Zespół ALLEGRETTO (Laura Ziemińska, Monika Rokicka, Natalia Księżyk) oraz Zespół VIVO (Kinga Kolasa i Jakub Domała).


W kategorii młodszej II miejsce zajął Szymon Chmurski, a wyróżnienie otrzymał Franciszek Żabik. W kategorii klas starszych Zespół VIVO reprezentowany przez Kingę Kolasa i Jakuba Domałę otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kinga ŻabikBEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - KONKURSY PLASTYCZNE

W ramach szkolnego projektu „Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego”, realizowanego w ramach programu Bezpieczna +, w listopadzie przeprowadzono szkolne konkursy plastyczne: „Jestem bezpiecznym pieszym”  - dla  klas 0 – III „Bezpieczny rowerzysta” – dla klas IV – VI.

Celami konkursu było: poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym; bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego; zainteresowanie uczniów, nauczycieli i rodziców problematyką bezpieczeństwa na drodze najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci.

9 grudnia komisja (nauczyciele plastyki) wyłoniła zwycięzców.KONKURS PLASTYCZNY “JESTEM BEZPIECZNYM PIESZYM”

KATEGORIA 0 – 1

1 miejsce

Lena Gołębiewska 0b

Vanessa Kobierska 0c

Piotr Uczyński 1b


2 miejsce

Julia Boczkowska 0c

Stanisław Tomasiński 0b


3 miejsce

Filip Kozarzewski 0b

Kacper Zbrzeski 0c


Wyróżnienie

Filip Głogowski 0b

 

 

KATEGORIA 2 – 3

1 miejsce

Kacper Paszewicz 2a

Weronika Rudnik 3e


2 miejsce

Nadia Wrońska 2a

Julia Markowska 3e


3 miejsce

Nikola Szydłowska 2a

Maja Jeziorska 3e

 

 

Wyróżnienie

Jakub Tomasiński 2c

Olaf Milewski 3eKONKURS PLASTYCZNY “BEZPIECZNY ROWERZYSTA”

1 miejsce

Michał Obojski  kl. 4c


2 miejsce

Zuzanna Wilska kl. 4c


3 miejsce

Natalia Polańska kl. 6e

 

 

Wyróżnienie

Jakub Pisarzewski 6e


GRATULUJEMY!


Monika PaluszekRozstrzygnięcie konkursów  przeprowadzonych 
w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Natalii Usenko „Bajka o trzech świnkach” dla klas 0 i I:


I miejsce Amelia Kaźmierczak klasa Ia

II miejsce Karol Modzelewski klasa Ib

III miejsce Wiktoria Kosewska klasa 0a

Wyróżnienia:

Olaf Olszewski klasa 0b

Julia Boczkowska klasa 0c

Piotr Uszyński klasa Ib


Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Andrzeja Grabowskiego „Jeż detektyw” dla klas II:


I miejsce Aleksandra Smolińska klasa IIc

II miejsce Nadia Wrońska klasa IIa

III miejsce Weronika Rogalska klasa IIb

Wyróżnienia:

Mikołaj Kamiński klasa IIe

Oliwia Salwin klasa IId

Kornelia Morawska klasa IIf


Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Andrzeja Grabowskiego „Jeż detektyw” dla klas III:


I miejsce Julia Tylińska klasa IIIb

II miejsce Hanna Kacprzak klasa IIIf

III miejsce Alicja Domała klasa IIIc

Wyróżnienia:

Wiktoria Skierkowska klasa IIIg

Kinga Gągolewska klasa IIIa

Natalia Kowalska klasa IIId


Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki dla klas IV – VI:


I miejsce Patryk Chlebowski klasa VIc

II miejsce Natalia Polańska klasa VIe

III miejsce Jakub Ignatowski klasa VIc


Konkurs na najpiękniejszy plakat na drzwi 
pt. „Biblioteka moim przyjacielem” dla klas IV - VI.


I miejsce klasa VId

II miejsce klasa VIe

III miejsce VIb

III miejsce klasa VIa


Konkurs na najpiękniejszy wiersz o bibliotece dla klas IV – VI:


I miejsce klasa VIb

II miejsce klasa VId

III miejsce klasa Vc


Indywidualny konkurs na najpiękniejszy wiersz jesienno – zimowy:


I miejsce Zuzanna Rączka klasa VIc

II miejsce Filip Łyczkowski klasa VIb

III miejsce Konrad Komorowski klasa VId

 

 


Joanna Czyż

 


Konkurs plastyczny “ Mój Miś ”dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


dscn0363I miejsce– Uszyńska Magda (grupa 0c)

II miejsce– Grzymkowski Filip (grupa 0a), Gołębiewska Lena (grupa 0b)

III miejsce– Sierzputowska Laura (grupa 0a) i Włodarska Wiktoria (grupa 0c)

Wyróżnienia:

Laskowski Jakub (grupa 0a)

Kozarzewski Filip (grupa 0b)

Tomasiński Staś (grupa 0b)

Domagalska Urszula (grupa 0c)


Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


 


KONKURS WARCABOWY 2016


W ramach popularyzacji zabawowej formy spędzania czasu wolnego  już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Turniej Warcabowy. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI wyłonieni w drodze eliminacji wewnątrzklasowych.  W czwartek, 10 listopada 2016 r. spotkało się 20 uczestników  gotowych do walki o najlepsze miejsca. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Uczniowie rozgrywali swoje partie po omówieniu zasad gry. Przy planszach toczyła się sportowa rywalizacja, podczas której uczniowie rozwijali zdolności i umiejętności myślenia twórczego oraz przestrzegania zasad i reguł. Rozwijali umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.  Po zaciętej walce i wielu emocjach do trzeciej rundy zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy zdobyli następujące miejsca:

 

I. Adrian Mikulski- klasa VIc

II. Norbert Jastrzębski– klasa Vd

III. Sebastian Gogolewski –klasaVIb

Wyróżnienia: Marcel Sierzputowski – klasa VIb i Natalia Księżyk – klasa IVc

 

 

Uczniowie, którzy zajęli  I i II miejsce zostali reprezentantami naszej szkoły w rejonowych rozgrywkach Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa, organizowanego przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozgrywki te odbyły się 18 listopada br. Uczestniczyli w nich uczniowie  szkół podstawowych i  gimnazjów powiatu nowodworskiego. W kategorii wiekowej-dzieci  szkoły podstawowej stawiło się do rozgrywek 18 graczy. Podzieleni zostali oni na dwa zespoły  z których do półfinału wyłoniono po dwóch uczestników. Nasi gracze po pasjonującej walce zajęli piąte i szóste miejsce w turnieju.

Gratulujemy!


Joanna Wiśniewska- opiekun szkolnego koła PCK 


Wręczenie nagród w konkursie o Stefanie StarzyńskimDnia 27 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji święta patrona szkoły. W czasie tej uroczystości wręczone zostały nagrody w VII edycji Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. Wśród nagrodzonych uczniów z naszej szkoły znaleźli się:


· w   kategorii dla uczniów klas I – III  „Jaka piękna jest Warszawa” – praca  plastyczna

III miejsce zajął Aleksander Skłucki z kl. III b

– wyróżnienie otrzymała Agata Waleśkiewicz z kl. II b


· w kategorii dla uczniów klas IV – VI „Warszawa wczoraj i dziś” – album

I miejsce zajęła Laura Skoczylas z kl. VI b

– wyróżnienie otrzymała Julia Krupińska z kl. V b


Nagrodzonym uczniom jeszcze raz gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej już edycji tego konkursu.


Krzysztof Macias


 

img_20161027_100517img_20161027_101149

img_20161027_110148

 

 

 

 

 

 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNIE NA ZDROWIE”

logo

W dniu 3 października 2016r. komisja konkursowa powołana przez organizatorów projektu „KALENDARZ ZROZUMIENIA 2017″ w składzie: Ala Madeydski (Fundacja aiDDia), Marek Maluchnik (Urząd Miejski w Nasielsku), Andrzej Zawadzki (Tygodnik Nowodworski), Jolanta Sobiecka (SP Nasielsk), Elżbieta Wróblewska (SP Nasielsk) oceniła 47 prac konkursowych i wybrała 9 laureatów. Prace laureatów będą zdobić „KALENDARZ ZROZUMIENIA 2017″a uczniowie zgodnie z regulaminem konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.


Decyzją komisji  konkursowej nagrodzono prace następujących uczniów:


 • Miłosz Roszak
 • Magda Sobiecka
 • Aleksandra Pietruszczak
 • Zuzanna Wilska
 • Maja Olbryś
 • Klaudia Falak
 • Julita Daniszewska
 • Ewelina Wyrzykowska
 • Liwia Kobrzyńska


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

1a - 5 uczn.,     2c - 3 uczn.,     2e - 6 uczn.,       2f - 1 uczn.,      3a - 1 uczn.,     3b - 2 uczn.,    3c - 3 uczn.,      3e - 2 uczn.,       3f - 2 uczn.,      3g - 1 uczn.,     4a - 4 uczn.,    4e - 2 uczn.       5a - 5 uczn.,      5b - 2 uczn.,     5c - 1 uczn.,     6b - 3 uczn.


GRATULUJEMY LAUREATOM!!!

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

JUŻ W LISTOPADZIE I GRUDNIU 2016 ZAPRASZAMY DO ZAKUPU  „KALENDARZA ZROZUMIENIA 2017″


Koordynatorka

Elżbieta Wróblewska


ROK SZKOLNY 2015/2016

 LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU „PACHNĄCY I POMYSŁOWY OGRÓDEK ZIOŁOWY”

WYŁONIENI PRZEZ JURY W SKŁADZIE:
PANI AGNIESZKA MACKIEWICZ
PANI BARBARA KAMIŃSKA
PANI BEATA KOWNACKA

POZIOM KLAS I

I miejsce Ksawery Rosłoński Klasa I D
II miejsce Małgorzata Margiel Klasa I E
II miejsce Urszula Chruścińska Klasa I E
III miejsce Jakub Tomasiński Klasa I C
III miejsce Aleksandra Smolińska Klasa I C
III miejsce Dawid Ciesielski Klasa I D
WYRÓŻNIENIE DLA
Maksymiliana Parzonki Klasa I B
Patryka Ostrowskiego Klasa I C
Aleksandry Soliwody Klasa I C
Zuzanny Łaciak Klasa I C
Magdaleny Ołtarzewskiej Klasa I C

POZIOM klas II

I miejsce Kinga Gągolewska Klasa II A
II miejsce Alicja Domała Klasa II E
II miejsce Daria Lasocka Klasa II E
III miejsc Aleksander Kępczyński Klasa II E
III miejsce Igor Ostaszewski Klasa II A
WYRÓŻNIENIE DLA
Wiktorii Komudy Klasa II C
Amelii Mandykowskiej Klasa II D

POZIOM klas III

I miejsce Amelia Zakrzewska Klasa III B
II miejsce Dominik Kopyszko Klasa III B
III miejsce Samanta Jankowska Klasa III E
III miejsce Jakub Malon Klasa III E
III miejsce Zuzanna Burzyńska Klasa III B
WYRÓŻNIENIE DLA
Pauliny Dylewskiej Klasa III B
Tiny Licznerskiej Klasa III E
Sebastiana Wróblewskiego Klasa III E
Kacpra Wilgi Klasa III E
Aleksa Skłuckiego Klasa III B

Koordynatorzy programu “Wiem co jem”
Ilona Dygus
Katarzyna Milewska
Monika Brzezińska - PająkSZKOLNY KONKURS „ODPOWIEDZIALNY ROWERZYSTA”

odpowiedzialny-rowerzysta-1W ramach programu B&N… w naszej szkole zorganizowany został szkolny konkurs „Odpowiedzialny rowerzysta”. Celem turnieju jest propagowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy na rowerze. Konkurs składa się z dwóch etapów:


I etap - test wiedzy składający się z 25 pytań obejmujących zasady i przepisy  ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe,   a także pierwszeństwo  przejazdu przez skrzyżowanie. Test odbył się w piątek 3 czerwca.  Przystąpiło do niego 42 uczniów klas IV - VI, poziom wiedzy uczestników  był bardzo wyrównany i do II etapu zakwalifikowało się 20 uczestników: Hubert Gregorczyk kl. 6a, Norbert Nowiński kl. 6a, Małgorzata Sienkiewicz kl. 6b, Wiktoria Pietrzak kl. 6b, Weronika Wapniewska kl. 6b, Marcel Roszak kl. 6c,  Bartosz Dygus kl. 5b, Julia Witkowska kl. 5b, Zuzanna Pawłowska kl. 5b, Julia Piątek kl. 5b, Marceli Sierzputowski kl. 5 b, Julia Krupińska kl. 5b, Zuzanna Rączka kl. 5c, Alicja Frądczyk kl. 5d, Konrad Komorowski kl. 5d, Monikaodpowiedzialny-rowerzysta-5Rokicka kl. 4b, Maria Zawadzka kl. 4b, Maksymilian Obidziński kl. 4b, Oliwia Choinacka kl. 4b, Maciej Brzeski kl. 4c.


II etap - odbędzie się 11 czerwca podczas pikniku rodzinnego. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch konkurencjach: test wiedzy przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli WORD z Warszawy oraz sprawnościowy tor przeszkód przeprowadzony przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji.


Życzymy powodzenia!

Organizatorzy:

Monika Paluszek

Anna KoryckaVII MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM


Kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim dobiegła końca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.


Rozgrywał się on w następujących kategoriach: konkurs plastyczny  dla uczniów klas I - III  pt. „Jaka piękna jest Warszawa”; album „Warszawa wczoraj i dziś” dla uczniów klas IV - VI; prezentacja multimedialna, komiks, film, muzyka, wiersz, scenariusz spektaklu, plakat, wystawa fotograficzna na temat - „Prezydent Warszawy Stefan Starzyński” - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Dnia 31 maja 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.


W kategorii dla uczniów klas I - III

 

III miejsce zajął Aleksander Skłucki z kl. III b

wyróżnienie otrzymała Agata Waleśkiewicz z kl. II b


W kategorii dla uczniów klas IV - VI

 

I miejsce zajęła Laura Skoczylas z kl. VI b

wyróżnienie otrzymała Julia Krupińska z kl. V b


Nagrody zostaną wręczone w czasie święta patrona szkoły w dniu 27 października 2016 r.

Krzysztof Macias

 


Laureaci konkursu „Wiem, co jem – mądrze jem”.


Klasy IV-VI

I miejsce - Zuzanna Pawłowska kl. Vb

II miejsce - Olga Bryśkiewicz kl. Vb

III miejsce - Oliwia Chojnacka kl. IVb

 

Klasy III

I miejsce - Katarzyna Piątkowska kl. IIIc

II miejsce - Jakub Piotrak kl. IIIc

III miejsce - Zuzanna Obojska kl. IIIc

 

Klasy II

I miejsce - Alicja Domała kl. IIc

II miejsce - Bartosz Sekutowicz kl. IId

III miejsce (ex aequo)  - Michał Rasiński IIg, Jakub Daszczyński IIa, Daria Lasocka IIe, 
Paweł Bodzoń IIf, Bartosz Falęcki IIf,  
Patrycja Czyż IIc, Szymon Chmurski IIb

 

Klasy I

I miejsce (ex aequo) - Maja Wierzbicka kl. Ie i Blanka Dygus kl. Ib

II miejsce - Lena Cieśla kl. Ib

III miejsce - Urszula Górska If, Mikołaj Kamiński Ie, 
Daniel Woźniak Ie, Weronika Rogalska Ib, Miłosz Roszak Ic, 
Zuzanna Kuczborska Ic, Aleksandra Smolińska Ic, Luiza Rosłońska Id


 

Koordynatorzy

Ilona Dygus

Katarzyna Milewska

Monika Brzezińska-Pająk


 


I EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA


20160525_133748Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom środowiska lokalnego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowała po raz  pierwszy Konkurs Pięknego Czytania, pod patronatem Starosty Nowodworskiego pani Magdaleny Biernackiej. Zainteresowanie było duże. Zgłosiło się 13 szkół, z których każda wyłoniła 3 najlepszych uczniów w eliminacjach szkolnych.

25 maja 2016 roku o godz. 10.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się przesłuchania, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Szkoła Podstawowa im. St. Starzyńskiego w Nasielsku, podobnie jak inne szkoły w powiecie, wyłoniła 3 reprezentantów, przygotowywanych przez polonistki: panią Bożenę Kozłowską oraz panią Annę Korycką  i ku naszemu zadowoleniu wszyscy oni zostali nagrodzeni: Jan Biernacki - uczeń klasy IVb - I miejsce, Laura Ziemińska uczennica klasy Vb i Julia Liberadzka uczennica klasy VIb zdobyły dwa równorzędne III miejsca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a jednocześnie jesteśmy dumni, że tak zdolni i ambitni uczniowie uczęszczają do naszej szkoły.


Joanna Czyż


 


KANGUR MATEMATYCZNY 2016


Laureatów, Rodziców i  Szkolnych Koordynatorów zaproszono  na uroczyste zakończenie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016, na którym wręczono dyplomy i nagrody dla Laureatów.


Uczeń naszej szkoły Maciej Brzesk i z klasy IVc  uzyskał maxymalną ilość punktów i  został LAUREATEM tegorocznej edycji konkursu. Uroczystość na którą był zaproszony odbyła  się w dniu 23 maja o godz. 13.00 w auli nr 107 Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej .


Uczniowie z naszej szkoły otrzymali również wyróżnienia :


Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

LASKOWSKI SZYMON

BORKOWSKA MARTA

ŁYCZKOWSKI BARTOSZ

KĘDZINSKI JAKUB


Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej

SKŁUCKI ALEKSANDER


Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej

MIKULSKI ADRIAN

ZIEMIŃSKA LAURA

Wszystkim gratulujemy.

Koordynator konkursu

Ewa Rudzińska 

 

 

 


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje rejonowe

galeria

 

brd-rejon-10We wtorek 17 maja drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Frądczyk kl. 5d, Aleksandra Smolińska kl. 6c, Bartosz Dygus kl. 5b i Marcel Roszak kl. 6c reprezentowała powiat nowodworski w eliminacjach rejonowych XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.


Wśród konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy, były m.in.:


 • test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym,
 • test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie,
 • udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu,
 • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Piata konkurencja - sprawnościowy tor przeszkód został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.


Nasza drużyna zdobyła III miejsce w rejonie warszawskim.


GRATULUJEMY!!!


opiekun drużyny - Monika PaluszekII ETAP KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”

galeria

konkurs-1611 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Klaudia Piątkowska kl. 6a,  Kinga Kolasa kl. 5e, Jakub Głodowski kl 4d wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.

 

Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

 

W pierwszej cześć konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test składający się z 20 pytań i zadań otwartych, wśród których były min. pytania o ogólnopolskie numery telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży, obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru, prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię, zachowania świadczące o stosowaniu cyberprzemocy, bezpieczeństwo nad wodą czy pomoc poszkodowanym w wypadku. Nie zabrakło również pytań dotyczących funkcjonowania Policji w tym o nazwę policjanta, który opiekuje się miejscem w którym mieszkamy. Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli dodatkowo w teście sprawnościowym, po którym jury zsumowało punkty z obu konkurencji, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce.

 

Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji.


 

Monika Paluszek - opiekun  drużyny


BEZPIECZNIE NA ROWERZE

galeria

dsc_0268W  sobotę, 7 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Jan Biernacki, Jan Chyliński i Bartłomiej Wiktorowicz z klasy 4b, a także zawodnicy rezerwowi Weronika Gontarz - klasa IVa, Jakub Gołąb  - klasa IVb oraz Jakub Kasiak - klasa IVc pod opieką p. Moniki Paluszek, wzięli udział w IX edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór. W tegorocznym konkursie udział  wzięło 72 uczniów z 24 szkół z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód.

 

Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor naszej szkoły. W naszej drużynie najlepiej poradził sobie Jan Bielecki, zajmując 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.


Monika Paluszek

Konkurs plastyczny “Moja ulubiona zabawka”dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


I miejsce – Nikola Milewska (grupa 0c)
II miejsce – Iza Małkiewicz (grupa 0b), Ala Kopyszko (grupa 0b)
III miejsce – Maja Wiśniewska (grupa 0d) i Staś Tomasiński (grupa 0a)
Wyróżnienia:
Piotr Tyliński (grupa 0a)
Oliwia Kuś (grupa 0a)
Ania Strzeszewska (grupa 0c)
Magda Sobiecka (grupa 0c)
Michał Sięborski (grupa 0c)
Bartek Szkutnik (grupa 0d)
Kacper Zbrzeski (grupa 0d)
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.
Wychowawcy oddziałów przedszkolnychGMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

galeria

 

20160427_125417Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Nasielska.

 

W tym roku odbyła się już VIII edycja “Wiosennych zmagań z ortografią”.


Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni  uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Część pierwsza, podczas której zostali wyłonieni najlepsi uczniowie, odbyła się na poziomie szkolnym. To oni właśnie 13 kwietnia przystąpili wspólnie do drugiego etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Łącznie rywalizowało ze sobą 36 uczniów klas trzecich.

 

Test konkursowy składał się z dyktanda oraz 10 zadań sprawdzających czujność ortograficzną.

 

Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Podsumowanie konkursu i wyłonienie laureatów odbyło się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Bogdan Ruszkowski, który to objął konkurs patronatem oraz zapewnił i wręczył nagrody.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Pana Burmistrza otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu.

Na ręce dyrektorów złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół. Spotkanie uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu klasy III b, przygotowany przez  Beatę Białorucką.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na to spotkanie  gościom.

 

Cieszy nas fakt dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia  oraz  możliwość  corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.


LAUREACI:


I miejsce - Samanta Jankowska (IIIe) - SP w  Nasielsku

II miejsce - Paulina Załoga - SP w Popowie Borowym

III miejsce - Paweł Mychliński (kl.IIId) - SP w Nasielsku

III miejsce - Wiktoria Zawadzka - SP  w Popowie Borowym

III miejsce - Gabriela Olejniczak - ZS w Starych Pieścirogach

III miejsce - Kacper Tybuchowski - SP w Dębinkach


WYRÓŻNIENIA:


Zuzanna Pawłowska - SP w Budach Siennickich

Klaudia Grudzińska - SP w Starych Pieścirogach

Bartosz Kobrzyński - SP w Starych Pieścirogach

Justyna Niedzielska - SP w Starych Pieścirogach

Natalia Księżyk - SP w Nasielsku

Jakub Malon - SP w Nasielsku

Wiktoria Lee - SP w Nasielsku

Bartosz Wysocki - SP w Nasielsku

Maksymilian Czyż - SP w Nasielsku


GRATULUJEMY !!!!!!!!

Organizatorzy:

Anna Korycka

Beata Kownacka

Monika Brzezińska - Pająk

MIĘDZYKLASOWY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SYMETRYCZNĄ WYCINANKĘ


W ramach innowacji pedagogicznej z matematyki uczniowie klas piątych uczestniczyli w międzyklasowym konkursie na najładniejszą symetryczną wycinankę. Do konkursu przystąpiło 24 zawodników. Najładniejszą pracę wybierali w drodze głosowania uczniowie klas IV-VI. I miejsce zdobyła Natalia Tomczyk, II miejsce Nikola Pazdan, III miejsce Patrycja Rutkowska.

20160406_110849120160406_110832120160406_1108581

E. Rudzińska i J. Puta 

 


KONKURS KANGUR


Uczniowie klas II-VI w dniu 17. 03. 2016 r. o godzinie 9.00 rozpoczęli zmagania z matematyką. Rozpoczął się konkurs MATEMATYCZNY KANGUR.  W konkursie wzięło udział 65 uczestników naszej szkoły.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał upominek -układankę Pentomino. Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

 

Koordynator konkursu Ewa Rudzińska


 


XV OTWARTE MISTRZOSTWA NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO 
W TABLICZCE MNOŻENIA

galeria

p1100343Drużyna ze  Szkoły Podstawowej  im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zdobyła  II miejsce  podczas   XV Otwartych   Mistrzostw  Nowego Dworu  Mazowieckiego w   Tabliczce  Mnożenia.

W  czasie zawodów,  które  odbyły  się  19  marca  2016 r.  uczniowie  klas  III  i  IV  rozegrali  gry  indywidualne: ,,Olimpijczycy“, ,, Krzyżak “, ,,Prymus , ,,Szeryf ” oraz  grę  zespołową  ,,Ekspres”.

Wszystkie  konkurencje  wymagały od zawodników perfekcyjnej znajomości tabliczki mnożenia,  a  także  szybkości, zręczności  i  umiejętności  radzenia  sobie  w  sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych zawodnicy  uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,, Piłkarz matematyk ” i  ,,Królowa skakanki “.
Nasza drużyna w składzie:

Zuzanna Obojska, Katarzyna Piątkowska, Natalia Księżyk, Zuzanna Burzyńska, Jakub Malon, Michał Obojski, Piotr Konerberger, Dominik Wiśniewski, Adrian Bogusz, Karol Nagel, Malwina Wiśniewska, Maria Zawadzka, Weronika Gontarz, Maciej Brzeski, Bartłomiej Traczyk, Jan Biernacki i Kacper Czyżewski.


W punktacji indywidualnej uczennica  Malwina Wiśniewska zajęła I miejsce  w  kat. kl. IV,

Poszczególne konkurencje :

 • Malwina WiśniewskaII miejsce ,, Krzyżak”,
 • Weronika GontarzIII miejsce ,,Krzyżak”,
 • Karol NagelIII miejsce ,,Krzyżak”,
 • Weronika Gontarz -   III miejsce ,,Olimpijczycy “,
 • Jakub Malon II miejsce ,,Olimpijczycy “,
 • Piotr Konerberger - III miejsce ,, Olimpijczycy
 • Malwina WiśniewskaI miejsce ,,Królowa  skakanki ”  -  konkurencja dodatkowa ,
 • Jan BiernackiIII miejsce ,, Piłkarz matematyk ”  -  konkurencja dodatkowa,


Całej reprezentacji  ze  Szkoły  Podstawowej  im. Stefana  Starzyńskiego w  Nasielsku serdecznie dziękujemy 
i gratulujemy!


Opiekunowie :

Beata  Górecka

Grażyna  Kopka


 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTĘ I STROIK WIELKANOCNY


Kategoria klas 0-3

 

KARTA ŚWIĄTECZNA


I miejsce

Oliwier Łempicki kl. 1 a

II miejsce

Julia Polańska kl. 2 d

III miejsce

Barbara Zawadzka kl. 1 b

 

STROIK WIELKANOCNY


I miejsce

Dawida Olbryś kl. 2 c

II miejsce

Kinga Gągolewska kl. 2 a

III miejsce

Joanna Osińska kl. 1 a

 

Kategoria klas 4-6

 

KARTA ŚWIĄTECZNA


I miejsce

Wiktoria Pietrzak kl. 6 b

II miejsce

Marceli Sierzputowski kl. 5 b

III miejsce

Anna Słończewska kl. 5 a

 

STROIK WIELKANOCNY


I miejsce

Karol Lubiak kl. 5 c

II miejsce

Weronika Sternik kl. 5 c

Paweł Domański 6 c

III miejsce

Filip Łyczkowski kl. 5 b

Sandra Kalinowska 6 aORGANIZATORZY

NAUCZYCIELE PLASTYKI

I OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

 


VIII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA


dsc_0235We współczesnym świecie komputer jest urządzeniem tak popularnym, że znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie naszego życia. Szybki rozwój techniki komputerowej i nowe zastosowania stwarzają sytuacje, w których umiejętność posługiwania się komputerem staje się powoli cywilizacyjną koniecznością. Stąd też poziom opanowania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny nabiera szczególnego znaczenia.

Od ośmiu lat nasza szkoła jest organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nasielsk i objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Nasielska.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.

 

Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach:


I etap - szkolny - Nauczyciel uczący zajęć komputerowych w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VI. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została sześcioosobowa  drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym. W skład każdej drużyny wchodziło po 2 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.

 

15 marca 2016 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.

 

II etap - gminny - polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań oraz wykonaniu zadań praktycznych z różnych działów informatyki wymagających refleksu, szerokiej wiedzy i dużych umiejętności informatycznych.

 

W II etapie rywalizowało miedzy sobą 30 uczestników z 5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:

 

Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym: Mateusz Stromecki, Weronika Zaremba,  Michał Żbikowski, Jakub Charzyński, Natalia Biedrzycka, Dawid Zaremba.

 

Szkoła Podstawowa w Dębinkach: Jagna Witkowska, Dominik Ciuchciński, Karina Holender, Bartosz Strzelczak, Bartłomiej Kraśniewicz, Oliwia Komornicka.

 

Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Nikodem Salak, Marcel Kiliś,  Marcin Ujazdowski, Karolina Bryśkiewicz, Dawid Bombalicki, Bartosz Zmysłowski, rezerwowi:  Wiktor Czajkowski, Sebastian Krajewski, Filip Lewandowski.

 

Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Dawid Gajewski, Jakub Rzepkowski, Marcin Łuczak, Anna Borzyńska,  Kamil Krzyżewski, Dawid Kulesza.

 

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Julia Frączkiewicz, Filip Kopacz, Filip Tomczyk, Adam Laskowski, Jan Kaczyński, Kamil Pasztak.

 

Starania uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie: p. Iwona Łyczkowska, p. Małgorzata Miłoszewska, p. Cezary Wiśniewski, p. Mirosław Zaremba,  p. Monika Paluszek, p. Wioletta Miętek, p. Mariusz Kraszewski.

 

Poziom był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, odbyło się ogłoszenie wyników.

W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono zwycięzców  w trzech kategoriach:

 

 

W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się:

I miejsce Bartosz Zmysłowski (SP Stare Pieścirogi)- 64 pkt.

II miejsce – Jagna Witkowska (SP Dębinki) - 56 pkt.

III miejsce – Julia Frączkiewicz (SP Nasielsk)- 55 pkt.

 

 

W kategorii klas piątych najlepsi okazali się:

I miejsce Marcin Łuczak (SP Budy Siennickie)- 43 pkt.

II miejsce – Bartosz Strzelczak (SP Dębinki) - 42 pkt.

III miejsce – Anna Borzyńska  (SP Budy Siennickie)- 41 pkt.

 

 

W kategorii klas szóstych najlepsi okazali się:

I miejsce Dawid Kulesza  (SP Budy Siennickie)- 62 pkt.

II miejsce – Kamil Pasztak (SP Nasielsk) - 58 pkt.

III miejsce – Jan Kaczyński (SP Nasielsk)- 54 pkt.

 

 

Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik  drużyny.

 

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nasielsku – 294,5 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich -  281 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach  - 273 pkt.

 

 

Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

 

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Organizatorzy

Monika Paluszek

Wioletta Miętek

Mariusz Kraszewski 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU 
„KOCHAM PRZYRODĘ – DBAM O WODĘ!”


(Marzec 2016)


Na konkurs wpłynęło dnia 18. 03. 2016 r. 6 zbiorów zagadek o wodzie.


Zawierały one: razem 294 zagadki od 53 uczniów


2c - 16   zagadek od 5 uczniów

2g – 1 zagadka od 1 ucz.

3a – 56 zagadek od 11 ucz.

5a – 98 zagadek od 17 ucz.

5d – 112 zagadek od 18 ucz.


 • Nagrodę główną otrzymała klasa 2c (wychowawca Monika Kozarzewska)
 • Wyróżnienie komisja konkursowa przyznała klasie 3a (wychowawca Małgorzata Sitek)
 • W wyniku losowania nagrodę autora zagadki otrzymała Natalia Pawłowska  ucz. kl. 3a
Nagrody i wyróżnienia będą wręczone na koniec roku szkolnego

Komisja konkursowa

Elżbieta Wróblewska

Urszula Ostaszewska


GRATULUJEMY!!!

 


Konkurs recytatorski “W krainie dziecięcej poezji” rozstrzygnięty!

Dnia 11 marca 2016 odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego W krainie dziecięcej poezji.
Komisja w składzie Monika Brzezińska - Pająk oraz wychowawcy oddziałów przedszkolnych dokonała oceny uczniów recytujących wiersze. Uczniowie zajęli następujące miejsca.
I miejsce Zuzanna Śliwińska klasa 0c
II miejsce Julia Boczkowska klasa 0a
Maja Olczak klasa 0c

Zuzanna Wrońska klasa 0a

III miejsce Róża Golon klasa 0c

Agata Wolniak klasa 0a

Hubert Księżyk klasa 0b

Wyróżnienia

Wiktoria Darkowska klasa 0d

Nikola Kalinowska klasa 0a

Wiktoria Kosewska klasa 0d

Aleksandra Korytkowska klasa 0b

Oliwia Kuś klasa 0a

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych
KONKURSY I ZADANIA KONKURSOWE W RAMACH PROGRAMU B&N

1. Uczniowie klas 0 – VI wzięli udział w konkursie plastycznym. Dzieci klas 0 – III wykonywały pracę plastyczną nt.  „Pieszy bezpieczny na drodze”, a uczniowie klas IV – VI nt. „Bezpieczeństwo rowerzysty”.

W etapie szkolnym zostali wyróżnieni:

W kat. klas 0 – III

I miejsce – Samanta Jankowska 3e

II miejsce – Nikola Domańska 1d

III miejsce – Dawid Popielarski 0d

wyróżnienia: Bartek Pająk 1b

Klara Arciszewska 1b

Jakub Wiśniewski 1d

Jakub Nagiel 2g

W kat. klas IV – VI

I miejsce - Martyna Cieśla 4c

II miejsce – Kinga Kolasa 5e

III miejsce – Oliwia Olszewska 6d

wyróżnienia: Alicja Frądczyk 5d

Wiktoria Burzyńska 5b

Mateusz Podgórski 6c

Po trzy najładniejsze prace z każdej klasy zostały przesłane do Warszawy, gdzie wezmą udział  w konkursie plastycznym„Dziecko bezpieczne na drodze” organizowanym przez Komendę Stołeczną Policji. Naszą szkołę w konkursie reprezentują prace dzieci:

Odziały przedszkolne:

Antonina Olech 0a, Zuzanna Śliwińska 0c, Dawid Popielarski 0d, Hubert Karolak 0d, Bartosz Szkutnik 0d

Klasy I

Klara Arciszewska 1b,Blanka Dygus 1b, Bartek Pająk 1b, Karolina Stachowicz 1b, Miłosz Roszak 1c, Zuzanna Kuczborska 1c, Zuzanna Łaciak 1c, Jakub Wiśniewski 1d, Nikola Domańska 1d, Luiza Rosłońska 1d, Urszula Chruścińska 1e, Amelia Piotrowska 1f, Maciej Kasiak 1f

Klasy II

Zuzanna Modzelewska 2a, Alicja Domała 2c, Wiktor Milewski 2d, Bartosz Łyczkowski 2e, Michał Rasiński 2g, Jakub Nagel 2g

Klasy III

Łukasz Ostrzeniewski 3e, Michał Barbarski 3e, Samanta Jankowska 3e

Klasy IV

Malwina Wiśniewska 4a, Mateusz Kosewski 4a, Damian Karolak 4a, Jakub Gołąb 4b, Maria Zawadzka 4b, Julia Frączkiewicz 4b, Martyna Cieśla 4c, Jakub Kasiak 4c, Karol Tomaszewski 4c, Barbara Kaczyńska 4d, Jakub Smutkiewicz 4d, Kamila Staroń 4d,

Klasy V

Karolina Pisarzewska 5a, Anna Słończewska 5a, Julia Rutkowska 5a, Wiktoria Burzyńska 5b, Sebastian Gogolewski 5b, Filip Łyczkowski 5b, Agnieszka Łęgowska 5c, Maciej Namielski 5c, Karol Lubiak 5c, Alicja Frądczyk 5d, Inga Kniżewska 5d, Natalia Tomczyk 5d, Kinga Kolasa 5e, Jakub Pisarzewski 5e, Natalia Polańska 5e

Klasy VI

Sandra Kalinowska 6a, Marta Paczkowska 6a, Krystian Darkowski, Sebastian Sokołowski, Mateusz Olbryś 6a, Alicja Saliszewska, Bartłomiej Saliszewski 6b, Laura Szkoczylas 6b, Oliwia Boczkowska 6b,  Marcel Roszak 6c, Mateusz Podgórski 6c, Natalia Bielecka, Aleksandra Smolińska 6c, Oliwia Olszewska 6d, Oliwia Świerczewska 6d,

2. Zespoły klasowe I – VI wykonały plakaty promujące bezpieczne zachowanie na drodze i  noszenie elementów odblaskowych.

W tym zadaniu wyróżnione zostały dwie klasy: klasa 1d  i  klasa 5d

3. W grupach 0a, 0c i 1e przeprowadzone zostały zajęcia „Świeć przykładem - bądź widoczny na drodze”. Dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały odblaski oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W grupie 0a do pracy włączyli się również rodzice i dziadkowie.

W tym zadaniu wyróżniona została grupa 0a

 


 

 ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU „JEDZ ZDROWO I KOLOROWO!”

(Luty 2015)

Na konkurs wpłynęło od dnia 04.01.2016 do dnia 29.01.2016 49 prac plastycznych.

Oa- 1 praca

Oc- 2 prace

Od- 2 prace

1b- 2 prace

1c- 6 prac

1d- 13 prac

1e- 3 prace

2a- 2 prace

2b-6 prac

2c- 2 prace

2e- 1 praca

3e- 4 prace

5b- 3 prace

5d-1 praca

5e- 1 praca

 

Nagrody za prace plastyczne otrzymali:

 

JAKUB WIŚNIEWSKI (1d)

MIŁOSZ ROSZAK (1c)

URSZULA CHRUŚCIŃSKA (1e)

 

Wyróżniono prace plastyczne następujących uczniów:

 

Michał Sięborski (Oc)
Aleksandra Smolińska (1c)
Alicja Miller (1c)
Bartosz Chmielewski (1d)
Dawid Ciesielski (1d)
Weronika Chmielewska (1d)

Aleksandra Łątkowska (5e)


Nagrody i wyróżnienia będą wręczone na koniec roku szkolnego

GRATULUJEMY!!!

Elżbieta Wróblewska

 

 

 

 


SUKCES NASZEJ UCZENNICY

- TYTUŁ LAUREATA KURATORYJNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO


W pierwszym semestrze tego roku szkolnego odbyły się konkursy przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Są to na szczeblu szkoły podstawowej konkursy z języka polskiego i matematyki. Nasza szkoła  co roku bierze w nich, z powodzeniem udział.  Przez dwa ostatnie lata mieliśmy, zarówno z języka polskiego jak i matematyki, finalistów.

 

W bieżącym roku szkolnym jedna z naszych uczennic, Wiktoria Pietrzak z klasy VI b, uzyskała tytuł laureata konkursu z języka polskiego. Konkurs ten składa się z trzech etapów: szkolnego,  rejonowego i wojewódzkiego. Aby uzyskać tytuł laureata na ostatnim etapie (wojewódzkim) trzeba uzyskać 80% punktów. Warto zaznaczyć, że Wiktoria już w ubiegłym roku, jako uczennica klasy piątej, brała udział w tym konkursie i już wtedy uzyskała tytuł finalisty (60% punktów).  Konkurs nie jest łatwy, trzeba przede wszystkim na każdy etap przeczytać co najmniej 4 książki. Były to m.in. wiersze Wisławy Szymborskiej, czy takie powieści jak „Ziele na kraterze” Melchiora Wańkowicza, „Świat Zofii” J. Gaardera. Nie są to proste lektury, a i czas na przeczytanie tych pozycji nie był długi (ok. miesiąca).

 

Wiktorii udało się w tym roku i znalazła się w grupie 40 najlepszych uczniów w całym województwie, którzy uzyskali ten tytuł. Dzięki temu jest zwolniona z części sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej.


Bożena Kozłowska


 


Konkurs plastyczny “Zwierzątko moich marzeń”dla oddziałów przedszkolnych  rozstrzygnięty!

I miejsce – Kuś Oliwia (grupa 0a)

II miejsce – Śliwińska Zuzanna (grupa 0c)

III miejsce – Sierzputowska Laura (grupa 0d) i Włodarska Wiktoria  (grupa 0b)

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


 


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY


8 grudnia 2015 r. w  salach nr 64 i 66 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 37 uczniów z  klas IV - VI.

Pierwszym zadaniem było dyktando; dosyć łatwe, jednak zawierało kilka pułapek i nie wszystkim uczestnikom udało się je ominąć.

Druga część miała formę testu składającego się z dziesięciu zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczniowie musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością zastosowania ich w praktyce.

Prace konkursowe oceniane były w trzech poziomach: klas IV, V oraz VI.

Najlepsi okazali się następujący uczniowie:


Klasy IV

I miejsce -  Monika Rokicka ( IV b )

 

Klasy V

I miejsce - Klaudia Le ( V c )

II miejsce - Jakub Lewandowski ( V c )

III miejsce - Filip Tomczyk ( V a )

 

Klasy VI

 

I miejsce - Wiktoria  Pietrzak  ( VI b )

II miejsce - Łukasz Górecki  ( VI a )

III miejsce - Oliwia Boczkowska ( VI b )


Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy:

Bożena Kozłowska, Elżbieta Hyży, Anna Korycka i Beata Korytkowska

 


WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH


Najpiękniejsza karta świąteczna


Kategoria klasy 0-III


I miejsce Maja Wierzbicka klasa I e

II miejsce Kinga Gągolewska klasa II a

III miejsce Natalia Kowalska  klasa II d

III miejsce Julia Polańska klasa II d


Kategoria klasy IV-VI


I miejsce Oliwer Zalewski klasa V d

I miejsce Karol Tomaszewski  klasa IV c

II miejsce Natalia Polańska klasa V e

III miejsce Klaudia Krasowska klasa IV c

III miejsce Wiktoria Pietrzak klasa VI b

___________________________________________________________________________

 

Bombka lub stroik świąteczny


Kategoria klasy 0-III


I miejsce Amelia Zakrzewska klasa III b

II miejsce Zuzanna Śliwińska klasa 0 c

III miejsce Tymoteusz Zalewski  klasa II a


Kategoria klasy IV-VI


I miejsce Karol Lubiak klasa V c

I miejsce Wiktoria Basiewicz  klasa V d

II miejsce Laura Skoczylas klasa VI b

II miejsce Dariusz Mórawski klasa V c

III miejsce Alicja Saliszewska klasa VI b

III miejsce Bartłomiej Saliszewski  klasa VI b

III miejsce Robert Kamiński klasa V a

III miejsce Patrycja Czerniakowska klasa V a


Anna Modzelewska

 ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU „JAKI PIĘKNY ŚWIAT!”
(Grudzień 2015)


Na konkurs wpłynęło od dnia 23. 10. 2015 r. do dnia 30. 11. 2015 r. ogółem 47 prac plastycznych i 1 paca fotograficzna, w tym następujące ilości z poszczególnych klas:

0a  -  25 prac,    0d  -  3 prace;

1a - 1 praca,    1b - 1 praca,    1c - 1 praca,    1e - 6 prac;

2a  -  1 praca,   2b  -  1 praca,    2c  -  6 prac;

4d  -  2 prace

Nagrody za prace plastyczne otrzymali:

WIKTORIA KOSEWSKA (0d)
MIŁOSZ ROSZAK (1c)
WIKTORIA KOMUDA (2c)

Nagrodę za pracę fotograficzną otrzymała:

BLANKA DYGUS (1b)

Wyróżniono prace plastyczne następujących uczniów:

Maja Wiśniewska (0d)
Filip Kozarzewski (0a)
Stanisław Tomasiński (0a)
Blanka Dygus (1b)
Małgorzata Margiel (1e)
Marta Rutkowska (4d)aktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaayaktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaay1aktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaay2aktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaay3


GRATULUJEMY!!!

Elżbieta Wróblewska SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

„Jeśli chodzi o mnie, wystarcza mi podziw dla tajemnic przyrody”.

Albert Einstein


 

W dniu 2.12.2015roku w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas V-VI. Celem konkursu  było rozwijanie zainteresowań uczniów przyrodą, otaczającym światem, najbliższym regionem, zjawiskami z życia codziennego i uwrażliwienie na problemy związane z ochroną środowiska.  Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania w czasie 50 minut test składający się z 21 zadań.


25 uczniów, którzy przystąpili do konkursu wykazało się wiadomościami dotyczącymi:


 • Budowy komórki roślinnej i zwierzęcej - funkcji podstawowych składników;
 • Czynności życiowych organizmów;
 • Budowy i funkcjonowania organizmu człowieka oraz etapów jego rozwoju;
 • Zdrowia - zasad prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia;
 • Chorób - negatywnego wpływu wybranych gatunków zwierząt (pasożytów), grzybów, bakterii i wirusów na zdrowie człowieka;
 • Planu i mapy;
 • Pogody i jej składników;
 • Krain geograficznych Polski i ich rozmieszczenia;
 • Form ochrony przyrody stosowanych w Polsce;
 • Położenia i najważniejszych walorów turystycznych największych miast Polski;
 • Położenia Polski w Europie - znajomości państw sąsiadujących z Polską.


W roku szkolnym 2015/2016  w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym  zwycięzcami zostali:


I miejsce - Jakub Krajewski  VId

II miejsce (ex aequo) - Wiktoria Pietrzak VIb oraz Patrycja Rutkowska Vd

III miejsce - Filip Tomczyk Va


Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczennicom i uczniom dziękujemy za  przygotowanie  się  do  konkursu  i  sprawdzenie  swojej  wiedzy przyrodniczej.  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.


Organizatorzy- nauczyciele przyrody
KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Pod koniec listopada odbył się wewnątrzszkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego dla klas IV - VI. Uczniowie musieli wykazać się dużą, ponadprogramową wiedzą. Organizatorzy wyłonili zwycięzców z każdego poziomu:


-        klasy IV - Julia Pietras (IVa)

-        klasy V - Sebastian Gogolewski (Vb)

-        klasy VI - Wiktoria Pietrzak (Vib)


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Martyna Modzelewska

 TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR PREZESA ZARZĄDU REJONOWEGO PCK


Dnia 16.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca w szkolnym konkursie warcabowym:

Dawid Ziemak kl. VIa

Dłutowska Maria kl. Vb

uczestniczyli w rejonowych rozgrywkach Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Celem turnieju była szeroka popularyzacja idei czerwonokrzyskich poprzez zabawę i rywalizację sportową dzieci oraz młodzieży. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych powiatu nowodworskiego. W kategorii wiekowej dzieci szkoły podstawowej uczestniczyło w rozgrywkach 16 graczy.

 

Nasz uczeń Dawid Ziemak po zaciętej walce uzyskał drugie miejsce w turnieju. Cieszymy się niezmiernie ze zdobycia tak wysokiej noty. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy.

 

Opiekunowie szkolnego koła PCK

Joanna Wiśniewska

Anna Falkowska„MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ W OCZACH DZIECI”

– WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE

img_5781

W dniu 10 listopada w czasie gminnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości oraz 629. rocznicy nadania praw miejskich dla Nasielska, zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym pt. „Miejsce Pamięci Narodowej w oczach dzieci”. Organizatorami tego konkursu byli: Nasielskie Towarzystwo Kultury i Nasielski Ośrodek Kultury.  Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.


I miejsce - Filip Margiel z kl. IV b

II miejsce - Aleksandra Łątkowska z kl. V

III miejsce - zajęli: Natalia Polańska z kl. V e

i Bartłomiej Kraśniewicz z kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach.

Wyróżnienie otrzymał - Bartłomiej Traczyk z kl. IV b.


Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Krzysztof MaciasSzkolny konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki „Jak Wojtek został strażakiem”


Klasy 0:


I miejsce

Lena Matuszewska 0A

Laura Sierzputowska 0D

II miejsce

Kuba Szafrański 0A

III miejsce

Adrian Rosłoński 0B

Michał Rosłoński 0D

 

Wyróżnienia:

Piotr Uszyński 0B

Hubert Księżyk 0B

Michał Suwiński 0B

Michał Sięborski 0C

Dawid Prusinowski 0C

 

Klasy 1:

 

I miejsce

Jakub Wrzosek kl. IA

Karolina Stachowicz kl. IB

II miejsce

Zuzanna Kuczborska kl. IC

Joanna Osińska kl. IA

III miejsce

Karol Cabanowski kl. IB

 

Wyróżnienia:

Maciej Kasiak kl. IF

Urszula Górska kl. IF

Małgorzata Margiel kl. IE

Adrian Popielarski ID

 

Szkolny konkurs plastyczny „Biblioteka moich marzeń”

 

Klasa II:

I miejsce

Weronika Rudzik kl. IIE

II miejsce

Zuzanna Modzelewska kl. IIA

III miejsce

Agata Walaśkiewicz kl. IIB

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Brodzikowska kl. IID

Nikola Wiecińska kl. IIG

Julita Daniszewska kl. IIF

 

Klasa III:

I miejsce

Zuzanna Wilska kl. IIIC

II miejsce

Natalia Miodowska kl. IIID

III miejsce

Milena Miodowska kl. IIID

 

Wyróżnienia:

Aleksandra Stachowicz kl. IIIC

Paweł Mychliński kl. IIID

Aleksandra Łyczkowska kl. IIIA

 

Szkolny konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki:

I miejsce

Mateusz Podgórski kl. VIC

II miejsce

Marceli Sierzputowski kl. VB

III miejsce

Justyna Łuczak kl. VIC

 

Szkolny konkurs na najpiękniejszy plakat pt. „Biblioteka moim przyjacielem”

I miejsce         klasa VIA

II miejsce        klasa IVA

III miejsce      klasa VA

 

W szkolnym konkursie na najpiękniejszy wiersz o bibliotece zwyciężyła klasa VIa i IVb.

Joanna Czyż

SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

galeria

dscf9926Dnia 4 listopada 2015 roku miał miejsce w naszej szkole konkurs warcabowy.


Celem konkursu było:


- rozbudowanie ciekawości poznawczej i twórczych działań uczniów

- rozwijanie zdolności intelektualnych uczniów oraz twórczego myślenia

- przestrzeganie reguł i zasad

- stwarzanie uczniom możliwości osiągania sukcesu

Konkurs został rozegrany systemem pucharowym. Na wstępie konkursu omówiono zasady gry. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI w liczbie 23 osób wyłonionych w drodze eliminacji wewnątrzklasowych.

Po długiej i zaciętej grze mistrzami zawodów zostali:


I miejsce - Ziemak Dawid VIa

II miejsce - Dłutowska Maria VIb

III miejsce - Kiliszkiewicz Jurek Vd


Wyróżnienia:

Jastrzębski Norbert IVd

Chyliński Jan IVb

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce zostali reprezentantami naszej szkoły w rejonowych rozgrywkach w VIII Turnieju Warcabowym organizowanym przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckim.


Opiekunowie szkolnego koła PCK:

Joanna Wiśniewska

Anna Falkowska

 


VI MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM

galeria


          W dniu 23 października 2015 r. podczas uroczystości 70 - lecia Szkoły  Podstawowej nr 143 w Warszawie, wręczone zostały nagrody w VI Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim.


Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego.


Rozgrywał się on w następujących kategoriach: konkurs plastyczny  dla uczniów klas I - III  pt. „Jaka wielka jest Warszawa”; album „Warszawa w kwiatach” dla uczniów klas IV - VI; prezentacja multimedialna, komiks, film, muzyka, wiersz, scenariusz spektaklu, plakat, wystawa fotograficzna na temat - „Prezydent Warszawy Stefan Starzyński” - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Dnia 21 maja 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.


W kategorii dla uczniów klas I - III   wyróżnienie otrzymał Filip Margielkl. IV b.

W kategorii dla uczniów klas IV - VI   I miejsce zajęła Laura Skoczylaskl. VI b.


W czasie uroczystości reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego.

 

Krzysztof Macias


 


ROK SZKOLNY 2014/2015

WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ


Dnia 17 czerwca 2015r. o godz. 11.00 w Nowodworskim Ośrodku Sportu I Rekreacji odbył się finał IX edycji konkursu WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ. Organizowany był on przez Publiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie, Filie w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Nowodworski Ośrodek Kultury. W tym roku czworo uczennic z naszej szkoły wzięło udział w konkursie.

 

Paulina Maliszewska z klasy VIc zdobyła wyróżnienie w kategorii literackiej i edytorskiej.

 

Książka Oliwii Boczkowskiej, Oliwii Kapczyńskiej i Weroniki Wapniewskiej z klasy Vb otrzymała tytuł Złotej Książki.


 

Oliwia Boczkowska


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
pt. „LETNIE WĘDRÓWKI” dla klas 0


I miejsce

Małgosia Margiel 0a

Natalia Zasadzińska 0d

Maja Olbryś 0a

 

 

II miejsce

Oliwia Kowalczyk 0d

Julia Bliżewska 0c


III miejsce

Dawid Ciesielski 0d

Klara Arciszewska 0a

 

 

Wyróżnienia:

Magda Sobiecka 0c

Weronika Chmielewska 0d

Adrian Popielarski 0d

Jakub Barbarski 0c


Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2015 r.

Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Wychowawcy klas O

KONKURS MATEMATYCZNY “MAŁY MYŚLICIEL”


30 maja 2015 roku czworo uczniów naszej szkoły brało udział w finale międzygminnego konkursu matematycznego „Mały Myśliciel”, który od kilkunastu lat jest organizowany w Nowym Dworze Mazowieckim. W ciągu 90 minut każdy uczestnik konkursu musiał rozwiązać zestaw pięciu zadań tekstowych z różnych działów matematyki wymagających  nie tyle sprawnego liczenia, ale przede wszystkim logicznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi i zajęli wysokie miejsca:

 

I miejsce Klaudia Tomczyk uczennica klasy VI a

I miejsce Wojciech Dełęgowski uczeń klasy VI b

II miejsce Jakub Śliwiński uczeń klasy VI a

III miejsce Krzysztof Szymański uczeń klasy VI b


Ewa Grenadier

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO “LUDOWE MALOWANKI”


Dnia 2 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Plastyczny “Ludowe malowanki”.


W kategorii klas I- III nagrodzono następujące osoby:

I miejsce - Aleksandra Łączyńska uczennica klasy III b Szkoła Podstawowa w Nasielsku

II miejsce -  Olga Górecka uczennica klasy III c Szkoła Podstawowa w Nasielsku

III miejsce - Dominika Jaworska  klasa II Szkoła Podstawowa w Cieksynie


Wyróżnienie otrzymały:


Oliwia Kurpiewska  - uczennica klasy  II , Szkoła Podstawowa w Cieksynie

Wiktoria Brodzikowska - uczennica  klasy I d,  Szkoła Podstawowa w Nasielsku

Dominik Karabin - uczeń klasy II,   Szkoła Podstawowa w Cieksynie


W kategorii klas IV -VI laureatami zostali:


I miejsce- Natalia Zawadzka uczennica klasy VI  Szkoła Podstawowa w Cieksynie

II miejsce - Wiktoria Rostkowska uczennica  klasy VI a, Szkoła Podstawowa w Nasielsku

III miejsce - Karina Wodeńska  uczennica klasy,  VI Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach


Wyróżnienia otrzymały:


Justyna Truszkowska  - uczennica klasy VI, Szkoła Podstawowa w Dębinkach

Aleksandra Jaśkiewicz - uczennica klasy VI, Szkoła Podstawowa w Cieksynie

Weronika Mokos - uczennica klasy VI d, Szkoła Podstawowa w NasielskuUroczyste wręczenie nagród odbyło się w naszej szkole 3 czerwca 2015 r. podczas Gali Piosenki Ludowej „ Raz na ludowo”.

Justyna Duczman

Anna Tomasińska
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
pt. „WIOSENNE PRZEBUDZENIE” dla klas 0


I miejsce

Weronika Rogalska 0a

Ola Smolińska 0cII miejsce

Nadia Wrońska 0c

Marcel Skierkowski 0b

Mikołaj Kamiński 0eIII miejsce

Maciej Kućmiński 0c

Filip Brodowski 0b

 

Wyróżnienia:

Kornelia Malcann 0e

Ksawery Rosłoński 0d

Nikola Królak 0b


Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2015 r.

Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Wychowawcy klas O

  

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas I - III Wiem, co czytam


Czytanie ze zrozumieniem to jedna z najważniejszych umiejętności, jaką każdy uczeń powinien posiadać, aby odnieść sukces nie tylko w szkole. Po raz kolejny w naszej placówce odbył się konkurs Wiem, co czytam. Jego głównym celem było sprawdzenie umiejętności rozumienia samodzielnie czytanych tekstów oraz wykorzystania informacji w nich zawartych.

 

W tym roku w konkursie wzięło udział 61 osób z klas I-III.

 

Oto wyniki

 

Klasy pierwsze

 

1. Julia Tylińska 1 b

2. Karol Kowalski 1 g

3. Marta Borkowska 1e

Jakub Kędziński 1 e

 

Klasy drugie

 

1. Aleksander Skłucki    2b

2. Julia Walesiak  2b

3. Stanisław Kraszkiewicz   2 b

 

Klasy trzecie

1. Weronika Gontarz  3 a

2. Przemysław Pietruszczak 3 c

Monika Rokicka  3 b

3. Oliwier Branicki    3 d

Julia Frąckiewicz  3 b

 

Wszystkim dzieciom, które brały udział w zmaganiach konkursowych dziękujemy, gratulujemy wyróżnionym; zapraszamy za rok.

 

Organizatorzy

E. Lipowska

E. Boczkowska


KONKURS „O ZŁOTĄ NUTKĘ”

 

galeria

 

dsc_004021 maja 2015 roku zespół muzyczny VIVO wziął udział w szóstej edycji  Festiwalu Piosenki Dziecięcej i  Młodzieżowej “O Złotą Nutkę”, która odbyła się w Nasielskim Ośrodku Kultury.

 

W przeglądzie wystąpiło 46 uczestników z terenu gminy Nasielsk. Uczestników Festiwalu oceniało Jury w składzie: Joanna Ostaszewska, Dawid Domała i Katarzyna Tyc. Kryteria oceny, jakimi kierowało się Jury to: dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, muzykalność, wyczucie rytmu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

 

W kategorii klas IV - VI  nasz zespół z piosenką „Połączyła nas muzyka” zajął I miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Kinga Żabik - opiekun zespołuNAJLEPSZA DRUŻYNA ELIMINACJI REJONOWYCH TURNIEJU BRD :)

 

galeria

dsc_1262Eliminacje rejonowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym za nami. Obyły się one 19 maja w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul.  Gen. Sosnkowskiego, a drużyna z naszej szkoły, reprezentująca powiat nowodworski, uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii szkół podstawowych!

 

Wśród konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy, były m.in.: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, test obejmujący skrzyżowania, pierwsza pomoc, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz tor przeszkód. Bezkonkurencyjni okazaliśmy się również w klasyfikacji indywidualnej. Na 20 zawodników  uplasowaliśmy się kolejno na I,  II, III i VI miejscu!

 

 

Zwycięzcy eliminacji rejonowych to: Milena Szczęsna kl. VIa (I miejsce w klasyfikacji indywidualnej), Wojciech Dełęgowski kl. VIc (II miejsce w klasyfikacji indywidualnej), Klaudia Tomczyk kl. VIa (III miejsce w klasyfikacji indywidualnej) i Marcel Roszak kl. Vc (VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej).

 

28 maja odbył się  FINAŁ MAZOWIECKI TURNIEJU, w którym brali udział zwycięzcy eliminacji rejonowych z całego Mazowsza. Nasza drużyna uplasowała się na 8 miejscu.


 

 

Serdecznie gratuluję mojej drużynie - JESTEŚCIE WIELCY.


opiekun drużyny - Monika Paluszek 

 


KONKURS POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS - ETAP REJONOWY


obraz114 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Zalewski kl. VI d, Wiktoria Pietrzak kl. V b i Kinga Kolasa kl. IV e wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.

 

Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany jest przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.

 

W pierwszej cześć konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test składający się z 20 pytań. W części drugiej zawodnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną w dwóch różnych konkurencjach.

 

Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji, mł. insp. Krzysztofa Padewskiego.

 

 

Monika Paluszek - opiekun  drużyny


 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA BROSZURĘ LUB ULOTKĘ O TEMATYCE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – pt. Niepełnosprawny też sprawny.


11 maja 2015 r. rozstrzygnięty został konkurs  na broszurę lub ulotkę o tematyce niepełnosprawności - pt. Niepełnosprawny też sprawny.


Konkurs adresowany był do wszystkich uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku organizowany w ramach projektu szkolnego „Inni to także my”.


Celem konkursu było kształcenie wrażliwości i życzliwości dla drugiego człowieka, uświadamianie najważniejszych wartości w życiu człowieka, uwrażliwienie na potrzeby i przeżycia innych oraz współpraca z osobami niepełnosprawnymi w środowisku lokalnym.


Zadanie uczestników polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu broszury lub ulotki o tematyce związanej z niepełnosprawnością. Prace wykonane techniką komputerową zawierające treści promocyjne oraz część graficzną prezentowały wysoki poziom umiejętności edytorskich uczestników oraz ich rozległą wiedzę dotyczącą niepełnosprawności.


Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili: przedstawiciel Dyrekcji, nauczyciele przedmiotów związanych z technologią informacyjną, psycholog oraz przedstawiciel Warsztatów Terapii Zajęciowej, wyłoniła laureatów w trzech kategoriach:


Uczniowie klas I - III


I miejsce - Julia Frączkiewicz (klasa 3b)

II miejsce - Filip Margiel (klasa 3b)

III miejsce - Samanta Jankowska (klasa 2e)

Wyróżnienie -Patryk Zwierzchowski (klasa 2e)

 

Uczniowie klas IV - VI


I miejsce - Julia Liberadzka (klasa 5b)

II miejsce - Krzysztof Szymański (klasa 6b)

III miejsce - Konrad Komorowski (klasa 4d)

Wyróżnienie - Jakub Lewandowski (klasa 4c)

 

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej


I miejsce - Paweł Orłowski

II miejsce - Norbert Szulim

III miejsce - Adam Romanowski

Wyróżnienie - Piotr Tybuchowski

 

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wykorzystane do przygotowania wystawy pokonkursowej, a także będą rozdawane podczas podsumowania projektu „Inni to także my” 20 maja 2015 r. Wtedy również nastąpi wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu.


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

 

Organizatorzy

Mariusz Kraszewski
Monika Paluszek
Agnieszka SztabnikSzkolny Konkurs plastyczny ,,Najlepsza szkoła to moja szkoła” dla klas I - IIII miejsce w kategorii klas I - Natalia Kowalska kl. Id

I miejsce w kategorii klas II - Sylwia Wyrzykowska kl. II a

I miejsce w kategorii klas III - Bartłomiej Traczyk kl. III b


Szkolny Konkurs wiedzy o Stefanie Starzyńskim dla klas IV - VI


I miejsce - Oliwia Kapczyńska kl. Vb

II miejsce - Emilia Ćwik kl. Vb

III miejsce - Julia Czyżewska kl. VIc


Szczególne wyróżnienie otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu uczeń klasy IIIc  Karol Michnowski


Anna Tomasińska

Krzysztof Macias

VII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W NASIELSKU


„Wiosenne zmagania z ortografią” - 2015 r.


galeria

„Nie wszyscy mamy te same zdolności, ale wszyscy winniśmy mieć te same możliwości,

aby swe zdolności rozwijać”.


dscf9106Bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortograficznych jest trudną sztuką, szczególnie w okresie początkowej nauki. Od nas  zależy, czy praca nad ortografią będzie dla dziecka nudna i uciążliwa, czy stanie się ciekawą zabawą, która rozbudzi czujność ortograficzną.

 

Wciąż poszukujemy sposobów na uatrakcyjnienie nauki ortografii. Realizujemy innowacje pedagogiczne, projekty, prowadzimy dodatkowe zajęcia oraz zachęcamy  uczniów do  zdrowej rywalizacji,  organizując różnorodne konkursy.

 

W  tym roku szkolnym już po raz siódmy przeprowadziliśmy Gminny Konkurs Ortograficzny pt. „ Wiosenne zmagania z ortografią”. Zaprosiliśmy do niego  uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół naszej gminy. Pomysł ponownie spotkał się z aprobatą, za co serdecznie dziękujemy. Finał odbył się 22 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie wyłonieni w konkursach szkolnych, ogółem 36 dzieci. Test konkursowy składał się z dyktanda oraz dziesięciu zadań sprawdzających umiejętności ortograficzne uczniów.

 


ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZOSTALI


I MIEJSCE

BARTOSZ ZMYSŁOWSKI

SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH PIEŚCIROGACH

 

II MIEJSCE

DARIA MORAWSKA

SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH PIEŚCIROGACH

ALEKSANDRA STRZELCZAK

SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH PIEŚCIROGACH

JULIA FRĄCZKIEWICZ - KLASA III B

SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

 

III MIEJSCE

MALWINA WIŚNIEWSKA - KLASA III A

SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

FILIP MARGIEL - KLASA III B

SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

 

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI

MONIKA OSTROWSKA - SP W PIEŚCIROGACH STARYCH

JOANNA RAKOWIECKA -   SP W DĘBINKACH

ZUZANNA ZIEMIŃSKA -  SP W DĘBINKACH

ALEKSANDRA ROMANOWICZ - SP W PIEŚCIROGACH STARYCH

MILENA LELEŃ - SP W POPOWIE BOROWYM

WERONIKA GONTARZ - SP W NASIELSKU

MARIA ZAWADZKA -  SP W NASIELSKU

BARTŁOMIEJ TRACZYK - SP W NASIELSKU

DOMINIKA KARAŚKIEWICZ -  SP W NASIELSKU

MACIEJ BRZESKI - SP W NASIELSKU

MARTA RUTKOWSKA - SP W NASIELSKU


Podsumowanie konkursu odbyło się 6 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Oczekując na  uroczyste ogłoszenie wyników, zaproszeni goście obejrzeli  montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klas III a i III c pod kierunkiem p. Małgorzaty Olbryś.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, dyrekcji, a także nauczycielom klas III za przygotowanie uczniów do konkursu.


Cieszy nas fakt, że wspieracie Państwo nasze pomysły, a dbałość o czystość i poprawność naszego języka ojczystego jest naszą wspólną troską.


Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym  roku szkolnym.


Organizatorzy:

Anna Korycka,

Beata Kownacka,

Nina Turek.BEZPIECZNIE NA ROWERZE

galeria


dsc_0251W  sobotę, 25 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły: Alicja Frądczyk - klasa 4d, Mikołaj Maziński  - klasa 4b i Dariusz Mórawski  - klasa 4c, a także zawodnicy rezerwowi Bartosz Dygus i Bartosz Chojnacki z klasy 4b pod opieką p. Moniki Paluszek, wzięli udział w konkursie rowerowym „Bezpiecznie na rowerze” organizowanym przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór. W tegorocznym konkursie udział  wzięło 63 uczniów + 7 rezerwowych z 21 szkół z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód.

 

Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor naszej szkoły. W naszej drużynie najlepiej poradziła sobie Alicja Frądczyk, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.

 

Monika Paluszek


ELIMINACJE GMINNE 
XXXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

galeria

 

dsc_024724 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne cele konkursu.

 

Od godziny  9.30 w zmaganiach rywalizowało 7 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne gminy Nasielsk. Drużyny szkół podstawowych składały się z czterech osób (2 dziewczynek i 2 chłopców), natomiast szkoły gimnazjalne były reprezentowane przez drużyny trzyosobowe.


Szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku;

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Szkoła Podstawowa im. Barona Pierre’a de Coubertin w Budach Siennickich;

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

 

Gimnazja

Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku.


Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji: st. asp. Katarzynę Surowiec - sędzia główny oraz sierż. sztab. Michała Gaweł.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jazda po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Wszyscy uczestnicy rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Pierwszy obejmował zagadnienia znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Uczniowie szkół podstawowych zmagali się z 20 pytaniami, natomiast gimnazjaliści rozwiązywali  test,  który  składał się z 25 pytań. Drugi polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Wszystkie zagadnienia teoretyczne zostały przygotowane przez specjalistów z Komendy Stołecznej Policji. Nad całością czuwała st. asp. Katarzyna Surowiec.

 

Kolejna konkurencja polegała  na udzieleniu przez całą drużynę pomocy osobie poszkodowanej. Zadania w tej kategorii zostały przygotowane przez panie pielęgniarki p. Ewę Bębenek i Barbarą Szajkowską.


Ostatnim elementem turnieju był tor przeszkód, który mieścił się na boisku Orlik. Zasady pokonywania toru uczestnikom przedstawili policjanci z Komendy Stołecznej i to oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Przeszkody i użyte w rywalizacji rowery były własnością KSP.

 

Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:


I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa im. Barona Pierre’a de Coubertin w Budach Siennickich

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

 

Najlepsi uczestnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej:

Marcel Roszak - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku,

Marcin Paluszek - Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku.


Drużyny oraz najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Nasielska.


W kolejnym etapie naszą gminę reprezentować będą drużyny: w kategorii szkół podstawowych  - Klaudia Tomczyk kl. VIa, Aleksandra Smolińska kl. Vc, Wojciech Dełęgowski kl. VIc, Marcel Roszak kl. Vc, rez. Milena Szczęsna kl. VIa ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku pod opieką p. Moniki Paluszek.


W kategorii szkół gimnazjalnych - Krzysztof Wiktor kl. III, Kajetan Kiliś kl. Ia, Mateusz Bombała kl. III z Gimnazjum z Zespołu Szkól Nr 2 w Starych Pieścirogach  pod opieką p. Małgorzaty Łuczyńskiej.


Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorzy Turnieju

Monika Paluszek

Ewa LipowskaROZSTRZYGNIĘCIE EKOSZKOLNEGO KONKURSU

pod hasłem „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA”


wW dniu 27. 03. 2015 r. komisja konkursu ekoszkolnego „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA” przyznała:

 

- I miejsce w kategorii prac plastycznych (plakat) dla Marty Możdżyńskiej z klasy 3a
- Wyróznienia w konkursie otrzymali: Esme Fanti z klasy 1e oraz Jakub Jechalik z klasy 6b

 

Nagrody będą wręczone na apelu szkolnym podsumowującym II semestr w czerwcu 2015 r.

Elżbieta Wróblewska


SZKOLNE ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ

 

26 lutego 2015 r. w  salach nr 64 i 66 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło 45 uczniów z klas IV - VI.

Śmiałkowie musieli wykazać się umiejętnością bezbłędnego pisania ze słuchu oraz znajomością zasad ortograficznych obowiązujących w języku polskim, gdyż konkurs składał się z dwóch zadań: dyktanda oraz testu.

Z dyktandem większość uczestników poradziła sobie bardzo dobrze, jednak test okazał się niełatwy.

Prace konkursowe oceniane były w trzech poziomach: klas IV, V oraz VI.


Najlepsi okazali się następujący uczniowie:


Klasy IV


I miejsce - Klaudia Le (IV c)

II miejsce - Olga Bryśkiewicz  (IV b)

III miejsce - Laura Ziemińska  (IV b)Klasy V

I miejsce - Wiktoria Pietrzak  (V b)

II miejsce - Hubert Gregorczyk  (V a)

III miejsce - Łukasz Górecki  (V a)

 

 

 

Klasy VI

I miejsce - Klaudia Tomczyk  (VI a)

II miejsce - Paulina Maliszewska  (VI c)

Aleksandra Kozłowska  (VI a)

III miejsce - Izabela Mauer  (VI a)Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

 

Organizatorzy:

Bożena Kozłowska,

Elżbieta Hyży,

Anna Korycka,

Beata KorytkowskaVII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA


galeria

dsc_0089.jpgInformatyka jest obszerną i podstawową dziedziną o zasadniczym znaczeniu dla społeczeństwa. Jest obecna dosłownie wszędzie - w domach, sklepach, na dworcach i lotniskach i w każdym niemalże miejscu na ziemi.


Znajomość obsługi komputera umożliwia poruszanie się we współczesnym świecie. Stąd też poziom opanowania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny nabiera szczególnego znaczenia.


Od siedmiu lat Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku jest organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nasielsk i objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Nasielska.


Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu oraz możliwość wykorzystania umiejętności z zakresu informatyki w praktyce, stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości współzawodnictwa oraz rozwijania informatycznych uzdolnień oraz wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych.


Konkurs przebiegł dwuetapowo:


I etap - szkolny - Nauczyciel uczący zajęć komputerowych w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VI. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została pięcioosobowa drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym.


19 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.


Uczestników i opiekunów przywitała Pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz, życząc wszystkim powodzenia w zmaganiach z informatyką.


II etap - gminny - polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań oraz wykonaniu zadań praktycznych z różnych działów informatyki wymagających refleksu, szerokiej wiedzy i dużych umiejętności informatycznych.

 

W II etapie rywalizowało miedzy sobą 30 uczestników z 6 drużyn wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy:

 

Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym: Natalia Mikulska, Michał Żbikowski, Marta Rączka, Wiktoria Szatanik,  Bartosz Załoga

 

Szkoła Podstawowa w Cieksynie: Albert Duczman, Elwira Oporska, Natalia Zawadzka,  Justyna Dalecka, Krystian Rutkowski

 

Szkoła Podstawowa w Dębinkach: Agata Wichowska, Bartłomiej Kraśniewicz, Julia Wyrzykowska, Kamila Gortat, Marta Pyrzyńska

 

Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Katarzyna Ignaczak, Marcin Sawicki, Piotr Miłoszewski, Karolina Bryśkiewicz, Zuzanna Goszczyńska

 

Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Patrycja Jaskulska, Natalia Jaskulska, Kacper Gąsiorowski, Paweł Buszko, Mateusz Matuszewski

 

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Izabela Mauer, Ewelina Turek, Jan Kaczyński, Krzysztof Szymański, Kacper Zalewski

 

Starania uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie: p. Iwona Łyczkowska, p. Wioletta Miętek, p. Małgorzata Miłoszewska, p. Radosław Skrzynecki, p. Mirosław Zaremba, p. Agnieszka Sztabnik, p. Monika Paluszek, p. Mariusz Kraszewski.

 

Poziom był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, ufundowany przez Radę Rodziców, odbyło się ogłoszenie wyników.

 

W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się:


I miejsce - Kacper Zalewski  (SP Nasielsk)- 83 pkt.

II miejsce - Marcin Sawicki (SP Stare Pieścirogi) - 81 pkt.

III miejsce - Izabela Mauer (SP Nasielsk)- 73 pkt.


Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik  drużyny.


Klasyfikacja drużynowa:


I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nasielsku - 284 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach - 241 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym - 191 pkt.


Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

 

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.


Organizatorzy

Mariusz Kraszewski,

Monika Paluszek,

Agnieszka Sztabnik.

 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

pt. „UROKI ZIMY” dla klas 0

 

 

I miejsce

 

Ada Jaśkiewicz Oe

Weronika Rogalska 0a

Ula Chruścińska 0a

 

 

II miejsce

 

Blanka Dygus 0a

Mikołaj Kamiński 0e

 

 

III miejsce

 

Nadia Wrońska 0c

Miłosz Roszak 0b

Iza Małkiewicz 0d

Małgosia Margiel 0a

 

 

Wyróżnienia:

Eryk Zakrzewski 0d

Adrian Popielarski 0d

Piotr Uszyński 0b

Magda Sobiecka 0c

 

 

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2015 r.

Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Wychowawcy klas O


 


SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA


W piątek, 6 lutego 2015 r.,  odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia klas trzecich. Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy nauczania tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji.


Po przeprowadzeniu czterech gier konkursowych - Olimpijczycy, Krzyżak, Szeryf, Prymus - komisja wyłoniła zwycięzców:


  w   kategorii dziewcząt:

I miejsce   - Malwina Wiśniewska kl. III a

II miejsce  - Maria Zawadzka kl. III b

III miejsce - Karolina Rudzińska kl. III c

Weronika Gontarz kl. III a


  w   kategorii chłopców:


I miejsce   - Maciej Brzeski kl. III c

II miejsce  - Jan Biernacki kl. III b

Bartłomiej Traczyk kl. III b

III miejsce - Kacper Czyżewski kl. III c

 


Serdecznie gratulujemy!

Grażyna Kopka

Beata Górecka


dscf8721dscf8725dscf8726p1030508


FINALIŚCI

PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


W bieżącym roku, podobnie jak w ubiegłym mamy finalistów konkursów przedmiotowych. Konkursy te trwają od października do stycznia; są trzy etapy: szkolny, rejonowy, wojewódzki.

Jak już wcześniej pisaliśmy do ostatniego etapu, wojewódzkiego, zakwalifikowały się dwie nasze uczennice:


Ewelina Turek kl. VI b - konkurs matematyczny
Wiktoria Pietrzak kl. V b - konkurs polonistyczny


W styczniu odbył się w Warszawie ten trzeci ostatni etap. I kolejny raz nasi uczniowie osiągnęli sukces - obie dziewczynki uzyskały tytuł finalisty konkursu przedmiotowego.

Bardzo się cieszymy z tego osiągnięcia, tym bardziej, że Wiktoria Pietrzak jest dopiero uczennicą piątej klasy.


Gratulujemy naszym dziewczynkom!

Bożena Kozłowska
ROZSTRZYGNIĘCIE EKOSZKOLNEGO KONKURSU

„ANTY   FAST -  FOOD”

1W grudniu 2014r. zakończyła się szkolna akcja  „ANTY-FASFOOD”. Celem akcji było propagowanie wiedzy na temat szkodliwości odżywiania się typu fast-food. W jej ramach uczniowie wykonali kolorowe plakaty oraz prezentacje multimedialne.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą umieli w przyszłości zadbać o właściwą dietę i zrezygnować z niezdrowej żywności.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

 

W KATEGORII  -  PLAKAT


I miejsce - NATALIA POLAŃSKA (kl. 4e)

II miejsce - FILIP MARGIEL (kl. 3b)

III miejsce - ADRIAN DZIEWANOWSKI (kl. 1a)

 

W KATEGORII  -  PREZENTACJA KOMPUTEROWA


I miejsce - HUBERT SUWIŃSKI i SEBASTIAN GOGOLEWSKI (kl.4b)

II miejsce -  JAN KACZYŃSKI  (kl. 5c)

III miejsce -  ADAM DROZD (kl.4b)

ADAM WIĘCKOWSKI (kl.5c)

 

Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas podsumowania szkolnego projektu „ZDROWE ŻYWIENIE” w czerwcu 2015 r.

G  R  A  T  U  L  U  J  E  M  Y !!!

231dsc09239dsc09240

 

Elżbieta Wróblewska

 


Konkurs  na najładniejszą kartę świąteczną


Kategoria klas „0″

I miejsce: Roszak Miłosz 0 b

 

Kategoria klas I

I miejsce :Kamiński Bartosz I d

II miejsce: Daszyński Jakub I a

III miejsce: Gągolewska Kinga I a

 

Kategoria klas II

I miejsce: Lubieniecka Anna II b

II miejsce: Saliszewska Zuzanna II b

III miejsce: Wiśniewski Dominik II d

 

Kategoria klas III

I miejsce: Tomaszewski Karol II c

II miejsce: Możdżyńska Marta III a

III miejsce: Wiśniewska Martyna III a

 

Kategoria klas IV

I miejsce: Namielski Maciej IV c

II miejsce: Polańska Natalia IV e

III miejsce: Ziemińska Laura IV b

 

Kategoria klas V

I miejsce: Pietrzak Wiktoria V b

II miejsce: Kalinowska Sandra V a

III miejsce: Bazylewska Wiktoria V b

 

Kategoria klas VI

I miejsce: Fotek Kinga VI c

II miejsce: Iwanow Rafał VI b

 Konkurs  na najładniejszą bombkę

 

Klasy „0″

I miejsce: Kozarzewski Filip 0b

II miejsce: Milewska Nikola 0 d

III miejsce: Margiel Małgorzata 0 a

 

Klasy I

I miejsce: Sekutowicz Bartosz I b

II miejsce: Domała Alicja I c

III miejsce: Daszczyński Jakub I a

 

Klasy II

I miejsce: Wróblewski Sebastian II e

II miejsce: Jankowska Sandra II e

III miejsce: Malon Jakub II e

 

Klasy III

I miejsce: Szpak Damian III b

II miejsce: Kalicka Maja III d

III miejsce: Obidziński Maks IIIb

 

Klasy IV

I miejsce: Możdżyńska Julia IV d

II miejsce: Tomaszyńska Magdalena IV c

III miejsce: Pawłowska Zuzanna IV d

 

Klasy V

I miejsce: Antoniewicz Monika Va

II miejsce: Kalinowska Sandra V a

III miejsce: Pietrzak Wiktoria V b

 

Klasy VI

I miejsce: Iwanow Rafał VI b

II miejsce: Dylewska Patrycja VI c

III miejsce: Fotek Kinga VI c

 

 
Konkurs dla klas II - III na najładniejszy list do Św. Mikołaja

 

I miejsce: Miodowska Milena II d

II miejsce: Szpak Damian III b

III miejsce: Ostrowski Damian II d

 


Konkurs Diecezjalny „Życie chrześcijan dowodem istniejącego Boga”.


Zuzanna Saliszewska II d

Jakub Wysocki II d

 


ZOSTALIŚMY NAGRODZENI W KONKURSIE „AKCJA FOTO - ATRAKCJA”


galeria

3

Konkurs fotograficzny „Piękno Gminy Nasielsk w twoim obiektywie” organizowany przez Fundację Go Silver został rozstrzygnięty. Trwał on od dnia 25 sierpnia do dnia 12 grudnia 2014r. Był organizowany dla mieszkańców Gminy Nasielsk w ramach projektu „Nasielszczanin - jestem dumny” dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 r. Organizatorzy zachęcali do pochwalenia się na fotografii ciekawymi miejscami w swojej okolicy. Uczniowie naszej szkoły brali udział w jesiennych warsztatach fotograficznych a następnie starali się wykonać atrakcyjne zdjęcia.

 

W dniu 18 grudnia 2014 r. prezes zarządu pani Aleksandra Wołocznik przybyła osobiście do naszej placówki aby wręczyć nagrody. Akcesoria fotograficzne i elektroniczne otrzymali:

 

w kategorii uczestników do 12 lat:

Karol Antosik (ucz. kl. 1b) oraz Staś Kraszkiewicz (ucz. kl. 2b)

w kategorii uczestników powyżej 20 lat:

rodzice Bartka Fatka (ucz. kl. 4b) pani Aneta i pan Paweł Fatek

w kategorii uczestników 50+

wychowawca świetlicy szkolnej pani Elżbieta Wróblewska

Dziękujemy za nagrody!!!

Przedstawiamy zdjęcia zgłoszone z naszej szkoły na konkurs

Elżbieta Wróblewska


 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „BARWY JESIENI” dla klas 0


I miejsce


Amelia  Kaźmierczak  Oe

Ksawery  Rosłoński    Od

 

II miejsce


Luiza Rosłońska  Od

Adrian Zaborowski  Oa

 

III miejsce


Alicja Wróblewska  Oa

Zosia Dzierzęcka  Oc

Joanna Osińska  Oc

 

Wyróżnienia:


Klara  Arciszewska  Oa

Piotr  Uszyński  Ob

Nikola  Milewska  Od

Jakub  Wiśniewski  Od

Blanka  Dygus  Oa


Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2015 r.


zdjacie0767


Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Wychowawcy klas O


 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO O TEMATYCE PRZYRODNICZEJ
pt. „Jesień w sadzie” dla klas I-III

 

 

 

I miejsce - Adam Piechowicz kl. II e

Karolina Kasiak kl. IIIb


 

II miejsce - Jakub Kosewski kl. I b

Maria Wolniak kl. Ib


 

III miejsce - Adrian Dziewanowski kl. I a

Jakub Kapczyński kl. II b

 

 

Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

1. Kinga Winnicka kl. I a

2. Katarzyna Bryska kl. III c

3. Monika Rokicka kl. III b

 

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2015r.

 

zdjaeaciazdjaeacia1zdjaeacia2

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: B.Janiszek, B.Sokolnicka, M.Olbryś

 


KONKURSY PRZEDMIOTOWE


W listopadzie odbył się w Warszawie II etap konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do tego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:


Konkurs matematyczny

 1. Ewelina Turek VI b
 2. Wojciech Dełęgowski VI c


Konkurs polonistyczny

 1. Julia Czyżewska VI c
 2. Wiktoria Pietrzak V b


Miło nam poinformować, że do następnego etapu, wojewódzkiego, zakwalifikowały się: Ewelina Turek VI b - konkurs matematyczny (opiekun p. Ewa Rudzińska) oraz Wiktoria Pietrzak V b - konkurs polonistyczny (opiekun p. Bożena Kozłowska).


Jest to ogromny sukces naszych uczniów, gdyż znaleźli się oni w grupie osób najlepszych w województwie mazowieckim.


W konkursie polonistycznym do tego etapu w całym województwie zakwalifikowało się 156 uczniów, a w konkursie matematycznym 176.


Obie uczennice pilnie przygotowują się do kolejnego etapu, który odbędzie się w styczniu w Warszawie.


Życzymy powodzenia

Bożena Kozłowska


 


Kampania ,, Zachowaj Trzeźwy Umysł”- 2014r.


Uczniowie  naszej szkoły brali udział w  konkursie ogólnopolskim zorganizowanym w ramach kampanii ,, Zachowaj Trzeźwy Umysł”  - pod hasłem ,, Mój czas” , który zachęcał do zaprezentowania przez uczniów form spędzania wolnego czasu. Praca plastyczna miała być przygotowana indywidualnie przez  chętne osoby.

Tego zadania podjęli się nasi uczniowie pod opieka wychowawców.  Prace zostały złożone na koniec kwietnia 2014r. zgodnie z regulaminem konkursu, a było ich razem  17 (z klas II- VI).

W dniu  22 października 2014 r. o godz. 11: 00 w Urzędzie Gminy - Pan Burmistrz Bogdan Ruszkowski wręczył wyróżnienia i dyplomy za udział wszystkim uczestnikom, osobom wyróżnionym oraz wychowawcom i koordynatorom szkół.


Nagrody za udział otrzymali następujący  uczniowie - obecnie z klas:1.    Aleksandra  Łączyńska      kl. III b          B. Janiszek  i B. Sokolnicka

2.    Jakub Ignacy Gołąb           kl. III b

3.    Julia Kosewska                  kl. III b

4.    Filip Margiel                      kl. III b

5.    Klaudia Topczewska          kl. III d        J. Chmielewska

6.    Hubert Suwiński                kl. IV b        E. Lipowska

7.    Maciej Namielski               kl. IV c        B.  Kamińska

8.    Patryk Chlebowski             kl. IV c

9.    Magdalena Tomaszyńska   kl. IV c

10.Jakub Ignatowski               kl. IV c

11.Adrian Mikulski                 kl. IV c

12.Agnieszka Łęgowska         kl. IV c

13.Julia Laskowska                 kl. VI c

14.Aleksandra Dąbrowska      kl. VIc

15.Kinga Fotek                       kl. VIc

16.Paulina Rutkowska            kl.  VI c       A. Korycka


Wyróżnienie

17. Ola Turek   - ( obecnie uczennica  I Gimnazjum) J. Michnowska


koordynator: Beata Kownacka

 


V MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM


galeria

 

dscf8532W dniu 27 października 2014 r. podczas uroczystości Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 143 w Warszawie wręczone zostały nagrody w V Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.

 

Rozgrywał się on w następujących kategoriach: konkurs plastyczny  dla uczniów klas 1 - 3 pt. „Warszawa w kwiatach”; album „Warszawa Stefana Starzyńskiego” dla uczniów klas 4 -  6; prezentacja multimedialna, komiks, film, muzyka, wiersz, scenariusz spektaklu, plakat, wystawa fotograficzna na temat - „Prezydent Warszawy Stefan Starzyński” - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Dnia 22 maja 2014 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.

 

W kategorii dla uczniów klas I - III nagrodzono z naszej szkoły pracę Aleksandry Łączyńskiej z kl. II b, która zajęła II miejsceWyróżnienie w kategorii album otrzymał Łukasz Paluszek kl. VI b.

 

Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również nauczyciele: pani Beata Janiszek i pan Krzysztof Macias. W czasie uroczystości reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego.

 

Na zakończenie uroczystości ogłoszono kolejną edycję konkursu. Zainteresowanych uczniów zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do wzięcia w nim udziału.

 

Krzysztof Macias

 


KONKURS WARCABOWY


W ramach popularyzacji zabawowej formy spędzania czasu wolnego  już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Turniej Warcabowy. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI wyłonieni w drodze eliminacji wewnątrzklasowych.  W poniedziałek, 6 października 2014r. spotkało się 18 warcabistów gotowych do walki o najlepsze miejsca. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Uczniowie rozgrywali swoje partie po omówieniu zasad gry. Przy planszach toczyła się sportowa rywalizacja, podczas której uczniowie rozwijali zdolności i umiejętności myślenia twórczego oraz przestrzegania zasad i reguł. Rozwijali umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.  Mistrzami poniedziałkowych zawodów zostali:

 

I.          Paczkowski  Piotr  - klasa VIa

II.          Małkowski  Patryk - klasa Vb

III.          Ostaszewski Bartosz-klasaVa

 

Uczniowie, którzy zajęli  I i II miejsce zostali reprezentantami naszej szkoły w rejonowych rozgrywkach Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa, organizowanego przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozgrywki te odbyły się 24 października br. Uczestniczyli w nich uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjów i ponad gimnazjalnych powiatu nowodworskiego. W kategorii wiekowej-dzieci  szkoły podstawowej stawiło się do rozgrywek 17 graczy. Podzieleni zostali oni na dwa zespoły z których do półfinału wyłoniono po dwóch uczestników. Najlepszy z naszych graczy po pasjonującej walce zajął piąte miejsce w turnieju. Gratulujemy!

 

Joanna Wiśniewska- opiekun szkolnego koła PCK
KURATORYJNY KONKURS PRZYRODNICZY


15.10.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego odbył się etap szkolny Konkursu Przyrodniczego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.


Celem konkursu było:


 • rozwijanie uzdolnień uczniów zainteresowanych przyrodą,
 • rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczych działań uczniów,
 • umacnianie poczucia więzi ze środowiskiem przyrodniczym,
 • stwarzanie uczniom możliwości osiągania sukcesu.


W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas szóstych.


Najlepsze wyniki osiągnęli:  Czyżewska Julia (z klasy VI c), Zalewski Kacper (z klasy VI d) i Korycki Jakub Krzysztof (z klasy VIb).


Jadwiga Michnowska

 


KURATORYJNY KONKURS POLONISTYCZNY

 

Październik jest miesiącem, w którym rokrocznie odbywają się konkursy przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Tak też było i w tym roku. 13 października  o godz. 14.00 przeprowadziliśmy w naszej szkole  I etap konkursu z języka polskiego . Wzięło w nim udział siedemnaścioro uczniów z klas IV - VI. Test konkursowy składał się z  piętnastu zadań  oraz dłuższej wypowiedzi  pisemnej. Na ich wykonanie przewidziano 60 minut.

 

Miło jest nam poinformować, iż do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie dziewczynki z naszej szkoły: Wiktoria Pietrzak z klasy V b oraz Julia Czyżewska z klasy VI c. Obie uczennice wspierane przez swoich polonistów (p. Bożenę Kozłowską i Annę Korycką ) już rozpoczęły przygotowania do etapu rejonowego, który odbędzie się 12 listopada w Warszawie. Trzymamy kciuki !

 

Anna Korycka

ROK SZKOLNY 2013/2o14


Gminny Konkurs Plastyczny „Nasielsk - ekologiczną gminą”


img_3956Burmistrz Nasielska zaprosił wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym, dotyczącym zagadnień związanych z prawidłowa gospodarka odpadami.

 

Przedmiotem prac plastycznych powinny być zachowania bądź rozwiązania ograniczające ilość powstałych odpadów, prawidłowe postępowanie z odpadami (np. segregacja, eko zakupy) lub przedstawienie szkodliwości nieprawidłowej gospodarki odpadami (np. wyrzucanie śmieci w lasach, spalanie)

 

 

 

 

W etapie szkolnym konkursu zgłoszono 15 prac  uczniów z kl. I - III  oraz 12 prac uczniów kl. IV -VI

 1. Filip Margiel kl. 2b 
  I miejsce w etapie szkolnym LAUREAT  I miejsce w etapie gminnym nagroda o wartości 100 zł
 2. Samanta Jankowska kl. 1e         II miejsce w etapie szkolnym
 3. Aleksander Skłucki kl. 1b
  III miejsce w etapie szkolnym    LAUREAT   III miejsce w etapie gminnym nagroda o wartości 60 zł
 4. Dominik Kopyszko kl.1b
 5. Laura Ziemińska kl.3b
 6. Kacper Żbikowski kl.3b
 7. Aleksandra Łączyńska kl.2b
 8. Bartosz Kozarzewski kl.2b
 9. Bartek Traczyk kl.2b
 10. Maja Kozłowska kl.3e
 11. Adrian Bogusz kl.1e
 12. Michał Borkowski kl.1e
 13. Martyna Karwacka kl.1e
 14. Patryk Zwierzchowski kl.1e
 15. Gracjan Matuszewski kl.3e


 1. Marcel Roszak kl. 4c 
  I miejsce w etapie szkolnym  LAUREAT    I miejsce w etapie gminnym nagroda o wartości 100 zł
 2. Natalia Chmielewska kl.6b  II miejsce w etapie szkolnym
 3. Kamil Morawski kl.6b       III miejsce w etapie szkolnym
 4. Zuzanna Białoruska kl.6b
 5. Alicja Skoroszewska kl.6b
 6. Joanna Osiecka kl.6b
 7. Mikołaj Osiński kl.6b
 8. Olaf Jakoniuk kl.6b
 9. Kacper Kacperski kl.6b
 10. Dagmara Budkiewicz kl.6b
 11. Oliwia Norbert kl.6b


Wręczenie nagród nastąpiło podczas Dni Nasielska dnia 15 czerwca 2014 roku

http://www.nasielsk.pl/293-rozstrzygniecie-konkursu-plastycznego-dla-dzieci-nasielsk-ekologiczna-gmina


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!OGÓLNOPOLSKI KONKURS
WIEDZY PRZYRODNICZEJ I TURYSTYCZNEJ

 

W dniu 19 marca 2014 r. w naszej szkole został przeprowadzony przez koordynująca szkolny program EKOSZKOŁA panią Elżbietę Wróblewską OGÓLNOPOLSKI KONKURS
WIEDZY PRZYRODNICZEJ I TURYSTYCZNEJ.
Organizatorem konkursu było Biuro Turystyczne Holy - Wood z siedzibą w Stalowej Woli  www.holy-wood.pl

Celem konkursu była promocja wśród uczniów szkoły podstawowej wiedzy o turystyce, rekreacji, krainach geograficznych Polski i Europy. Celem konkursu była również promocja walorów turystycznych Polski ze szczególnym uwzględnieniem województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Jednym z celów było również propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rekreacji. Tematyka konkursu nie wykraczała poza aktualnie obowiązujący program nauczania

W konkursie wzięło udział 51 uczniów, w tym:30 uczn. w kategorii MALUCH i 21 uczniów w kategorii JUNIOR

 

Nagrody:


1.     Nagroda dla uczniów szkoły: 2 x piłka nożna

2.     Nagroda dla koordynatora p. E. Wróblewska książka A. Mularczyk „Każdy żyje jak umie”

3.     Nagrody w kategorii MALUCH

książki „Świat w obrazkach” + magnesy na lodówkę + smycz + długopis

a)   Nikola Pazdan

b)     Natalia Ziemińska

c)     Laura Ziemińska

4.     Nagrody w kategorii JUNIOR

Książki w następującym rozdziale

a)     Natalia Komendarska - Podręczny atlas świata + magnes na lodówkę + smycz + długopis

b)     Weronika Tomaszewska — Cuda świata - Maroko + magnes na lodówkę + smycz + długopis

c)     Mikołaj Osiński - Cuda świata  — Niemcy + magnes na lodówkę +  smycz + długopis


GRATULUJEMY!!!


WYNIKI KONKURSU w kategorii MALUCH


1. Pazdan Nikola                      23 
2. Ziemińska Natalia             22 
3. Ziemińska Laura                 21 
4. Kolasa Kinga                        20 
5. Sierzputowski Marceli     20 
6. Fatek Bartek                         19 
7. Witkowska Julia                 19
8. Burzyńska Wiktoria          18
9. Dygus Bartosz                     18
10. Matuszewski Gracjan     18
11. Pawłowska Zuzanna        17
12. Szymańska Julia               17
13. Domała Kajetan                16
14. Konerbergen Bartek       16
15. Dudycz Klaudia                 15
16. Kraszkiewicz Antek          15
17. Goliasz Adrian                   13
18. Krupińska Julia                 13
19. Szypulski Mikołaj              13
20. Karwacz Dawid                  12
21. Łyczkowski Filip                12
22. Piątek Julia                          12
23. Suwińska Ewelina             12
24. Wiśniewska Oliwia            12
25. Krajewska Kinga                11
26. Pielach Franek                   11
27. Suwiński Hubert               11
28. Zakrzewska Oliwia            11
29. Iwanow Aleks                       9
30. Jaśkiewicz Dawid                8


WYNIKI KONKURSU w kategorii JUNIOR


1.  Komendarska Natalia            34           wyróżnienie II stopnia

2   Tomaszewska Weronika       32           wyróżnienie II stopnia

.3.   Osiński Mikołaj                   31            wyróżnienie II stopnia

4.  Domański Rafał                    30

5.  Brańska Martyna                   30

6.  Falęcka Martyna                    30

7.  Sitkowska Weronika             30

8.   Jakoniuk Olaf                        27

9.   Stachowicz Kacper               27

10.    Wróblewski Bartosz            26

11.  Morawski Kamil                    26

12.  Gładkowski Damian              26

13.  Osiecka Joanna                      24

14. Jakubowska Patrycja               24

15.  Długołęcka Sandra                 24

16.  Chmielewski Michał              22

17. Daniszewska Klaudia              22

18.  Kolasa Michał                         21

19.   Gąsiorowski Rafał                  21

20.  Dzieliński Alan                        20

21.   Michnowska Aleksandra         16

Elżbieta WróblewskaWYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,Żyję w wolnym kraju”


W dniu 3 czerwca 2014 r. w ramach “Święta wolności” w  naszej szkole został przeprowadzony Gminny Konkurs Plastyczny “Żyję w wolnym kraju”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I - III szkół podstawowych, 34 uczniów z klas IV -VI oraz 12 zespołów trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych (praca zbiorowa - plakat).


W kategorii klas I - III laureatami zostali:


I miejsce - Natalia Polańska  kl. III e - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

 

II miejsce - Julia Piątek kl. III b - Szkoła Podstawowa im.Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

 

III miejsce - Bartłomiej Wiktorowicz kl. II b - Szkoła Podstawowa im.Stefan Starzyńskiego w Nasielsku

Kinga Kolasa kl. III e - Szkoła Podstawowa im. Stefan Starzyńskiego w Nasielsku

 

Czterem osobom przyznano wyróżnienia:


Natalia Brzezińska kl. II  - Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie

 

Oliwia Karpińska kl. III - Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym

 

Patrycja Suska kl. III e - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

 

Martyna Nowakowska kl. III c - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego

 

 

W kategorii klas starszych szkół podstawowych nagrodzeni zostali:


I miejsce - Karina Wodeńska kl. VI - Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

 

II miejsce - Dagmara Butkiewicz kl. VI e - Szkoła Podstawowa im. Stefan Starzyńskiego w Nasielsku

 

III miejsce - Michał Szpygel kl. VI - Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie

 

Wyróżnienia otrzymali:


Angelika Przybysz kl. VI - Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym

 

Marianna Dłutowska kl. VI d  - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku


Laureatami w kategorii klas gimnazjalnych  zostały:


I miejsce - Alicja Arciszewska, Natalia Pędzich, Luiza Borkowska - Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku

 

II miejsce - Dagmara Kapczyńska, Patrycja Giszczak, Barbara Oleksiak - Zespół  Szkół Nr 3 w Cieksynie

 

III miejsce - Joanna Sterbicka, Kinga Bielecka, Adrianna Olechowicz - Zespół Szkół Nr 2 w starych Pieścirogach

 

Wyróżnienie otrzymały:


Aleksandra Rutkowska, Patrycja Oleksa, Klaudia Kępka  - Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku


 

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.

Anna Tomasińska

 


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU WIEDZY „Rok 1989 w Polsce”


3 czerwca 2014 r. w ramach obchodów Święta Wolności w  naszej szkole przeprowadzony został Gminny Konkurs Wiedzy  „Rok 1989 w Polsce”. Uczestniczyło w nim 26 uczniów klas IV - VI szkół podstawowych oraz 5 gimnazjalistów.


Laureatami  w I kategorii zostali:


I miejsce - Agnieszka Truszkowska ( klasa VI ) - SP im. Jana Pawła II w Dębinkach.


II miejsce - Mateusz Podgórski ( klasa IV c ) - SP im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.


III miejsce - Maciej Podgrudny ( klasa V b ) - SP im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.


Wyróżnienia przyznano trojgu uczniom:


- Julii Janeckiej ( klasa VI ) SP w Popowie Borowym.


- Marcelemu Roszakowi ( klasa IV c ) SP w Nasielsku.


- Patrycji Jakubowskiej ( klasa VI e ) SP w Nasielsku.


W rywalizacji gimnazjalistów najlepsze wyniki osiągnęli:


- Damian Ujazda  ( klasa II ) - ZSO  im. Jarosława Iwaszkiewicza  w Nasielsku - I miejsce.


- Radosław Ciosek ( klasa III ) - ZS nr 2 w Starych Pieścirogach - II miejsce.


- Radosław Jechalik ( klasa II )  - ZS nr 2 w Starych Pieścirogach - III miejsce.


Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.

Beata Korytkowska

 


SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
„ W trosce o zdrowie”.


W konkursie tym brali udział uczniowie klas IV.


I miejsce - Wiktoria Pietrzak z klasy IV b,


II miejsce - Marcel Roszak z klasy IV c,


III miejsce - Hanna Zielińska kl. IV b, Jan Kaczyński IV c i Natalia Prusinowska IV d.


Wyróżnienia otrzymali: Jakub Krajewski IV d i Mateusz Podgórski IV c.

 

Jadwiga Michnowska


KONKURS „BOHATER WIERSZY JULIANA TUWIMA - PACYNKA”


W miesiącu maju w Naszej szkole odbywał się konkurs „Bohater wierszy Juliana Tuwima - Pacynka” przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziców. Prace mogły być zrobione z różnych materiałów. Mogły to być pacynki, kukiełki i marionetki.

W konkursie wzięło udział 13 przedszkolaków. Wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział. Na szczególne uznanie zasługują następujący uczniowie:


Lista zwycięzców:


I miejsce:

Amelia Mandykowska, 0 c

Antoni Łukasiewicz, 0 c

_all


II miejsce:

Wiktoria Kukiełka 0 f

Oliwia Sobiecka 0 f


_all-001


III miejsce:

Joanna Osińska 0 a

Alicja Domała 0 c

Alicja Kosela 0 c


_all-002


Wyróżnienia:

Martyna Kosela 0 c

Małgorzata Margiel 0 c

Agata Waleśkiewicz 0 c

_all-003


M. Kozarzewska


SZKOLNY KONKURS ,,WIEM CO CZYTAM”


W drugim semestrze uczniowie klas I - III sprawdzali swoje umiejętności w zakresie czytania ze zrozumieniem w szkolnym konkursie „Wiem, co czytam”. Każdą klasę reprezentował pięcioosobowy zespół.

Oto wyniki:

 

Klasy trzecie


1. Filip Tomczyk           kl. 3a

Laura Ziemińska        kl. 3b

2. Natalia Ziemińska      kl. 3b

3. Adam Laskowski       kl. 3a

Natalia Polańska       kl. 3e

 

 

Klasy drugie


1.     Weronika Gontarz         klasa 2 a

2.     Marta Rutkowska          klasa 2 d

3.     Malwina Wiśniewska    klasa 2 a

 

 

Klasy pierwsze


1.     Adrian Bogusz                 klasa 1 e

2.     Aleksander Skłucki          klasa 1 b

3.     Samanta Jankowska         klasa 1 e


 

Gratulujemy.

Ewa Boczkowska

Ewa Lipowska
Szkolny konkurs „Odpowiedzialny rowerzysta”


W dniach 21 i 23 maja uczniowie klas czwartych wzięli udział w szkolnym konkursie „Odpowiedzialny rowerzysta” . Celem turnieju było propagowanie bezpieczniej i odpowiedzialnej jazdy na rowerze. W środę, 21 maja, 20 uczestników rozwiązywało test wiedzy składający się z 30 pytań obejmujących zasady i przepisy  ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe, pierwszeństwo  przejazdu przez skrzyżowanie,  a także zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. W piątek, 23 maja, odbyła się część praktyczna  umiejętności jazdy na rowerze - pokonanie toru przeszkód z elementami sprawnościowymi.

Poziom wiedzy i umiejętności praktycznych uczestników turnieju był bardzo wyrównany.

Komisja zwracała uwagę nie tylko na technikę jazdy, ale także prawidłowe zakładanie kasku. Zwycięzcami turnieju zostali:


I miejsce  - Aleksandra Smolińska - klasa 4c;

II miejsce - Marcel Roszak klasa 4c;

III miejsce - Patryk Małkowski klasa 4b.


Monika Paluszek
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


W piątek 16 maja 2014r drużyna naszej szkoły w składzie: Klaudia Tomczyk, Milena Szczęsna, Wojciech Dełęgowski i Marcin Malinowski pod opieka p. Moniki Paluszek reprezentowała powiat nowodworski w eliminacjach rejonowych XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Zawodnicy zdobyli VI miejsce, zmagając  się w trzech konkurencjach. Wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym. Test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.  Konkurencje praktyczne, a więc  sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne.


Monika Paluszek
Bezpiecznie na rowerze


W  sobotę, 10 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły: Alicja Saliszewska - klasa 4b, Norbert Nowiński  - klasa 4a i Marcin Rutkowski  - klasa 4a pod opieką p. Moniki Paluszek, wzięli udział w konkursie rowerowym „Bezpiecznie na rowerze” organizowanym przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór. W tegorocznym konkursie udział  wzięło 57 uczniów z 19 szkół z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód. Podczas tego konkursu wszyscy zdobyli karty rowerowe, jak również wiele nagród, biorąc udział w różnego typu konkurencjach sportowych.


Monika Paluszek
Policjanci są wśród nas


6-871357 maja  w sali wychowania komunikacyjnego nowodworskiej komendy odbył się  etap rejonowy konkursu „Policjanci są wśród nas”,  którego współorganizatorem był Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Celem rywalizacji w konkursie było propagowanie wiedzy i właściwych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi wypadkami oraz tym, aby nie stać się ofiarami różnego rodzaju przestępstw.  W eliminacjach uczestniczyły 3 - osobowe drużyny wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Pietrzak z klasy 4b, Rafał Iwanow z klasy 5b, Jakub Będowski z klasy 6e pod opieką p. Moniki Paluszek. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test składający się z 20 pytań i zadań.  Nasza drużyna okazała się najlepsza spośród zgłoszonych szkół i reprezentować będzie powiat nowodworski   w finale konkursu, który odbędzie się 30 maja w Babicach.

 

Monika Paluszek
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego
„Marzenia Dyzia”


I miejsce

Jakub Kosewski

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

opiekun: Joanna Pichalska

 

II miejsce

Jan Miłoszewski

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach

opiekun: Elżbieta Jastrzębska

Kinga Gągolewska

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

opiekun: Joanna Pichalska

Małgorzata Margiel

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

opiekun: Aneta Czyż - Roszak

 

III miejsce

Jakub Kędziński

Szkołą Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

opiekun: Anna Falkowska

Patrycja Czyż

Szkołą Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

opiekun: Aneta Czyż - Roszak

 

Wyróżnienia

Dawid Filipkowski

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie

Michał Piotrowski

Niepubliczne Przedszkole „Pod Fiołkami”

opiekun: Katarzyna Pisarzewska

 

Skład komisji oceniającej prace:

Jolanta Sobiecka

Anna Modzelewska


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
“Najładniejsza pisanka, kraszanka, stroik wielkanocny”Kategoria I: klasy “0″ - IIIzdjaacie0115

I miejsce:

Filip Kamiński I a

Jakub Kosewski O b

Kinga Gągolewska O eII miejsce:

Julia Wrońska I a

Arkadiusz Mauer II dzdjaacie0117

Milewski Wiktor O eIII miejsce:

Małgorzata Margiel O a

Adrian Gogolewski III a

Karol Lubiak III cWyróżnienia:

Karolina Kasiak II b

Robert Kamiński III a

Krystian Chołody I a

Oliwia Wiśniewska III b


Kategoria II: klasy IV - VI

I miejsce:

zdjaacie0116

Weronika Tomaszewska VI b

Jan Kaczyński IV cSebastian Witkowski VI c

 

 

II miejsce:

Rafał Iwanow V b

Patrycja Wiśniewska IV d

Julia Laskowska V c

 

 

III miejsce:

Karolina Popielarska V c

Bartosz Ostaszewski IV a

Patrycja Dylewska V c

 

 

Wyróżnienia:

Natalia Ćwik V b

Marcel Roszak IV c

Kinga Fotek V c

Alicja Skoroszewska VI b

Szymon Wilczyński V  b

 

Anna Modzelewska


VI EDYCJA GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

DLA KLAS III

POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA 
W SZKOLE PODSTAWOWEJ 
IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W NASIELSKU


„Wiosenne zmagania z ortografią” - 2014 r.

 


„Nie wszyscy mamy te same zdolności, ale wszyscy winniśmy mieć te same możliwości, aby swe zdolności rozwijać”.


Bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortograficznych jest trudną sztuką, szczególnie w okresie początkowej nauki. Od nas, nauczycieli, zależy, czy praca nad ortografią będzie dla dziecka nudna i uciążliwa, czy stanie się ciekawą zabawą, która rozbudzi czujność ortograficzną.


Stale poszukujemy sposobów na uatrakcyjnienie nauki ortografii. Realizujemy innowacje pedagogiczne, projekty, prowadzimy dodatkowe zajęcia oraz zachęcamy  uczniów do  zdrowej rywalizacji,  organizując różnorodne konkursy. W  tym roku szkolnym już po raz szósty przeprowadziliśmy Gminny Konkurs Ortograficzny pt. „Wiosenne zmagania z ortografią”. Zaprosiliśmy do niego  uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół naszej gminy. Pomysł ponownie spotkał się z aprobatą, za co serdecznie dziękujemy. Finał odbył się 2 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie wyłonieni w konkursach szkolnych, ogółem 45 dzieci. Test konkursowy składał się z dyktanda oraz dziesięciu zadań sprawdzających umiejętności ortograficzne uczniów. Na wykonanie  testu  uczniowie mieli  45 minut. Do komisji konkursowej powołaliśmy nauczycieli z różnych szkół. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem pracy dzieci.WYNIKI VI EDYCJI GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
DLA KLAS III  - 2014 r.


I MIEJSCE

NATALIA ZIEMIŃSKA   - KLASA III B  (SP W  NASIELSKU)

 

II MIEJSCE

LAURA ZIEMIŃSKA - KLASA III B (SP W NASIELSKU)

 

III MIEJSCE

KLAUDIA LEE - KLASA III C (SP W  NASIELSKU)

 

IV MIEJSCE

OLGA BRYŚKIEWICZ - KLASA III B (SP W NASIELSKU)

ADAM LASKOWSKI - KLASA III C (SP W  NASIELSKU)

 

V MIEJSCE

MIKOŁAJ MAZIŃSKI - KLASA III B (SP W NASIELSKU)

 

 

WYRÓŻNIENIA


AGNIESZKA DRZAZGOWSKA  -(SP  W BUDACH SIENNICKICH)

 

MARTYNA PAWŁOWSKA - (SP W  BUDACH  SIENNICKICH)

 

RAFAŁ NOWAKOWSKI - ( SP W  CIEKSYNIE)

 

ZUZANNA JĘDRZEJEWSKA -( SP W  PIEŚCIROGACH STARYCH)

 

SEBASTIAN KRAJEWSKI - (SP W PIEŚCIROGACH STARYCH)

 

BARTEK HRYCIUK - (SP W NASIELSKU - KLASA  III A)

 

ANNA SŁOŃCZEWSKA - (SP W NASIELSKU - KLASA  III A)

 

JAKUB WAPNIEWSKI -( SP W NASIELSKU - KLASA  III A)

 

KAJETAN DOMAŁA - (SP W NASIELSKU - KLASA  III B)

 

BARTOSZ FATEK - (SP W NASIELSKU - KLASA  III B)

 

OLIWIA WIŚNIEWSKA - (SP W NASIELSKU - KLASA  III B)

 

ALEKSANDRA CZYŻYK - (SP W NASIELSKU - KLASA  III C)

 

JAKUB LEWANDOWSKI - (SP W NASIELSKU - KLASA  III C)

 

Anna Korycka


KONKURS MATEMATYCZNY KANKUR


Konkurs  KANGUR wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

 

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontiéres”, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

 

Dnia 20 marca 2014r w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Wzięło w nim udział 64 uczniów z klas  II-VI. Uczniowie podczas 75 minut zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. W poszczególnych kategoriach  można było uzyskać  :

 

kl. II - Żaczek  105 pkt.

kl. III-IV -Maluch 120 pkt.

kl. V-VI - Benjamin  150 pkt.


Bardzo nam miło poinformować , że pięciu uczniów z naszej szkoły otrzymało WYRÓŻNIENIA uzyskując wysoką punktację.

Gontarz Weronika z klasy - II

Laskowski Adam z klasy - III

Mikulski Adrian z klasy - III

Krajewski Jakub z klasy - IV

Dełęgowski Wojciech z klasy - V

 

Gratulujemy sukcesów matematycznych i życzymy  powodzenia w następnym roku szkolnym.


Ewa Rudzińska
Konkurs plastyczny dla klas 0-III 
,,Inni to także my”- nasze wspólne zabawy z rówieśnikami


Klasy przedszkolne

I miejsce

Krzysztof Włodarski - kl. 0 d

II miejsce

Jakub Kędzierski - kl. 0 d

III miejsce

Damian Kowalik - kl. 0 d

 

 

Klasy pierwsze


I miejsce

Zuzanna Wilska - kl. Ic

Zuzanna Saliszewska - kl. Id

II miejsce

Michał Pielach - kl. Ic

Aleksander Skłucki - kl. Ib

III miejsce

Piotr Krajewski - kl. Ib

 

Klasy drugie

I miejsce

Damian Karolak - kl. IIa

Karolina Kasiak - kl. IIb

Filip Margiel - kl. IIb

II miejsce

Dominik Wiśniewski - kl. IId

Monika Rokicka - kl. IIb

Kacper Żbikowski - kl. IIb

III miejsce

Maria Zawadzka - kl. IIb

Jan Biernacki - kl. IIb

Maksymilian Obidziński - kl. IIb

 

Klasy trzecie

I miejsce

Nikola Leszkiewicz - kl. IIId    
Kornelia Cyranowska - kl. IIIc

Oliwia Grzymkowska - kl. IIIe

 

II miejsce

Zuzanna Rączka - kl. IIIc

Franciszek Pielach - kl. IIIe

Martyna Nowakowska - kl. IIIc

Maciej Namielski - kl. IIIc

 

III miejsce

Agnieszka Łęgowska - kl. IIIc

Jakub Ignatowski - kl. IIIc

Weronika Sternik - kl. IIIc

Julia Żbikowska - kl. IIIc

 


 

Konkurs literacki w kl. IV - VI 
„List do mojego niepełnosprawnego kolegi”.


I miejsce

Natalia Kobyłecka kl. VIa

II miejsce

Jakub Korycki kl. Vb

Filip Pałaszewski kl. IVc

III miejsce

Wiktoria Pietrzak kl. IVb

 

Wyróżnienia:

Emilia Kaźmierczak kl. Vd

Marcel Roszak kl. IVc

Magdalena Wiśniewska kl. VIa

Klaudia Tomczyk kl. Va

 


SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU - MISTRZEM POWIATU NOWODWORSKIEGO W TABLICZCE MNOŻENIA


p1090225Drużyna z naszej szkoły okazała  się w  tym  roku  bezkonkurencyjna  podczas   XIII  Otwartych   Mistrzostw  Nowego Dworu  Mazowieckiego w   Tabliczce  Mnożenia.

W  czasie zawodów,  które  odbyły  się  15  marca  2014 r.  uczniowie  klas  III  i  IV  rozegrali  gry  indywidualne: ,,Olimpijczycy“, ,, Krzyżak “, ,,Prymus , ,,Szeryf ” oraz  grę  zespołową  ,,Ekspres”.

Wszystkie  konkurencje  wymagały od zawodników perfekcyjnej znajomości tabliczki mnożenia,  a  także  szybkości, zręczności  i  umiejętności  radzenia  sobie  w  sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych zawodnicy  uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,, Piłkarz matematyk ” i  ,,Królowa skakanki”.

 

 

 

Nasza drużyna w składzie :

 

Laura Ziemińska, Aleksandra Czyżyk, Natalia Ziemińska, Oliwia Boczkowska, Sandra Kalinowska, Emila Ćwik, Bartosz  Dygus, Piotr Wiśniewski, Adrian Mikulski, Marcin Rutkowski, Jakub Krajewski i Kamil Pasztak  -   zajęła I miejsce .

W punktacji indywidualnej uczniowie zajęli następujące miejsca :

Bartosz Dygus -         II miejsce   w  kat. kl. III,

Oliwia BoczkowskaI miejsce w kat. kl. IV,

Marcin Rutkowski -  I miejsce w kat. kl. IV,

Jakub Krajewski -     II miejsce w kat. kl. IV.

Wysokie  lokaty  osiągnęli uczniowie  w poszczególnych  konkurencjach

Bartosz Dygus -          I miejsce ,, Olimpijczycy “,

Oliwia Boczkowska -    I miejsce ,,Olimpijczycy “,

Kamil  Pasztak -         I miejsce ,,Olimpijczycy “,

Marcin Rutkowski -  II miejsce ,,Olimpijczycy “,

Emilia Ćwik -              I miejsce ,,Królowa  skakanki “-   konkurencja dodatkowa ,

Bartosz Dygus -         I miejsce ,, Piłkarz matematyk ”  - konkurencja dodatkowa,

Sandra Kalinowska -  III miejsce ,, Królowa skakanki ” -konkurencja dodatkowa.

 

Całej reprezentacji serdecznie dziękujemy i gratulujemy!


Opiekunowie:

Beata  Górecka

Grażyna  Kopka


 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
,,MAGICZNA KRAINA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI”

 

 

 

 

Na konkurs wpłynęły 33 prace, w tym z klasy:

5a - 1 praca

3a - 3 prace

3c -  12 prac

3d - 5 prac

3e - 7 prac

2a - 1 praca

2b -  2 prace

0a -  1 praca


Komisja konkursowa przyznała:

 

I miejsce:    Maciek Namielski         klasa 3c

II miejsce:   Natalia Polańska           klasa 3e

III miejsce:  Kinga Kolasa                klasa 3e 

GRATULUJEMY!


 

Nagrodzonych uczniów prosimy o odbiór nagród w świetlicy szkolnej.


Elżbieta Wróblewska


VI EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA

 

galeria

 

dsc_0912.jpg


Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy wykorzystywana niemal we wszystkich sferach naszego życia.

Szybki rozwój techniki komputerowej i nowe zastosowania stwarzają sytuacje, w których umiejętność posługiwania się komputerem staje się powoli cywilizacyjną koniecznością. Korzystanie z gotowych programów i usług komputerowych umożliwia poruszanie się we współczesnym świecie. Stąd też poziom opanowania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny nabiera szczególnego znaczenia.

Rozwój informatyki oraz ogólnodostępny Internet to również różnego typu zagrożenia płynące z sieci takie jak: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, wirusy, prywatność, a także prawo autorskie dość lekko traktowane przez większość użytkowników Internetu.

 

Od sześciu lat nasza szkoła jest organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nasielsk i objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Nasielska.

 

Celem konkursu jest wspieranie uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych oraz motywowanie ich do  poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, a także zwrócenie uwagi na liczne negatywne zjawiska płynące z sieci.

 

Konkurs przebiegł dwuetapowo:

 

I etap - szkolny - dotyczył zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz  propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci wśród dzieci i młodzieży.

 

Uczniowie klas IV (grupa I) zaprojektowali w programie Paint plakat pt. „Bezpieczny Internet” natomiast uczniowie klas V i VI (grupa II) wykonali prezentację multimedialną o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

 

Do drugiego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała wszystkie złożone prace z 5 szkół podstawowych: Cieksyna, Popowa Borowego, Dębinek, Starych Pieścirogów i Nasielska. Łącznie wpłynęło 46 prac (17 plakatów i   29 prezentacji multimedialnych)

 

12 marca 2014 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.

 

Uczestników i opiekunów przywitała Pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz, życząc wszystkim powodzenia w zmaganiach z informatyką.

 

II etap - gminny - polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań oraz wykonaniu zadań praktycznych z różnych działów informatyki wymagających refleksu, szerokiej wiedzy i dużych umiejętności informatycznych.

 

W II etapie rywalizowali miedzy sobą:

 

Grupa I

Szkoła Podstawowa w Dębinkach: Oliwia Komornicka, Sebastian Borzym, Natalia Grochowska, Roksana Wiśniewska.

Szkoła Podstawowa w Cieksynie: Julia Borowiec, Natalia Podgórska, Ala Wiśniewska, Sebastian Romanowicz,  Adrian Luberadzki, Hubert Mikołajewski.

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Alicja Saliszewska, Bartłomiej Saliszewski, Wiktoria Pietrzak, Mateusz Bombalicki, Weronika Wapniewska, Julia Liberadzka, Paweł Domański.


Grupa II

Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym: Piotr Ślubowski, Marcin Kundt.

Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Karina Wodeńska, Kacper Zawadzki, Piotr Miłoszowski, Kajetan Kiliś.

Szkoła Podstawowa w Dębinkach: Sandra Chrzanowska, Agata Wichowska, Anna Suska.

Szkoła Podstawowa w Cieksynie: Maciej Białorudzki, Julia Sot, Natalia Zawadzka, Justyna Dalecka.

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Izabela Mauer, Klaudia Tomczyk, Krzysztof Szymański, Wojciech Dełęgowski, Kacper Popielarski, Aleksanda Dąbrowska, Natalia Kobyłecka, Joanna Osiecka, Weronika Tomaszewska, Oliwia Nojbert, Łukasz Paluszek, Rafał Domański, Angelika Renkel, Weronika Sitkowska, Jakub Będowski, Michał Kolasa.


Starania uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie. Poziom był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, ufundowany przez Radę Rodziców, odbyło się ogłoszenie wyników. Najlepsi okazali się:

 

I miejsce

Wiktoria Pietrzak - I rok nauki

Jakub Będowski - II rok nauki

 

II miejsce

Sebastian Borzym -  I rok nauki

Wojciech Dełęgowski  - II rok nauki

 

III miejsce

Julia Liberadzka -  I rok nauki

Joanna Osiecka - II rok naukiWszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a laureaci  dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

 

Organizatorzy

Monika Paluszek

Mariusz Kraszewski


WYNIKI KONKURSU CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM
„WIEM, CO CZYTAM”
KLASY III

 

I  miejsce

Filip Tomczyk        klasa III a

Laura Ziemińska     klasa III b

 

II  miejsce

Natalia Ziemińska   klasa III b

 

III miejsce

Adam Laskowski    klasa III c

Natalia Polańska     klasa III e

 

Organizatorzy konkursu


WALENTYNKI Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY

 

14 lutego, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się walentynkowy konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Główne cele konkursu to popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wdrażanie do samodzielnej pracy.


Aby wziąć udział w konkursie należało zapoznać się z zestawem 14 wierszy zawartych w tomie „Sto bajek” Jana Brzechwy. Na wyszukanie i zapoznanie się z treścią utworów uczniowie mieli miesiąc.


W konkursie wzięli udział wszyscy zainteresowani - łącznie 27 osób. Ze względu na liczbę uczestników konkurs przebiegał w dwóch turach. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Trzecioklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością przeczytanych wierszy i zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom.


 

 

Najlepsze wyniki uzyskali:


I miejsce - Anna Słończewska kl. IIIa

II miejsce - Magdalena Tomaszyńska kl. IIIc

III miejsce - Bartek Fatek kl. IIIb

Greta Zwierzyńska kl. IIIc

Filip Tomczyk kl. IIIa

 

 

Wyróżnienia:


Natalia Ziemińska kl. IIIb

Laura Ziemińska kl. IIIb

Mikołaj Maziński kl. IIIb

Natalia Polańska kl. IIIe

Sebastian Gogolewski kl. IIIb

Julia Szymańska kl. IIIe

Jakub Lewandowski kl.

Julia Witkowska kl. IIIb

 


Organizatorzy:

Małgorzata Olbryś

Małgorzata KwiatkowskaFINALIŚCI KONKURSÓW KURATORYJNYCH
Mamy finalistów konkursów przedmiotowych

organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.


Jak już wcześniej pisaliśmy, dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych. Są to:

Oliwia Nojbert - klasa VIb - konkurs polonistyczny,
Mateusz Podgórny - klasa VId - konkurs matematyczny.

 

 

25 stycznia i 1 lutego odbył się ten trzeci i ostatni etap i zarówno Oliwii, jak i Mateuszowi udało się osiągnąć tytuł finalisty. To znaczy, że znaleźli się wśród ok. 200 najlepszych uczniów w województwie mazowieckim. Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych uczniów i życzymy im dalej takich osiągnięć.


Bożena Kozłowska
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
„WIERSZE TUWIMA UCZĄ I BAWIĄ”


img_0788W grudniu 2013r. zakończył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I - III pt. „Wiersze Tuwima uczą i bawią”. Konkurs ten był uwieńczeniem różnorodnych działań uczniów klas młodszych w związku z minionym ROKIEM TUWIMA.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości J. Tuwima, kształtowanie postaw twórczych i kreatywności, poszukiwanie nowych środków wyrazu, prezentowanie własnych dokonań twórczych.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wpłynęło 128 prac, które zostały wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Dzieciom nie zabrakło wyobraźni i pomysłowości. 3 stycznia 2014r. komisja w składzie: 
p. D. Fijalska, p. E. Olszewska, p. B. Białorucka rozstrzygnęła konkurs zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie.

 

Oto lista laureatów:

 

KLASY I:

I miejsce - Michał Pielach Ic, Zuzanna Wilska Ic, Karol Nagiel Ic,

II miejsce - Maksymilian Czyż Ib, Piotr Traczyk Ib,

III miejsce - Maria Chrustowska Ib, Kacper Wilga Ie, Anna Lubieniecka Ib,

 

KLASA II:

I miejsce - Mateusz Gołębiewski IIc, Klaudia Krasowska IIc, Bartłomiej Traczyk IIb,

II miejsce - Filip Margiel IIb, Damian Szpak IIb, Damian Karolak IIa,

III miejsce - Adam Kwiatkowski IId, Mateusz Kosewski IIa, Karolina Kasiak IIb,

 

KLASA III:

I miejsce - Nikola Leszkiewicz IIId,

II miejsce - Natalia Polańska IIIe,

III miejsce - Franciszek Pielach IIIe, Kinga Kolasa IIIe

 

WYRÓŻNIENIA:

1) Malwina Wiśniewska IIa

2) Marta Klimkiewicz IId

3) Patrycja Rutkowska IIId

4) Maciej Namielski IIIc

5) Maciej Będowski IIIe

6) Agnieszka Łęgowska IIIc

7) Oliwier Zalewski IIId

8) Adam Laskowski IIIc


Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czerwcu.

D. Fijalska


WYNIKI KONKURSÓW ŚWIĄTECZNYCH
ORGANIZOWANYCH PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

“List do Świętego Mikołaja”


I miejsce

Karolina Kasiak kl. IIb

 

II miejsce

Greta Zwierzyńska kl. IIId

 

III miejsce

Nikola Leszkiewicz kl. IIId

Weronika Sternik kl. IIIc

 

“Najpiękniejsza karta świąteczna”


I miejsce

Zuzanna Wilska kl. Ic

Kacper Dominkiewicz kl. Id

Nikola Leszkiewicz kl. IIId

 

II miejsce

Maria Zawadzka kl IIb

Maks Obidziński kl. IIb

Oliwier Branicki kl. IId

 

III miejsce

Agnieszka Łęgowska kl. IIIc

Adam Piechowicz kl Ie

Patryk Chlebowski kl. IIIc

 

Wyróżnienia

Wiktor Milewski kl Oe

Jakub Kosewski kl. Ob

Marianna Dłutowska kl. IVd


Opiekunowie Samorządu


KURATORYJNE KONKURSY


23 i 30 listopada b.r. odbyły się w Warszawie rejonowe etapy kuratoryjnych konkursów polonistycznego i matematycznego, w których brało udział czworo uczniów z naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego, czyli ostatniego, zakwalifikowali się:

 

Konkurs polonistyczny - Oliwia Nojbert - klasa VIb

Konkurs matematyczny - Mateusz Podgórny - klasa VId


III etap tych konkursów odbędzie się w styczniu w Warszawie.

Bożena Kozłowska


KONKURS WARCABOWY


W dniu 12.11.2013 w naszej szkole odbył się  Konkurs Warcabowy przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Do udziału w turnieju zostało wyłonionych 19 uczestników w rozgrywkach wewnątrz klasowych. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Po zaciętej walce i wielu emocjach do trzeciej rundy zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy zdobyli następujące miejsca:

 

1.       Zalewski Kacper - Vd

2.       Kamiński Kacper - Va

3.       Piątkowski Tomasz - VIa

4.       Iwanow Rafał - Vb

5.       Pasztak Kamil - IVa


Dwaj najlepsi zawodnicy etapu szkolnego będą reprezentować szkołę w V Turnieju Warcabowym o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego PCK.

 

Nad szkolnym etapem rozgrywek czuwali: dyrektor Mariusz Kraszewski i opiekun szkolnego koła PCK  Joanna Wiśniewska.

 


SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY o tematyce przyrodniczej
pt. „JESIEŃ W OGRÓDKU” dla klas I - III

 

 

W październiku 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „ Jesień w ogródku”. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Celem konkursu było poznanie piękna przyrody własnego regionu, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz wzbudzanie i pogłębianie zainteresowań fotografiką przyrodniczą.

 

W dniu 15 listopada 2013r. komisja w składzie: p. Beata Janiszek, p. Beata Sokolnicka, p. Małgorzata Olbryś rozstrzygnęła konkurs biorąc pod uwagę wszystkie kryteria zawarte w regulaminie.

 

I miejsce - Bartłomiej Traczyk kl. II b


II miejsce - Julia Żbikowska kl. III c, Zuzanna Rączka kl. III c

III miejsce - Hubert Kozyra kl. II a, Bartosz Kozarzewski kl. II b

 

 

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

 

1. Kamila Kulik kl. II b
2. Adam Laskowski kl. III c
3. Karol Tomaszewski kl. II c
4. Filip Margiel kl. II b
5. Amelia Cyranowska kl. III c
6. Aleksandra Łączyńska kl. II b
7. Kornelia Cyranowska kl. IIIc

 

 

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2014r.

 

Organizatorzy: Beata Janiszek, Beata Sokolnicka, Małgorzata Olbryś.

 


IV MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM

galeria

 

dscf6772W dniu 25 października 2013 r. podczas uroczystości Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 143 w Warszawie wręczone zostały nagrody w IV Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do szkół noszących imię bohaterskiego prezydenta Warszawy - Stefan Starzyńskiego.

 

Rozgrywał się on w następujących kategoriach: konkurs plastyczny  dla uczniów klas 1 - 3 pt. „Warszawa w kwiatach”; album „Warszawa Stefana Starzyńskiego” dla uczniów klas 4 -  6; prezentacja multimedialna, komiks, film, muzyka, wiersz, scenariusz spektaklu, plakat, wystawa fotograficzna na temat - „Prezydent Warszawy Stefan Starzyński” - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

20 maja 2013 r. odbyło się posiedzenie komisji Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs. Ze względu na wysoki poziom prac jury postanowiło w tym roku przyznać w kategorii klas 1 - 3 nagrody równorzędne (bez określenia miejsca) oraz wyróżnienia.

 

W kategorii dla dzieci młodszych nagrodzono z naszej szkoły prace następujących uczniów: Nikoli Leszkiewicz z kl. 3 dAleksandry Smolińskiej z kl. 4 c. Wyróżnienie w kategorii - praca plastyczna otrzymał: Karol Tomaszewski z kl. 2c. Podczas trwania uroczystości harcerze z naszej szkoły wraz z harcerzami z warszawskiej podstawówki pełnili wartę przy pomniku Stefana Starzyńskiego stojącym w przy szkole.

 

Krzysztof Macias


 

KURATORYJNY KONKURS MATEMATYCZNY

 

W dniu 15 października b.r. odbył się w naszej szkole I etap Przedmiotowego Konkursu Matematycznego, którego celem było:

 

1. popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych,
2. rozwijanie i pogłębianie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów,
3. wdrażanie uczniów do samokształcenia i współzawodnictwa,
4. doskonalenie umiejętności matematycznego i twórczego myślenia uczniów,
5. rozwijanie wyobraźni, myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania,
6. poszukiwanie nowych, skutecznych rozwiązań w pracy z uczniem uzdolnionym,
7. promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli.

 

Do konkursu przystąpiło 8 uczniów z klas szóstych. Mieli oni do rozwiązania 5 nietypowych zadań o podwyższonym stopniu trudności.

 

Do II etapu (rejonowego) konkursu matematycznego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Jakoniuk Olaf z klasy VIb oraz Podgórny Mateusz z klasy VId.

 

Justyna Puta


KURATORYJNY KONKURS POLONISTYCZNY

 

10 października 2013 r. odbył się szkolny etap KURATORYJNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO.

 

Cele przyświecające organizatorom konkursu to:

1. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień humanistycznych oraz przygotowywanie do samokształcenia.

2. Doskonalenie umiejętności świadomego odbioru tekstów.

3. Kształtowanie kompetencji czytelniczych.

4. Rozwijanie świadomości językowej i kultury języka.

5. Promowanie osiągnięć uczniów i nauczycieli.

 

Ramowy program merytoryczny konkursu obejmuje treści ujęte w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych oraz umiejętności określone w standardach wymagań będących podstawą sprawdzianu przeprowadzanego w szóstej klasie.

 

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas piątych i szóstych. W czasie 60 minut musieli wykazać się znajomością treści lektur wymienionych w programie konkursu, a także następującymi umiejętnościami:

 

* odczytywania, analizy i interpretacji tekstów,

* posługiwania się pojęciami z zakresu nauki o literaturze,

* wykorzystywania wiedzy o języku,

* tworzenia wypowiedzi pisemnych.

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Natalia Komendarska i Oliwia Nojbert.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Korytkowska

 


 

KURATORYJNY KONKURS PRZYRODNICZY

 

W dniu 8 października  2013 roku odbył się pierwszy etap kuratoryjnego konkursu przyrodniczego. Celem jego było:

 • rozwijanie uzdolnień uczniów zainteresowanych przyrodą
 • pobudzenie ciekawości poznawczej i twórczych działań uczniów
 • pobudzenie wrażliwości uczniów na piękno przyrody oraz umacnianie poczucia tożsamości ze środowiskiem przyrodniczym
 • stwarzanie uczniom możliwości osiągnięcia sukcesu
 • motywowanie nauczycieli do pracy z uczniem zdolnym

Tematem głównym konkursu były „Krajobrazy Ziemi”. Rozpoczął się on o godzinie 12:00 i trwał 60 minut. Uczniowie w tym czasie mieli rozwiązać 32 zadania, za które można było uzyskać  45 pkt. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas VI. Czterech zakwalifikowało się do etapu rejonowego.

Są to:

 • Natalia Komendarska (40 pkt.)
 • Dagmara Budkiewicz (39 pkt.)
 • Weronika Tomaszewska (39 pkt.)
 • Michał Klaudiusz Sadowski (39 pkt.)

Uczniowie Ci pojadą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym.

Gratulujemy i życzymy szczęścia!

 

Joanna Wiśniewska

 

 

 
 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

 

XXVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

 

galeria

 

dsc_0012Podstawowym celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. W rywalizacji mogą uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Turniej ma charakter wieloetapowy i przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów.
20 marca nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji Turnieju. Drużyna w składzie Natalia Karolak, Klaudia Wietecka, Alicja Malinowska i Weronika Osińska (klasa VIa) wywalczyła I miejsce i  awans do dalszych eliminacji.

15 maja drużyna w tym samym składzie pod opieką p. Moniki Paluszek, brała udział w eliminacjach rejonowych XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Zawodnicy zdobyli VI miejsce zmagając się w następujących konkurencjach: test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy, sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

M.P.

 

 


 

 

BEZPIECZNIE NA ROWERZE

 

galeria

 

dsc_105420 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły: Kuba Śliwiński - klasa 4a, Franciszek Kraszkiewicz- klasa 4b, Wojtek Dełęgowski- klasa 4c, Kacper Zalewski- klasa 4d, pod opieką p. Moniki Paluszek, wzięli udział w konkursie rowerowym „Bezpiecznie na rowerze”. Do konkursu przystąpiło 21 szkół. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu
i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód. Podczas tego konkursu wszyscy zdobyli karty rowerowe, jak również wiele nagród, biorąc udział
w różnego typu konkurencjach sportowych. Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce.

M.P.

.

 


.

 

POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS

 

galeria

18 kwietnia 3- osobowa drużyna z naszej szkoły: Krystian Pisarzewski kl. VI a i Jakub Będowski kl. V e, Rafał Iwanow kl. IV b pod opieką p. Moniki Paluszek  brała udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”, który odbył się w  Nowym Dworze Mazowieckim.

W pierwszej cześć konkursu (test wiedzy) drużyny mogły uzyskać maksymalnie 60 pkt. W części drugiej uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną, gdzie maksymalnie, za trzy konkurencje, drużyna mogła uzyskać 69 pkt. Drużyna zajęła III miejsce w etapie powiatowym.

 

M.P.

 

 


 

 

 

XII OTWARTE MISTRZOSTWA NOWEGO DWORU W TABLICZCE MNOŻENIA

 

galeria

p109003016 marca 2013 r. odbyły się XII  Otwarte Mistrzostwa  Nowego Dworu  Mazowieckiego w   Tabliczce  Mnożenia . W  czasie Mistrzostw  uczniowie  klas  III  i  IV  rozegrali  gry konkursowe :,,Olimpijczycy “, ,, Krzyżak “, ,,Prymus , ,,Szeryf “oraz zespołową - ,,Ekspres”.

Wszystkie konkurencje wymagały od zawodników perfekcyjnej znajomości tabliczki mnożenia , a także szybkości , zręczności i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych zawodnicy uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,, Piłkarz matematyk ”, ,,Królowa skakanki .W konkursie drużynowym nasza szkoła zajęła III miejsce . W punktacji indywidualnej uczniowie z  kl. III - Oliwia Boczkowska i Marcin Rutkowski zajęli I miejsce. Wysokie  lokaty osiągnęli uczniowie w poszczególnych konkurencjach - Oliwia Boczkowska : I miejsce ,,Olimpijczycy ”; III miejsce ,, Krzyżak “. Marcin Rutkowski - II miejsce ,,Olimpijczycy ” II miejsce ,, Krzyżak ”;Emilia Ćwik - III miejsce ,,Olimpijczycy”, III miejsce ,,Królowa skakanki ”; Jakub Krajewski - III miejsce ,, Olimpijczycy .


Całej reprezentacji  ze  Szkoły  Podstawowej  im. Stefana  Starzyńskiego w  Nasielsku serdecznie dziękujemy i gratulujemy!Opiekunowie :

- Grażyna  Kopka

- Elżbieta  Olszewska

- Beata  Górecka 

 


 

WYNIKI V EDYCJI GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

„WIOSENNE ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ” 2013

I MIEJSCE - WIKTORIA PIETRZAK (NASIELSK)

II MIEJSCE - JAKUB JODŁOWSKI (STARE PIEŚCIROGI)

II MIEJSCE - ERYK SMOLIŃSKI (NASIELSK)

III MIEJSCE - WERONIKA GORTAT (DĘBINKI)

III MIEJSCE - ŁUKASZ STRZELCZAK (STARE PIEŚCIROGI)

III MIEJSCE -ŁUKASZ GÓRECKI (NASIELSK)

 

WYRÓŻNIENIA :

 

BARTŁOMIEJ KRAŚNIEWICZ (DĘBINKI)

WERONIKA ŁOSIEWICZ (BUDY SIENNICKIE)
MONIKA ANTONIEWICZ (NASIELSK)

HUBERT GREGORCZYK (NASIELSK)

MARCEL ROSZAK (NASIELSK)

NATALIA BIELECKA (NASIELSK)

OLIWIA OLSZEWSKA (NASIELSK)

OLIWIA BOCZKOWSKA (NASIELSK)

EMILIA ĆWIK (NASIELSK)

HANNA ZIELIŃSKA (NASIELSK)

WERONIKA WAPNIEWSKA (NASIELSK)

Organizatorzy

Anna Korycka

Nina Turek

Beata Kownacka

 


Podsumowanie projektu: Janusz Korczak - Wielki Przyjaciel Dzieci

 

 

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:

 

Portret Króla Maciusia  I-go - prace plastyczne

I miejsce: Weronika Sternik, Patryk Chlebowski, Karol Lubiak - kl. II „c”

II miejsce: Amelia Cyranowska,  Kornelia Cyranowska, Adam Laskowski, Zuzanna

Pałaszewska - kl. II „c”

III miejsce: Julia Żbikowska, Amelia Wysocka, Dariusz Mórawski - kl. II „c”

 

Wyróżnienia:

Kl. 0 „a”: Patrycja Włodarczyk, Zuzia Saliszewska, Oliwia Popielarska, Ola Olech, Klara

Kutra, Wiktoria Le, Karol Nagel

Kl. 0 „b”: Amelia Zakrzewska

Kl. 0 „c”: Marysia Chrustowska

Kl. 0 „d”: Julia Wrońska

Kl. 0 „e”: Julia Chmielewska, Bartłomiej Basiewicz

Kl. 0 „f”: Michał Barbarski

Kl. 1 „b”: Filip Margiel, Jakub Gołąb

Kl. 2 „a”: Karolina Pisarzewska

Kl. 3 „c”: Nadia Kuźma, Patrycja Strzeszewska

„List do Korczaka” - konkurs edytorski

I miejsce: Alicja Malinowska kl. VI „a”, Weronika Tomaszewska kl. V „b”

II miejsce: Jakub Korycki kl. IV „b”, Aleksander Chyliński kl. VI „b”

III miejsce: Wiktoria Raźniewska kl. VI „c”, Dominika Domała kl. IV „a”

 

Wyróżnienia:

Kl. IV „a”: Wiktoria Rostkowska, Dominika Lipińska

Kl. IV „b”: Ewelina Turek

Koordynatorzy projektu:

Beata Białorucka

Beata Kownacka

Monika Brzezińska - Pająk

Nina Turek

Ilona Dygus

 

 


WALENTYNKI Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY

14 lutego, podczas Dnia Zakochanych, został przeprowadzony konkurs czytelniczy „Walentynki z wierszami Jana Brzechwy”.

Celem konkursu było:

 • zachęcenie dzieci do samodzielnego poszukiwania i czytania książek,
 • poznanie bohaterów wierszy Jana Brzechwy,
 • wdrożenie do korzystania ze zbiorów biblioteki,
 • kształtowanie sposobu spędzania czasu wolnego,
 • pokonywanie niechęci do czytania.

Konkurs był adresowany do uczniów klas III i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział wszyscy chętni trzecioklasiści - łącznie 27 osób.

Uczestnicy samodzielnie zapoznali się z zestawem 14 wierszy zawartych w tomie „Sto bajek” i mieli miesiąc na ich przeczytanie i przygotowanie się do testu. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Konkurs przebiegł w miłej, chociaż nie pozbawionej napięcia atmosferze.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne słowa uznania należą się laureatom.


Wyniki konkursu:

I miejsce

Wiktoria Pietrzak, kl. III b (35 pkt.)

Jakub Krajewski,  kl. III d (35 pkt.)

Marcel Roszak,  kl. III c (35 pkt.)


II miejsce

Hanna Zielińska, kl. III b (34 pkt.)


III miejsce

Hubert Gregorczyk, kl. III a (33 pkt.)

Weronika Wapniewska, kl. III b (33 pkt.)

Julia Liberadzka, kl. III b (33 pkt.)


Wyróżnienie

Jan Kaczyński, kl. III c (32 pkt.)

Marianna Dłutowska, kl. III d (32 pkt.)

Justyna Łuczak, kl. III c (32 pkt.)

Paweł Domański, kl. III c (31 pkt.)

Natalia Bielecka, kl. III c (31 pkt.)

Ola Smolińska, kl. III c (31 pkt.)

Oliwia Olszewska, kl. III c (30 pkt.)


Organizatorzy:

Małgorzata Olbryś

Małgorzata Kwiatkowska


Konkursy przeprowadzone w klasach 4 - 6 w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012\2013.

Nazwa                            konkursu Osoba  odpowiedzialna Termin przeprowadzenia konkursu
Gminny Konkurs Informatyczny M. PaluszekA. Sztabnik

25 stycznia
Kuratoryjny Konkurs Przyrodniczy J. MichnowskaJ. Wiśniewska

K. Żabik

listopad
Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny B. KozłowskaA.   Korycka

E. Hyży

B. Korytkowska

październik
Kuratoryjny Konkurs Matematyczny J. PutaE. Rudzińska

I etap  24październikaII etap  1 grudnia

Konkurs Matematyczny„ Mały Myśliciel”

J. PutaE. Rudzińska

19 grudnia
Plastyczny Konkurs z Języka Angielskiego pt; USA w naszych oczach. I. PietrzakI. Podgudna

E. Fabisiak - Rudnicka

E. Korycka

listopad
Tomik Literacki
o Tematyce Przyrodniczej
E. Hyży grudzień - styczeń
Konkurs wiedzy „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski”. T. Wrońska październik
Różaniec z Janem Pawłem II M. KomorowskaJ. Duczman

T. Wrońska

październik


V EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W NASIELSKU

galeria

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat bez nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wysokiej klasy specjalistów. Dlatego też na każdym etapie edukacji bardzo ważne jest rozwijanie zainteresowań informatycznych. Od pięciu lat  Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku jest organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Nasielska, Pana Grzegorza Arciszewskiego.

dsc_0398
Celem konkursu jest  wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych, motywowanie ich do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkołach wyższego stopnia, a także promowanie osiągnięć uczniów.

W tegorocznym konkursie udział wzięli uczniowie trzech szkół: ze Starych Pieścirogów, Popowa Borowego i Nasielska.

Konkurs przebiegł dwuetapowo:

I etap - uczniowie szkół z terenu naszej gminy zaprojektowali pracę  pt. „Laurka z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka” przy użyciu programu Paint i Microsoft Office Word.  Wpłynęło ponad 40 prac, z  których komisja  w składzie p. K. Żabik, p. J. Sobiecka i p. J. Duczman, wyłoniła laureatów I etapu.
24 stycznia 2013r.o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.

II etap - polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań oraz wykonaniu zadań praktycznych w programach: Paint, Microsoft Office Word i Microsoft Office Excel. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie - I i II rok nauki.
Uczestników i opiekunów przywitał p. wicedyrektor Mariusz Kraszewski, życząc wszystkim powodzenia w zmaganiach z informatyką.

W II etapie rywalizowali miedzy sobą:

I rok nauki
Marcin Kundt  kl. V - SP Popowo Borowe
Mateusz Żochowski kl.V - SP Popowo Borowe
Piotr Ślubowski  kl.V - SP Popowo Borowe
Wiktoria Rostkowska kl. IVa - SP Nasielsk
Joanna Sumik   kl. IV b - SP Nasielsk
Rafał Iwanow  kl. IVb - SP Nasielsk
Łukasz Paluszek  kl. Vb - SP Nasielsk
Oliwia Nojbert  kl. Vb - SP Nasielsk
Weronika Tomaszewska  kl. Vb - SP Nasielsk
Jakub Będowski kl. Ve - SP Nasielsk
Michał Kolasa  kl. Ve - SP Nasielsk

II rok nauki
Alexandra Tylewski  kl. Va - SP Stare Pieścirogi
Paulina  Majewska kl. VI - SP Stare Pieścirogi
Marcin Tomczyk  kl.  VI - SP Stare Pieścirogi
Natalia Karolak  kl. VIa - SP Nasielsk
Alicja Malinowska kl. VIa - SP Nasielsk
Weronika Osińska  kl. VIa - SP Nasielsk
Paulina Pawłowska kl. VIb - SP Nasielsk
Oliwia Walesiak  kl. VIb - SP Nasielsk
Agata Obojska kl. VIb - SP Nasielsk
Kacper Kosewski kl. VIb - SP Nasielsk
Oliwia Kraszewska kl. VIb - SP Nasielsk

Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, sponsorowany przez Nasielską Fundację Wspierania i Rozwoju Edukacji, odbyło się ogłoszenie wyników.

I miejsce

Mateusz Żochowski - I rok nauki

Natalia Karolak  - II rok nauki

II miejsce

Weronika Tomaszewska -  I rok nauki

Agata Obojska - II rok nauki

III miejsce

Jakub Będowski -  I rok nauki

Oliwia Kraszewska - II rok nauki

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Nasielska, Pana Grzegorza Arciszewskiego.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

W tym miejscu dziękujemy Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem naszego konkursu i ufundowanie wszystkich nagród oraz za obecność podczas podsumowania konkursu. Składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół: w Starych Pieścirogach i Popowie Borowym oraz  nauczycielom informatyki: p. Radosławowi Skrzyneckiemu i p. Cezaremu Wiśniewskiemu za współpracę i przygotowanie uczniów.

Pragniemy podziękować Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nasielsku, Agnieszce Mackiewicz za motywowanie nas do podejmowania wyzwań oraz wspieranie działań twórczych sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi uczniów naszej gminy.

Organizatorzy

Monika Paluszek

Agnieszka Sztabnik


Jan Paweł II - Papież Rodziny

.

Aby uczcić XII Dzień Papieski uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy, którego tytuł brzmiał „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski”. Konkurs był przeprowadzony dla uczniów klas V-VI. Jego celem było poznanie tras, które przemierzył w Polsce nasz Wielki Rodak Jan Paweł II, dat tych pielgrzymek, ich haseł i najważniejszych wydarzeń. Uczniowie z największym zapałem poznawali wyznaczone treści na katechezie i kołach zainteresowań. Test sprawdzający ich wiedzę odbył się 10 października. Największy sukces osiągnął Przemek Chmielewski, uczeń klasy VI a, który jest zafascynowany postacią Jana Pawła II. Kolejne miejsca zdobyli: Paulina Pawłowska uczennica klasy VIb, Martyna Króla uczennica klasy VIc. Wyróżnienia otrzymali: Dominika Lipińska uczennica klasy IVa, Mateusz Wieciński uczeń klasy Via, Alicja Gronowska uczennica klasy VIb, Dagmara Butkiewicz uczennica klasy Ve.

Uczniowie klas II i III wykonywali różańce z elementem papieskim. Ilość i różnorodność przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Różańce zostały wykonane z kasztanów, żołędzi, makaronów, cukierków, chrupek, papieru, szyszek i wielu innych. Pierwsze miejsce zdobyły siostry Kornelia i Amelia Cyranowskie uczennicy klasy II, drugie miejsce zdobyła uczennica klasy III d Paulina Fijalska, zaś trzecie miejsce zdobył Hubert Suwiński.

Nagrody zostały rozdanie podczas obchodów XII Dnia Papieskiego w parafii św. Wojciecha w Nasielsku w dniu 14 października 2012 roku

Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy, aby postawa Papieża Polaka była wzorem do naśladowania dla uczniów w zarówno w zdobywaniu wiedzy jak i w zachowaniu.

Teresa Wrońska

dziea_papieski_159dziea_papieski_167dziea_papieski_159.

.

 

 

 
 

ROK SZKOLNY 2011/2012

Konkurs Piosenki Żołnierskiej

.

Kategoria kl.0
0b ,,Przybyli ułani” - Olga Górecka - I miejsce
0c ,,Serce w plecaku” - tercet: Jan Biernacki, Dominika Karaśkiewicz, Maria Szych - wyróżnienie
Kategoria kl. I-III
III d ,,Warszawa ma” - Jakub Namielski - I miejsce
III a ,,Rozkwitały pąki…” - Dominika Domała - wyróżnienie
Kategoria kl. IV-VI
IV d i IV e - ,,Rozszumiały się …” - 424 Drużyna Harcerska ,,Pogodna Ferajna” - I miejsce

VI b ,, Wojsko” - kwartet : Alicja  Arciszewska, Julia Górska, Olga Jaszczak, Dominika Żbikowska - wyróżnienie

.

 


Konkurs Plastyczny „Wojsko widziane oczami dziecka”

.


kategoria kl. I-III

I miejsce - Aleksandra Dąbrowska kl. III c
II miejsce - Laura Skoczylas kl. II b
III miejsce - Małgorzata Sienkiewicz kl. II b
wyróżnienie: Klaudia Tomczyk kl. III a
Szymon Wilczyński kl. III b
kategoria kl. IV-VI
I miejsce - Weronika Tomaszewska kl. IV b

wyróżnienie: Łukasz Stoma kl. VI b
Joanna Osiecka kl. IV b

.

 


.

 

Konkurs plastyczny pt. ,,PANI WIOSNA”

I miejsce - Bartłomiej - Tkaczyk kl. 0 a
Alicja Frądczyk kl. 0 d
II miejsce - Olga Górecka kl. 0 b
III miejsce - Klaudia Falak kl. 0 e

 

Organizatorzy: Aneta Czyż-Roszak, Monika Kazarzewska, Marta Wrońska, Joanna Pichalska.

 


Konkurs fotograficzny pt. ,,ZWIASTUNY WIOSNY”I miejsce - Julia Liberadzka kl. II b
II miejsce - Krzysztof Szymański kl. III b
III miejsce - Wiktor Żbikowski kl. III aOrganizatorzy: Aneta Czyż-Roszak, Monika Kazarzewska, Marta Wrońska, Joanna Pichalska.

.

 


.

IV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO
W NASIELSKU

p1011937Już po raz czwarty nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Nasielska, p. Grzegorza Arciszewskiego.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.
Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym, uczniowie szkół z terenu naszej gminy zaprojektowali pracę pt. „Logo Gminnego Konkursu Informatycznego” przy użyciu programu Paint i Microsoft Office Word. Wpłynęło ponad 40 prac z czterech szkół podstawowych: z Starych Pieścirogów, Popowa Borowego, Dębinek i Nasielska. Komisja w składzie: p. Bożena Kozłowska, p. Małgorzata Sitek i p. Anna Tomasińska wyłoniła laureatów I etapu IV edycji Gminnego Konkursu Informatycznego.

Z naszej szkoły do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się:

Natalia Jankowska - kl Vd
Agata Obojska - kl. Vb
Krzysztof Jurkiewicz - kl. VIc
Oleksa Patrycja - kl. VIa
Angelika Lubiak - kl. Vc
Luiza Borkowska - kl. VIb
Alicja Malinowska - kl. Va
Karolina Czachorowska - kl. Vc
Kamil Darkowski - kl. Vc
Marcin Paluszek - kl. Vc
Karol Puta - kl. Vb
Rafał Ćwik - kl. Vb

8 maja 2012r. w naszej szkole odbył się finał konkursu - część teoretyczna i praktyczna z podziałem na kategorie: I i II rok nauki informatyki.
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nasielsku oraz wszyscy uczestnicy konkursu w tajnym głosowaniu wybrali jedno LOGO, które będzie umieszczane na dyplomach i wszystkich pismach związanych z konkursem w kolejnych edycjach. Wyłonione logo było wykonane przez Rafała Ćwika, ucznia klasy VIb.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Pana Burmistrza.

I miejsce
Natalia Grzymkowska - SP Popowo Borowe - I rok nauki
Rafał Ćwik - SP Nasielsk - II rok nauki
II miejsce
Alexandra Tylewski - SP Stare Pieścirogi - I rok nauki
Karol Puta - SP Nasielsk - II rok nauki
III miejsce
Agata Obojska - SP Nasielsk - I rok nauki
Marcin Paluszek - SP Nasielsk - II rok nauki

 

Organizatorzy:
Monika Paluszek
Agnieszka Sztabnik

 

.

 


.

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III

POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO

W NASIELSKU

„Wiosenne zmagania z ortografią”

W tym roku szkolnym odbyła się już IV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „ Wiosenne zmagania
p1011938z ortografią”, do której zaprosiliśmy  uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół naszej gminy. Finał odbył się 27 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Udział w nim wzięli uczniowie wyłonieni w konkursach szkolnych, ogółem 27 dzieci. Test konkursowy składał się z  dziesięciu zadań sprawdzających umiejętności ortograficzne  i dyktanda. Do komisji konkursowej powołaliśmy nauczycieli z różnych szkół. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem pracy dzieci.

ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZOSTALI

I MIEJSCE

Klaudia Tomczyk - KLASA III A

SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

 

 

II MIEJSCE

IGA BRODOWSKA - KLASA III C

SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

III MIEJSCE

KACPER GĄSIOROWSKI

SZKOŁA PODSTAWOWA W BUDACH SIENNICKICH

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI

AGATA WICHOWSKA - SP W DĘBINKACH

MARCIN SAWICKI -  SP W PIEŚCIROGACH STARYCH

SARA RUDZIŃSKA - SP W PIEŚCIROGACH STARYCH

WIKTORIA ROSTKOWSKA - SP W NASIELSKU

JAKUB KORYCKI - SP W NASIELSKU

EWELINA TUREK - SP W NASIELSKU

KRZYSZTOF SZYMAŃSKI - SP W NASIELSKU

KINGA FOTEK - SP W NASIELSKU

JAKUB CHODYNA - SP W NASIELSKU

Podsumowanie konkursu odbyło się  w naszej szkole, 8 maja 2012 roku .

Organizatorzy

Anna Korycka

Beata Kownacka

.

 


.

 

XXXV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

.

Podstawowym celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. W rywalizacji mogą uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Turniej ma charakter wieloetapowy i przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów.
27 marca 2012r. nasza szkoła była gospodarzem eliminacji gminnych Turnieju. Drużyna w składzie Martyna Darkowska, Natalia Karolak, Klaudia Wietecka i Alicja Malinowska  (rezerwowa) wywalczyła I miejsce i awans do dalszych eliminacji.

p10119829 maja uczniowie w składzie: Martyna Darkowska, Natalia Karolak, Alicja Malinowska  pod opieką p. Moniki Paluszek, brali udział w eliminacjach rejonowych XXXV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy, sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

M.P.

.

 


.

 

24   kwietnia  2012  r. o  godz.  11.15 odbył  się   Szkolny   Konkursu Ortograficzny  dla klas II  pod  hasłem ,, Lubimy ortografię”. Spośród 20 uczniów, którzy przystąpili do testu  komisja wyłoniła  zwycięzców.

WYNIKI   II  ETAPU  KONKURSU  ORTOGRAFICZNEGO

PRZEDSTAWIAJĄ  SIĘ  NASTĘPUJĄCO :

 

I - MIEJSCE

WIKTORIA  PIETRZAK -  KL.II B

ERYK  SMOLIŃSKI  -        KL.II D

II - MIEJSCE

HUBERT  GREGORCZYK  -KL. II A

MARCELI  ROSZAK   -    KL.II C

III - MIEJSCE

MONIKA   ANTONIEWICZ -KL.II A

OLIWIA  OLSZEWSKA  - KL. II D

ORGANIZATORZY :

GRAŻYNA   KOPKA

MAŁGORZATA  KWIATKOWSKA

 

 

.

 

 


.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

.

Od wielu lat Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest organizatorem konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. 28 marca 15 uczniów z naszej szkoły pod opieką p. M. Paluszek reprezentowało gminę Nasielsk w finale powiatowym.

Dziewczęta
1. Martyna Darkowska kl. VIc
2. Karolina Modzelewska kl. VIc
3. Natalia Pędzich kl. VIb
4. Dominika Żbikowska kl. VIb
5. Alicja Malinowska kl. Va
6. Natalia Karolak kl. Va
7. Klaudia Wietecka kl. Va
8. Patrycja Jakubowska kl. IVe

.

Chłopcy
1. Karol Chrustowski kl. VIb
2. Karol Puta kl. VIb
3. Daniel Nacios kl. Ve
4. Przemysław Drwęcki kl. Ve
5. Darkowski Kamil kl. Vc
6. Alan Dzieliński kl. IVe
7. Michał Kolasa kl. IVe

Finał powiatowego konkursu odbył się w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Startowali uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i I-II gimnazjów ze wszystkich gmin powiatu nowodworskiego. W egzaminie teoretycznym z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym udział wzięło łącznie 270 uczniów. Test z zakresu przepisów ruchu drogowego wyłonił najlepszych uczestników, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego. Z naszej szkoły do przejazdu po rowerowym torze przeszkód zakwalifikowało się 7 uczniów.
Wśród dziewcząt szkół podstawowych III miejsce zdobyła Martyna Darkowska z klasy VIc.
Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe: rowery, aparaty fotograficzne i odtwarzacze MP-3. Każdy ze startujących w konkursie otrzymał zestaw „ młodego rowerzysty”.

 

M.P.

 

.

 
.

POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS

.

Komenda Stołeczna Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy są organizatorami konkursu „Policjanci są wśród nas”. Cele przedsięwzięcia to kształtowanie postaw charakteryzujących się umiejętnością unikania zagrożeń i właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia, promowanie czynnego wypoczynku jako alternatywy spędzania wolnego czasu oraz budowanie zaufania do przedstawicieli służb porządku publicznego.
16 marca 3 - osobowa drużyna z naszej szkoły: Natalia Pędzich kl VIb, Krystian Pisarzewski kl. Va i Jakub Będowski kl. IVe pod opieką p. Moniki Paluszek  brała udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim.
W pierwszej cześć konkursu (test wiedzy) drużyny mogły uzyskać maksymalnie 60 pkt. W części drugiej uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną, gdzie maksymalnie, za trzy konkurencje, drużyna mogła uzyskać 63 pkt.

M.P.


.

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII
(klasy IV- VI)

.

I miejsce - Kamil Darkowski - kl. Vc

II miejsce - Alicja Arciszewska - kl. VIb,   Katarzyna Kowalska - kl. VIe

III miejsce -  Martyna Królak - kl. Vc

.


.

SZKOLNY KONKURS W TABLICZCE MNOŻENIA DLA KLAS III

.

Dziewczęta

I miejsce - Patrycja Nowakowska kl. IIId

II miejsce - Klaudia Tomczyk kl. IIIa

III miejsce - Dominika Karpińska kl. IIIb

.

Chłopcy

I miejsce - Rafał Iwanow kl IIIb

II miejsce - Wojciech Dełęgowski kl. IIIc

III miejsce - Krzysztof Szymański kl. IIIb

 


.

 

 

XXXV KONKURS RECYTATORSKI
WARSZAWSKA SYRENKA - etap szkolny

 

.


.

ZWYCIĘZCY ELIMINACJI SZKOLNYCH  KLAS  O - II

       1. JAKUB DOMAŁA - kl. Od
       2. WIKTORIA BURZYŃSKA - kl. Ib
       3. JULIA LIBERADZKA - kl. IIb
       4. IZABELA MAUER - kl. IIIa

.

.


ZWYCIĘZCY ELIMINACJI SZKOLNYCH  KLAS IV - VI

.

 1. ADAM FALĘCKI - kl. Vb
 2. JULIA GÓRSKA - kl. VI b
 3. WERONIKA WROŃSKA - kl. Vd
 4. NATALIA ROMANOWICZ kl. VId

.

WYRÓŻNIENIA

.

 1. KAROLINA  KWIATKOWSKA - kl. Vd
 2. NATALIA PĘDZICH - kl. VIb
 3. MARTYNA DARKOWSKA - kl. VIc
 4. NATALIA JANKOWSKA - kl. Vd

.

  

.

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA “NAJŁADNIEJSZĄ KARTĘ ŚWIĄTECZNĄ”

KONKURS LITERACKI  NA”NAJCIEKAWSZY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA”

Samorząd uczniowski klas młodszych pod opieką p. B. Kamińskiej oraz p. E. Olszewskiej zorganizował konkurs plastyczny na Najładniejszą Kartę Świąteczną oraz konkurs literacki na Najciekawszy list do Św. Mikołaja

.

 


.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ CHOINKĘ

.

20120105355

.

Na początku  grudnia samorząd uczniowski klas starszych zorganizował konkurs na najładniejszą choinkę. 22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oto wyniki:

.

Klasy 0-III

 

I miejsce:

klasa 0 b - p. Ewa Osiecka

klasa 0 d - p. Anna Falkowska

- sala nr 21 (40 pkt)

 

II miejsce:

klasa I a - p. Ewa Boczkowska

klasa I b - p. Ewa Lipowska

- sala nr 11 (37 pkt)

 

III miejsce:

klasa 0 a - p. Aneta Czyż-Roszak

klasa 0 f - p. Marta Wrońska

- sala nr 6 (33 pkt)

 

klasa 0 c - p. Monika Kozarzewska

klasa 0 e - p. Joanna Pichalska

- sala nr 20 (33 pkt)

 

IV miejsce:

klasa 1 c - p. Barbara Kamińska

- sala nr 22 (32 pkt)

 

V miejsce:

klasa 3 a - p. Joanna Chmielewska

- sala nr 3 (26 pkt)

Klasy IV-VI

 

I miejsce:

klasa 6 b - p. Ewa Rudzińska

- sala nr 2 (39 pkt)

 

II miejsce:

klasa 5 c - p. Krzysztof Macias

koło misyjne - p. Małgorzata Komorowska

- sala nr 1 (37 pkt)

 

III miejsce:

klasa 6 c - p. Anna Korycka

- sala nr 4 (32 pkt)

klasa 6 d - p. Iwona Podgrudna

- sala nr 13 (32 pkt)

 

IV miejsce:

klasa 5 e - p. Agnieszka Sztabnik

- sala nr 12 (23 pkt)

.

 


.

MOJE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

pod honorowym patronatem

Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Związku Polskich Artystów Plastyków - Okręg Warszawski.

Na etapie szkolnym wyróżniono 20 prac plastycznych i wysłano je do Polskiego Komitetu Olimpijskiego:

Kategoria I -  klasy I - IV

Kuba Kowalski kl. Ie

Maja Czyż kl. IIc

Kuba Majchrzak kl IIc

Mateusz Podgórski kl. IIc

Wiktoria Czyż kl IVb

Weronika Tomasewska kl IVb

Łukasz Paluszek kl. IVb

Mikołaj Osiński kl. IVb

Sebastian Witkowski kl. IVc

Julia Bielecka kl IVd

Patrycja Domała kl. IVd

Michał Kolasa kl. IVe

Jakub Będowski kl. IVe

 

.


Kategoria klas V- VI

Klaudia Wietecka kl. Va

Klaudia Łęgowska kl. VIa

Klaudia Kępka kl. VIa

Alicja Arciszewska kl. VIb

Natalia Pedzich kl. VIb

Julia Górska kl VIb

Marcin Paluszek kl VIc

Opiekunowie

Jolanta Sobiecka

Anna Maliszewska

Monika Paluszek

Beata Białorucka

.

 


.

 

SZKOLNY  KONKURS  FOTOGRAFICZNY o tematyce przyrodniczej
pt. „JESIEŃ W KROPLACH DESZCZU” dla klas I -  III

.

W listopadzie  2011r. odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „ Jesień w kroplach deszczu”.Celem konkursu było poznanie piękna przyrody własnego regionu, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz wzbudzanie i pogłębianie zainteresowań fotografiką przyrodniczą.

W dniu 2 stycznia 2012r. komisja w składzie: p. Beata Janiszek, p. Beata Sokolnicka, p. Małgorzata Olbryś rozstrzygnęła konkurs biorąc pod uwagę wszystkie kryteria zawarte w regulaminie.

.

zdjacie0009I miejsce - Szymon Wilczyński kl. III b

 

II miejsce - Mateusz Podgórski kl. II c

 

III miejsce - Igor Winnicki kl. IIc

 

 

 

 

 

.

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

1. Julia Liberadzka kl. II b

2. Weronika Mokos kl. IIId

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2012r.

Organizatorzy:Beata Janiszek, Beata Sokolnicka,

Małgorzata Olbryś.

.

 


.

KONKURS ZWIĄZANY
Z OBCHODAMI 93 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

.

 

Co roku Nasielski Ośrodek Kultury organizuje konkursy recytatorskie i plastyczne dotyczące odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dla uczniów szkół podstawowych przeznaczony był konkurs plastyczny. W kategorii klasy I-III szkoły podstawowej z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali: Franciszek Kraszkiewicz- klasa III  oraz  Franciszek Pielach- klasa I. W kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej wyróżniony został  Michał Sadowski z klasy IV.

.


.

V MAZOWIECKI KONKURS UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH „DZIEŃ Z KLAWIATURĄ”

.

galeria

.

zdjacie0570

5 października Olga Sierzputowska i Dominika Lewandowska pod opieką p. Moniki Paluszek  brały udział  w V Mazowieckim Konkursie Umiejętności Komputerowych „Dzień z Klawiaturą”. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Zmagania miały miejsce
w Warszawie w Centrum Olimpijskim.

Do konkursu przystąpiło 31 osób z wielu placówek województwa mazowieckiego. Według opinii jury, była duża konkurencja i wysoki poziom zadań. Tematyką konkursu było „Życie i praca Marii Skłodowskiej-Curie”.  Uczestnicy musieli m.in. wykazać się umiejętnością pracy w edytorze grafiki Paint, edytorze tekstu Word, dokonać obliczeń i sporządzić wykres w arkuszu kalkulacyjnym. Ostatnim zadaniem - najtrudniejszym, było stworzenie prezentacji multimedialnej, wykorzystując wszystkie wcześniej wykonane elementy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki i wyrazy uznania za odwagę, opiekunowie natomiast podziękowania za opiekę i przygotowanie  do konkursu. Organizatorzy chcą, by przyszłoroczna edycja konkursu miała charakter ogólnopolski, a w kolejnych latach - międzynarodowy.

.


.

KONKURS PLASTYCZNY ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

galeria

.

6-433261 września br. rozpoczął się konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pod honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego Pana Krzysztofa Kapusty oraz Prezesa Banku Spółdzielczego Pana Piotra Ciuchty.

Głównym celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną, jak również uświadomienie uczniom potrzeby poznania zasad i przepisów ruchu pieszych w drodze do i ze szkoły. W konkursie udział wzięli uczniowie 10-ciu szkół podstawowych

Konkurs  uroczyście rozstrzygnięto 24 października w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.  W uroczystości udział wzięli zwycięzcy szkolnych etapów konkursu wraz z opiekunami.

Uczeń naszej szkoły - Marcel Roszak, pod opieką p. Beaty Białoruckiej zajął  II miejsce.                                                                            Gratulujemy

 

 

 
ROK SZKOLNY 2010/2011

 

 

PIJ  KAKAO, DZIAŁAJ ŚMIAŁO!

Ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez firmę Kruger Polska Sp.z o.o. pod hasłem ,,Pij kakao, działajśmiało!” został rozstrzygnięty. Wśród trzydziestu zwycięskich grup przedszkolaków z całej Polski znalazły się też dzieci z naszej szkoły - klasa Oc - opiekun p. Joanna Pichalska.

 


TOMIK LITERACKI MŁODYCH AUTORÓW

O TEMATYCE PRZYRODNICZEJ

Zwyczajem poprzednich lat braliśmy udział w XI edycji wojewódzkiego konkursu „Tomik

Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej”. W tym roku szkolnym nasza koleżanka z kl. VIc Paulina Chodyna zajęła III miejsce, a wyróżnienie otrzymał kolega z kl. Va Mateusz Mychliński.


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W szkolnym konkursie ortograficznym dla kl. IV - VI zwycięzcami okazały się dziewczęta:

I miejsce Alicja Arciszewska z kl. Vb

II miejsce Anna Wawrzyńska z kl. VIb

III miejsce Kinga Orłowska z kl. IVd


WARSZAWSKA SYRENKA

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Na szczeblu szkolnym zwycięzcami okazały się:

I miejsce Julia Górska Vb

II miejsce Natalia Pędzich Vb

III miejsce Weronika Wrońska IVd

IV miejsce Oliwia Domańska VIe

Julia Górska z Vb oraz Izabela Mauer z kl. IIa reprezentowały naszą szkołę podczas etapu gminnego tego konkursu i zajęły II miejsce.


MULTITEST Z HISTORII DLA KLAS IV - VI

Z klas V w konkursie wzięło udział 9 uczniów. Najwięcej punktów uzyskał uczeń kl. Vb Karol Puta. Z klas VI w konkursie brało udział 10 uczniów. Najwięcej punktów uzyskał uczeń kl. VIa Kamil Karolak.


KANGUR MATEMATYCZNY

28 uczniów klas IV - VI brało udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Najlepszy wynik w szkole - kategorię bardzo dobrą uzyskał Filip Boczkowski z kl. VIb. Wyróżnienia otrzymały następujące osoby: Rafał Ćwik Vb, Martyna Darkowska Vc, Filip Rutkowski VIb i Marceli  Kosiński VIb.


KANGUREK 2011

Nagroda I stopnia z maksymalną ilością punktów - Wojciech Dołęgowski - kl. IIe, Maciej Podgrudny - kl. IIb

Wyróżnienia - Jakub Będowski kl. IIIe oraz Paweł Sobański kl. IIIe


MAZOWIECKI KONKURS PLASTYCZNY ,,WARSZAWA W KWIATACH”

I miejsce - Jakub Nowak kl. IIIc

wyróżnienie: Damian Sternik kl. IIIc, Weronika Tomaszewska kl IIIb


EKO - PLANETA

3 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko - Planeta. Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat ochrony przyrody i ekologii. Musieli również napisać pracę na temat „Zagrożenia wody”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Spośród nich wynik bardzo dobry i nagrodę książkową otrzymała Monika Drabik z klasy VIb. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Kinga Żabik

 


WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ I GAZETĘ

bild1720W tym roku odbyła się VII edycja konkursu ,,Wydajemy własną książkę i gazetę” w Nowym Dworze Mazowieckim. Do konkursu zgłosili się uczniowie z Ib pod opieką p. Elżbiety Olszewskiej oraz gazetka ,,Moja Szkoła”, którą od 2004r redagują uczniowie naszej szkoły Gazetka wydawana jest pod opieka p. Moniki Paluszek i p. Bożeny Kozłowskiej. W tym roku w skład zespołu redakcyjnego wchodzą: Anna Wawrzyńska, Dominika Kraszewska, Monika Drabik, Natalia Roszkowska, Bożena Wiśniewska, Magdalena Filipowicz, Natalia Kamińska, Kamil Karolak, Przemysław Chojnacki, Filip Rutkowski, Filip Borkowski.  8 czerwca w Nowodworskim Ośrodku Kultury dbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oto wyniki:

GAZETKA SZKOLNA ,,MOJA SZKOŁA” - III miejsce

LAURA SKOCZYLAS - wyróżnienie w kategorii plastycznej

JULIA LIBERADZKA - wyróżnienie w kategorii edytorskiej

M.P.

 


 

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Klio 2010”

w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego „Klio 2010”. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: test wiedzy, praca plastyczna, praca fotograficzna. Ogólna liczba uczniów uczestniczących w tym konkursie w całym kraju to 7589.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 30 uczniów. Możemy pochwalić się ich wynikami.

1. Rafał Ćwik – 12 miejsce w kraju, 1 miejsce w szkole, dyplom laureata;

2.  Filip Boczkowski – 19 miejsce w kraju;

3. Damian Duchnowski – 21 miejsce w kraju;

4.  Klaudia Podgórna – 21 miejsce w kraju;

5. Marta Wojtal – 23 miejsce w kraju;

6.  Hubert Kowalski – 24 miejsce w kraju;

7. Daria Cygańska – 24 miejsce w kraju;

8.   Natalia Pędzich – 26 miejsce w kraju;

9.    Martyna Darkowska – 27 miejsce w kraju;

10. Rafał Miller – 28 miejsce w kraju;

11. Krzysztof Jurkiewicz – 37 miejsce w kraju.


Najlepszą pracę plastyczną w szkole wykonał Damian Duchnowski, który otrzymał dyplom laureata, natomiast w kategorii fotograficznej pierwsze miejsce w szkole i dyplom laureata trafił do rąk Marcelego Kosińskiego. Alicja Arciszewska otrzymała encyklopedię multimedialną, a pozostali uczestnicy dyplomy.

Biorąc pod uwagę tak liczną grupę dzieci w kraju startujących w tym konkursie (7589), wyniki naszych uczniów są satysfakcjonujące. Serdecznie im gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

 

Szkolny Organizator Konkursu

Anna Korycka

 


MISTRZOSTWA  W TABLICZCE MNOŻENIA

galeria zdjęć

W roku szkolnym 2010/ 2011 uczniowie klas III i IV naszej szkoły wzięli udział w MISTRZOSTWACH W38TABLICZCE MNOŻENIA.

Celem tego konkursu było :

 • Popularyzacja zabawowej formy nauczania - uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych „ Tabliczka mnożenia”.
 • Propagowanie zasad zdrowej rywalizacji , współdziałania w zespole, dążenia do postawionego sobie celu na miarę możliwości.

Pierwszy etap to SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA, odbyły się 10 lutego 2011r. wzięło w nich udział 16 uczniów z klas trzecich, a przygotowały je i przeprowadziły panie: Beata Górecka, Justyna Puta i Beata Sokolnicka.

Uczniowie w dwóch grupach ( I-dziewczęta, II- chłopcy) rywalizowali ze sobą w 4 konkurencjach: Olimpijczyk, Szeryf,  Prymus i Krzyżak. Wyniki tych pełnych emocji zawodów były następujące:

w grupie dziewcząt

I - miejsce zajęła ucz. kl. IIIc  Martyna  Żelechowicz

II - ucz. kl. IIIa Natalia Kobyłecka

III - ucz. kl. IIIb Joanna Osiecka

w grupie chłopców

I- miejsce zajął ucz. kl. III e  Mateusz Romanowicz

II- ucz. kl. III d  Kuba Żbikowski

III-ucz. kl. III c  Aleksander Wilk egzekwo  ucz. kl. III b Kamil Morawski.

W dniu 12 marca 2011r. po intensywnym treningu pod okiem pań: Beaty Góreckiej i Justyny Puta, uczniowie: Martyna Żelechowicz (IIIc), Joanna Osiecka (IIIb), Mateusz Romanowicz (IIIe), Kuba Żbikowski (IIId), Karolina Kwiatkowska (IVd), Alicja Gronowska (IVb), Mateusz Wiciński (IVa) i Krystian Pisarzewski (IVa) wzięli udział w X MISTRZOSTWACH NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO W TABLICZCE  MNOŻENIA, zdobywając zespołowo trzecie miejsce i wiele sukcesów w konkurencjach indywidualnych.

Justyna Puta


Międzygminny Konkurs matematyczny “Mały Myśliciel”

21 maja 2011r w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się II etap Międzygminnego Konkursu Matematycznego “Mały Myśliciel”. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów przygotowywanych prze nauczycieli matematyki. Laureaci:

Marceli Kosiński - klasa 6b - I miejsce,

Paulina Kosewska - klasa 6e - III miejsce,

Anna Wawrzyńska - klasa 6b - III miejsce,

Opiekunem konkursu była p. Ewa Grenadier.

 


 

XXXIV Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

galeria zdjęć

img_033011 maja uczniowie w składzie: Martyna Darkowska, Filip Boczkowski, Kamil Karolak i Marcin Paluszek (rezerwa) pod opieką p. Moniki Paluszek i Zofii Babicz, brali udział w eliminacjach rejonowych XXXIV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy, sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce grupowo i Martyna Darkowska 3 miejsce indywidualnie.

 


 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

galeria zdjęć

 

W roku szkolnym 2010/2011 zorganizowaliśmy po raz trzeci Gminny Konkurs Ortograficzny pt. „ Wiosenne zmagania zdscn1260 ortografią”, do którego zaprosiliśmy  uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół naszej gminy. Pomysł spotkał się

z aprobatą, za co serdecznie dziękujemy.  Finał odbył się 4 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie wyłonieni w konkursach szkolnych, ogółem 37 dzieci. Test konkursowy składał się z  dziesięciu zadań sprawdzających umiejętności ortograficzne uczniów w zakresie określonych regulaminem zasad poprawnej pisowni. Na wykonanie  testu  uczniowie mieli  45 minut. Do komisji konkursowej powołaliśmy nauczycieli z różnych szkół. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem pracy dzieci, a następnie dokonali jej  oceny według  wcześniej opracowanych kryteriów.

ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZOSTALI

I MIEJSCE

ANNA ROGATKO - SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH PIEŚCIROGACH

 

II MIEJSCE

ALICJA PAWLAK - SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH PIEŚCIROGACH

DOMINIKA ŁĄTKOWSKA - KLASA III E -  SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

 

III MIEJSCE

MAŁGORZATA KARAŚ - SZKOŁA PODSTAWOWA W BUDACH SIENNICKICH

MICHAŁ SADOWSKI - KLASA III D - SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

SANDRA KURPIEWSKA - KLASA III A -  SZKOŁA PODSTAWOWA W NASIELSKU

 

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI

AGNIESZKA TRUSZKOWSKA - SP W DĘBINKACH

KLAUDIA MALON - SP W CIEKSYNIE

KAJETAN KILIŚ - SP W STARYCH PIEŚCIROGACH

ANGELIKA RENKEL - SP W STARYCH PIEŚCIROGACH

MARTYNA BRAŃSKA - SP W NASIELSKU

MATEUSZ ROMANOWICZ - SP W NASIELSKU

PATRYCJA JAKUBOWSKA - SP W NASIELSKU

MARTYNA ŻELECHOWICZ - SP W NASIELSKU

RAFAŁ DOMAŃSKI - SP W NASIELSKU

WERONIKA TOMASZEWSKA - SP W NASIELSKU

NATALIA MUZAL - SP W BUDACH SIENNICKICH

 

Podsumowanie konkursu odbyło się 22 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej  w Nasielsku.

Anna Korycka

 


GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

galeria zdjęć

 

Już po raz trzeci nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych. W dscf4206tym roku honorowym patronatem objął go Burmistrz Nasielska p. Grzegorz Arciszewski.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów zdolnych.

Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie szkół z terenu naszej gminy wykonali pracę  pt. „Wiosna” przy użyciu programu Paint.  Wpłynęło ponad 60 prac z pięciu szkół podstawowych: z Cieksyna, Pieścirogów Starych, Popowa Borowego, Dębinek i Nasielska.

18 maja 2011r. w naszej szkole odbył się finał konkursu - część teoretyczna i praktyczna z podziałem na kategorie. Zwycięzcami konkursu zostali

 

I miejsce

Rafał Ćwik - SP Nasielsk - I rok nauki

Aleksandra Filipiak - SP Nasielsk - II rok nauki

 

II miejsce

Karol Puta - SP Nasielsk - I rok nauki

Dominika Kraszewska -  SP Nasielsk - II rok nauki

 

III miejsce

Mateusz Ścisłowski - SP Stare Pieścirogi - I rok nauki

Justyna Morawska - SP Popowo Borowe - II rok nauki

M.P.

A.Sz.

 


Bezpiecznie na rowerze

galeria zdjęć

7 maja 2011r. uczniowie naszej szkoły: Natalia Karolak - klasa 4a, Alicja Malinowska - klasa 4a, Klaudia Wietecka - klasaimg_02071 4a, Przemysław Drwęcki - klasa 4e, pod opieką p. Moniki Paluszek, wzięli udział w konkursie rowerowym „Bezpiecznie na rowerze”. Konkurs organizowany jest już od 4 lat przez Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Dzieci wykazały się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód. Podczas tego konkursu dzieci zdobyły karty rowerowe, jak również wiele nagród biorąc udział w różnego typu konkurencjach sportowych. Dodatkową atrakcją były pokazy: dawnych rowerów, karate oraz akcji gaszenia palącego się samochodu. Na zakończenie wykład na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wygłosiła znana aktora Dorota Stalińska.

M.P.


 

Konkurs wiedzy o Stefanie Starzyńskim

W dru002gim etapie II Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Stefanie Starzyńskim, który odbył się 29 kwietnia b.r. z naszej szkoły udział wzięło pięcioro uczniów: Karolina Strzelczak - VI d, Daria Cygańska - VI d, Aleksandra Filipiak - VI d, Kamil Karolak - VI a i Filip Rutkowski - VI b. Organizatorem  konkursu była Szkoła Podstawowa 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Brały w nim udział nie tylko szkoły noszące imię bohaterskiego prezydenta stolicy.

Po sprawdzeniu prac organizatorzy ogłosili wyniki konkurs:

I miejsce zajęła Aleksandra Filipiak - VI d

II miejsce zajęła Karolina Strzelczak - VI d  (dwoje uczniów)

III miejsce zajął Kamil Karolak - VI a  (dwoje uczniów)

Wszystkim uczniom biorącym udział w I jak i II etapie gratulujemy dużej wiedzy o naszym patronie. Uczniów do konkursu przygotowali: Anna Tomasińska i Krzysztof Macias.

 


19 kwietnia uczniowie klasy IIIc: Katarzyna Gąsiorowska, Paulina Wilska, Aleksandra Winnicka i Martyna Żelechowiczp190411_1046pod opieką p. Barbary Kamińskiej zajęli II miejsce w “IV Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu”. Celem konkursu było: zainteresowanie dzieci tematyką zdrowego stylu życia, profilaktyki, higieny i bezpieczeństwa. Zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści zdrowotnych oraz aktywizowania środowisk szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych.W marcu organizowany był w naszej szkole projekt hasłem,,Wiosna słowem i pędzlem malowana” . Inicjatorkami projektu były: p. B. Białorucka, p. B. Kownacka i p. M. Brzezińska Pająk


 • I ETAP - to konkurs  recytatorski, który  odbył się 15 marca - uczniowie klas młodszych recytowali wiersze polskich poetów o tematyce wiosennej. 16 marca  wyszukane przez siebie wiersze recytowali uczniowie klas IV - VI. Z 51 osób wyłoniono  zwycięzców:

W kategorii klas „0″

I miejsce - Bartosz Dygus kl. 0 a

II miejsce - Natalia Polańska kl. 0 c

III miejsce - Filip Margiel kl. 0 c

W kategorii klas I

I miejsce  - Wiktoria Pietrzak kl. I b

II miejsce  - Weronika Wapniewska kl. I b

III miejsce  - Patrycja Strzeszewska kl. I c

W kategorii klas II

I miejsce - Izabela Mauer kl. II a

II miejsce - Natalia Ćwik kl. II b

III miejsce - Kacper Zalewski kl. II e

W kategorii klas III

I miejsce - Mateusz Romanowicz kl. III e

II miejsce - Weronika Tomaszewska kl. IIIb

III miejsce - Natalia Komendarska kl. III d

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego o tematyce wiosennej dla klas IV-VI,  który odbył się 16 marca 2011 r.

I miejsce - Oliwia Domańska kl. VI e

II miejsce - Alicja Gronowska kl. IV b

III miejsce - Agata Obojska kl. IV b

 • II Etap -  Konkurs plastyczny pt. ,, Zwiastuny wiosny”, wpłynęło 111 prac plastycznych z klas 0-VI . Nagrodzone osoby

Klasa 0

I miejsce - Wiktoria Burzyńska kl. 0 a

II miejsce - Kinga Kolasa kl. 0 c

III miejsce - Antoni Kraszkiewicz kl. 0 a

wyróżnienie: Mikołaj Maziński kl. 0 a

Klasa I

I miejsce - Klaudia Piątkowska kl. 1 d

II miejsce - Kuba Majchrzak kl. 1 c

III miejsce - Wiktoria Kuźmińska kl. 1 a

wyróżnienie: Natalia Bielecka kl. 1 c, Klaudia Hatała kl. 1 c,

Gągolewski Dawid kl. 1 a,
Włodarczyk Piotr kl. 1 a,
Mateusz Podgórski kl. 1 c,
Oliwia Kownacka kl. 1 a,
Monika Antoniewicz kl. 1

Klasa II

I miejsce - Jakub Grudek kl. 2 d

II miejsce - Aleksandra Kozłowska kl. 2 a

III miejsce - Dominika Lipińska kl. 2 d

wyróżnienie: Jakub Śliwiński kl. 2 d,
Staś Budnik kl. 2 e,
Emilia Kaźmierczak kl. 2e
Dominika Domała kl. 2a

Klasa III

I miejsce - Natalia Kobyłecka kl. 3 a

II miejsce - Maria Parzonka kl. 3 c

III miejsce - Michał Sadowski kl. 3 d

wyróżnienie: Michał Kolasa kl. 3 e

Klasa IV

I miejsce - Oliwia Kraszewska kl. 4 b

II miejsce - Maciej Piechociński kl. 4 b

III miejsce - Aleksander Chyliński kl. 4 b

wyróżnienie: Wiktoria Osińska kl. 4a

Klasa V

I miejsce - Aneta Rostkowska kl. 5 c

II miejsce - Martyna Darkowska 5 c

Klasa VI

I miejsce - Czarek Cegliński kl. 6 a

II miejsce - Konrad Basiewicz kl. 6 a

III miejsce - Dawid Osiński kl. 6 a

wyróżnienie: Mateusz Strzelczak 6 a

 • III Etap - Twórczość własna pt. ,,Podszepty wiosny”. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania własnej twórczości o tematyce wiosennej. Wpłynęły 33 prace, w tym również tomiki  poezji.Uczniowie nagrodzeni w konkursach otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, akcesoria plastyczne, słodycze.

Klasa 1

I miejsce - Julia Liberadzka 1b

II miejsce - Wiktoria Pietrzak 1 b

III miejsce - Laura Skoczylas 1 b

wyróżnienie:
Oliwia Boczkowska 1 b

Klasa 2

I miejsce - Emilia Kaźmierczak 2 e

II miejsce - Izabela Mauer 2 a

III miejsce - Wiktoria Saliszewska 2 e

wyróżnienie: Kinga Fotek 2 c

Klasa 3

I miejsce - Oliwia Nojbert 3 b

II miejsce - Sebastian Witkowski 3 c

Nagrody specjalne za tomik poezji:
Natalia Komendarska 3 d
Michał Sadowski 3 d

 

Klasa 4

I miejsce - Maciej Piechociński 4 b

II miejsce - Alicja Gronowska 4 b

Klasa 5

I miejsce - Marta Wojtal 5 c

II miejsce - Martyna Darkowska 5 c

Klasa 6

I miejsce - Paulina Chodyna 6 c

II miejsce - Kamil Karolak 6 a

III miejsce - Adrian Chrzanowski 6 a

wyróżnienie: Konrad Basiewicz 6a

 • IV Etap -  to ,, Pokaz mody wiosennej”, który odbył się na apelu podsumowującym. Pokaz cieszył się dużą popularnością i był bardzo oczekiwany przez uczniów. Zaskoczył on wszystkich, zarówno ilością chętnych, jak również pomysłowością , kolorystyką  i perfekcją. W pokazie udział wzięło 79 uczniów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dodatkowo wyróżniono jeszcze 25 osób. Otrzymały one słodkie nagrody.

SZKOLNY  KONKURS  FOTOGRAFICZNY o tematyce przyrodniczej

 

pt. „PIERWSZE OZNAKI WIOSNY” dla klas I -  III

W marcu 2011r. odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „ Pierwsze oznaki wiosny”. Celem konkursu było poznanie piękna przyrody własnego regionu, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz wzbudzanie i pogłębianie zainteresowań fotografiką przyrodniczą.

W dniu 30 marca 2011r. komisja w składzie: p. Beata Janiszek, p. Beata Sokolnicka, p. Małgorzata Olbryś, p. Aneta Czyż rozstrzygnęła konkurs biorąc pod uwagę wszystkie kryteria zawarte w regulaminie.

I miejsce - Klaudia Tomczyk kl. II a

 

II miejsce - Aleksandra Dąbrowska kl. II c

 

II miejsce - Rafał Gąsiorowski kl. III e

 

III miejsce - Igor Winnicki kl. I c

 

III miejsce - Wiktor Żbikowski kl. II a

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

1. Mateusz Podgórski kl. I c

2. Patryk Małkowski kl. I b

3. Kinga Fotek kl. II c

4. Wiktoria Saliszewska kl. II e

5. Dominika Karpińska kl. II b

6. Karol Mossakowski kl. III e

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w czerwcu 2011r.

Organizatorzy:Beata Janiszek, Beata Sokolnicka, Małgorzata Olbryś, Aneta Czyż


Szkolny konkurs językowy na kartę walentynkową: kategoria klas starszych -  I miejsce - Marcin Paluszek kl. Vc, wyróżnienie -  Alicja Malinowska kl. IVa, Dorota Podgrudna kl. Vd, Wioletta Pałaczyńska kl. Vd; kategoria klas młodszych - I miejsce - Łukasz Paluszek kl. IIIb, wyróżnienie - Sebastian Witkowski kl. IIIc, Michał Kolasa kl. IIIe.Szkolny konkurs plastyczny dla klas 0 - III na najładniejszą kartę walentynkową - wyróżnieni Julia Liberacka kl. Ib, Patrycja Strzeszewska kl. Ic, Ewelina Turek kl. IIb, Marcin Malinowski kl. IId, Natalia Kobyłecka kl. IIIa, Sebastian Witkowski kl. IIIc, Zuzanna Smutkiewicz kl. IIId, Dominika Łątkowska kl. IIIe.Szkolny konkurs plastyczny - antynikotynowy pt ,,Nie palę”, organizowany przez p. Hannę Zawadzką - wyróżnieni: Julia Bielecka kl. IIId, Jakub Tyc kl. IIId, Jakub Żbikowski kl. IIId, Natalia Karolak kl. IVa, Alicja Malinowska kl. IVa, Aleksandra Kurpiewska kl. IVb, Natalia Pędzich kl. Vb, Dominika Żbikowska kl. Vb, Luiza Borkowska kl. Vb, Martyna Darkowska kl. Vc, Marcin Paluszek kl. Vc, Aleksandra Filipiak kl VIdSzkolny konkurs na najładniejszy wystrój świąteczny klasy, organizowany przez Samorząd Klas Starszych; I miejsce w kat. klas O - III: Oc (wych. p. Joanna Pichalska), Ic (wych. p. B. Białorucka); I miejsce w kat. klas IV - VI: IVa (wych. p. Monika Paluszek), Vd (wych. p. Iwona Podgrudna)Szkolny konkurs na najładniejszą kartę świąteczną, organizowany przez Samorząd Klas Młodszych - wyróżnienia: Kinga Kolasa kl. O c , Laura Skoczylas kl. Ib, Mateusz Podgórski kl. Ic, Wiktoria Świerczewska kl. Ie, Dominik Morawski kl. Ie, Dawid Walczak kl. Ie, Wiktoria Kraszewska kl. IIb, Michał Kolasa kl. IIIe.Szkolny konkurs ,,Życie i twórczość F. Chopina”, będący jednym z elementów projektu ,,Obrazy muzyką malowane”  Kat. kl. I - III   Maciej Podgrudny kl. IIb - I miejsce ;  Laura Skoczylas kl. Ib - II miejsce;  Kuba Krajewski kl. Ie - III miejsce. Kat. kl. IV - VI Natalia Pędzich kl. Vb - I miejsce; Ewelina Królak kl. Ve - II miejsce; Oliwia Walesiak kl. IVb - III miejsce.III Chorągwiane Zawody na orientację  „ INO się rusz” organizowane przez Chorągiew Mazowiecką - dh Marceli Kosiński - I miejsce i  dh Patryk Kosewski - II miejsce; opiekunowie dh Kinga Żabik, dh Beata Górecka.VIII edycja Konkursu Europejskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego - Laura Skoczylas kl Ib, Aneta Rostkowska kl. Vc; opiekunowie p. Elżbieta Olszewska, p. Anna Korycka.Powiatowy konkurs plastyczny ,,Bezpieczna droga do szkoły”, organizowany przez Komendę Powiatową Policjii w Nowym Dworze Mazowieckim - Kinga Kolasa kl. Oc - wyróżnienie w II etapie; opiekun p. Joanna Pichalska.


 

 

 
 

ROK SZKOLNY 2009/2010

 

 • Harcerska Gra Obronna Płock 1920 - I miejsce 423 Gromada Zuchowa ,,Leśne Skrzaty”. Opiekun dh. Justyna Duczman

 • Harcerska Gra Obronna Płock 1920 - I miejsce 424 DH “Pogodna Ferajna”  w składzie Patryk Kosewski, Damian Krajewski, Dominika Kraszewska,  Marceli Kosiński, Monika Drabik, Paulina Swojak,  Magdalena Filipowicz, Dominika Żbikowska, Marcel Bober, Maciej Olszewski, Natalia Kamińska, Daniel Zadrożny, Jakub Pacocha, Robert Leszkiewicz , Natalia Roszkowska, Jakub Witkowski. Opiekun dh. Kinga Żabik

 • XXXIII Ogólnopolski Harcerski Rajd Wisła 2010 - II miejsce 424 DH “Pogodna Ferajna”  w składzie Patryk Kosewski, Damian Krajewski, Dominika Kraszewska,  Marceli Kosiński, Monika Drabik, Paulina Swojak,  Magdalena Filipowicz, Dominika Żbikowska, Marcel Bober, Maciej Olszewski, Natalia Kamińska, Daniel Zadrożny, Jakub Pacocha, Robert Leszkiewicz , Natalia Roszkowska, Jakub Witkowski. Opiekun dh. Kinga Żabik

 • II edycja Gminnego Konkursu Informatycznego - I miejsce Daniel Królak kl. VI d, II miejsce Dawid Karpiński kl. VIc.  Organizatorzy p. Monika Paluszek, p. Agnieszka Sztabik, p. Mariusz Kraszewski

 • XXXIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna w składzie Aleksandra Rakowska, kl. VIc, Anna Wawrzyńska, kl. Vb, Filip Boczkowski kl. Vb, rez. Dominika Kraszewska kl. Vb zajęła VII miejsce na szczeblu rejonowym pod opieką p. Moniki Paluszek i p. Zofii Babicz

 • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko - Planeta - bardzo dobry wynik - Nojbert Gracjan kl. Vb, dobry wynik - Monika Drabik kl. Vb.  Opiekunowie p. Kinga Żabik, p. Joanna Wiśniewska.

 • ,,Bezpiecznie na rowerze”  dla klas IV - szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Darkowska kl. IVc, Karolina Modzelewska kl. IVc, Karol Chrustowski kl. IVb, rez. Marcin Paluszek kl. IVc - Opiekunowie: p. Monika Paluszek, p. Zofia Babicz.

 • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III - I miejsce - Przemysław Chmielewski  kl. III a, Natalia Zakrzewska kl. III a; II miejsce - Alicja Gronowska kl. III b, Daria Gąsiorowska kl. III c; III miejsce - Natalia Zalewska kl. III b, Kinga Orłowska kl. III d; wyróżnienia - Weronika Wrońska kl. III d, Fatma Oukal kl. III c, Julia Mandykowska kl. IIIb . Organizatorzy: p. Anna Korycka, p. Beata Kownacka

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny- I miejsce - Justyna Rutkowska kl. VI a, Natalia Piątkowska VI a;  II miejsce - Julia Wilk kl. VI b; III miejsce - Marta Raźniewska kl. VI e, Marta Grenadier kl. VI b, Gracjan Nojbert kl. V b. Opiekunowie: p. Elżbieta Hyży, p. Anna Korycka, p. B. Kozłowska, p. Beata Korytkowska

 • Szkolny Konkurs Recytatorski “Wiersz o tematyce zimowej” - I miejsce - Cyprian Skłucki VI c; II miejsce - Martyna Darkowska IV c ; III miejsce - Monika Drabik Vb ; wyróżnienia - Julia Górska IV b, Oliwia Domańska V e, Karol Puta IV b, Rafał Ćwik IV b, Olga Jaszczak IV b. Opiekunowie: p. Elżbieta Hyży, p. Anna Korycka, p. B. Kozłowska, p. Beata Korytkowska

 • Szkolny Konkurs Plastyczny “Ilustracja wiersza Czesława Janczarskiego pt. ,,Jedzie zima” - I miejsce - Aleksandra Wiśniewska kl. VIa; II miejsce - Adrianna Olbryś kl. VIc, Jolanta Darkowska kl. VId; III miejsce - Paweł Dalecki kl. Vb, Alicja Arciszewska kl. IVb; wyróżnienia - Ewelina Smolińska kl.VI b, Dawid Mychliński kl. VI a, Emil Maluchnik kl. VI c, Mateusz Mychliński kl. IVa, Adrian Chrzanowski kl.Va, Natalia Pędzich kl. IV b, Magdalena Ziemińska kl. VI c, Agata Mauer kl. VI d, Bartłomiej Dragan IV a. Opiekunowie: p.  Elżbieta Hyży, p. Anna Korycka, p. B. Korytkowska, p. B. Kozłowska, p. J. Sobiecka

 • XV edycja Konkursu ,,Poznajmy się bliżej”. Drużyna w składzie Wiktoria Iwanow kl. VIb, Anna Wawrzyńska kl. Vb, Alicja Arciszewska kl. IVb - II miejsce w etapie powiatowym. Opiekunowie: p. Monika Paluszek, p. Zofia Babicz.

 • ,,Młodzież zapobiega pożarom”- w etapie gminnym udział wzieli: Daria Cygańska kl. Vd, Dominika Kraszewska kl. Vb, Adrian Barański kl. VIe pod opieką p. Zofia Babicz, p. Monika Paluszek.

 • Dni Myśli Braterskiej - 424 DH “Pogodna Ferajna”  w składzie Patryk Kosewski, Damian Krajewski, Dominika Kraszewska,  Marceli Kosiński, Daria Cygańska, Monika Drabik, Paulina Swojak, Martyna Zalewska, Magdalena Filipowicz, Damian Duchnowski, Dominika Żbikowska, Marcel Bober, Maciej Olszewski, Natalia Kamińska, Katarzyna Hermanowska, Daniel Zadrożny, Jakub Pacocha, Robert Leszkiewicz - III miejsce, opiekun dh Kinga Żabik i dh Beata Górecka

 • Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „Bajkowa przyroda zimą”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. I miejsce – Jakub Korycki kl. I b, II miejsce – Dominika Domała kl. I a, III miejsce – Wiktoria Rostkowska kl. I a. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Kacper Zalewski kl. I e, Emilia Kazimierczak kl. I e, Izabela Mauer kl. I a, Aleksandra Kozłowska kl. I a,Julia Tyc kl. I b
  Opiekunowie: p. Joanna Chmielewska, p. Beata Górecka, p. Beata Janiszek, p. Beata Sokolnicka.
 • Konkurs ekologiczny ,,Samochód i środowisko” I miejsce - Dominika Domała kl.Ia, II miejsce- Klaudia Tomczyk kl.Ia,III miejsce - Krystian Karolak kl.Oc, wyróżnienia - Jacek Oleksa kl. III a, Agnieszka Sekutowicz i Sylwia Szulińska kl.IV d, Natalia Pędzich kl.IVb. Nagrody zbiorowe dla klas (wyróżnionych w zbiórce makulatury) klasa VI d, wychowawca p.Monika Paluszek, klasa Vb, wychowawca p.Elżbieta Hyży. Nagrody zbiorowe dla klasy ( wyróżnionej w ilości oddanych prac konkursowych) klasa Oc, wychowawca p. Joanna Pichalska.

 • Rajd ZASPA 2010 - ,,Nocna gra na …orientację INO” - I miejsce 424 DH “Pogodna Ferajna” w składzie w składzie Paulina Koserska, Patryk Kosewski, Damian Krajewski, Dominika Kraszewska, Natalia Roszkowska, Marceli Kosiński, Daria Cygańska, Monika Drabik, Paulina Swojak, Martyna Zalewska, Karol Puta ,Agata Zakrzewska, Dominika Sławińska, Magdalena Filipowicz, Damian Duchnowski, opiekun dh Kinga Żabik i dh Beata Górecka, II miejsce 423 GZ “Leśne Skrzaty” pod opieką dh Justyny Duczman.
  “Gra terenowa”-  I miejsce  424 DH “Pogodna Ferajna”, III miejsce 423 GZ “Leśne Skrzaty” w tym samym składzie.
 • Konkurs historyczny „Jak wyobrażam sobie Nasielsk sprzed wieków.”  II miejsce uczennica klasy Vb Monika Drabik i wyróżnienie uczennica klasy Va Klaudia Ostrowska, opiekun p.Kinga Żabik.

 • Jesienne konkursy w Ekoszkole pod hasłem “MOJE MIASTO, MOJA WIEŚ, MOJE MIEJSCE A W   NIM…”   1. Konkurs plastyczny “Plac zabaw moich marzeń” - Dominika Domała - I miesce, opiekun p.Joanna Chmielewska,  Jakub Będowski - II miejsce, Martyna Brańska - III miejsce , opiekun - p. Dorota Fijalska. 2.Konkurs plastyczny “Piękna polska jesień” kat. O - III- Patrycja Jakubowska - I miejsce, Dominika Łątkowska  - II miejsce, opiekun p.Dorota Fijalska, Jakub Grudek - III miejsce, opiekun p. Urszula Ostaszewska kat. IV-VI Klaudia Kępka - III miejsce, opiekun p.Aneta Czyż- Roszak 3. Konkurs fotograficzny “Piękny zakątek przyrody” - Rafał Gąsiorowski - Imiejsce, Michał Kolasa, Martyna Falęcka - II miejsce, opiekun - p. Dorota Fijalska, Weronika Osińska- III miejsce, opiekun Elżbieta Olszewska. Wyróżnienia - Marcel Roszak, Aleksandra Smolińska, Jakub Krajewski, Igor Jakoniuk, Marysia Dłutowska, Oliwia Świerczewska, Paweł Kłosiński, Patrycja Wiśniewska, Przemysław Sekutowicz, opiekunowie - Beata Skoczylas, Anna Falkowska, Marta Brzeska

 • Szkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez nauczycieli języków obcych  ,,Dlaczego należy uczyć się języków obcych?” -  uczennica VI d Jolanta Darkowska - I miejsce, opiekun - p. Ewa Korycka

 • Ponadregionalny Konkurs Plastyczny ,,Fryderyk Chopin w oczach dzieci” - uczennica kl ,,O” a  Julia Liberadzka - II miejsce, opiekun p. Beata Skoczylas

 • II Rajd po Wysoczyźnie Płońskiej - 423 Gromada Zuchowa ,,Leśne Skrzaty” w składzie: Aleksander Wilk, Jan Pieronek, Maria Parzonka, Natalia Mroziewicz, Wiktoria Raźniewska, Kaja Białoszewska, Weronika Górecka, Maciej Putrzyński, Aleksander Chyliński, Maciej Piechociński, Julia Mandykowska, Aleksandra Kurpiewska -     I miejsce, opiekun dh Monika Gburzyńska i dh Justyna Duczman, 424 Drużyna Harcerska  ,,Pogodna Ferajna” w składzie Paulina Koserska, Patryk Kosewski, Damian Krajewski, Klaudia Podgórna, Jakub Pacocha, Daniel Zadrożny, Katarzyna Hermanowska, Natalia Kamińska, Dominika Kraszewska, Maciej Olszewski, Jakub Ostaszewski, Natalia Roszkowska, Marceli Kosiński, Daria Cygańska, Monika Drabik, Paulina Swojak, Martyna Zalewska, Karol Puta - III miejsce, opiekun dh Kinga Żabik

 

 
ROK SZKOLNY2008/2009

Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach.

W Konkursie Polonistycznym, organizowanym przez Kuratorium Oświaty  w Warszawie, dwoje uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego.

Byli to: Natalia Sierzputowska i Kornel Prusik,

Opiekunami  konkursu byli: Elżbieta Hyży , Małgorzata Lachendrowicz i  pani Beata Korytkowska.

……………………………………………………………………………………………………………….
W kolejnym konkursie kuratoryjnym nasi uczniowie również odnieśli sukces. Tym razem tematyka dotyczyła przyrody.

Pod opieką pani J. Michnowskiej, pani K. Żabik i Joanny Wiśniewskiej uczniowie :

Kornel Prusik i Bartłomiej Żabik, zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

…………………………………………………………………………………………………………………

Uczniowie ze starszych klas zaznaczyły swój udział w XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym poprzez zajęcie III miejsca na szczeblu rejonowym. Aleksandra Rakowska, Kacper Wróblewski i Dawid Kaczyński dokonali tego pod opieką p. Moniki Paluszek i p. Zofii Babicz.

………………………………………………………………………………………………………………..

Pod okiem p. Anny Tomasińskiej i p. Krzysztofa Maciasa uczniowie: W. Modzelewska, D. Ludwicka, C. Skłucki, N. Rudowski, J. Kownacka, S. Banach, M. Wawrzyński, K. Kutra i J. Strzelczak wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Test Historia Plus. II edycja”.

………………………………………………………………………………………………………………….

Starsi uczniowie mieli możliwość wykazania się w „Kangurze”. Do konkursu przystąpiło 29 osób. Tym razem opiekunami były: p. E. Rudzińska, p. A. Sztabnik, p. J. Puta    i p. E. Grenadier. Bardzo dobre wyniki uzyskali:

Kornel Prusik oraz Filip Boczkowski.

Wyróżnienia otrzymali:

Bartłomiej Żabik,

Tomasz Drwęcki,

Marceli Kosiński,

Dawid Kaczyński,

Julia Wilk

Albert Ampulski

i Rafał Ćwik.

………………………………………………………………………………………………………………..

Kolejnym konkursem na szczeblu wojewódzkim była IX edycja wojewódzkiego konkursu: „Tomik Literacki Młodych Autorów Mazowieckich Szkół Podstawowych”    w Izabelinie. Pod okiem p. Elżbiety Hyży, uczeń Patryk Gelar, który do naszej szkoły nie uczęszczał już w II  półroczu .

Otrzymał  II nagrodę literacko – edytorską,

natomiast uczennica Anita Milewska – wyróżnienie.

………………………………………………………………………………………………………………..

Nasi uczniowie brali również udział w zmaganiach powiatowych. Pani Monika Paluszek i pani Zofia Babicz czuwały nad konkursami o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Do konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” przystąpiło 6 uczniów, wśród których

Aleksandra Rakowska zajęła I miejsce.

W kolejnych zmaganiach – „Bezpiecznie na rowerze” uczestniczyło 4 uczniów:

Dominika Kraszewska,

Kamil Karolak,

Daria Cygańska

Filip Boczkowski, który indywidualnie zajął III miejsce.

Do następnego konkursu – „Poznajmy  się bliżej” przystąpiło 3 uczniów:

Dominika Kraszewska,

Jolanta Darkowska

Kacper Wróblewski.

………………………………………………………………………………………………………………..

Uczniowie klas III i IV uczestniczyli w VIII Otwartych Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia. Pod okiem p. B. Góreckiej i p. E. Lipowskiej 8 uczniów przystąpiło do walki z kartami matematycznymi.  Osoby wyróżnione to uczniowie klasy   IV b   są nimi :

Filip Boczkowski,

Dominika Kraszewska,

Anna Wawrzyńska ,

Marceli Kosiński.

…………………………………………………………………………………………………………………
Pani Monika Paluszek i pani Agnieszka Sztabnik zaangażowały do Gminnego Konkursu Informatycznego uczniów klas piątych. Spośród 10 uczestników naszej szkoły Weronika Modzelewska zajęła II miejsce.

…………………………………………………………………………………………………………………

Do zmagań konkursowych w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mały Myśliciel” przystąpiło 6 uczniów. Pod okiem p. Justyny Puty, p. Ewy Rudzińskiej, p. Ewy Grenadier    i Agnieszki Sztabnik.

I miejsce zajął Kornel Prusik,

natomiast Filip Ostrowski  zajął zaszczytne III miejsce.
…………………………………………………………………………………………………………………

Dwóch uczniów klas VI próbowało swoich sił w konkursie biblijnym (Dzieje Apostolskie). Opiekunem Kornela Prusika i Kingi Kutra był  ksiądz Leszek Smoliński. Uczestnicy przeszli etap parafialny, jednak zakończyli eliminacje na etapie dekanalnym.

………………………………………………………………………………………………………………

W roku szkolnym 2008/2009 odbyło się również bardzo dużo konkursów wewnątrzszkolnych dotyczących różnych przedmiotów i zagadnień. Wielu nauczycieli zaangażowało się w ich przygotowanie, aby pogłębić i poszerzyć wiedzę uczniów.

Ogromną popularnością cieszył się Konkurs Języka Angielskiego, którego opiekunami były: p. Ewa Korycka, p. Iwona Podgrudna, p. Renata Wrońska i p. Ilona Pietrzak. Spośród 70 uczestników wyłoniono trzech zwycięzców:

Anna Wawrzyńska,

Maciej Drwęcki

i Anna Wrońska.

…………………………………………………………………………………………………………………

Konkurs ortograficzny przygotowany był także dla klas IV – VI. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Bożena Kozłowska, p. Beata Korytkowska, p. Małgorzata Lachendrowicz i p. Elżbieta Hyży.  Komisja w takim samym składzie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Julia Wilk, Filip Ostrowski,

II miejsce – Marta Grenadier, Natalia Sierzputowska,

III miejsce – Sylwia Banach i Monika Ostrzeniewska.

Przyznano także wyróżnienia dla:

Katarzyny Karkowskiej,

Natalii Raźniewskiej

i Alberta Ampulskiego.

……………………………………………………………………………………………………………….

W roku szkolnym 2008/2009, w naszej szkole odbył się również konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”.  Konkurs zorganizowany był w dwóch kategoriach, klasy 0-III  i IV-VI. Na etapie szkolnym I miejsce ze starszej grupy otrzymała

Kinga Kutra z kl. VI d,

natomiast wyróżnienia przyznano:

Karolinie Werczyńskiej z kl. VI d

oraz Iwecie Piotrowskiej z kl. VI e.

Opiekunami klas starszych były: pani Małgorzata Lachendrowicz i pani Beata Korytkowska.

………………………………………………………………………………………………………………..

Biblioteka szkolna jak co roku zorganizowała konkurs czytelniczy. Uczestniczyło  w nim 714 uczniów. Nad przebiegiem czytelnictwa czuwała Pani Elżbieta Krysiak

W kategorii klas   IV-VI – zwyciężyła klasa IV a

Z każdej klasy wyłoniono także osobę, która przeczytała najwięcej książek w roku szkolnym 2008/2009. Laureatkami  w klasach IV – VI okazały się:

kl. IV – Paulina Kosela,

kl. V – Monika Ostrzeniewska,

kl. VI – Sylwia Banach.

…………………………………………………………………………………………………………………

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły redagują gazetkę szkolną, którą w tym roku zdobyła II miejsce w konkursie ,,Wydajemy własną książkę i gazetkę” –  w Nowym Dworze Mazowieckim. Gazetka wydawana jest pod opieka pani M. Paluszek i pani Bożeny Kozłowskiej.

…………………………………………………………………………………………………………………

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym.
Życzymy wam jeszcze wielu sukcesów.