ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2017/2018Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo- Planeta”


W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo- Planeta” w kategorii wiekowej „Młodzik”.  Konkurs składał się  z dwóch części:  pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata (zgodnych z programem nauczania) oraz zwięzłej części opisowej. Test był rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składał się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego (od 0 do 8 punktów).

 

Dyplom za bardzo dobre wyniki w konkursie otrzymała Natalia Polańska (kl.VIIa)

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 


 

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko- Planeta”


W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się 15 Edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego   „Eko- Planeta”.  Uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny brali udział w tym konkursie w kategorii wiekowej „Młodzik” dla klas V, VI i VII .  Konkurs składał się  z dwóch części:

 

- testu opracowanego przy współpracy z Katedrą Kształcenia Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska zgodnie obowiązującym z programem nauczania. Test był rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składał się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź);

- oraz pytania otwartego (od 0 do 8 punktów).

 

Dyplom za bardzo dobre wyniki w konkursie otrzymała Julia Walesiak (kl.Vb), natomiast  wyróżnienie otrzymał Paweł Mychliński (kl. Vd)

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


 


Konkurs fotograficzny “Szkolni ogrodnicy” rozstrzygnięty !


35463378_1936592809984483_7148392144095412224_n215 maja w Dzień Niezapominajki nasz ekozespół dokonał wyboru prac fotograficznych przedstawiających dzieci dbające o roślinność w ogrodzie.

Zwycięzcami zostały:
Lena Daniszewska za zdjęcie pt. “Kwiatki bratki” z grupy 0a Aleksandra Smolińska za zdjęcie pt. ” Sadzę jagodę kamczacką” z klasy IIIc.

Serdecznie gratulujemy !

Komisja konkursowa
Justyna Margiel 
Urszula Ostaszewska


 


I miejsce indywidualnie i I miejsce drużynowo
w międzypowiatowym konkursie BEZPIECZNIE NA ROWERZE

W sobotę, 26 maja, uczniowie naszej szkoły: Patrycja Czyż - 4a, Agata Waleśkiewicz - 4b i Szymon Chmurski - 4b wzięli udział w XI edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór.


W tym roku do konkursu związanego z bezpieczeństwem na drodze przystąpiło 51 uczniów klas czwartych z 17 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego.


Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerowym torze przeszkód.


Najlepszym uczestnikiem tegorocznych zmagań został nasz uczeń – Szymon Chmurski i to on otrzymał rower - główną nagrodę.

Patrycja Czyż wywalczyła - III miejsce, Agata Waleśkiewicz - V miejsce.


Suma punktów zdobytych indywidualnie przez zawodników stanowiła wynik drużyny.

W klasyfikacji szkół drużynowo wywalczyliśmy I miejsce i również jako główną nagrodę - rower.


Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor szkoły.


Całej drużynie serdecznie dziękuję oraz gratuluję!

Monika Paluszek – opiekun drużyny

 

Więcej zdjęć w galerii>>


Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania


23 maja 2018 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Nowodworski Ośrodek Kultury pod patronatem Starosty Nowodworskiego Pani Magdaleny Biernackiej. Udział w nim wzięło 16 szkół z naszego powiatu. Z każdej z nich po troje uczestników. Nasi uczniowie spisali się znakomicie.


Oto wyniki konkursu:


Julia Walesiak z klasy V b - I miejsce

Jan Biernacki z klasy VI b - I miejsce

Julia Tylińska z klasy IV b - III miejsce


Gratulujemy!

Anna Korycka 

 


VII EDYCJA KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS” - ETAP REJONOWY

galeria

 

img_20180516_13294316 maja drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Głodowski - kl. 6d, Julia Wrońska - kl. 5a i Bartosz Łyczkowski –kl. 4a wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów 6 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.


Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci, zmniejszenie ilości zdarzeń o charakterze przestępczym oraz liczby nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.


W pierwszej części konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa. Składał się on z 20 pytań i zadań otwartych. Nawiązywały one do typowych sytuacji i zachowań, wymagających efektywnego i prawidłowego reagowania w różnych sytuacjach – również w sytuacji zagrożenia.


Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych, po których jury zsumowało punkty, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.


Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji, mł. insp. p. Marka Chodakowskiego. Swoją obecnością podczas podsumowania zaszczyciła Starosta Powiatu Nowodworskiego, p. Magdalena Biernacka oraz Wicestarosta Nowodworski, p. Paweł Calak, którzy pogratulowali wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i bardzo dobrej sprawności fizycznej.


Całej drużynie serdecznie dziękuję oraz gratuluję!


Monika Paluszek - opiekun drużyny


 


III miejsce w eliminacjach rejonowych Turnieju BRD


galeria


dsc_1245Eliminacje rejonowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym za nami. Obyły się one 15 maja 2018 r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Gen. Sosnkowskiego w Warszawie.


W turnieju brało udział 10 szkół podstawowych (40 uczestników) i 5 szkół gimnazjalnych (15 uczestników).


Drużyna, w skład której wchodzili uczniowie klasy VI b: Maria Zawadzka, Monika Rokicka, Jan Biernacki, Maks Obidziński, reprezentowała powiat nowodworski.


Wszyscy zawodnicy rozwiązywali 2 testy teoretyczne oraz zmagali się w konkurencjach praktycznych.

Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów obowiązujących pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym.

Test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Konkurencje praktyczne polegały na pokonaniu rowerem sprawnościowego toru przeszkód, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Drużyna naszej szkoły uplasowała się na III miejscu w kategorii szkół podstawowych.


W naszej drużynie najlepiej poradził sobie Jan Biernacki zajmując 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.


Całej drużynie serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!

Opiekunowie:

Monika Paluszek, Magda Mackiewicz


 


SZKOLNY KONKURS „PIOSENKA PATRIOTYCZNA”


galeria


img_7492„Muzyka jest czymś niezwykłym. Pokazuje jakimi ludźmi jesteśmy, wyraża to co naprawdę chcemy powiedzieć, pokazuje to co czujemy… ale przede wszystkim muzyka otwiera nasze dusze i pomaga zrozumieć pewne rzeczy oraz spojrzeć na nie z optymizmem.”

 

Tym cytatem, który był naszym mottem przewodnim, w dniu 27 kwietnia 2018 roku rozpoczęliśmy szkolny konkurs „Piosenki Patriotycznej”.


Realizacja konkursu odbyła się w ramach projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego celem jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

 

Cieszymy się , że spotkał się on z tak dużym zainteresowaniem, świadczy to o dużej dojrzałości i świadomości jak ważne jest rozwijanie talentów naszych pociech, wzmacnianie poczucia ich wartości, podnoszenie świadomości dotyczącej historii,  jak istotny jest w życiu szacunek i miłość do Ojczyzny,   oraz po prostu udział w dobrej zabawie.

 

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Pani Lucyna Pawlak wieloletni nauczyciel muzyki w naszej szkole Pani Elżbieta Hyży emerytowana nauczycielka języka polskiego, Pani Anna Korycka nauczyciel języka polskiego, Pani Monika Brzezińska – Pająk logopeda, oraz Pani Justyna Kołakowska nauczyciel religii i były członek chóru „Lira” działającego przy Parafii św. Wojciecha w Nasielsku.

 

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: kategoria I-III, kategoria IV-VII oraz kategoria rodzinna, w której biorą udział rodzice z dziećmi. Pomiędzy poszczególnymi kategoriami zaprezentowali się Laureaci II miejsca Konkursu Recytatorskiego Wierszy o Tematyce Patriotycznej. Byli to Natalia Pawłowska kl. Va, Anna Lubieniecka kl. Vb, Franciszek Żabik kl. IV b, oraz Laureat III miejsca Dawid Gągolewski.

 

Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury udało się na naradę , po której przedstawiono wyniki konkursu i wręczono pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody książkowe.

 

Kategoria klas I-III

 

I miejsce - Lena Cieśla „ Białe róże”

II miejsce - Karolina Stachowicz „Polska różna”

III miejsce - Urszula Domagalska „Przybyli ułani pod okienko”

Wyróżnienia - Gabriela Zwierzyńska „Maki”

Aleksandra Korytkowska „Jesteśmy Polką i Polakiem”

 


Kategoria klas IV – VII

 

I miejsce - Maria Szych „Kolęda Warszawska”

II miejsce - Martyna Matuszewska „Dziewczyna z granatem”

III miejsce - Wiktoria Zalewska „ Kiedy żołnierze wracają”

Wyróżnienia - Jakub Domała „Dziewczyna z granatem”

Klaudia Michalak „Warszawo ma”

Maja Wiktorowicz „Dziewczyna z granatem”

Natalia Pawłowska „Białe róże”

Oliwia Drejko „Dziewczyna z granatem”

 


Kategoria rodzinna

 

I miejsce - Alicja i Klaudia Michalak z mamą „Taki kraj”

II miejsce - Jan Biernacki z tatą „Czerwone Maki na Monte Cassino”

III miejsce - Zuzanna Kuczborska z mamą „Ojczyzno ma”

Wyróżnienia - Samanta Jankowska i Wioletta Żabik „Przybyli ułani”

Magdalena Ołtarzewska z mamą „Białe róże”

 

 

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy oraz składamy serdecznie podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie oraz szczególnie dla tych, którzy wystąpili ze swoimi pociechami.

Jan Pawła II powiedział:  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

 

Dziękujemy!

 

 

Kinga Żabik


 


Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej


Na początku marca 2018 roku w naszej szkole ogłosiliśmy dla klas IV – VII szkolny  konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wyszukać utwór poetycki o charakterze patriotycznym.


Cele konkursu:


· krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych;

· przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów;

· ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich;

· zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego;

· ukazanie piękna polskiej ziemi.


 

Zgodnie z regulaminem do prezentacji należało wybierać utwory  o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich. Uczniowie zostali poproszeni także  o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach. Prezentacja utworu  nie mogła przekraczać trzech minut.


Konkurs odbył się 9 kwietnia 2018 roku. Wzięło w nim udział 16 uczniów . W jury zasiedli nauczyciele języka polskiego, wicedyrektor szkoły
i bibliotekarz.

 

Kryteria oceny jury były następujące:

  • dobór repertuaru
  • interpretacja utworu
  • kultura mowy
  • ogólny wyraz artystyczny.


Laureatami konkursu zostali :


I miejsce - Natalia Polańska z klasy VII a;

II miejsca – Natalia Pawłowska z klasy V a, Anna Lubieniecka z klasy V b  i Franciszek Żabik z klasy IV b;

III miejsce – Dawid Gągolewski  z klasy z klasy VI c.27 kwietnia podczas ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych uczniowie ci  recytowali swoje utwory. Na zakończenie tej uroczystości  laureatom  konkursu poezji patriotycznej zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Warto nadmienić, iż książki, które otrzymali uczniowie, również były o treści patriotycznej.

 

 

Anna Korycka


 

 


GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

galeria

 

img_7182Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Nasielska.

 

W tym roku odbyła się już X edycja „Wiosennych zmagań z ortografią”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Anna Korycka, Beata Kownacka, Monika Brzezińska-Pająk i Nina Turek.

 

Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Część pierwsza odbyła się na poziomie szkolnym.  Najlepsi uczniowie z każdej szkoły 12 kwietnia przystąpili wspólnie do drugiego etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Łącznie rywalizowało ze sobą 31 uczniów klas trzecich.

 

Test konkursowy składał się z dyktanda oraz 10 zadań sprawdzających czujność ortograficzną.

 

Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Podsumowanie konkursu i wyłonienie laureatów odbyło się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. Gośćmi honorowymi byli: pani Hanna Pietrzak, dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz Sekretarz Nasielska Pan Marek Maluchnik., którzy w imieniu Burmistrza Nasielska wręczylinagrody.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Pana Sekretarza otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu. Na ręce dyrektorów złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół. Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu klasy IIIc i IIIf  przygotowany przez panie Beatę Górecką i Małgorzatę Olbryś.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym w tym dniu do naszej szkoły.

 

Cieszy nas fakt dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia oraz możliwość corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.

 

LAUREACI:


I miejsce – Lena Cieśla, SP nr 2 w Nasielsku


II miejsce – Marek Brański, SP w Dębinkach

 

III miejsce – Maja Wierzbicka, SP nr 2 w Nasielsku


III miejsce – Daniel Woźniak, SP nr 2 w Nasielsku


WYRÓŻNIENIA:


Dominika Kołodziejska, SP w Budach Siennickich

Jan Szulkowski, SP w Starych Pieścirogach

Dominika Truchel, SP w Starych Pieścirogach

Piotr Zglec, SP w Starych Pieścirogach

Filip Krzywnicki, SP w Starych Pieścirogach

Zofia Walesiak, SP nr 2 w Nasielsku

 

GRATULUJEMY!!!!

Organizatorzy


 


LAUREACI KONKURSU „ZDROWA SAŁATKA”


Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku z zaangażowaniem i pasją przyłączyli się do szkolnego konkursu w ramach programu „Wiem, co jem”. Nasza młodzież udowodniła, że ma wyrafinowany gust kulinarny i wie, jak smacznie i zdrowo przyrządzić posiłek. Przepisy na sałatkę w większości podkreślały poczucie estetyki i dobry smak naszych laureatów. Pragniemy podkreślić, że poziom był bardzo wyrównany i o zajętym miejscu decydowały kropelki oliwy.


I miejsce


Miłosz Zakrzewski
Piotr Uszyński
Aleksandra Smolińska


II miejsce

Daria Jaszczak
Jakub Nagel
Karol Nagel


III miejsce

Hubert Suwiński
Daria Kurpiewska
Wiktor Ostrowski
Emilia Ostaszewska
Hanna Kacprzak
Michał Bliżewski


SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


Zgodnie z zapowiedzią wybrana sałatka będzie przygotowywana podczas Jarmarku św. Wojciecha 06.05.2018 r. w niedziele między 13:00 a 16:00. Społeczność lokalna będzie degustować sałatkę z przepisu Aleksandry Smolińskiej z klasy 3c. Wszystkich chętnych do przygotowywania potrawy zapraszamy do wspólnej zabawy podczas Zdrowej Majówki.

Nagrody dla zwycięzców będą wręczane podczas majowego apelu profilaktycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nasielsku.


Koordynatorzy
Katarzyna Milewska
Ilona Dygus


 ELIMINACJE POWIATOWE

XLI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

galeria

 

dsc_113424  kwietnia 2018 r. nasza szkoła była gospodarzem eliminacji powiatowych XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku eliminacje powiatowe zostały objęte patronatem Starosty Nowodworskiego.

 

 

Głównymi celami konkursu są popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

 


Od godziny 9.30 w zmaganiach rywalizowało 7 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu nowodworskiego. Drużyny szkół podstawowych składały się z czterech osób (2 dziewczynek i 2 chłopców), natomiast szkoły gimnazjalne były reprezentowane przez drużyny trzyosobowe.

 

 

Szkoły podstawowe:


Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach;

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach;

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.


 

Gimnazja


Gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim;

Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach;

Publiczne Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza w Nasielsku.

 


Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji: podkom. Katarzynę Mac – sędzia główny, asp. szt. Roberta Bojarskiego, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim - podkom. Szymona Koźniewskiego oraz strażaka – ratownika z OSP w Nowym Dworze Mazowieckim Adama Czarneckiego.

 


Z ramienia szkoły za organizacje turnieju odpowiedzialne były Panie: Monika Paluszek, Ewa Lipowska, Małgorzata Sitek i Magda Mackiewicz.

 


Swoją obecnością podczas Turnieju zaszczycili nas: Starosta Nowodworski, p. Magdalena Biernacka, sekretarz Nasielska, p. Marek Maluchnik oraz policjanci z komisariatu policji w Nasielsku: p. asp. Katarzyna Rokicka, sierż. szt. Radosław Wasilewski.

 

 

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jazda po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Wszyscy biorący udział w turnieju rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Pierwszy, składający się z 25 pytań, obejmował zagadnienia znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Drugi, składający się z 10 pytań, polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Wszystkie zagadnienia teoretyczne zostały przygotowane przez specjalistów z Komendy Stołecznej Policji. Nad całością czuwała podkom. Katarzyna Mac.

 


Kolejna konkurencja polegała na udzieleniu przez całą drużynę pomocy osobie poszkodowanej. Zadania w tej kategorii zostały przeprowadzone przez ratownika.Ostatnim elementem turnieju był tor przeszkód. Zasady pokonywania toru przedstawili uczestnikom policjanci z Komendy Stołecznej i Powiatowej i to oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Przeszkody i użyte w rywalizacji rowery były własnością organizatora.

 


Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:

 


I miejsce


Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku;

Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach;

 


II miejsce


Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

Gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim;

 

 

III miejsce


Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach;

Publiczne Gimnazjum przy Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza w Nasielsku.

 

 

IV miejsce


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

 


 

 

Najlepsi uczestnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej:


 

Jan Biernacki - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku;

Karolina Wieczorek - Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach.


 

Drużyny oraz najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Nowodworskiego oraz Burmistrza Nasielska.

 


W kolejnym etapie, który odbędzie się 15 maja w Warszawie, nasz powiat reprezentować będą drużyny: w kategorii szkół podstawowych – Maria Zawadzka, Monika Rokicka, Jan Biernacki, Maks Obidziński ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku pod opieką p. Moniki Paluszek i p. Magdy Mackiewicz.

 

 

W kategorii szkół gimnazjalnych – Karolina Wieczorek, Karol Zych, Kamil Kasiński z Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach pod opieką p. Małgorzaty Łuczyńskiej.

 

 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Koordynator Turnieju

Monika Paluszek

 
 

SZKOLNE KONKURSY W RAMACH PROGRAMU B&N

W naszej szkole realizowany jest szereg działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jednym z nich jest udział w programie skierowanym do pieszych i rowerzystów: B&N, czyli B jak bezpieczny, N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

 

W ramach tego programu odbyły się szkolne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym: polonistyczny, informatyczny, plastyczny, muzyczny i taneczny.

 

Konkurs informatyczny - ulotka ,,Odpowiedzialny rowerzysta” lub ,,Bezpieczny pieszy”


1. Franciszek Żabik 4b

2. Natalia Polańska 7a

3. Julia Panek 6c


Wyróżnienia

Zuzanna Obojska 5c

Michał Obojski 5c


Konkurs plastyczny - Projekt elementu odblaskowego

0 – III

1. Piotr Uszyńskin2b

2. Ksawery Rosłoński 3d

3. Lena Daniszewska 0a


Wyróżnienie

Magdalenia Uszyńska 0b


IV – VII

1. Mikołaj Czerwiec 4c

2. Michał Daniszewski 6c

3. Franciszek  Żabik 4b


Wyróżnienie

Karol Nagel 5c


Konkurs polonistyczny


Kl. I – II - rymowanka na temat bezpieczeństwa

1. Szymon Kwiatkowski 1d

2. Julia Boczkowska 1c

Filip Chmielewski 1d

3. Maciej Włodarczyk 1d


 

Kl. III – IV - wiersz na temat bezpieczeństwa

1. Maja Wierzbicka 3e

2. Aleksandra Smolińska 3c

3. Jakub Wiśniewski 3d

 


Kl. IV – VII - opowiadanie na temat bezpieczeństwa

1. Weronika Gontarz 6a

2. Natalia  Pawłowska 5a

 

 

Konkurs muzyczny


W konkursie muzycznym praca polegała na napisaniu tekstu piosenki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym do znanej melodii.

 

1. Jakub Nagel 4c

Franciszek Żabik 4b

2. Lena Cieśla 3b

Martyna Cieśla 6c

3. Samanta Jankowska 5e

Klaudia Michalak 6a

Maja Wiktorowicz 5a

 

Wyróżnienie

Amelia Rączka

 

Konkurs taneczny - Układ taneczny do piosenki związanej z bezpieczeństwem


 

1 miejsce - 5e (Natalia Komuda, Aleksandra Suska, Tatiana Hermanowska, Samanta Jankowska, Wiktoria Zalewska)

2 miejsce -  3e (Maja Olbryś, Alicja Fedorczyk, Oliwia Lisicka, Julia Ziemak)

3 miejsce - 3e (Karolina Aleksandrowicz, Aleksandra Bazylewska, Maja Olbryś)

 

GRATULUJEMY!!!


Nagrody zostaną wręczone 12 czerwca, podczas podsumowania programu B&N

 

Szkolny koordynator programu B&N

Monika Paluszek

 

 


Konkurs recytatorski “MOC MAGICZNYCH SŁÓW”

dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!

galeria

6 kwietnia 2018 roku odbył się finał konkursu recytatorskiego. Komisja wyłoniła zwycięzców:

30726053_1904417356535362_7941022594726100992_nI miejsce– Magdalena Uszyńska (grupa 0b)
II miejsce– Krystian Krynicki (grupa 0a)
III miejsce– Julita Popielarska (grupa 0c)

Wyróżnienia:
Lena Daniszewska (grupa 0a)
Wanessa Bogusz (grupa 0b)
Maja Piątkowska (grupa 0b)
Zuzanna Popielarska (grupa 0c)
Bartosz Laskowski (grupa 0c)

Wszystkim dzieciom gratulujemy.

Koordynatorzy projektu “Jestem kulturalny i jest mi z tym dobrze”


Konkurs plastyczny “Czyste powietrze wokół nas”

 

dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!
I miejsce
Marta Rasińska (grupa 0a)


II miejsce
Zuzanna Popielarska (grupa 0c)


III miejsce
Magdalena Uszyńska (grupa 0b)


Wyróżnienie
Wanessa Bogusz (grupa 0b)


Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych30715702_1904413506535747_4927414458835271680_n-130741101_1904413526535745_1762115744566345728_n-1 


IX Festiwalu „Piosenki o złotą nutkę”


Dnia 17 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Festiwalu „Piosenki o złotą nutkę”, którego organizatorem był Nasielski Ośrodek Kultury. Celem konkursu było prezentowanie młodych solistów i zespołów, popularyzacja kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, oraz upowszechnianie śpiewu.


W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła Zuzanna Kuczborska, III miejsce Julia Boczkowska , a wyróżnienie Alicja Michalak oraz Lena Cieśla.


W kategorii klas IV-VI:

I miejsce ex aequo: Natalia Kicka oraz Jakub Domała.Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy oraz składamy serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie i wkładpracy w rozwijanie talentów swoich pociech.

Kinga Żabik


galeria zdjęć NASIELSKI OŚRODEK KULTURY


„Szkoła młodych patriotów” - realizacja zadania 2


W ramach realizowanego projektu pod nazwą „Szkoła młodych patriotów” zorganizowano szkolny konkurs plastyczny polegający na wykonaniu plakatu pt. „ 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Do komisji wpłynęło 36 prac przygotowanych przez uczniów klas IV-VII. Prace wykonane były dowolną techniką plastyczną w formacie A2.

 

Konkurs został rozstrzygnięty dnia 18 kwietnia 2018r. Komisja w składnie: Anna Modzelewska, Jolanta Sobiecka oraz Krzysztof Macias wyłoniła najlepsze prace :


1 miejsce- Julia Frączkiewicz kl. VI B
2 miejsce- Julia Polańska kl. IV D
3 miejsce- Natalia Polańska VII A

Wyróżnienie otrzymali: Piotr Traczyk kl. V B, Jolwita Zwierzchowska kl. VI A

Organizatorzy 
Anna Modzelewska
Jolanta Sobiecka

 


 


Finał XXIV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla klas IV – VI o Ewangelii według świętego Mateusza

galeria


2W piątek 13.04 w Szkołach Katolickich w Płocku odbył się finał konkursu biblijnego dla klas IV –VI ze znajomości Ewangelii świętego Mateusza. Nasza szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy IV b – Szymon Chmurski i Franciszek Żabik.

 

Punktualnie o godzinie 10.00 wszystkich zgromadzonych finalistów i ich opiekunów przywitał ks. dr Marek Wilczewski – dyrektor Wydziału Katechetycznego w Płocku. Po kilku minutach 50 młodych uczniów szkół podstawowych udało się do sali wykładowej, aby przez kolejne 45 minut rozwiązywać test wiedzy. Po kilkunastu minutach uczestnicy z uśmiechami na twarzach zaczęli opuszczać salę, w której odbywał się test wiedzy.

 

Czas oczekiwania na wyniki z pierwszej części konkursu umiliło nam zwiedzanie wystawy związanej ze św. Stanisławem Kostką w Muzeum Diecezjalnym oraz spacer po Starym Rynku Płocka.

 

Po powrocie wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki najlepszej piątki, która to miała już za chwilę przystąpić do drugiego etapu, w którym to odpowiadali na 3 pytania ustne o różnym stopniu trudności.

 

Na pierwszym miejscu po teście wiedzy uklasyfikował się Franciszek Żabik zdobywając 52 punkty na 58 możliwych. Po około 15 minutach etapu ustnego wszystko było już jasne, że zwycięzcą XXIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy dla klas IV – VI został uczeń naszej szkoły Franciszek Żabik.

 

Drugi z naszych uczniów Szymon Chmurski uklasyfikował się w pierwszej dziesiątce konkursu.

 

To bardzo duży sukces uczniów naszej szkoły, którzy jako pierwsi uklasyfikowali się w dziesiątce najlepszych.

 

Bardzo serdecznie gratulujemy im wyników i olbrzymiej wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu biblijnego.

 

Justyna Kołakowska


 


KONKURS PLASTYCZNY KLAS TRZECICH
„EWANGELIA ŚW. MATEUSZA WIDZIANA OCZAMI DZIECKA”


Wiosną 2018 roku uczniowie klas trzecich pod kierunkiem p. Małgorzaty Komorowskiej wzięli udział w organizowanym przez Wydział Katechetyczny Diecezji Płockiej konkursie plastycznym „Ewangelia św. Mateusza widziana oczami dziecka”. Z pośród siedemdziesięciu zgłoszonych prac komisja w składzie: Jolanta Sobiecka, Anna Modzelewska, Ilona Pietrzak wybrała dwie. Prace Hanny Szabrańskiej z klasy III f i Gabriela Adamskiego z klasy III d, będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, na szczeblu diecezjalnym. Wśród pozostałych dzieł plastycznych doceniając włożoną pracę i piękno wykonania przyznano na poziomie szkolnym pierwsze miejsce Julii Ołtarzewskiej z klasy III f, drugie miejsce Mai Płońskiej z klasy III d i trzecie miejsce Zofii Walesiak z klasy III b. Wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Margiel z klasy III b i Julia Ziemak z klasy III e.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Małgorzata Komorowska

  


X EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

galeria

 

dsc_0941Informatyka to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy wykorzystywana niemal we wszystkich sferach naszego życia. Znajomość obsługi komputera umożliwia poruszanie się we współczesnym świecie. Stąd też poziom opanowania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny nabiera szczególnego znaczenia.

 

W roku szkolnym 2017/2018 priorytetami ministra edukacji są, m.in.: podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej; bezpieczeństwo w internecie, odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych, wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.


Nasza szkoła od 10 lat jest organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego, którego celem jest rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu oraz możliwość wykorzystania umiejętności z zakresu informatyki w praktyce, stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości współzawodnictwa oraz rozwijanie informatycznych uzdolnień oraz wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych.


Konkurs przebiegł dwuetapowo:


W I etapie – szkolnym, nauczyciel uczący zajęć komputerowych/ informatyki w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VII. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została ośmioosobowa drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym. 10 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Informatycznego pod patronatem Burmistrza Nasielska.


W II etapie konkursu rywalizowało miedzy sobą 43 uczestników z 6 drużyn (8 - osobowe zespoły) ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:


Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Magdalena Romanowicz, Piotr Czarnecki, Julia Kamińska, Łukasz Matuszewski, Jakub Rzepkowski, Jakub Komornicki, Anna Borzyńska, Marcin Łuczak.


Szkoła Podstawowa w Cieksynie: Julia Kucińska, Bartek Gerasik, Jowan Szczypek, Mateusz Kornatowski, Karina Sochocka, Adrian Jeziorski, Rafał Nowakowski, Łukasz Sztabnik.


Szkoła Podstawowa w Dębinkach: Jakub Calak, Jan Miłoszewski, Igor Kulisiak, Oskar Leszczyński, Dominik Ciuchciński, Patrycja Komornicka, Karolina Masanowska, Alicja Kraśniewicz.


Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym: Dawid Przybysz, Maciej Pelkowski, Kuba Pasztelan, Paulina Załoga, Jakub Charzyński, Natalia Mikulska, Michał Żbikowski.


Szkoła Podstawowa nr 1 w Nasielsku: Szymon Laskowski, Magdalena Tomaszyńska, Adam Laskowski, Zuzanna Rączka.


Szkoła Podstawowa nr 2 w Nasielsku: Jakub Kędziński, Szymon Kołodziejski, Julia Walesiak, Wojciech Mleczak, Mateusz Kosewski, Julia Frączkiewicz, Kuba Kowalski, Maciej Będowski.


Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany.


Testy wiedzy zarówno szkolny jak i gminny zawierał m.in. pytania dotyczące internetu, bezpieczeństwa w sieci, budowy komputera, uzależnienia od komputera oraz obsługi programów użytkowych.


Niektóre zadania praktyczne wykonywane na komputerach dotyczyły profilaktyki uzależnień. Dzieci wykonywały w programie Paint plakaty zawierające hasło przewodnie „Alkoholowi – zdecydowane NIE”, plakat w edytorze tekstu Word „Wpływ alkoholu na organy człowieka”, wykorzystując listę wielopoziomową tworzyły dokument „Skutki nadmiernego spożycia alkoholu”, a także prezentacje multimedialne „Alkohol marnotrawcą życia”. Ponadto wykonywały obliczenia w MS Exel oraz przepisywały  i formatowały tekst przy użyciu tabel.


 

W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach:


 

W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się:

 

I miejsce – Piotr Czarnecki (SP Budy Siennickie) - 38 pkt.

II miejsce – Jakub Kędziński (SP nr 2 Nasielsk) - 38 pkt.

III miejsce – Szymon Laskowski (SP nr 1 Nasielsk)- 36 pkt.


 

W kategorii klas piątych najlepsi okazali się:

 

I miejsce – Oskar Leszczyński (SP Dębinki)- 39 pkt.

II miejsce – Igor Kulisiak (SP Dębinki) - 39 pkt.

III miejsce – Jowan Szczypek (SP Cieksyn)- 38 pkt.


 

W kategorii klas szóstych najlepsi okazali się:

 

I miejsce – Julia Frączkiewicz (SP nr 2 Nasielsk)- 41 pkt.

II miejsce – Dominik Ciuchciński (SP Dębinki) - 32 pkt.

III miejsce – Jakub Rzepkowski (SP Budy Siennickie)- 31 pkt.


 

W kategorii klas siódmych najlepsi okazali się:

 

I miejsce – Maciej Będowski (SP nr 2 Nasielsk)- 52,5 pkt.

II miejsce – Adam Laskowski (SP nr 1 Nasielsk) – 51,5 pkt.

III miejsce – Łukasz Sztabnik (SP Cieksyn)- 43 pkt.


 

Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik drużyny.


 

 

 

Klasyfikacja drużynowa:


 

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nasielsku – 292,5 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich - 253 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Cieksynie - 248 pkt.


Dwie szkoły nie brały udziału w klasyfikacji drużynowej, z powodu braku możliwości zgłoszenia pełnych drużyn.

 


W przypadku uzyskania jednakowej sumy punktów w klasyfikacji końcowej drużynowej  i indywidualnej przy ustalaniu ostatecznej klasyfikacji brane były w pierwszej kolejności wyniki uzyskane za część praktyczną.


Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.


 

Organizatorzy

p. Monika Paluszek

p. Agnieszka Sztabnik

p. Joanna Czyż

p. Mariusz KraszewskiWYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA
,,NAJŁADNIEJSZĄ KARTĘ WIELKANOCNĄ”

 

20180328_102946

I miejsce

Filip Kozarzewski – I d

Weronika Chmielewska – III d


II miejsce

Lena Daniszewska - 0 a

Hubert Księżyk – II b


III miejsce

Julita Popielarska – 0 c

Alicja Fedorczyk – III e

Wyróżnienie

Amelia Sokolnicka – 0 a

Bartosz Szkutnik – I a

Klaudia Barbarska – I a

Dawid Popielarski – I a

Zuzia Łaciak – III c

Natalia  Zasadzińska – III d

Weronika Żołnierzak – II b

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

J. Pichalska, J. Margiel, M. Kozarzewska.

 


 


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - WIOSENNA RADOŚĆ


„Wiosenna radość” – to temat szkolnego konkursu plastycznego, który został przeprowadzony jako jedno z wielu działań związanych z realizacją projektu „ Inni to także my”. Do organizatorów wpłynęło wiele pięknych prac. Przy ocenie brano pod uwagę przede wszystkim pomysłowość oraz samodzielność dziecka. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 28. 03. 2018 r.


Wyniki konkursu:

I miejsce

Łaciak Zuzanna – kl. III c

Kacperski Igor – kl. III b


II miejsce

Tomasiński Stanisław – kl. I d

Czarnecka Sylwia – kl. I b


III miejsce

Kalinowski Jonasz – kl. IV b

Czarnecki Michał – kl. III b

Cabanowski Karol – kl. III b

 

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Małgorzata Sitek

Beata Janiszek


 


XVII Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

galeria

p111059210  marca 2018r. odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu  Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. Reprezentacja  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zdobyła: II miejsce w grze zespołowej Ekspres, II miejsce w klasyfikacji ogólnej, III miejsce w klasyfikacji drużyn klas czwartych,  oraz II miejsce w klasyfikacji klas trzecich.

 

Uczniowie klas III i IV rozegrali gry indywidualne Olimpijczycy, Krzyżak, Prymus, Szeryf, oraz grę zespołową Ekspres.


Wszystkie konkurencje wymagały od zawodników perfekcyjnej  znajomości tabliczki mnożenia a także szybkości, zręczności oraz umiejętności radzenia sobie   w sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych zawodnicy uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,,Piłkarz matematyk’’ i ,, Królowa skakakanki’’.


Nasza drużyna w składzie :

 

Drużyna 1

 

Dz -IV

Patrycja Czyż

Wiktoria Skierkowska

Julia Tylińska –ind.

 

Chł.-IV

Bartosz Łyczkowski

Jakub  Nagel

 

 

Drużyna 1

Dz-III

Zuzanna Filipowicz

Weronika Kalinowska

 

Chł. -III

Wiktor Gródek

Marcel Skierkowski


Drużyna 2

Dz.

Blanka Dygus

Kornelia Morawska

 

* Zuzanna Dzierzbińska -ind.

* Urszula Chruścińska –ind.

 

Chł.

Stanisław Kordulewski

Kacper Filipiak

*  Jakub Tomasiński – ind.

* Daniel Woźniak- ind.


Laureaci w klasyfikacji indywidualnej:

*Patrycja Czyż- III miejsce –w kat.D-IV

 

Poszczególne konkurencje :


*Bartosz Łyczkowski –  I miejsce Krzyżak

*Weronika Kalinowska – I miejsceOlimpijczycy

*Julia Tylińska – II miejsce ,,Królowa  skakanki ‘’– konkurencja dodatkowa

 

Całej drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!

 

Opiekunowie -   Beata Górecka,  Grażyna Kopka  i  Elżbieta Olszewska


 

 


NOCNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

galeria


1-39 marca w ramach programu „B&N, czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”, odbył się w naszej szkole Nocny Turniej BRD.


Od godziny 18.00 do 22.00 rywalizowało 14 drużyn z klas IV – VII.  Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Głównymi sędziami turnieju byli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie: p. Rafał Grodzicki oraz p. Robert Zawadka.


Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, który dopingował wszystkich uczestników przez cały czas trwania zmagań turniejowych. Kciuki za uczniów trzymali i zagrzewali do walki, pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz oraz wicedyrektorzy: pani Bożena Kozłowska i pan Mariusz Kraszewski.


2-4Przed uczestnikami było pięć konkurencji: test wiedzy, rowerowy tor przeszkód, pierwsza pomoc, zwinnościowy tor przeszkód oraz gra terenowa.


Wszyscy biorący udział w turnieju rozwiązywali test teoretyczny składający się z 25 pytań, które dotyczyły zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, manewrów, skrzyżowań. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku oraz nauczyciele.


Kolejna konkurencja, w której brała udział cała drużyna, polegała  na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej oraz odpowiedzi na 5 losowo wybranych przez siebie pytań. Zadania w tej kategorii zostały przeprowadzone przez ratowników medycznych.


6-51Wiele emocji dostarczyło pokonanie przez każdy zespół zwinnościowego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Konkurencja przeprowadzona była przez nauczycieli.


Uczestnicy doskonale bawili się również podczas gry terenowej, która odbyła się na dworze. Drużyny, wyposażone w latarki, wyruszyły razem z opiekunami na nocne poszukiwanie punktów kontrolnych, które były oznaczone elementami odblaskowymi. Po odnalezieniu wylosowanego punktu, każda drużyna rozwiązywała przygotowane dla niej zadania.


Ostatnim etapem turnieju był rowerowy tor przeszkód. Zasady pokonywania toru przedstawili uczestnikom policjanci z Komendy Stołecznej oraz nauczyciele, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zadania. Rowerowy tor przeszkód to prezent, jaki otrzymaliśmy 6 grudnia od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.


8-44

 

Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:


 

Najlepsza drużyna w klasyfikacji klas VI - VII - klasa VIb


Najlepsza drużyna w klasyfikacji klas V - klasa Vc


Najlepsza drużyna w klasyfikacji klas IV - klasa IVc


Najlepszy uczestnik Turnieju Jakub Nagel - kl. IVc i Oliwia Chojnacka - kl. VIb


1-13

 

Cenne nagrody dla wszystkich uczestników ufundował dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, p. Dariusz Marek Szczygielski. Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali rowery, najlepsze drużyny - zestawy bezpiecznego rowerzysty, a pozostałe drużyny - zestawy elementów odblaskowych.


Pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz wręczyła najlepszym drużynom medale oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe i słodkie upominki.


Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

1-5

 

 

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie: p. Rafałowi Grodzickiemu, p. Robertowi Zawadka; policjantom z Komendy Stołecznej Policji: st. post. Małgorzacie  Staniszewskiej, podkom. Marcinowi Goschorskiemu; policjantom z Komisariatu Policji w Nasielsku: asp. Katarzynie Rokickiej, mł. asp. Michałowi Glinka oraz ratownikowi medycznemu z Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim - p. Robertowi Cieśla, za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

 

 

 


8-48Nocny Turniej BRD nie odbyłby się bez wielkiego zaangażowania nauczycieli i pracowników szkoły: p. Małgorzaty Sitek, p. Ewy Lipowskiej, p. Anny Koryckiej, p. Anety Czyż – Roszak, p. Magdy Mackiewicz, p. Kingi Żabik, p. Katarzyny Milewskiej, p. Joanny Czyż, p. Justyny Puty, p . Justyny Margiel, p. Beaty Góreckiej, p. Aleksandry Maciątek, p. Pauliny Mosakowskiej, p. Moniki Kozarzewskiej oraz p. Krzysztofa Margiela. Byli oni odpowiedzialni za przygotowanie, przeprowadzenie konkurencji i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wszystkich zadań.


 

Koordynator Turnieju

Monika Paluszek


Szkoła młodych patriotów


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w konkursie pod nazwą „Szkoła młodych patriotów”. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 30 listopada 2017 r. do 30 maja 2018 r. Spośród dziewięciu zadań, szkoły biorące udział w konkursie muszą zrealizować siedem zadań. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Szkoły młodych patriotów” oraz zaświadczenia ukończenia kursu. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z realizacji zadania 4.

 

 

Szkoła młodych patriotów – sprawozdanie z realizacji zadania 4

Tematem zadania 4 było przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”.

 


W ramach konkursu Szkoła młodych patriotów został przeprowadzony w naszej szkole ogólnoszkolny konkurs pt. „Historia Polski a patriotyzm”. W konkursie wzięły udział klasy od IV do VII. Łącznie 283 uczniów. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie uczniowie odpowiadali na 18 pytań testowych. Pytania dotyczyły najważniejszych wydarzeń z historii Polski, od początków państwa polskiego po czasy współczesne. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą dotyczącą symboli narodowych, świąt państwowych oraz postaci, które odegrały w historii naszego państwa kluczową rolę. Aby wszyscy uczniowie mieli jednakowe szanse zostali podzieleni na dwie kategorie: kl. IV – V i kl. VI – VII. W pierwszym etapie konkursu wybieraliśmy klasę, której uczniowie posiadają największą wiedzę historyczną. W kategorii kl. IV – V wzięło udział 178 uczniów.


Wyniki w tej kategorii przedstawiały się następująco:


I miejsce klasa 5 d – 13,09 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Bartosz Wysocki – 16 p., Kacper Dominikiewicz – 15 p., Weronika Piątek – 15 p., Zuzanna Saliszewska – 15 p.


II miejsce 5 e – 12,88

najlepsi uczniowie w klasie: Adrian Bogusz – 16 p., Jakub Malon – 15 p., Łukasz Ostrzeniewski – 14 p.

 

III miejsce 4 b – 11,83 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Julia Tylińska – 14 p., Szymon Chmurski – 14 p., Szymon Kołodziejski – 14 p.

 

IV miejsce 4 c – 11,8 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Mikołaj Czerwiec – 16 p., Zofia Smolińska – 15 p., Jakub Nagel – 15 p.

 

 

V miejsce 5 c – 11,66 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Michał Obojski – 16 p., Natalia Księżyk – 15 p., Karolina Piątkowska – 15 p., Dawid Kapczyński – 15 p.

 

VI miejsce 5 b – 11,62 p.

najlepszy uczeń w klasie: Aleksander Skłucki – 18 p.

 

VII miejsce 4 a – 11, 55 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Alicja Kosela – 15 p., Maria Jeziorska – 15 p., Martyna Kosela – 14 p.

 

 

VIII miejsce 5 a – 11,29 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Mikołaj Kowalski – 14 p., Wojciech Tracz – 14 p., Krystian Chołody – 14 p.

 

IX miejsce 4 d – 11,25 p.

najlepsi uczniowie w klasie: Bartosz Sekutowicz – 15 p., Bartosz Kamiński – 14 p.


 

W kategorii kl. VI – VII wzięło udział 105 uczniów.

 

Wyniki w tej kategorii przedstawiały się następująco:

 

I miejsce 6 b – 11,88 p.

najlepsi uczniowie: Jan Biernacki – 16 p., Maksymilian Obidziński – 15 p.

 

II miejsce 6 c – 11,41 p.

najlepsi uczniowie: Maksymilian Nojek – 14 p., Bernardeta Rzeczkowska – 14 p., Dawid Gągolewski – 14 p.

 

 

III miejsce 6 a – 11, 03 p.

najlepsi uczniowie: Weronika Gontarz – 16 p., Klaudia Falak – 15 p., Malwina Wiśniewska – 14 p.

 

 

IV miejsce 6 d – 9,94 p.

najlepsi uczniowie: Marta Rutkowska – 14 p., Jakub Głodowski – 14 p., Arkadiusz Mauer – 14 p.

 

 

V miejsce 7 a – 9, 27 p.

najlepsi uczniowie: Patrycja Suska – 11 p., Natalia Polańska – 11 p., Ewelina Suwińska – 12 p.,  Jakub Pisarzewski – 12 p.)

 

 

Uczniowie z dwóch kategorii wiekowych, którzy uzyskali największą ilość punktów przeszli do drugiego etapu konkursu. O to wyniki konkursowych zmagań naszych uczniów.

 

W kategorii kl. IV – V (uczniowie rozwiązywali test składający się z 19 pytań)


I miejsce Aleksander Skłucki kl.5 b – 18 p.

 

II miejsce Bartosz Wysocki kl. 5 d – 16 p.

 

III miejsce Natalia Księżyk kl.5 c – 15 p.

 

Wyróżnienie Szymon Chmurski kl. 4 b – 14 p.

 

W kategorii kl. VI – VII (uczniowie rozwiązywali test składający się z 18 pytań)


 

I miejsce Arkadiusz Mauer kl. 6 d – 16 p.

 

II miejsce Jan Biernacki kl. 6 b – 15 p.

 

III miejsce Maksymilian Nojek kl. 6 c – 13 p.

 

Wyróżnienie Natalia Polańska kl. 7 a – 12 p.

 

 

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy dużej wiedzy historycznej. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 27 kwietnia w Dniu Patrona Szkoły.

 

Krzysztof Macias

002-3

004-3


 


ZMAGAŃ KONKURSOWYCH CIĄG DALSZY

ETAP DEKANALNY KONKURSU BIBLIJNEGO Z EWANGELII ŚW. MATEUSZA


„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.” (Mt 4,4)


Dnia 1 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Starych Pieścirogach odbyła się 3 część konkursu biblijnego Ewangelii według św. Mateusza – etap dekanalny.


Uczniowie klas IV – VI, którzy osiągnęli sukces w etapie parafialnym dziś zmagali się z 30 szczegółowymi pytaniami dotyczącymi Ewangelii według świętego Mateusza.


Z naszej szkoły do rozwiązania testu zasiedli uczniowie klasy IV b Szymon Chmurski i Franciszek Żabik. Test, który dziś uzupełniali nie skrywał dla nich żadnych tajemnic i po raz trzeci zdobyli 1 i 2 miejsce. Wygrywając zakwalifikowali się do 4 ostatniego etapu diecezjalnego, który odbędzie się 13 kwietnia 2018 roku w Płocku.


Frankowi i Szymonowi gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu wiedzy o Ewangelii według świętego Mateusza.


 

Justyna Kołakowska

20180301_11254620180301_101739


 


SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY


„Jeśli chodzi o mnie, wystarcza mi podziw dla tajemnic przyrody”.

Albert Einstein

 

W dniu 26 lutego 2018 roku  w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas IV-VII. Przystąpiło do niego 37 osób. Celem konkursu  było rozwijanie zainteresowań uczniów przyrodą, otaczającym światem, najbliższym regionem   i uwrażliwienie na problemy związane z ochroną środowiska. Konkurs składał się z 40 zadań tekstowych (pytania, na które uczniowie udzielali krótkiej odpowiedzi pisemnej). Były one ułożone  zgodne z obowiązującym programem nauczania  dla każdej kategorii wiekowej uczestników.Na ich rozwiązanie było 45 minut i maksymalnie można było otrzymać 40 punktów ( po jednym za każde zadanie). Odpowiedzi były zapisywane na osobnej kartce - karcie odpowiedzi.


W roku szkolnym 2017/2018 w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym zwycięzcami zostali:


I miejsce

Franciszek Żabik IVb


II miejsce

Aleksander Skłucki Vb

Paweł Mychliński Vd


III miejsce

Jan Biernacki VIb


Zwycięzcom gratulujemy!

 

Wszystkim uczniom i uczennicom dziękujemy za przygotowanie się do konkursu i sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu przyrody. Uczestnicy z najlepszymi wynikami będą reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko- Planeta” , który odbędzie się 1 marca 2018 r. Będą to następujące osoby: Franciszek Żabik IVb,  Paweł Mychliński Vd, Aleksander Skłucki Vb, Jan Biernacki VIb,  Monika Rokicka VIb , Szymon Chmurski IVb,  Julia Walesiak Vb i Maria Zawadzka VIb.


Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

 

Organizatorzy - nauczyciele przyrody


 


WALENTYNKI Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY


14 lutego w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Główne cele konkursu to popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wdrażanie do samodzielnej pracy.

 

Aby wziąć udział w konkursie należało się zapoznać z zestawem 14 wierszy zawartych w tomie „Sto bajek” Jana Brzechwy. Na wyszukanie i zapoznanie się z treścią utworów uczniowie mieli miesiąc.


W konkursie wzięło udział 25 osób. Zadaniem uczniów było wypełnienie karty pracy dotyczącej znajomości utworów wyznaczonych w regulaminie. Trzecioklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością przeczytanych wierszy i zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Wszyscy uczestnicy, w podziękowaniu za czas przeznaczony na przygotowanie do konkursu, otrzymali walentynkowe upominki, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody książkowe.


 

Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Jakub Tomasiński, klasa III c

II miejsce – Weronika Rogalska, klasa III b

III miejsce – Zuzanna Dzierzbińska klasa III f

Kornelia Morawska, klasa III f

Miłosz Roszak, klasa III c


 

Wyróżnienia:

Lena Cieśla, klasa III b

Zofia Walesiak, klasa III b

Luiza Rosłońska, klasa III d

 

Organizatorzy:

Olbryś Małgorzata

Chmielewska Joanna


dsc00450dsc00454


 


Wydajemy Własną Książkę


Uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, wzięli udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Dworze Mazowieckim pod hasłem Wydajemy Własną Książkę. Miał on miejsce w ubiegłym roku szkolnym, ale uroczysty finał tego konkursu odbył się 7 lutego 2018 roku.

 

Miło nam jest poinformować, że książki napisane i zilustrowane przez nasze dzieci, zostały zauważone i docenione przez organizatorów. Otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Srebrnej Książki, który zdobyły nasze ubiegłoroczne uczennice z  klasy VIb.


Inne sukcesy naszych obecnych  uczniów przedstawiają się następująco:


Mikołaj Kowalski i Wojciech Tracz z klasy Va – II miejsce;


Karolina Kasiak i Aleksandra Łączyńska z klasy VIb – III miejsce;


Paweł Mychliński z klasy Vd – III miejsce;


Julia Wrońska z klasy Va – III miejsce;


Kinga Krajewska, Aleksandra Łątkowska i Natalia Polańska z  VIIa  – III miejsce;


Ewelina Suwińska i Patrycja Suska z klasy VIIa – Wyróżnienie

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.


Nauczyciele języka polskiego

 


 


SZKOLNY KONKURS W TABLICZCE MNOŻENIA KLAS TRZECICH

galeria


W dniu 7 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nasielsku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia klas trzecich.


Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy nauczania tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji.


Po przeprowadzeniu czterech gier konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców:

 

· w  kategorii dziewcząt:

 


I miejsce    – Zuzanna Dzierzbińska  kl. III f

Zuzanna Filipowicz  kl. III c

 


II miejsce   – Blanka Dygus  kl. III b

Kornelia Morawska  kl. III f

 

 

III miejsce  – Weronika Kalinowska kl. III a

 

 

Wyróżnienie: Urszula Chruścińska  kl. III e

Barbara Zawadzka  kl. III b

 

 

· w  kategorii chłopców:

 


I miejsce   – Marcel Skierkowski kl. III c

Wiktor Gródek  kl. III b

Stanisław Kordulewski  kl. III f

 

 

II miejsce  – Kacper Filipiak  kl. III d

Jakub Tomasiński kl. III c

 

 

III miejsce – Daniel Woźniak  kl. III e

 

 

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursie powiatowym.

 

Grażyna Kopka

Beata Górecka

 


 


 

Konkursu biblijnego ciąg dalszy


W dniu 05.02.2018 roku odbył się II etap konkursu biblijnego ze znajomości Ewangelii według św. Mateusza dla klas IV-VI - etap parafialny.  Wzięło w nim udział 4 uczniów – 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 2 ze Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, który dotyczył zagadnień związanych z podana Ewangelią. Po 50 minutach od rozpoczęcia, testy zostały oddane i sprawdzone. Następnie podano klasyfikację końcową, która wygląda następująco:


1 miejsce Franciszek Żabik uczeń Szkoły Podstawowej nr 2;

2 miejsce Szymon Chmurski uczeń Szkoły Podstawowej nr 2;

3 miejsce Vanessa Czyżyk i Szymon Laskowski uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.


Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy.


Uczniowie z naszej szkoły, którzy zajęli I i II miejsce przechodzą do kolejnego e etapu, tym razem dekanalnego, który odbędzie się 1 marca 2018 roku.


Życzymy im dalszych sukcesów. Powodzenia!


Justyna Kołakowska

20180205_153627


Szkolny konkurs na prezentację multimedialną w języku angielskim juz rozstrzygnięty nagrody otrzymali następujący uczniowie:

1 miejsce Katarzyna Piątkowska klasa Vc 
2 miejsce Zuzanna Burzyńska i Amelia Zakrzewska klasa Vb 
3 miejsce Kacper Czyżewski klasa VIc

Serdecznie gratulujemy!!!


Karolina Pająk

27710762_10213905669788762_1570287283_o

 


KONKURS BIBLIJNY

W piątek, 12 stycznia 2018 r.odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego ” Ewangelia wg św Mateusza “. Biorący w nim udział uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 26 pytań.  Zawierał on zarówno pytania otwarte, jak i zamknięte.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą.


Laureatami konkursu zostali:


1 miejsce - Franciszek Żabik z kl. IV  b
2 miejsce - Szymon Chmurski z kl.IV b
3 miejsce - Michał Daniszewski z kl. VI c
4 miejsce -Jan Biernacki z kl.VI b
Zdobywcy pierwszego i drugiego  miejsca wezmą udział w kolejnym, tym razem parafialnym,  etapie konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Anna Tomasińska
20180112_132519
20180112_132507


 

 


Wyniki Przedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”


Jednym z magicznych elementów Bożonarodzeniowych Świąt jest tradycyjna szopka. Celem konkursu był przekaz wartości i tradycji w rodzinie poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu oraz tworzenie sytuacji dających radość ze wspólnego działania. Prace, które zostały zgłoszone do konkursu wykonane były różnymi technikami.Zobaczyć mogliśmy szopki wykonane z papieru, drewna, plasteliny czy masy solnej.Jury w składzie Jolanta Sobiecka, Anna Modzelewska i Aneta Czyż-Roszak wyłoniło zwycięzców konkursu:I miejsce: Lena Daniszewska z rodziną
II miejsce: Krystian Krynicki z rodziną
III miejsce: Oliwia Jastrzębska z rodziną


Wyróżnienia:


Magdalena Uszyńska z rodziną
Aleksandra Anusik z rodziną

Sponsorami nagród byli: Nasielski Ośrodek Kultury, Berta & Gravomach Marcin Chrustowski, ARTBIUR Krzysztof Frączkiewicz


Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

1


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA ,,NAJŁADNIEJSZĄ KARTĘ ŚWIĄTECZNĄ”

 

I miejsce

Gabriela Żochowska - 0c

Filip Kozarzewski – I d

Marcel Saliszewski – II b

Małgorzata Margiel – III b

 

II miejsce

Julita Popielarska - 0 c

Julia Boczkowska – I c

Piotr Uszyński – II b

Kacper Paszewicz – III a

III miejsce

Franciszek Kacprzak – 0 a

Agata Wolniak – I c

Magda Sobiecka – II a

Lena Pilitowska – III b

Wyróżnienie

Julia Liwston – 0c

Oliwia Kuś – I c

Hubert Księżyk – II b

Klara Arciszewska – III b

 

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

J. Pichalska i J.Margiel 

 

 


Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla klas IV-VII pt: „Najładniejsza Karta Świąteczna”

Osoby wyróżnione:

 

 

Klasa IV a

Kępczyński Aleksander

Chodyna Filip

Milewski Olaf

 


Klasa IV b

Mandykowska Amelia

Łukasiewicz Antoni

Żabik Franciszek

 


Klasa IV c

Walasiewicz Joanna

Wysocka Patrycja

Rasiński Michał

Nagel Jakub

 


Klasa IV d

Kowalska Natalia

Polańska Julia

 


Klasa V a

Chołody Krystian

Łyczkowska Aleksandra

Morawski Marek

Niesiobęcka Agata

Pawelska Oliwia

Pawłowska Natalia

Strzelczak Nikola

Wiktorowicz Maja

Wrońska Julia

Wyrzykowska Sylwia

Jakubiak Karina

 


Klasa V b

Zakrzewska Amelia

Kapczyński Jakub

Burzyńska Zuzanna

 


Klasa V c

Piątkowska Katarzyna

Pielach Michał

Włodarczyk Patrycja

Walasiewicz Jakub

Olech Aleksandra

Wilska Zuzanna

Nagel Karol

 


Klasa V d

Mychliński Paweł

Wysocki Jakub

Kaczmarczyk Patryk

Dominikiewicz Kacper

Miodowska Milena

Saliszewska Zuzanna

 


Klasa V e

Kosakowski Jakub

Ostrzeniewski Łukasz

Tarwacka Martyna

Wróblewski Sebastian

 


Klasa VI a

Wiśniewska Malwina

Wyrzykowska Ewelina

 


Klasa VI b

Margiel Filip

Frączkiewicz Julia


Klasa VI c

Daniszewski Michał

Smolińska Ilona


Klasa VII a

Polańska Natalia

Suwińska Ewelina

Krajewska Kinga

Grzymkowska Oliwia

 

Opiekunowie:

Jolanta Sobiecka

Anna Modzelewska

 


ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU „DRUGIE ŚNIADANIE PLUS”


25564639_1944558572251679_1850702921_nW dniu 19 grudnia 2017 r. komisja konkursowa oceniła 21 prac uczniów złożonych w terminie od 13.11.2017 r. do 13.12.2017 r. i przyznała nagrody.Poniżej podajemy zwycięzców:

kategoria LAUREACI


I miejsce Aleksandra Anusik

II miejsce Adam Ciok

III miejsce Piotr Uszyński


kategoria KLASOWO


klasa 2 b (wychowawca Mariola Kwiatkowska)


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali prace konkursowe a ich wychowawców zapraszamy dnia 2 stycznia 2018 r. po odbiór niespodzianek do świetlicy szkolnej: kl. 0a (wych. Paulina Mosakowska -1), kl.0b (wych. Anna Falkowska – 1), kl.1a (wych. Beata Sokolnicka – 1), kl. 1b (wych. Barbara Kamińska – 2), kl. 1c (wych. Ewa Boczkowska – 3), kl. 2b (wych. Mariola Kwiatkowska – 3), kl 3a (wych.Joanna Chmielewska - 3), kl.3b (wych. Beata Janiszek – 1), kl.3d (wych. Joanna Pichalska - 2), kl. 4a (wych. Agnieszka Sztabik - 2), kl.4b (wych. Joanna Wiśniewska –1), kl. 6a (wych. Beata Korytkowska – 1)


Razem 24 NIESPODZIANKI

GRATULUJEMY  ZWYCIĘZCOM !!!

DZIĘKUJEMY 13 KLASOM !!!


Odbiór nagród głównych zgodnie z regulaminem konkursu odbędzie się podczas apelu podsumowującego I okres

Organizatorzy:

Elżbieta Wróblewska

Urszula Ostaszewska 


WYNIKI KONKURSU „Moje wędrówki po lesie”


W listopadzie 2017 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego, którego organizatorem było Nadleśnictwo Płońsk.


Przeprowadzony został on w trzech kategoriach wiekowych:


kategoria I - „Owady w lesie” przdszkolaki i uczniowie klas I -III szkoły podstawowej,

kategoria II - „Nie taki wilk straszny”- uczniowie klas IV -VI szkoły podstawowej,

kategoria III - „Moja wizja lasu” - młodzież z klas  VII szkoły podstawowej, gimnazjalna i licealna.


Uczestnicy konkursu wybierając się na spacer lub wycieczkę do lasu zbierali potrzebne do wykonania swojego dzieła materiały oraz szukali pomysłów.


Efekty ich pracy były zachwycające.


Jury, w skład którego weszli nauczyciele plastyki i przyrody mieli duży problem z wyłonieniem laureatów konkursu.


WYNIKI KONKURSU „Moje wędrówki po lesie”


Kategoria I - „Owady w lesie”

I miejsce – Bartosz Szkutnik - I  a

II miejsce - Magdalena Uszyńska – 0 b i Piotr Uszyński – II b

III miejsce – Hubert Księżyk – II b


Wyróżnienie


Aleksandra Smolińska – III c

Aleksandra Pietruszczak – III c

Norbert Żbikowski – III d

Marta Rasińska – 0 a

Urszula Górska – III f

Antoni Niesłuchowski – 0 b

Miłosz Zakrzewski – II b

 


Kategoria II - „Nie taki wilk straszny”


I miejsce – Natalia Księżyk – V c

II miejsce – Michał Pielach – V c

III miejsce – Zuzanna Wilska V c


Wyróżnienie


Milena Miodowska – V d

Katarzyna Piątkowska – V c

Aleksandra Suska – V e


Kategoria III - „Moja wizja lasu”

I miejsce - Natalia Polańska – VII a


Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu,  jury,  a także rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w tym przedsięwzięciu. Życzę dalszych sukcesów i radości z twórczej pracy.

 

Jadwiga Michnowska


 

 


Konkurs recytatorski “BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA RZECZ”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!

galeria

23843096_1838949096415522_8034919286427236188_n

24 listopada 2017 roku odbył się finał konkursu recytatorskiego. Komisja wyłoniła zwycięzców:


I miejsce– Madzia Uszyńska (grupa 0b)
II miejsce– Julitka Popielarska (grupa 0c)
III miejsce– Oliwia Jastrzębska (grupa 0a)

Wyróżnienia:

Zuzia Wietecka (grupa 0a)
Miłosz Chmurski (grupa 0a)
Wanessa Bogusz (grupa 0b)
Jakub Jankowski (grupa 0b)
Zuzia Popielarska (grupa 0c)
Gabrysia Żochowska (grupa 0c)


Wszystkim dzieciom gratulujemy.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


 


TURNIEJ WIEDZY O STEFANIE STARZYŃSKIM


20171110_123436W przeddzień narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2017 r.,  w Szkole Podstawowej nr 389 przy ul. Smoczej 19 w Warszawie odbył się konkurs wiedzy o Stefanie Starzyńskim. Był on skierowany uczniów z placówek należących do Federacji Szkół imienia Stefan Starzyńskiego. Konkurs miał formę turnieju, w którym 5 – osobowe drużyny z poszczególnych szkół udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące życia i działalności polityczno – publicznej Stefana Starzyńskiego. Zadania konkursowe były bardzo różnorodne, obejmowały m.in. test wiedzy, krzyżówkę, przedstawienia ikonograficzne itp.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b: Monika Rokicka, Maria Zawadzka, Filip Margiel, Jan Biernacki oraz Maksymilian Obidziński. Drużyna wywalczyła II miejsce. Gratulujemy.

 

Anna Tomasińska


 


KONKURS WARCABOWY


W poniedziałek, 30 października 2017 r., odbył się w naszej szkole Konkurs Warcabowy przeznaczony dla uczniów klas IV-VII. Do udziału w turnieju zostało wyłonionych 24 uczestników w rozgrywkach wewnątrz klasowych. Konkurs  został rozegrany systemem pucharowym. Po zaciętej walce i wielu emocjach z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami zostali:

 

 

1. Jakub Gołąb – klasa VIb

2. Filip Kamiński - klasa Va

3. Maksymilian Czyż – klasa Vb

 

Wyróżnienie otrzymała:

Zuzanna Obojska Vc

 

Dwaj najlepsi zawodnicy konkursu  warcabowego będą reprezentować naszą szkołę w  Turnieju Warcabowym   o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego oddziału  Polskiego Czerwonego Krzyża, który odbędzie się  8 listopada 2017 roku  w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Nad szkolnym etapem rozgrywek czuwała Joanna Wiśniewska- opiekun szkolnego koła PCK .

Joanna Wiśniewska


 


VIII MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM

galeria

 

1-1W dniu 27 października 2017 r. podczas uroczystości Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 143 w Warszawie wręczone zostały nagrody w VIII Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydent m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.

 


Konkurs rozgrywał się w następujących kategoriach:

 

 

Kategoria I dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej – „Warszawa - Moje Miasto ” – prace plastyczne w technice płaskiej – maksymalny format A – 2, wykonane w trwałych technikach plastycznych (malarstwo, rysunek, collage itp.).

 


Kategoria II  dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej –  „Warszawa we  wspomnieniach ” – forma: album, wywiad, słuchowisko, film.

 


W zeszłorocznej edycji uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach:


W kategorii dla uczniów klas I – III


I miejsce zajęła Kinga Rostkowska z kl. IV dW kategorii dla uczniów klas IV – VI  (jury przyznało dwa pierwsze miejsca):


I miejsce Karol Nagel z kl. V c

I miejsce Laura Ziemińska (obecnie SP nr 1 w Nasielsku)

– wyróżnienie otrzymała Natalia Ziemińska (obecnie SP nr 1 w Nasielsku)


Wszystkich nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Krzysztof Macias

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY PLAKAT
PROMUJĄCY NOSZENIE ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH

galeria

dsc_0419W październiku w naszej szkole został ogłoszony konkurs, który adresowany był do zespołów klasowych, na plakat promujący noszenie elementów odblaskowych. Do akcji przystąpiły wszystkie klasy. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców przygotowali piękne plakaty, które zostały wywieszone na drzwiach klasopracowni na terenie naszej szkoły.

 

 

11 października jury  w składzie: p. dyrektor Agnieszka Mackiewicz, st. sierż. Sylwia Ochmańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim,  sierżant sztabowy Radosław Wasilewski -asystent zespołu patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Nasielsku oraz p. Izabela Załoga  - przedstawiciel zespołu B&N, wyłoniło zwycięskie prace.

 

W kategorii klas 0 – III – najwięcej punktów uzyskał plakat oddziału przedszkolnego Ob;

dsc_0431W kategorii klas IV – VII - najwięcej punktów uzyskał plakat klasy 5d.

 

Wybór najładniejszego plakatu był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były przemyślane, niezwykle wymowne i estetycznie wykonane.

 

 

Plakaty nie tylko ozdabiają szkolne korytarze, ale co najważniejsze, przypominają nam wszystkim, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w warunkach  ograniczonej widoczności. Uważamy, że  wpłyną one również na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

 

Monika Paluszek

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9