ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2016/2017


VIII MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM


Kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim dobiegła końca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.


Konkurs rozgrywał się w następujących kategoriach:

 


Kategoria I dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej – „Warszawa - Moje Miasto ” – prace plastyczne w technice płaskiej – maksymalny format A – 2, wykonane w trwałych technikach plastycznych (malarstwo, rysunek, collage itp.).Kategoria II  dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej –  „Warszawa we  wspomnieniach ” – forma: album, wywiad, słuchowisko, film.


Pod koniec maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.


W tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach:


W kategorii dla uczniów klas I – III

I miejsce zajęła Kinga Rostkowska z kl. III c


W kategorii dla uczniów klas IV – VI  (jury przyznało dwa pierwsze miejsca):

I miejsce Karol Nagel z kl. IV c

I miejsce Laura Ziemińska z kl. VI b

– wyróżnienie otrzymała Natalia Ziemińska z kl. VI b.


Wszystkich nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone w czasie święta patrona szkoły SP nr 143 w Warszawie w dniu 27 października 2017 r.


Krzysztof Macias
Powiatowy Konkurs Matematyczny Mały Myśliciel


20170606_103706W grudniu, bieżącego roku szkolnego, uczniowie klas szóstych wzięli udział w I etapie kolejnej edycji konkursu matematycznego Mały Myśliciel. Najlepsi z nich 3 czerwca, w Gimnazjum publicznym nr 2 w Nowym Dworze Maz. przystąpili do etapu drugiego. Ich celem było jak najlepiej rozwiązać 5 niełatwych zadań. I powiodło się, gdyż wśród siedmiu osób nagrodzonych, aż 3 są z naszej szkoły:

 

 

Mikołaj Maziński z kl. VIb – I miejsce

Laura Zielińska kl. VIb – II miejsce

Natalia Ziemiańska kl. VIb – III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom

i życzymy kolejnych sukcesów.

 


Justyna Puta
II edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania

galeria

dscn185724 maja w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczestniczyło w nim 14 szkół, z których każda wyłoniła w eliminacjach szkolnych 3 najlepszych uczniów.

 

Szkoła Podstawowa im. St. Starzyńskiego, podobnie jak inne szkoły w powiecie, również wytypowała trzech reprezentantów przygotowywanych przez polonistki: panią B. Kozłowską i panią A. Korycką. Ku naszemu zadowoleniu dwoje z nich zostało nagrodzonych: Julia Piątek – uczennica klasy VIb zajęła I miejsce w konkursie i Natalia Pawłowska – uczennica klasy IVa wywalczyła III miejsce.


Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapału i ambitnych planów na przyszłość.Joanna Czyż
Eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym

galeria


20170524_142731Eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym za nami. Obyły się one 24 maja w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul.  Gen. Sosnkowskiego. W turnieju brało udział 11 szkół podstawowych (44 uczestników) i 10 szkół gimnazjalnych (30 uczestników).

 

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Alicja Frądczyk kl. 6d, Weronika Gontarz kl. 5a, Bartosz Dygus kl. 6b i Jan Biernacki kl. 5b pod opieką p. M. Mackiewicz i p. M. Paluszek reprezentowała powiat nowodworski.

 

Wszyscy wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów obowiązujących pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym. Test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.  Konkurencje praktyczne, a więc  sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne.

 

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z rejonu warszawskiego.

 

Drużyna naszej szkoły uplasowała się na drugim miejscu w kategorii szkół podstawowych i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca.

 

 

Monika PaluszekSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „NASIELSK W KWIATACH”

Konkurs trwał od dnia 12.04. do dnia 22.05.2017r.

Ogółem wpłynęło 118 prac konkursowych, w tym z poszczególnych klas:


0a  -   8        1a - 1       2a - 8         3a - 1          4a  - 5           5a  -  5            6c - 1

0b. - 24        1b - 2       2b - 2        3e - 2          4b -  1           5b - 13

0c  -  35                         2e - 1        3g - 1          4c -  1            5c -   1

2f – 1        3f - 1                                5d  -  6


Klasą zwycięską jest klasa 0c

(wychowawca Anna Falkowska i 25 dzieci)

dsc04514_1dsc04507_2dsc04508_3

PODSUMOWANIE WYNIKÓW SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MISTRZ RACHUNKU DLA KLAS IV - VI


W dniu 9 maja 2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się  konkurs matematyczny poprawnego i szybkiego liczenia.

 

Celem konkursu było:


1. Promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci.

2. Dowartościowanie dzieci uzdolnionych matematycznie.

3. Ułatwienie dzieciom i młodzieży ujawnienia potencjalnych możliwości.

4. Doskonalenie umiejętności obliczeń pamięciowych.

5. Stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji.

 

Konkurs był adresowany do uczniów klas IV - VI.  Przystąpiło do niego 49 uczniów; 22 z klas czwartych, 13 z klas piątych i 14 z klas szóstych.

 

 


PODSUMOWANIE  WYNIKÓW


 

Na poziomie klas czwartych tytuł Mistrza Rachunków otrzymał uczeń klasy IVd  Dominik Wiśniewski, zdobywając 114 punktów na 120.


Tytuł Wicemistrza zdobyły  cztery osoby:


- Maksymilian Czyż IVb - 107 pkt.

- Wiktor Kosewski  IVb - 106 pkt.

- Weronika Piątek IVd   -103  pkt.

-  Małgorzata Olbryś IVb - 101 pkt.

 

 

Na poziomie klas piątych uczniowie otrzymali tylko wyróżnienie:


1. Maciej Brzeski 5c - 73 pkt. na 100,

2. Karol  Tomaszewski 5c - 72pkt.

3. Monika Rokicka 5b - 71 pkt.


Na poziomie klas szóstych tytuł Wicemistrza Rachunków otrzymał uczeń klasy VIc Adam Laskowski zdobywając 86 pkt.  na 100. oraz wyróżnienie uczennica klasy VIb  Laura Ziemińska  - 83 pkt.

 

 

Gratulujemy zwycięzcom.

 

Justyna Puta
ETAP REJONOWY KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”


galeria


dsc_095618 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Kolasa - kl. 6e, Jakub Głodowski -  kl. 5d i Julia Wrońska -  kl. 4a wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów 8  szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.


Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.


W pierwszej części konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa. Składał się on z 20 pytań i zadań otwartych, wśród których były m.in. pytania dotyczące znajomości numerów WOPR – u, GOPR – u oraz telefonu zaufania  dla dzieci i młodzieży. Należało także wykazać się wiedzą na temat  obowiązkowego wyposażenia roweru, prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię, bezpieczeństwa nad wodą i w górach czy pomocy poszkodowanym w wypadku, a także  koledze w sytuacji, kiedy ktoś nęka go przez Internet. Nie zabrakło również pytań dotyczących funkcjonowania Policji, podstawowych zadań oraz czynności jakie wykonują poszczególne służby. Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli dodatkowo w teście sprawnościowym, po którym jury zsumowało punkty z obu konkurencji, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.


Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji  mł. insp. p. Marka Chodakowskiego oraz  Starosty Powiatu Nowodworskiego, p. Magdaleny Biernackiej.

 


Monika Paluszek - opiekun  drużyny
BEZPIECZNIE NA ROWERZE

galeria

 

dsc_0854W  sobotę, 13 maja, uczniowie kl. 4c Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku: Natalia Księżyk, Katarzyna Piątkowska i Jakub Domała wzięli udział w X edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór.

 

W tym roku do konkursu związanego z  bezpieczeństwem na drodze przystąpiło 48 uczniów klas czwartych z 16 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego.


Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerowym torze przeszkód.


Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor szkoły.


Najlepszym uczestnikiem tegorocznych zmagań została nasza uczennica – Katarzyna Piątkowska i to ona otrzymała rower - główną nagrodę. W klasyfikacji szkół drużynowo wywalczyliśmy III miejsce!


W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.


 

Monika Paluszek – opiekun drużyny

 


Szkolny Konkurs Przyrodniczy


W kwietniu 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy. Przystąpiło do niego 39 uczniów z klas piątych  i szóstych. Uczestnicy tego konkursu wykazali się dużą wiedzą w zakresie przyrody.

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce - Filip Tomczyk – kl. VI a

II  miejsce – Adam Laskowski – kl. VI c

III miejsce zajęli:

Natalia Polańska – kl. VI e

Laura  Ziemińska – kl. VI b

Patrycja Rutkowska – kl. VI d

Adrian Mikulski – kl. VI c

Greta Zwierzyńska – kl. VI b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 

 
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

Uczniowie z klas IV-VI w marcu 2017 r. wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego - Eko-Planeta.

Wyniki konkursu:

W konkursie tym można było zdobyć maksymalnie 38 punktów.

W etapie szkolnym najlepszy wynik uzyskał Filip Tomczyk z kl. VI a - 30 punktów.

Natalia Ziemińska – kl. VI b -28 punktów

Natalia Polańska – kl. VI e i Adam Laskowski – kl. VI c -27 punktów

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 
IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy”

W ramach tego konkursu uczniowie z klas 0 – III wykonywali plakat ekologiczny z hasłem.

Klasy IV – VI – ulotkę edukacyjną łącząca w sobie zarówno część plastyczną, jak i tekstową, nawiązująca do problemu „niskiej emisji”, mająca na celu m. in. uświadomienie o dużej szkodliwości spalania śmieci  w gospodarstwach domowych, wskazującą działania jakie należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza.

 

Wyniki konkursu w etapie szkolnym

 

Kategoria klas O -III

I miejsce – Franciszek Żabik - kl. III -b

II  miejsce – Luiza Rosłońska – kl. II d

III miejsce – Kinga Gągolewska – kl. III a i Ksawery Rosłoński -kl. II d

 

Wyróżnienia

Małgorzata Będowska – kl. O c

Mateusz Marszałek – kl .III b

Julia Tylińska -kl. III b

 

Kategoria klas IV -VI

I miejsce – Natalia Ziemińska- kl. VI b

II  miejsce – Adrian Bogusz - kl. IV e i Ewelina Suwińska - kl. VI e

III miejsce – Samanta Jankowska -kl. IV e

Wyróżnienie - Karolina Marek – kl. IV d

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

galeria

 

     Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza  Nasielska.


W tym roku odbyła się już IX edycja „Wiosennych zmagań z ortografią”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Anna Korycka, Beata Kownacka, Monika Brzezińska-Pająk i Nina Turek.

 

Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni  uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Część pierwsza odbyła się na poziomie szkolnym.  Najlepsi uczniowie z każdej szkoły 4 kwietnia przystąpili wspólnie do drugiego etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Łącznie rywalizowało ze sobą 40 uczniów klas trzecich.


Test konkursowy składał się z dyktanda oraz 10 zadań sprawdzających czujność ortograficzną.


Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Podsumowanie  konkursu  i wyłonienie laureatów odbyło się  28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Bogdan Ruszkowski, który to objął konkurs patronatem oraz zapewnił i wręczył   nagrody.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Pana Burmistrza otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu. Na ręce dyrektorów złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół. Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu klasy IIIe przygotowany przez panią  Dorotę Fijalską.


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym w tym dniu  do naszej szkoły.

 

Cieszy nas fakt dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia  oraz  możliwość  corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.

 

 

LAUREACI:

I miejsce - Piotr Czarnecki,  SP w Budach Siennickich

II miejsce - Kacper Tybuchowski,  SP w Dębinkach

III miejsce - Julia Kucińska,  SP w Cieksynie

III miejsce – Patrycja Czyż,  SP w Nasielsku

III miejsce – Franciszek Żabik,  SP w Nasielsku

 

WYRÓŻNIENIA:

Bartłomiej Gerasik , SP w Cieksynie

Adrian Dziewanowski, kl. III a, SP w Nasielsku

Bartosz Łyczkowski, kl. III e, SP w Nasielsku

Nikola Dąbrowska, kl. III e, SP w Nasielsku

Alicja Kosela, kl. III e SP, w Nasielsku

Aleksandra Osiecka, kl. III c, SP w Nasielsku

Michał Rasiński, kl. III g,  SP w Nasielsku

Julia Tylińska, III c, SP w Nasielsku

GRATULUJEMY!!!!

Organizatorzy
Konkurs plastyczny “Moja bajka na dobranoc”

dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


 

1-16

I miejsce

Joanna Rucińska (grupa 0b)

Stanisław Tomasiński (grupa 0b)

Julia Boczkowska (grupa 0c)


II miejsce

Anna Strzeszewska (grupa 0a)

Zuzanna Śliwińska (grupa 0b)

Małgorzata Będowska (grupa 0c)


III miejsce

Bartosz Szkutnik (grupa 0a)

Lena Gołębiewska (grupa 0b)

Magdalena Uszyńska (grupa 0c)

 

Wyróżnienia:

Filip Grzymkowski (grupa 0a)

Laura Sierzputowska (grupa 0a)

Arek Kowalski (grupa 0a)

Julia Oleksa (grupa 0a)

Olaf Olszewski (grupa 0b)

Maksymilian Osiadacz (grupa 0b)

Filip Głogowski (grupa 0b)

Patrycja Chmielewska (grupa 0b)

Sebastian Wietecki (grupa 0b)

Barbata Traczyk (grupa 0c)

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

 Konkurs plastyczny “Czyste powietrze wokół nas”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


 

 

2I miejsce

Filip Kozarzewski (grupa 0b)

Magdalena Uszyńska (grupa 0c)


 

II miejsce

Jakub Szafrański (grupa 0c)


III miejsce

Lena Gołębiewska (grupa 0b)


 

Wyróżnienie

Filip Grzymkowski (grupa 0a)

 

 

 


 

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.


Wychowawcy oddziałów przedszkolnychKONKURS FOTOGRAFICZNY „WIEM, CO JEM”.

I miejsce:


Aleksandra Smolińska kl. II c

Dawid Ciesielski kl. II d

Maja Olbryś kl. II e


II miejsce:

 

Daria Jaszczak kl. I b

Karol Modzelewski kl. I b

Miłosz Roszak kl. II c

Natalia Zasadzińska kl. II d


III miejsce:

 

Piotr Uszyński kl. I b

Urszula Chruścińska kl. II e

Maja Hajden  kl. IV b

 

 

Wyróżnienia (prace wyjątkowe, lecz niezgodne z regulaminem konkursu)

 

Miłosz Zakrzewski  kl. b

Wiktor Ostrowski kl. I b

Hubert Księżyk kl. I b

Blanka Dygus kl. II b

Magdalena Ołtarzewska kl. II c

Nadia Manik kl. II e

Bartek Falęcki kl. III f

Amelia Zakrzewska kl. IV b

 

 

Nagrody pocieszenia :

 

Marcel Skierkowski kl. II c

Liwia Kobrzyńska kl. II e

Bartosz Bziuk kl. II e

Agata Rosłońska kl. II f

Jakub Kosewski kl. III b

Wiktoria Skierkowska kl. III g

Oliwia Chojnacka kl. V b

 

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, na których czekają atrakcyjne nagrody!

 

 

Ilona Dygus

Monika Brzezińska - Pająk

Katarzyna Milewska

 


Lista finalistów quizu o zdrowym żywieniu „Wiem, co jem”

Klasy I


1 miejsce:  Orest Branicki kl. I b

2 miejsce: Iwona Szczepaniak kl. I a

3 miejsce: Maja Kukiełka kl. I a

 

 

Klasy II


 

1 miejsce: Dawid Ciesielski kl. II d

2 miejsce: Alicja Rosłońska kl. II f

3 miejsce: Blanka Dygus kl. II b

 

 

Klasy III

 

1 miejsce: Szymon Chmurski kl. III b

2 miejsce: Alicja Domała kl. III c

3 miejsce: Michał Urbiak kl. III c

 

 

Klasy IV


 

1 miejsce: Julia Walesiak kl. IV b

2 miejsce: Miłosz Fiet kl. IV d

3 miejsce: Klara Kutra kl. IV d

 

 

Klasy V


 

1 miejsce: Oliwia Chojnacka kl. V b

2 miejsce: Maksymilian Obidziński kl. V b

3 miejsce: Ewelina Wyrzykowska kl. V a

 

 

Klasy VI


 

1 miejsce: Jakub Lewandowski kl. VI b

2 miejsce: Greta Zwierzyńska kl. VI c

3 miejsce: Bartosz Dygus kl. VI b


Gratulujemy finalistom, na których czekają nagrody!


Ilona Dygus

Monika Brzezińska - Pająk

Katarzyna Milewska

 

ELIMINACJE POWIATOWE
IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

galeria


dsc_071725 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne cele konkursu.

 

Od godziny  9.00 w zmaganiach rywalizowało 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu nowodworskiego. Drużyny szkół podstawowych składały się z czterech osób (2 dziewczynek i 2 chłopców), natomiast szkoły gimnazjalne były reprezentowane przez drużyny trzyosobowe.

 

Szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku;

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

 

Gimnazja

Gimnazjum z Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku.

 

Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji: podkom. Katarzynę Mac – sędzia główny, podkom. Marcina Goschorskiego,  rzecznika prasowego Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim -  mł. asp. Szymona Koźniewskiego oraz ratowników medycznych: p. Janusza Pawłowicza i Macieja Zielińskiego.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jazda po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Wszyscy biorący udział w turnieju rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Pierwszy, składający się z 25 pytań, obejmował zagadnienia znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Drugi, składający się z 10 pytań, polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Wszystkie zagadnienia teoretyczne zostały przygotowane przez specjalistów z Komendy Stołecznej Policji. Nad całością czuwała podkom. Katarzyna Mac.

 

Kolejna konkurencja polegała  na udzieleniu przez całą drużynę pomocy osobie poszkodowanej. Zadania w tej kategorii zostały przeprowadzone przez ratowników medycznych.

 

Ostatnim elementem turnieju był tor przeszkód. Zasady pokonywania toru przedstawili uczestnikom policjanci z Komendy Stołecznej i Powiatowej i to oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Przeszkody i użyte w rywalizacji rowery były własnością KSP.

 

Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach

Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim- Modlin Twierdza

 

 

Najlepsi uczestnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej:

Bartosz Dygus - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku,

Kajetan Kiliś - Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach.

 

 

Drużyny oraz najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Nowodworskiego, Burmistrza Nasielska oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego.

 

W kolejnym etapie, który odbędzie się 24 maja w Warszawie, nasz powiat reprezentować będą drużyny: w kategorii szkół podstawowych  – Alicja Frądczyk kl. VId, Weronika Gontarz kl. Va, Bartosz Dygus kl. VIb, Jan Biernacki kl. Vb rez. Oliwia Chojnacka kl. Vb, Jakub Lewandowski kl. VIb ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku pod opieką p. Moniki Paluszek.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych – Emilia Ćwik kl. I, Mateusz Matuszewski kl. II, Jakub Śliwiński kl. II z Publicznego Gimnazjum  przy Liceum Ogólnokształcącym  pod opieką p. Małgorzaty Łuczyńskiej.

 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  W tym miejscu bardzo dziękujemy Paniom: Ewie Lipowskiej, Magdzie Mackiewicz oraz Małgorzacie Sitek za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu eliminacji powiatowych XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Koordynator Turnieju

Monika Paluszek
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW W RAMACH SZKOLNEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „B&N, czyli B jak bezpieczny, N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”


W naszej szkole realizowany jest szereg działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jednym z nich jest udział w programie skierowanym do pieszych i rowerzystów: B&N, czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego.


W ramach tego programu odbyły się szkolne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym: polonistyczny, informatyczny i muzyczny.


Konkurs polonistyczny polegał na napisaniu przez klasy 1 i 2 krótkich rymowanek


I miejsce – Norbert Żbikowski kl. 2d

II miejsce – Amelia Kazimierczak kl. 1 a

III miejsce – Joanna Osińska kl. 2a


Klasy 3 i 4 miały za zadanie napisać wiersz


I miejsce – Bartosz Łyczkowski kl. 3e

II miejsce – Julia Polańska kl. 3d

III miejsce – Natalia Pawłowska kl. 4a


Konkurs informatyczny polegał na wykonaniu plakatu promującego bezpieczne zachowanie na drodze wykorzystując  edytor graficzny.


I miejsce – Marta Możdżyńska  kl. 5a

II miejsce – Michał Daniszewski  kl. 5c

III miejsce – Adrian Bogusz kl. 4e


W konkursie muzycznym praca polegała na napisaniu tekstu piosenki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym do znanej melodii. W tym konkursie przyznanie miejsc okazało się bardzo trudne i dlatego przyznano ex aequo 4 I miejsca:


Lena Cieśla kl. 2b,

Amelia Kazimierczak kl. 1a,

Franciszek Żabik kl. 3b

Laura Ziemińska kl. 6b


Rozstrzygniecie konkursów i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia podczas podsumowania eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD, które odbyły się w naszej szkole.

Szkolny koordynator programu B&N

Monika Paluszek

 

IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO 
POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA

galeria

 

dsc_0462.jpgŻyjemy w czasach, kiedy umiejętność obsługi komputera i znajomość Internetu są koniecznością. Większość ludzi nie wyobraża sobie dnia bez ciągłego dostępu do informacji, sprawdzenia poczty e-mail czy przejrzenia wpisów na facebook. Coraz więcej spraw możemy załatwić za pomocą komputera, nie wychodząc z domu. Postęp technologiczny wymusza na nas konieczność stałego pogłębiania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny.

 

Nasza szkoła również stara się dotrzymać kroku rozwojowi techniki komputerowej. W tym roku zorganizowaliśmy już 9 edycję Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs, objęty honorowym patronatem Burmistrza Nasielska, kierowany był do uczniów szkół podstawowych  z terenu gminy Nasielsk.


Jego celem było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.

 


Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach:

 

Etap szkolny - Nauczyciel uczący zajęć komputerowych w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VI. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została sześcioosobowa  drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym. W skład każdej drużyny wchodziło po 2 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.


 

6 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.


 

Etap gminny polegał na sprawdzeniu wiedzy informatycznej uczniów poprzez rozwiązanie testu wiedzy składającego się z 30 pytań oraz praktycznym wykorzystaniu swojej wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi programów: Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft Power Point. Na wykonanie zadań konkursowych uczniowie mieli 90 minut.

 

W II etapie rywalizowało miedzy sobą 28 uczestników z 5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:

 


Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Julia Kamińska, Łukasz Matuszewski, Dawid Gajewski, Jakub Rzepkowski, Anna Borzyńska, Marcin Łuczak

 


Szkoła Podstawowa w Cieksynie:. Klaudia Kryśkiewicz, Marta Rozmysłowska, Rafał Nowakowski, Kamil Szpygiel.


Szkoła Podstawowa w Dębinkach:. Igor Kulisiak, Oskar Leszczyński, Dominik Ciuchciński,, Patrycja Komornicka, Karolina Masanowska, Bartosz Strzelczak.


Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Kacper Sawicki, Magdalena Wodyńska, Jakub Markowicz, Bartosz Zmysłowski, Karolina Bryśkiewicz, Marcin Ujazdowski.

 

 

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Natalia Księżyk, Aleksander Skłucki, Maciej Brzeski, Bartek Traczyk, Kinga Kolasa, Adam Laskowski.


Wyniki pracy uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie:  p. Małgorzata Miłoszewska, p. Wioletta Miętek, p. Cezary Wiśniewski, p. Mirosław Zaremba,  p. Monika Paluszek, p. Agnieszka Sztabnik, p. Mariusz Kraszewski.

 


Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, sponsorowany przez Nasielską Fundację Wspierania i Rozwoju Edukacji, odbyło się ogłoszenie wyników.

 


W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono zwycięzców  w trzech kategoriach:

 


W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się:

I miejsce – Igor Kulisiak (SP Dębinki) - 59 pkt.

II miejsce – Kacper Sawicki (SP Stare Pieścirogi) - 57 pkt.

III miejsce – Julia Kamińska (SP Budy Siennickie)- 57 pkt.

 


W kategorii klas piątych najlepsi okazali się:

I miejsce – Bartosz Zmysłowski (SP Stare Pieścirogi)- 54 pkt.

II miejsce – Jakub Markowicz (SP Stare Pieścirogi) - 42 pkt.

III miejsce – Dominik Ciuchciński (SP Dębinki)- 41 pkt.

 


W kategorii klas szóstych najlepsi okazali się:

I miejsce – Adam Laskowski (SP Nasielsk)- 56 pkt.

II miejsce – Marcin Łuczak (SP Budy Siennickie) - 54 pkt.

III miejsce – Marcin Ujazdowski (SP Stare Pieścirogi)- 51 pkt.

 


Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik  drużyny.

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach  – 300 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Nasielsku -  269,5 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dębinkach - 267 pkt.

 


Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

 

Organizatorzy

p. Agnieszka Sztabnik

p. Monika Paluszek

p. Mariusz Kraszewski
WARSZAWSKA SYRENKA - ELIMINACJE SZKOLNE


22 marca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Komisja w składzie: Beata Białorucka, Joanna Chmielewska, Aneta Czyż-Roszak, Barbara Kamińska, Beata Sokolnicka przesłuchała dwunastu uczestników z klas I - III.

 

Wyróżnienie otrzymali:


I miejsce –    Weronika Rogalska kl. IIb

II miejsce –   Zuzanna Kuczborska kl. IIc

Franciszek Żabik kl. IIIb

III miejsce –  Joanna Osińska kl. IIa

Patrycja Czyż kl. IIIc

Zuzanna Ziółkowska kl. IIIf

 


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


Eliminacje gminne odbędą się 29 marca 2017 r. w Nasielskim Ośrodku Kultury.

Aneta Czyż - Roszak
XVI Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

galeria


reprezentacja-sp-nasielsk-najlepsi_w_ekspresie11 marca 2017 r. odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu  Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. Reprezentacja  ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zdobyła: I miejsce w grze zespołowej Ekspres, II miejsce w klasyfikacji ogólnej, II miejsce w klasyfikacji drużyn klas czwartych (1 drużyna) i III miejsce (drużyna 2) oraz III miejsce w klasyfikacji klas trzecich  (drużyna 1).  Uczniowie klas III i IV rozegrali gry indywidualne: Olimpijczycy, Krzyżak, Prymus, Szeryf, oraz grę zespołową Ekspres. Wszystkie konkurencje wymagały od zawodników perfekcyjnej  znajomości tabliczki mnożenia a także szybkości, zręczności oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych  zawodnicy uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,,Piłkarz matematyk’’ i ,,Królowa skakanki’’.

Nasza drużyna w składzie :


D-III                                                                            C-III


Drużyna 1


Patrycja Czyż                                                        Bartosz Łyczkowski

Julita Daniszewska                                                   Dawid Zalewski


Drużyna 2


Wiktoria Skierkowska                                        Marcin Gogolewski

Vanessa Czyżyk                                                    Szymon  Laskowski

Julia Tylińska –ind.                                             Jakub Nagel-ind.


D-IV                                                                                      C-IV


Drużyna 1


Zuzanna Obojska                                               Jakub Malon

Katarzyna Piątkowska                                       Michał Obojski

Drużyna 2

Natalia Księżyk                                                 Karol Nagel

Amelia Rączka                                                  Dominik Wiśniewski

Julia Walesiak –ind.                                         Adrian Bogusz-ind.

Piotr Konerberger-ind.Laureaci w klasyfikacji indywidualnej:


*Patrycja Czyż- I miejsce –w kat.D-III

*Adrian Bogusz –II miejsce w kat.C-IV

*Zuzanna Obojska –III miejsce w kat.D-IV


Poszczególne konkurencje :


*Patrycja Czyż –  I miejsce Krzyżak

*Karol Nagel  -   I miejsce Olimpijczycy

*Adrian Bogusz – II miejsce Olimpijczycy

*Natalia Księżyk – III miejsce Olimpijczycy

*Adrian Bogusz – III miejsce Krzyżak

*Zuzanna Obojska – I miejsce ,,Królowa skakanki’’ –konkurencja dodatkowa

*Natalia Księżyk – II miejsce ,,Królowa  skakanki ‘’– konkurencja dodatkowa


Całej drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!

Opiekunowie -   Beata Górecka

Grażyna Kopka
SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA


8 lutego 2017 r. odbyły  się  Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia klas trzecich. Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy nauczania tabliczki mnożenia  z wykorzystaniem kart matematycznych  oraz propagowanie zasad  zdrowej  rywalizacji.  Po przeprowadzeniu  czterech gier konkursowych –  Olimpijczycy, Krzyżak, Szeryf i Prymus -  komisja wyłoniła zwycięzców.


Dziewczęta :

I miejsce -     Vanessa  Czyżyk – kl.III c

Patrycja   Czyż    - kl.III c

II  miejsce –   Wiktoria  Skierkowska – kl.III g

III  miejsce - Julita Daniszewska –III f

Julia  Tylińska kl. III b


Chłopcy:

I   miejsce –   Bartosz  Łyczkowski –  kl. IIIe

II  miejsce –   Szymon Laskowski –  kl. IIIc

Marcin Gogolewski –  kl. IIIe

III  miejsce –  Dawid Zalewski – kl. IIIa

Piotr Kaliński – kl. IIIa


Organizatorzy- p. Grażyna Kopka  i  p. Beata Górecka
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ALTANA ZROZUMIENIA W MOJEJ


W dniu 1 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „ALTANA W MOJEJ SZKOLE”. Uczniowie starali się pokazać wizję altany, która zostanie zbudowana w Zielonym Zakątku utworzonym na terenie szkolnym w miejscu, gdzie obecnie stoją kosze na śmieci przy wejściu do szkoły od strony TESCO.. Prace przyjmowaliśmy do dnia 22 grudnia. Wszystkie były ciekawe, wszystkie nagradzamy nagrodami pocieszenia a nagrodę główną przyznamy tej z w/w prac po zbudowaniu naszej altany i znalezieniu największego podobieństwa wizji do oryginału. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy po odbiór nagród, które można odebrać najwcześniej w sobotę 11.02.2017 r. podczas warsztatów integracyjnych, które będą zorganizowane w świetlicy szkolnej w godz. od 11.00 do 14.00


Oto lista nagrodzonych:

1. Filip Głogowski (0b)
2. Lena Gołębiewska (0b)
3. Ola Korytkowska (1a)
4. Nikola Milewska (1a)
5. Alicja Fedorczyk (2e)
6. Kinga Gogolewska (3a)
7. Esme Fanti (3e)
8. Maja Kozłowska (6e)
9. Ewelina Suwińska (6e)
10. Kacper Peszewicz (2a)

Nagrodę szczególną otrzymują również bracia Jarosław i Maciej Nowak (5b 4c) za wykonania konstrukcyjne i atrakcyjny opis a wielkie podziękowania kierujemy do dziadka chłopców, który w swoim warsztacie stolarskim nadzorował prace wnuków. GRATULUJEMY!!! W załączeniu zdjęcia altany, która wykonali Jarek i Maciek z dziadkiem.

Elżbieta Wróblewskadscn1467

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY


Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową sali lekcyjnej. Opiekunowie i uczniowie wszystkich klasopracowni wykazali się dużą kreatywnością. Nagrodzono prace uczniów klasy 0c z wych. Anna Falkowską, klasę Ib z wych. Mariolą Kwiatkowską oraz klasę IId z wych. Joanną Pichalską.

 

Barbara Kamińska
Konkurs recytatorski “BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA RZECZ”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!30 listopada 2016 roku odbył się finał konkursu recytatorskiego w ramach programu BEZPIECZNA+. Komisja wyłoniła zwycięzców:informacje_na_strone3

I miejsce– Natalia Bziuk (grupa 0c)

II miejsce– Róża Golon (grupa 0b), Sebastian Wietecki (grupa 0b) i Oliwia Kuś (grupa 0c)

III miejsce– Szymon Kwiatkowski (grupa 0b) i Julia Boczkowska (grupa 0c)


Wyróżnienia:

Laura Sierzputowska (grupa 0a)

Julia Oleksa (grupa 0a)

Michał Sięborski (grupa 0a)Wszystkim dzieciom gratulujemy.Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „ NAD BETLEJEM W NOC CIEMNĄ…”


dsc_0531W dniu 12 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Nad Betlejem w noc ciemną…” , którego celem było prezentowanie młodych solistów i zespołów, popularyzacja kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie śpiewu, odkrywanie talentów oraz podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Kryteriami jakimi kierowało się jury podczas oceny były muzykalność, dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, wyczucie rytmu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego, powiatu warszawskiego zachodniego oraz zrzeszonych w klubach wojskowych.


W kategorii klas I – III brało udział 18 , a w kategorii IV-VI 25 uczestników. Nasza szkoła reprezentowana była przez : Karolinę Stachowicz kl. II b „Gdy śliczna Panna”, Szymon Chmurski kl. III b „Pastuszek bosy”, Franciszek Żabik III b „ Kołysanka dla dzieciątka”, Zespół ANDANTE (Julia Witkowska, Maria Chrustowska, Nikola Pazdan) „Cicha noc”, Zespół ALLEGRETTO (Laura Ziemińska, Monika Rokicka, Natalia Księżyk) oraz Zespół VIVO (Kinga Kolasa i Jakub Domała).


W kategorii młodszej II miejsce zajął Szymon Chmurski, a wyróżnienie otrzymał Franciszek Żabik. W kategorii klas starszych Zespół VIVO reprezentowany przez Kingę Kolasa i Jakuba Domałę otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kinga ŻabikBEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - KONKURSY PLASTYCZNE

W ramach szkolnego projektu „Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego”, realizowanego w ramach programu Bezpieczna +, w listopadzie przeprowadzono szkolne konkursy plastyczne: „Jestem bezpiecznym pieszym”  - dla  klas 0 – III „Bezpieczny rowerzysta” – dla klas IV – VI.

Celami konkursu było: poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym; bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego; zainteresowanie uczniów, nauczycieli i rodziców problematyką bezpieczeństwa na drodze najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci.

9 grudnia komisja (nauczyciele plastyki) wyłoniła zwycięzców.KONKURS PLASTYCZNY “JESTEM BEZPIECZNYM PIESZYM”

KATEGORIA 0 – 1

1 miejsce

Lena Gołębiewska 0b

Vanessa Kobierska 0c

Piotr Uczyński 1b


2 miejsce

Julia Boczkowska 0c

Stanisław Tomasiński 0b


3 miejsce

Filip Kozarzewski 0b

Kacper Zbrzeski 0c


Wyróżnienie

Filip Głogowski 0b

 

 

KATEGORIA 2 – 3

1 miejsce

Kacper Paszewicz 2a

Weronika Rudnik 3e


2 miejsce

Nadia Wrońska 2a

Julia Markowska 3e


3 miejsce

Nikola Szydłowska 2a

Maja Jeziorska 3e

 

 

Wyróżnienie

Jakub Tomasiński 2c

Olaf Milewski 3eKONKURS PLASTYCZNY “BEZPIECZNY ROWERZYSTA”

1 miejsce

Michał Obojski  kl. 4c


2 miejsce

Zuzanna Wilska kl. 4c


3 miejsce

Natalia Polańska kl. 6e

 

 

Wyróżnienie

Jakub Pisarzewski 6e


GRATULUJEMY!


Monika PaluszekRozstrzygnięcie konkursów  przeprowadzonych 
w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Natalii Usenko „Bajka o trzech świnkach” dla klas 0 i I:


I miejsce Amelia Kaźmierczak klasa Ia

II miejsce Karol Modzelewski klasa Ib

III miejsce Wiktoria Kosewska klasa 0a

Wyróżnienia:

Olaf Olszewski klasa 0b

Julia Boczkowska klasa 0c

Piotr Uszyński klasa Ib


Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Andrzeja Grabowskiego „Jeż detektyw” dla klas II:


I miejsce Aleksandra Smolińska klasa IIc

II miejsce Nadia Wrońska klasa IIa

III miejsce Weronika Rogalska klasa IIb

Wyróżnienia:

Mikołaj Kamiński klasa IIe

Oliwia Salwin klasa IId

Kornelia Morawska klasa IIf


Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Andrzeja Grabowskiego „Jeż detektyw” dla klas III:


I miejsce Julia Tylińska klasa IIIb

II miejsce Hanna Kacprzak klasa IIIf

III miejsce Alicja Domała klasa IIIc

Wyróżnienia:

Wiktoria Skierkowska klasa IIIg

Kinga Gągolewska klasa IIIa

Natalia Kowalska klasa IIId


Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki dla klas IV – VI:


I miejsce Patryk Chlebowski klasa VIc

II miejsce Natalia Polańska klasa VIe

III miejsce Jakub Ignatowski klasa VIc


Konkurs na najpiękniejszy plakat na drzwi 
pt. „Biblioteka moim przyjacielem” dla klas IV - VI.


I miejsce klasa VId

II miejsce klasa VIe

III miejsce VIb

III miejsce klasa VIa


Konkurs na najpiękniejszy wiersz o bibliotece dla klas IV – VI:


I miejsce klasa VIb

II miejsce klasa VId

III miejsce klasa Vc


Indywidualny konkurs na najpiękniejszy wiersz jesienno – zimowy:


I miejsce Zuzanna Rączka klasa VIc

II miejsce Filip Łyczkowski klasa VIb

III miejsce Konrad Komorowski klasa VId

 

 


Joanna Czyż

 


Konkurs plastyczny “ Mój Miś ”dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


dscn0363I miejsce– Uszyńska Magda (grupa 0c)

II miejsce– Grzymkowski Filip (grupa 0a), Gołębiewska Lena (grupa 0b)

III miejsce– Sierzputowska Laura (grupa 0a) i Włodarska Wiktoria (grupa 0c)

Wyróżnienia:

Laskowski Jakub (grupa 0a)

Kozarzewski Filip (grupa 0b)

Tomasiński Staś (grupa 0b)

Domagalska Urszula (grupa 0c)


Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


 


KONKURS WARCABOWY 2016


W ramach popularyzacji zabawowej formy spędzania czasu wolnego  już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Turniej Warcabowy. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI wyłonieni w drodze eliminacji wewnątrzklasowych.  W czwartek, 10 listopada 2016 r. spotkało się 20 uczestników  gotowych do walki o najlepsze miejsca. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Uczniowie rozgrywali swoje partie po omówieniu zasad gry. Przy planszach toczyła się sportowa rywalizacja, podczas której uczniowie rozwijali zdolności i umiejętności myślenia twórczego oraz przestrzegania zasad i reguł. Rozwijali umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.  Po zaciętej walce i wielu emocjach do trzeciej rundy zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy zdobyli następujące miejsca:

 

I. Adrian Mikulski- klasa VIc

II. Norbert Jastrzębski– klasa Vd

III. Sebastian Gogolewski –klasaVIb

Wyróżnienia: Marcel Sierzputowski – klasa VIb i Natalia Księżyk – klasa IVc

 

 

Uczniowie, którzy zajęli  I i II miejsce zostali reprezentantami naszej szkoły w rejonowych rozgrywkach Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa, organizowanego przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozgrywki te odbyły się 18 listopada br. Uczestniczyli w nich uczniowie  szkół podstawowych i  gimnazjów powiatu nowodworskiego. W kategorii wiekowej-dzieci  szkoły podstawowej stawiło się do rozgrywek 18 graczy. Podzieleni zostali oni na dwa zespoły  z których do półfinału wyłoniono po dwóch uczestników. Nasi gracze po pasjonującej walce zajęli piąte i szóste miejsce w turnieju.

Gratulujemy!


Joanna Wiśniewska- opiekun szkolnego koła PCK 


Wręczenie nagród w konkursie o Stefanie StarzyńskimDnia 27 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji święta patrona szkoły. W czasie tej uroczystości wręczone zostały nagrody w VII edycji Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. Wśród nagrodzonych uczniów z naszej szkoły znaleźli się:


· w   kategorii dla uczniów klas I – III  „Jaka piękna jest Warszawa” – praca  plastyczna

III miejsce zajął Aleksander Skłucki z kl. III b

– wyróżnienie otrzymała Agata Waleśkiewicz z kl. II b


· w kategorii dla uczniów klas IV – VI „Warszawa wczoraj i dziś” – album

I miejsce zajęła Laura Skoczylas z kl. VI b

– wyróżnienie otrzymała Julia Krupińska z kl. V b


Nagrodzonym uczniom jeszcze raz gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej już edycji tego konkursu.


Krzysztof Macias


 

img_20161027_100517img_20161027_101149

img_20161027_110148

 

 

 

 

 

 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNIE NA ZDROWIE”

logo

W dniu 3 października 2016r. komisja konkursowa powołana przez organizatorów projektu „KALENDARZ ZROZUMIENIA 2017″ w składzie: Ala Madeydski (Fundacja aiDDia), Marek Maluchnik (Urząd Miejski w Nasielsku), Andrzej Zawadzki (Tygodnik Nowodworski), Jolanta Sobiecka (SP Nasielsk), Elżbieta Wróblewska (SP Nasielsk) oceniła 47 prac konkursowych i wybrała 9 laureatów. Prace laureatów będą zdobić „KALENDARZ ZROZUMIENIA 2017″a uczniowie zgodnie z regulaminem konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.


Decyzją komisji  konkursowej nagrodzono prace następujących uczniów:


 • Miłosz Roszak
 • Magda Sobiecka
 • Aleksandra Pietruszczak
 • Zuzanna Wilska
 • Maja Olbryś
 • Klaudia Falak
 • Julita Daniszewska
 • Ewelina Wyrzykowska
 • Liwia Kobrzyńska


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

1a - 5 uczn.,     2c - 3 uczn.,     2e - 6 uczn.,       2f - 1 uczn.,      3a - 1 uczn.,     3b - 2 uczn.,    3c - 3 uczn.,      3e - 2 uczn.,       3f - 2 uczn.,      3g - 1 uczn.,     4a - 4 uczn.,    4e - 2 uczn.       5a - 5 uczn.,      5b - 2 uczn.,     5c - 1 uczn.,     6b - 3 uczn.


GRATULUJEMY LAUREATOM!!!

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

JUŻ W LISTOPADZIE I GRUDNIU 2016 ZAPRASZAMY DO ZAKUPU  „KALENDARZA ZROZUMIENIA 2017″


Koordynatorka

Elżbieta Wróblewska


ROK SZKOLNY 2015/2016

 LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU „PACHNĄCY I POMYSŁOWY OGRÓDEK ZIOŁOWY”

WYŁONIENI PRZEZ JURY W SKŁADZIE:
PANI AGNIESZKA MACKIEWICZ
PANI BARBARA KAMIŃSKA
PANI BEATA KOWNACKA

POZIOM KLAS I

I miejsce Ksawery Rosłoński Klasa I D
II miejsce Małgorzata Margiel Klasa I E
II miejsce Urszula Chruścińska Klasa I E
III miejsce Jakub Tomasiński Klasa I C
III miejsce Aleksandra Smolińska Klasa I C
III miejsce Dawid Ciesielski Klasa I D
WYRÓŻNIENIE DLA
Maksymiliana Parzonki Klasa I B
Patryka Ostrowskiego Klasa I C
Aleksandry Soliwody Klasa I C
Zuzanny Łaciak Klasa I C
Magdaleny Ołtarzewskiej Klasa I C

POZIOM klas II

I miejsce Kinga Gągolewska Klasa II A
II miejsce Alicja Domała Klasa II E
II miejsce Daria Lasocka Klasa II E
III miejsc Aleksander Kępczyński Klasa II E
III miejsce Igor Ostaszewski Klasa II A
WYRÓŻNIENIE DLA
Wiktorii Komudy Klasa II C
Amelii Mandykowskiej Klasa II D

POZIOM klas III

I miejsce Amelia Zakrzewska Klasa III B
II miejsce Dominik Kopyszko Klasa III B
III miejsce Samanta Jankowska Klasa III E
III miejsce Jakub Malon Klasa III E
III miejsce Zuzanna Burzyńska Klasa III B
WYRÓŻNIENIE DLA
Pauliny Dylewskiej Klasa III B
Tiny Licznerskiej Klasa III E
Sebastiana Wróblewskiego Klasa III E
Kacpra Wilgi Klasa III E
Aleksa Skłuckiego Klasa III B

Koordynatorzy programu “Wiem co jem”
Ilona Dygus
Katarzyna Milewska
Monika Brzezińska - PająkSZKOLNY KONKURS „ODPOWIEDZIALNY ROWERZYSTA”

odpowiedzialny-rowerzysta-1W ramach programu B&N… w naszej szkole zorganizowany został szkolny konkurs „Odpowiedzialny rowerzysta”. Celem turnieju jest propagowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy na rowerze. Konkurs składa się z dwóch etapów:


I etap - test wiedzy składający się z 25 pytań obejmujących zasady i przepisy  ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe,   a także pierwszeństwo  przejazdu przez skrzyżowanie. Test odbył się w piątek 3 czerwca.  Przystąpiło do niego 42 uczniów klas IV - VI, poziom wiedzy uczestników  był bardzo wyrównany i do II etapu zakwalifikowało się 20 uczestników: Hubert Gregorczyk kl. 6a, Norbert Nowiński kl. 6a, Małgorzata Sienkiewicz kl. 6b, Wiktoria Pietrzak kl. 6b, Weronika Wapniewska kl. 6b, Marcel Roszak kl. 6c,  Bartosz Dygus kl. 5b, Julia Witkowska kl. 5b, Zuzanna Pawłowska kl. 5b, Julia Piątek kl. 5b, Marceli Sierzputowski kl. 5 b, Julia Krupińska kl. 5b, Zuzanna Rączka kl. 5c, Alicja Frądczyk kl. 5d, Konrad Komorowski kl. 5d, Monikaodpowiedzialny-rowerzysta-5Rokicka kl. 4b, Maria Zawadzka kl. 4b, Maksymilian Obidziński kl. 4b, Oliwia Choinacka kl. 4b, Maciej Brzeski kl. 4c.


II etap - odbędzie się 11 czerwca podczas pikniku rodzinnego. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch konkurencjach: test wiedzy przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli WORD z Warszawy oraz sprawnościowy tor przeszkód przeprowadzony przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji.


Życzymy powodzenia!

Organizatorzy:

Monika Paluszek

Anna KoryckaVII MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM


Kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim dobiegła końca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.


Rozgrywał się on w następujących kategoriach: konkurs plastyczny  dla uczniów klas I - III  pt. „Jaka piękna jest Warszawa”; album „Warszawa wczoraj i dziś” dla uczniów klas IV - VI; prezentacja multimedialna, komiks, film, muzyka, wiersz, scenariusz spektaklu, plakat, wystawa fotograficzna na temat - „Prezydent Warszawy Stefan Starzyński” - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Dnia 31 maja 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.


W kategorii dla uczniów klas I - III

 

III miejsce zajął Aleksander Skłucki z kl. III b

wyróżnienie otrzymała Agata Waleśkiewicz z kl. II b


W kategorii dla uczniów klas IV - VI

 

I miejsce zajęła Laura Skoczylas z kl. VI b

wyróżnienie otrzymała Julia Krupińska z kl. V b


Nagrody zostaną wręczone w czasie święta patrona szkoły w dniu 27 października 2016 r.

Krzysztof Macias

 


Laureaci konkursu „Wiem, co jem – mądrze jem”.


Klasy IV-VI

I miejsce - Zuzanna Pawłowska kl. Vb

II miejsce - Olga Bryśkiewicz kl. Vb

III miejsce - Oliwia Chojnacka kl. IVb

 

Klasy III

I miejsce - Katarzyna Piątkowska kl. IIIc

II miejsce - Jakub Piotrak kl. IIIc

III miejsce - Zuzanna Obojska kl. IIIc

 

Klasy II

I miejsce - Alicja Domała kl. IIc

II miejsce - Bartosz Sekutowicz kl. IId

III miejsce (ex aequo)  - Michał Rasiński IIg, Jakub Daszczyński IIa, Daria Lasocka IIe, 
Paweł Bodzoń IIf, Bartosz Falęcki IIf,  
Patrycja Czyż IIc, Szymon Chmurski IIb

 

Klasy I

I miejsce (ex aequo) - Maja Wierzbicka kl. Ie i Blanka Dygus kl. Ib

II miejsce - Lena Cieśla kl. Ib

III miejsce - Urszula Górska If, Mikołaj Kamiński Ie, 
Daniel Woźniak Ie, Weronika Rogalska Ib, Miłosz Roszak Ic, 
Zuzanna Kuczborska Ic, Aleksandra Smolińska Ic, Luiza Rosłońska Id


 

Koordynatorzy

Ilona Dygus

Katarzyna Milewska

Monika Brzezińska-Pająk


 


I EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA


20160525_133748Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom środowiska lokalnego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowała po raz  pierwszy Konkurs Pięknego Czytania, pod patronatem Starosty Nowodworskiego pani Magdaleny Biernackiej. Zainteresowanie było duże. Zgłosiło się 13 szkół, z których każda wyłoniła 3 najlepszych uczniów w eliminacjach szkolnych.

25 maja 2016 roku o godz. 10.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się przesłuchania, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Szkoła Podstawowa im. St. Starzyńskiego w Nasielsku, podobnie jak inne szkoły w powiecie, wyłoniła 3 reprezentantów, przygotowywanych przez polonistki: panią Bożenę Kozłowską oraz panią Annę Korycką  i ku naszemu zadowoleniu wszyscy oni zostali nagrodzeni: Jan Biernacki - uczeń klasy IVb - I miejsce, Laura Ziemińska uczennica klasy Vb i Julia Liberadzka uczennica klasy VIb zdobyły dwa równorzędne III miejsca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a jednocześnie jesteśmy dumni, że tak zdolni i ambitni uczniowie uczęszczają do naszej szkoły.


Joanna Czyż


 


KANGUR MATEMATYCZNY 2016


Laureatów, Rodziców i  Szkolnych Koordynatorów zaproszono  na uroczyste zakończenie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016, na którym wręczono dyplomy i nagrody dla Laureatów.


Uczeń naszej szkoły Maciej Brzesk i z klasy IVc  uzyskał maxymalną ilość punktów i  został LAUREATEM tegorocznej edycji konkursu. Uroczystość na którą był zaproszony odbyła  się w dniu 23 maja o godz. 13.00 w auli nr 107 Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej .


Uczniowie z naszej szkoły otrzymali również wyróżnienia :


Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

LASKOWSKI SZYMON

BORKOWSKA MARTA

ŁYCZKOWSKI BARTOSZ

KĘDZINSKI JAKUB


Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej

SKŁUCKI ALEKSANDER


Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej

MIKULSKI ADRIAN

ZIEMIŃSKA LAURA

Wszystkim gratulujemy.

Koordynator konkursu

Ewa Rudzińska 

 

 

 


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje rejonowe

galeria

 

brd-rejon-10We wtorek 17 maja drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Frądczyk kl. 5d, Aleksandra Smolińska kl. 6c, Bartosz Dygus kl. 5b i Marcel Roszak kl. 6c reprezentowała powiat nowodworski w eliminacjach rejonowych XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.


Wśród konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy, były m.in.:


 • test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym,
 • test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie,
 • udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu,
 • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Piata konkurencja - sprawnościowy tor przeszkód został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.


Nasza drużyna zdobyła III miejsce w rejonie warszawskim.


GRATULUJEMY!!!


opiekun drużyny - Monika PaluszekII ETAP KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”

galeria

konkurs-1611 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Klaudia Piątkowska kl. 6a,  Kinga Kolasa kl. 5e, Jakub Głodowski kl 4d wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.

 

Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

 

W pierwszej cześć konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test składający się z 20 pytań i zadań otwartych, wśród których były min. pytania o ogólnopolskie numery telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży, obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru, prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię, zachowania świadczące o stosowaniu cyberprzemocy, bezpieczeństwo nad wodą czy pomoc poszkodowanym w wypadku. Nie zabrakło również pytań dotyczących funkcjonowania Policji w tym o nazwę policjanta, który opiekuje się miejscem w którym mieszkamy. Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli dodatkowo w teście sprawnościowym, po którym jury zsumowało punkty z obu konkurencji, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce.

 

Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji.


 

Monika Paluszek - opiekun  drużyny


BEZPIECZNIE NA ROWERZE

galeria

dsc_0268W  sobotę, 7 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Jan Biernacki, Jan Chyliński i Bartłomiej Wiktorowicz z klasy 4b, a także zawodnicy rezerwowi Weronika Gontarz - klasa IVa, Jakub Gołąb  - klasa IVb oraz Jakub Kasiak - klasa IVc pod opieką p. Moniki Paluszek, wzięli udział w IX edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór. W tegorocznym konkursie udział  wzięło 72 uczniów z 24 szkół z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód.

 

Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor naszej szkoły. W naszej drużynie najlepiej poradził sobie Jan Bielecki, zajmując 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.


Monika Paluszek

Konkurs plastyczny “Moja ulubiona zabawka”dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


I miejsce – Nikola Milewska (grupa 0c)
II miejsce – Iza Małkiewicz (grupa 0b), Ala Kopyszko (grupa 0b)
III miejsce – Maja Wiśniewska (grupa 0d) i Staś Tomasiński (grupa 0a)
Wyróżnienia:
Piotr Tyliński (grupa 0a)
Oliwia Kuś (grupa 0a)
Ania Strzeszewska (grupa 0c)
Magda Sobiecka (grupa 0c)
Michał Sięborski (grupa 0c)
Bartek Szkutnik (grupa 0d)
Kacper Zbrzeski (grupa 0d)
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.
Wychowawcy oddziałów przedszkolnychGMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

galeria

 

20160427_125417Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Nasielska.

 

W tym roku odbyła się już VIII edycja “Wiosennych zmagań z ortografią”.


Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni  uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Część pierwsza, podczas której zostali wyłonieni najlepsi uczniowie, odbyła się na poziomie szkolnym. To oni właśnie 13 kwietnia przystąpili wspólnie do drugiego etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Łącznie rywalizowało ze sobą 36 uczniów klas trzecich.

 

Test konkursowy składał się z dyktanda oraz 10 zadań sprawdzających czujność ortograficzną.

 

Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Podsumowanie konkursu i wyłonienie laureatów odbyło się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Bogdan Ruszkowski, który to objął konkurs patronatem oraz zapewnił i wręczył nagrody.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Pana Burmistrza otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu.

Na ręce dyrektorów złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół. Spotkanie uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu klasy III b, przygotowany przez  Beatę Białorucką.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na to spotkanie  gościom.

 

Cieszy nas fakt dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia  oraz  możliwość  corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.


LAUREACI:


I miejsce - Samanta Jankowska (IIIe) - SP w  Nasielsku

II miejsce - Paulina Załoga - SP w Popowie Borowym

III miejsce - Paweł Mychliński (kl.IIId) - SP w Nasielsku

III miejsce - Wiktoria Zawadzka - SP  w Popowie Borowym

III miejsce - Gabriela Olejniczak - ZS w Starych Pieścirogach

III miejsce - Kacper Tybuchowski - SP w Dębinkach


WYRÓŻNIENIA:


Zuzanna Pawłowska - SP w Budach Siennickich

Klaudia Grudzińska - SP w Starych Pieścirogach

Bartosz Kobrzyński - SP w Starych Pieścirogach

Justyna Niedzielska - SP w Starych Pieścirogach

Natalia Księżyk - SP w Nasielsku

Jakub Malon - SP w Nasielsku

Wiktoria Lee - SP w Nasielsku

Bartosz Wysocki - SP w Nasielsku

Maksymilian Czyż - SP w Nasielsku


GRATULUJEMY !!!!!!!!

Organizatorzy:

Anna Korycka

Beata Kownacka

Monika Brzezińska - Pająk

MIĘDZYKLASOWY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SYMETRYCZNĄ WYCINANKĘ


W ramach innowacji pedagogicznej z matematyki uczniowie klas piątych uczestniczyli w międzyklasowym konkursie na najładniejszą symetryczną wycinankę. Do konkursu przystąpiło 24 zawodników. Najładniejszą pracę wybierali w drodze głosowania uczniowie klas IV-VI. I miejsce zdobyła Natalia Tomczyk, II miejsce Nikola Pazdan, III miejsce Patrycja Rutkowska.

20160406_110849120160406_110832120160406_1108581

E. Rudzińska i J. Puta 

 


KONKURS KANGUR


Uczniowie klas II-VI w dniu 17. 03. 2016 r. o godzinie 9.00 rozpoczęli zmagania z matematyką. Rozpoczął się konkurs MATEMATYCZNY KANGUR.  W konkursie wzięło udział 65 uczestników naszej szkoły.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał upominek -układankę Pentomino. Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

 

Koordynator konkursu Ewa Rudzińska


 


XV OTWARTE MISTRZOSTWA NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO 
W TABLICZCE MNOŻENIA

galeria

p1100343Drużyna ze  Szkoły Podstawowej  im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zdobyła  II miejsce  podczas   XV Otwartych   Mistrzostw  Nowego Dworu  Mazowieckiego w   Tabliczce  Mnożenia.

W  czasie zawodów,  które  odbyły  się  19  marca  2016 r.  uczniowie  klas  III  i  IV  rozegrali  gry  indywidualne: ,,Olimpijczycy“, ,, Krzyżak “, ,,Prymus , ,,Szeryf ” oraz  grę  zespołową  ,,Ekspres”.

Wszystkie  konkurencje  wymagały od zawodników perfekcyjnej znajomości tabliczki mnożenia,  a  także  szybkości, zręczności  i  umiejętności  radzenia  sobie  w  sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych zawodnicy  uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,, Piłkarz matematyk ” i  ,,Królowa skakanki “.
Nasza drużyna w składzie:

Zuzanna Obojska, Katarzyna Piątkowska, Natalia Księżyk, Zuzanna Burzyńska, Jakub Malon, Michał Obojski, Piotr Konerberger, Dominik Wiśniewski, Adrian Bogusz, Karol Nagel, Malwina Wiśniewska, Maria Zawadzka, Weronika Gontarz, Maciej Brzeski, Bartłomiej Traczyk, Jan Biernacki i Kacper Czyżewski.


W punktacji indywidualnej uczennica  Malwina Wiśniewska zajęła I miejsce  w  kat. kl. IV,

Poszczególne konkurencje :

 • Malwina WiśniewskaII miejsce ,, Krzyżak”,
 • Weronika GontarzIII miejsce ,,Krzyżak”,
 • Karol NagelIII miejsce ,,Krzyżak”,
 • Weronika Gontarz -   III miejsce ,,Olimpijczycy “,
 • Jakub Malon II miejsce ,,Olimpijczycy “,
 • Piotr Konerberger - III miejsce ,, Olimpijczycy
 • Malwina WiśniewskaI miejsce ,,Królowa  skakanki ”  -  konkurencja dodatkowa ,
 • Jan BiernackiIII miejsce ,, Piłkarz matematyk ”  -  konkurencja dodatkowa,


Całej reprezentacji  ze  Szkoły  Podstawowej  im. Stefana  Starzyńskiego w  Nasielsku serdecznie dziękujemy 
i gratulujemy!


Opiekunowie :

Beata  Górecka

Grażyna  Kopka


 


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTĘ I STROIK WIELKANOCNY


Kategoria klas 0-3

 

KARTA ŚWIĄTECZNA


I miejsce

Oliwier Łempicki kl. 1 a

II miejsce

Julia Polańska kl. 2 d

III miejsce

Barbara Zawadzka kl. 1 b

 

STROIK WIELKANOCNY


I miejsce

Dawida Olbryś kl. 2 c

II miejsce

Kinga Gągolewska kl. 2 a

III miejsce

Joanna Osińska kl. 1 a

 

Kategoria klas 4-6

 

KARTA ŚWIĄTECZNA


I miejsce

Wiktoria Pietrzak kl. 6 b

II miejsce

Marceli Sierzputowski kl. 5 b

III miejsce

Anna Słończewska kl. 5 a

 

STROIK WIELKANOCNY


I miejsce

Karol Lubiak kl. 5 c

II miejsce

Weronika Sternik kl. 5 c

Paweł Domański 6 c

III miejsce

Filip Łyczkowski kl. 5 b

Sandra Kalinowska 6 aORGANIZATORZY

NAUCZYCIELE PLASTYKI

I OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

 


VIII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA


dsc_0235We współczesnym świecie komputer jest urządzeniem tak popularnym, że znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie naszego życia. Szybki rozwój techniki komputerowej i nowe zastosowania stwarzają sytuacje, w których umiejętność posługiwania się komputerem staje się powoli cywilizacyjną koniecznością. Stąd też poziom opanowania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny nabiera szczególnego znaczenia.

Od ośmiu lat nasza szkoła jest organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nasielsk i objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Nasielska.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.

 

Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach:


I etap - szkolny - Nauczyciel uczący zajęć komputerowych w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VI. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została sześcioosobowa  drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym. W skład każdej drużyny wchodziło po 2 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.

 

15 marca 2016 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.

 

II etap - gminny - polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań oraz wykonaniu zadań praktycznych z różnych działów informatyki wymagających refleksu, szerokiej wiedzy i dużych umiejętności informatycznych.

 

W II etapie rywalizowało miedzy sobą 30 uczestników z 5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:

 

Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym: Mateusz Stromecki, Weronika Zaremba,  Michał Żbikowski, Jakub Charzyński, Natalia Biedrzycka, Dawid Zaremba.

 

Szkoła Podstawowa w Dębinkach: Jagna Witkowska, Dominik Ciuchciński, Karina Holender, Bartosz Strzelczak, Bartłomiej Kraśniewicz, Oliwia Komornicka.

 

Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Nikodem Salak, Marcel Kiliś,  Marcin Ujazdowski, Karolina Bryśkiewicz, Dawid Bombalicki, Bartosz Zmysłowski, rezerwowi:  Wiktor Czajkowski, Sebastian Krajewski, Filip Lewandowski.

 

Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Dawid Gajewski, Jakub Rzepkowski, Marcin Łuczak, Anna Borzyńska,  Kamil Krzyżewski, Dawid Kulesza.

 

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Julia Frączkiewicz, Filip Kopacz, Filip Tomczyk, Adam Laskowski, Jan Kaczyński, Kamil Pasztak.

 

Starania uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie: p. Iwona Łyczkowska, p. Małgorzata Miłoszewska, p. Cezary Wiśniewski, p. Mirosław Zaremba,  p. Monika Paluszek, p. Wioletta Miętek, p. Mariusz Kraszewski.

 

Poziom był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, odbyło się ogłoszenie wyników.

W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono zwycięzców  w trzech kategoriach:

 

 

W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się:

I miejsce Bartosz Zmysłowski (SP Stare Pieścirogi)- 64 pkt.

II miejsce – Jagna Witkowska (SP Dębinki) - 56 pkt.

III miejsce – Julia Frączkiewicz (SP Nasielsk)- 55 pkt.

 

 

W kategorii klas piątych najlepsi okazali się:

I miejsce Marcin Łuczak (SP Budy Siennickie)- 43 pkt.

II miejsce – Bartosz Strzelczak (SP Dębinki) - 42 pkt.

III miejsce – Anna Borzyńska  (SP Budy Siennickie)- 41 pkt.

 

 

W kategorii klas szóstych najlepsi okazali się:

I miejsce Dawid Kulesza  (SP Budy Siennickie)- 62 pkt.

II miejsce – Kamil Pasztak (SP Nasielsk) - 58 pkt.

III miejsce – Jan Kaczyński (SP Nasielsk)- 54 pkt.

 

 

Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik  drużyny.

 

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nasielsku – 294,5 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich -  281 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach  - 273 pkt.

 

 

Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

 

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Organizatorzy

Monika Paluszek

Wioletta Miętek

Mariusz Kraszewski 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU 
„KOCHAM PRZYRODĘ – DBAM O WODĘ!”


(Marzec 2016)


Na konkurs wpłynęło dnia 18. 03. 2016 r. 6 zbiorów zagadek o wodzie.


Zawierały one: razem 294 zagadki od 53 uczniów


2c - 16   zagadek od 5 uczniów

2g – 1 zagadka od 1 ucz.

3a – 56 zagadek od 11 ucz.

5a – 98 zagadek od 17 ucz.

5d – 112 zagadek od 18 ucz.


 • Nagrodę główną otrzymała klasa 2c (wychowawca Monika Kozarzewska)
 • Wyróżnienie komisja konkursowa przyznała klasie 3a (wychowawca Małgorzata Sitek)
 • W wyniku losowania nagrodę autora zagadki otrzymała Natalia Pawłowska  ucz. kl. 3a
Nagrody i wyróżnienia będą wręczone na koniec roku szkolnego

Komisja konkursowa

Elżbieta Wróblewska

Urszula Ostaszewska


GRATULUJEMY!!!

 


Konkurs recytatorski “W krainie dziecięcej poezji” rozstrzygnięty!

Dnia 11 marca 2016 odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego W krainie dziecięcej poezji.
Komisja w składzie Monika Brzezińska - Pająk oraz wychowawcy oddziałów przedszkolnych dokonała oceny uczniów recytujących wiersze. Uczniowie zajęli następujące miejsca.
I miejsce Zuzanna Śliwińska klasa 0c
II miejsce Julia Boczkowska klasa 0a
Maja Olczak klasa 0c

Zuzanna Wrońska klasa 0a

III miejsce Róża Golon klasa 0c

Agata Wolniak klasa 0a

Hubert Księżyk klasa 0b

Wyróżnienia

Wiktoria Darkowska klasa 0d

Nikola Kalinowska klasa 0a

Wiktoria Kosewska klasa 0d

Aleksandra Korytkowska klasa 0b

Oliwia Kuś klasa 0a

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych
KONKURSY I ZADANIA KONKURSOWE W RAMACH PROGRAMU B&N

1. Uczniowie klas 0 – VI wzięli udział w konkursie plastycznym. Dzieci klas 0 – III wykonywały pracę plastyczną nt.  „Pieszy bezpieczny na drodze”, a uczniowie klas IV – VI nt. „Bezpieczeństwo rowerzysty”.

W etapie szkolnym zostali wyróżnieni:

W kat. klas 0 – III

I miejsce – Samanta Jankowska 3e

II miejsce – Nikola Domańska 1d

III miejsce – Dawid Popielarski 0d

wyróżnienia: Bartek Pająk 1b

Klara Arciszewska 1b

Jakub Wiśniewski 1d

Jakub Nagiel 2g

W kat. klas IV – VI

I miejsce - Martyna Cieśla 4c

II miejsce – Kinga Kolasa 5e

III miejsce – Oliwia Olszewska 6d

wyróżnienia: Alicja Frądczyk 5d

Wiktoria Burzyńska 5b

Mateusz Podgórski 6c

Po trzy najładniejsze prace z każdej klasy zostały przesłane do Warszawy, gdzie wezmą udział  w konkursie plastycznym„Dziecko bezpieczne na drodze” organizowanym przez Komendę Stołeczną Policji. Naszą szkołę w konkursie reprezentują prace dzieci:

Odziały przedszkolne:

Antonina Olech 0a, Zuzanna Śliwińska 0c, Dawid Popielarski 0d, Hubert Karolak 0d, Bartosz Szkutnik 0d

Klasy I

Klara Arciszewska 1b,Blanka Dygus 1b, Bartek Pająk 1b, Karolina Stachowicz 1b, Miłosz Roszak 1c, Zuzanna Kuczborska 1c, Zuzanna Łaciak 1c, Jakub Wiśniewski 1d, Nikola Domańska 1d, Luiza Rosłońska 1d, Urszula Chruścińska 1e, Amelia Piotrowska 1f, Maciej Kasiak 1f

Klasy II

Zuzanna Modzelewska 2a, Alicja Domała 2c, Wiktor Milewski 2d, Bartosz Łyczkowski 2e, Michał Rasiński 2g, Jakub Nagel 2g

Klasy III

Łukasz Ostrzeniewski 3e, Michał Barbarski 3e, Samanta Jankowska 3e

Klasy IV

Malwina Wiśniewska 4a, Mateusz Kosewski 4a, Damian Karolak 4a, Jakub Gołąb 4b, Maria Zawadzka 4b, Julia Frączkiewicz 4b, Martyna Cieśla 4c, Jakub Kasiak 4c, Karol Tomaszewski 4c, Barbara Kaczyńska 4d, Jakub Smutkiewicz 4d, Kamila Staroń 4d,

Klasy V

Karolina Pisarzewska 5a, Anna Słończewska 5a, Julia Rutkowska 5a, Wiktoria Burzyńska 5b, Sebastian Gogolewski 5b, Filip Łyczkowski 5b, Agnieszka Łęgowska 5c, Maciej Namielski 5c, Karol Lubiak 5c, Alicja Frądczyk 5d, Inga Kniżewska 5d, Natalia Tomczyk 5d, Kinga Kolasa 5e, Jakub Pisarzewski 5e, Natalia Polańska 5e

Klasy VI

Sandra Kalinowska 6a, Marta Paczkowska 6a, Krystian Darkowski, Sebastian Sokołowski, Mateusz Olbryś 6a, Alicja Saliszewska, Bartłomiej Saliszewski 6b, Laura Szkoczylas 6b, Oliwia Boczkowska 6b,  Marcel Roszak 6c, Mateusz Podgórski 6c, Natalia Bielecka, Aleksandra Smolińska 6c, Oliwia Olszewska 6d, Oliwia Świerczewska 6d,

2. Zespoły klasowe I – VI wykonały plakaty promujące bezpieczne zachowanie na drodze i  noszenie elementów odblaskowych.

W tym zadaniu wyróżnione zostały dwie klasy: klasa 1d  i  klasa 5d

3. W grupach 0a, 0c i 1e przeprowadzone zostały zajęcia „Świeć przykładem - bądź widoczny na drodze”. Dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały odblaski oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W grupie 0a do pracy włączyli się również rodzice i dziadkowie.

W tym zadaniu wyróżniona została grupa 0a

 


 

 ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU „JEDZ ZDROWO I KOLOROWO!”

(Luty 2015)

Na konkurs wpłynęło od dnia 04.01.2016 do dnia 29.01.2016 49 prac plastycznych.

Oa- 1 praca

Oc- 2 prace

Od- 2 prace

1b- 2 prace

1c- 6 prac

1d- 13 prac

1e- 3 prace

2a- 2 prace

2b-6 prac

2c- 2 prace

2e- 1 praca

3e- 4 prace

5b- 3 prace

5d-1 praca

5e- 1 praca

 

Nagrody za prace plastyczne otrzymali:

 

JAKUB WIŚNIEWSKI (1d)

MIŁOSZ ROSZAK (1c)

URSZULA CHRUŚCIŃSKA (1e)

 

Wyróżniono prace plastyczne następujących uczniów:

 

Michał Sięborski (Oc)
Aleksandra Smolińska (1c)
Alicja Miller (1c)
Bartosz Chmielewski (1d)
Dawid Ciesielski (1d)
Weronika Chmielewska (1d)

Aleksandra Łątkowska (5e)


Nagrody i wyróżnienia będą wręczone na koniec roku szkolnego

GRATULUJEMY!!!

Elżbieta Wróblewska

 

 

 

 


SUKCES NASZEJ UCZENNICY

- TYTUŁ LAUREATA KURATORYJNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO


W pierwszym semestrze tego roku szkolnego odbyły się konkursy przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Są to na szczeblu szkoły podstawowej konkursy z języka polskiego i matematyki. Nasza szkoła  co roku bierze w nich, z powodzeniem udział.  Przez dwa ostatnie lata mieliśmy, zarówno z języka polskiego jak i matematyki, finalistów.

 

W bieżącym roku szkolnym jedna z naszych uczennic, Wiktoria Pietrzak z klasy VI b, uzyskała tytuł laureata konkursu z języka polskiego. Konkurs ten składa się z trzech etapów: szkolnego,  rejonowego i wojewódzkiego. Aby uzyskać tytuł laureata na ostatnim etapie (wojewódzkim) trzeba uzyskać 80% punktów. Warto zaznaczyć, że Wiktoria już w ubiegłym roku, jako uczennica klasy piątej, brała udział w tym konkursie i już wtedy uzyskała tytuł finalisty (60% punktów).  Konkurs nie jest łatwy, trzeba przede wszystkim na każdy etap przeczytać co najmniej 4 książki. Były to m.in. wiersze Wisławy Szymborskiej, czy takie powieści jak „Ziele na kraterze” Melchiora Wańkowicza, „Świat Zofii” J. Gaardera. Nie są to proste lektury, a i czas na przeczytanie tych pozycji nie był długi (ok. miesiąca).

 

Wiktorii udało się w tym roku i znalazła się w grupie 40 najlepszych uczniów w całym województwie, którzy uzyskali ten tytuł. Dzięki temu jest zwolniona z części sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej.


Bożena Kozłowska


 


Konkurs plastyczny “Zwierzątko moich marzeń”dla oddziałów przedszkolnych  rozstrzygnięty!

I miejsce – Kuś Oliwia (grupa 0a)

II miejsce – Śliwińska Zuzanna (grupa 0c)

III miejsce – Sierzputowska Laura (grupa 0d) i Włodarska Wiktoria  (grupa 0b)

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


 


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY


8 grudnia 2015 r. w  salach nr 64 i 66 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 37 uczniów z  klas IV - VI.

Pierwszym zadaniem było dyktando; dosyć łatwe, jednak zawierało kilka pułapek i nie wszystkim uczestnikom udało się je ominąć.

Druga część miała formę testu składającego się z dziesięciu zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczniowie musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością zastosowania ich w praktyce.

Prace konkursowe oceniane były w trzech poziomach: klas IV, V oraz VI.

Najlepsi okazali się następujący uczniowie:


Klasy IV

I miejsce -  Monika Rokicka ( IV b )

 

Klasy V

I miejsce - Klaudia Le ( V c )

II miejsce - Jakub Lewandowski ( V c )

III miejsce - Filip Tomczyk ( V a )

 

Klasy VI

 

I miejsce - Wiktoria  Pietrzak  ( VI b )

II miejsce - Łukasz Górecki  ( VI a )

III miejsce - Oliwia Boczkowska ( VI b )


Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy:

Bożena Kozłowska, Elżbieta Hyży, Anna Korycka i Beata Korytkowska

 


WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH


Najpiękniejsza karta świąteczna


Kategoria klasy 0-III


I miejsce Maja Wierzbicka klasa I e

II miejsce Kinga Gągolewska klasa II a

III miejsce Natalia Kowalska  klasa II d

III miejsce Julia Polańska klasa II d


Kategoria klasy IV-VI


I miejsce Oliwer Zalewski klasa V d

I miejsce Karol Tomaszewski  klasa IV c

II miejsce Natalia Polańska klasa V e

III miejsce Klaudia Krasowska klasa IV c

III miejsce Wiktoria Pietrzak klasa VI b

___________________________________________________________________________

 

Bombka lub stroik świąteczny


Kategoria klasy 0-III


I miejsce Amelia Zakrzewska klasa III b

II miejsce Zuzanna Śliwińska klasa 0 c

III miejsce Tymoteusz Zalewski  klasa II a


Kategoria klasy IV-VI


I miejsce Karol Lubiak klasa V c

I miejsce Wiktoria Basiewicz  klasa V d

II miejsce Laura Skoczylas klasa VI b

II miejsce Dariusz Mórawski klasa V c

III miejsce Alicja Saliszewska klasa VI b

III miejsce Bartłomiej Saliszewski  klasa VI b

III miejsce Robert Kamiński klasa V a

III miejsce Patrycja Czerniakowska klasa V a


Anna Modzelewska

 ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU „JAKI PIĘKNY ŚWIAT!”
(Grudzień 2015)


Na konkurs wpłynęło od dnia 23. 10. 2015 r. do dnia 30. 11. 2015 r. ogółem 47 prac plastycznych i 1 paca fotograficzna, w tym następujące ilości z poszczególnych klas:

0a  -  25 prac,    0d  -  3 prace;

1a - 1 praca,    1b - 1 praca,    1c - 1 praca,    1e - 6 prac;

2a  -  1 praca,   2b  -  1 praca,    2c  -  6 prac;

4d  -  2 prace

Nagrody za prace plastyczne otrzymali:

WIKTORIA KOSEWSKA (0d)
MIŁOSZ ROSZAK (1c)
WIKTORIA KOMUDA (2c)

Nagrodę za pracę fotograficzną otrzymała:

BLANKA DYGUS (1b)

Wyróżniono prace plastyczne następujących uczniów:

Maja Wiśniewska (0d)
Filip Kozarzewski (0a)
Stanisław Tomasiński (0a)
Blanka Dygus (1b)
Małgorzata Margiel (1e)
Marta Rutkowska (4d)aktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaayaktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaay1aktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaay2aktualnoaacci_ekoszkoaay_na_stronaea_szkoaay3


GRATULUJEMY!!!

Elżbieta Wróblewska SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

„Jeśli chodzi o mnie, wystarcza mi podziw dla tajemnic przyrody”.

Albert Einstein


 

W dniu 2.12.2015roku w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas V-VI. Celem konkursu  było rozwijanie zainteresowań uczniów przyrodą, otaczającym światem, najbliższym regionem, zjawiskami z życia codziennego i uwrażliwienie na problemy związane z ochroną środowiska.  Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania w czasie 50 minut test składający się z 21 zadań.


25 uczniów, którzy przystąpili do konkursu wykazało się wiadomościami dotyczącymi:


 • Budowy komórki roślinnej i zwierzęcej - funkcji podstawowych składników;
 • Czynności życiowych organizmów;
 • Budowy i funkcjonowania organizmu człowieka oraz etapów jego rozwoju;
 • Zdrowia - zasad prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia;
 • Chorób - negatywnego wpływu wybranych gatunków zwierząt (pasożytów), grzybów, bakterii i wirusów na zdrowie człowieka;
 • Planu i mapy;
 • Pogody i jej składników;
 • Krain geograficznych Polski i ich rozmieszczenia;
 • Form ochrony przyrody stosowanych w Polsce;
 • Położenia i najważniejszych walorów turystycznych największych miast Polski;
 • Położenia Polski w Europie - znajomości państw sąsiadujących z Polską.


W roku szkolnym 2015/2016  w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym  zwycięzcami zostali:


I miejsce - Jakub Krajewski  VId

II miejsce (ex aequo) - Wiktoria Pietrzak VIb oraz Patrycja Rutkowska Vd

III miejsce - Filip Tomczyk Va


Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczennicom i uczniom dziękujemy za  przygotowanie  się  do  konkursu  i  sprawdzenie  swojej  wiedzy przyrodniczej.  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.


Organizatorzy- nauczyciele przyrody
KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Pod koniec listopada odbył się wewnątrzszkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego dla klas IV - VI. Uczniowie musieli wykazać się dużą, ponadprogramową wiedzą. Organizatorzy wyłonili zwycięzców z każdego poziomu:


-        klasy IV - Julia Pietras (IVa)

-        klasy V - Sebastian Gogolewski (Vb)

-        klasy VI - Wiktoria Pietrzak (Vib)


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Martyna Modzelewska

 TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR PREZESA ZARZĄDU REJONOWEGO PCK


Dnia 16.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca w szkolnym konkursie warcabowym:

Dawid Ziemak kl. VIa

Dłutowska Maria kl. Vb

uczestniczyli w rejonowych rozgrywkach Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Celem turnieju była szeroka popularyzacja idei czerwonokrzyskich poprzez zabawę i rywalizację sportową dzieci oraz młodzieży. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych powiatu nowodworskiego. W kategorii wiekowej dzieci szkoły podstawowej uczestniczyło w rozgrywkach 16 graczy.

 

Nasz uczeń Dawid Ziemak po zaciętej walce uzyskał drugie miejsce w turnieju. Cieszymy się niezmiernie ze zdobycia tak wysokiej noty. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy.

 

Opiekunowie szkolnego koła PCK

Joanna Wiśniewska

Anna Falkowska„MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ W OCZACH DZIECI”

– WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE

img_5781

W dniu 10 listopada w czasie gminnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości oraz 629. rocznicy nadania praw miejskich dla Nasielska, zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym pt. „Miejsce Pamięci Narodowej w oczach dzieci”. Organizatorami tego konkursu byli: Nasielskie Towarzystwo Kultury i Nasielski Ośrodek Kultury.  Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.


I miejsce - Filip Margiel z kl. IV b

II miejsce - Aleksandra Łątkowska z kl. V

III miejsce - zajęli: Natalia Polańska z kl. V e

i Bartłomiej Kraśniewicz z kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach.

Wyróżnienie otrzymał - Bartłomiej Traczyk z kl. IV b.


Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Krzysztof MaciasSzkolny konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki „Jak Wojtek został strażakiem”


Klasy 0:


I miejsce

Lena Matuszewska 0A

Laura Sierzputowska 0D

II miejsce

Kuba Szafrański 0A

III miejsce

Adrian Rosłoński 0B

Michał Rosłoński 0D

 

Wyróżnienia:

Piotr Uszyński 0B

Hubert Księżyk 0B

Michał Suwiński 0B

Michał Sięborski 0C

Dawid Prusinowski 0C

 

Klasy 1:

 

I miejsce

Jakub Wrzosek kl. IA

Karolina Stachowicz kl. IB

II miejsce

Zuzanna Kuczborska kl. IC

Joanna Osińska kl. IA

III miejsce

Karol Cabanowski kl. IB

 

Wyróżnienia:

Maciej Kasiak kl. IF

Urszula Górska kl. IF

Małgorzata Margiel kl. IE

Adrian Popielarski ID

 

Szkolny konkurs plastyczny „Biblioteka moich marzeń”

 

Klasa II:

I miejsce

Weronika Rudzik kl. IIE

II miejsce

Zuzanna Modzelewska kl. IIA

III miejsce

Agata Walaśkiewicz kl. IIB

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Brodzikowska kl. IID

Nikola Wiecińska kl. IIG

Julita Daniszewska kl. IIF

 

Klasa III:

I miejsce

Zuzanna Wilska kl. IIIC

II miejsce

Natalia Miodowska kl. IIID

III miejsce

Milena Miodowska kl. IIID

 

Wyróżnienia:

Aleksandra Stachowicz kl. IIIC

Paweł Mychliński kl. IIID

Aleksandra Łyczkowska kl. IIIA

 

Szkolny konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki:

I miejsce

Mateusz Podgórski kl. VIC

II miejsce

Marceli Sierzputowski kl. VB

III miejsce

Justyna Łuczak kl. VIC

 

Szkolny konkurs na najpiękniejszy plakat pt. „Biblioteka moim przyjacielem”

I miejsce         klasa VIA

II miejsce        klasa IVA

III miejsce      klasa VA

 

W szkolnym konkursie na najpiękniejszy wiersz o bibliotece zwyciężyła klasa VIa i IVb.

Joanna Czyż

SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

galeria

dscf9926Dnia 4 listopada 2015 roku miał miejsce w naszej szkole konkurs warcabowy.


Celem konkursu było:


- rozbudowanie ciekawości poznawczej i twórczych działań uczniów

- rozwijanie zdolności intelektualnych uczniów oraz twórczego myślenia

- przestrzeganie reguł i zasad

- stwarzanie uczniom możliwości osiągania sukcesu

Konkurs został rozegrany systemem pucharowym. Na wstępie konkursu omówiono zasady gry. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI w liczbie 23 osób wyłonionych w drodze eliminacji wewnątrzklasowych.

Po długiej i zaciętej grze mistrzami zawodów zostali:


I miejsce - Ziemak Dawid VIa

II miejsce - Dłutowska Maria VIb

III miejsce - Kiliszkiewicz Jurek Vd


Wyróżnienia:

Jastrzębski Norbert IVd

Chyliński Jan IVb

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce zostali reprezentantami naszej szkoły w rejonowych rozgrywkach w VIII Turnieju Warcabowym organizowanym przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Dworze Mazowieckim.


Opiekunowie szkolnego koła PCK:

Joanna Wiśniewska

Anna Falkowska

 


VI MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM

galeria


          W dniu 23 października 2015 r. podczas uroczystości 70 - lecia Szkoły  Podstawowej nr 143 w Warszawie, wręczone zostały nagrody w VI Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim.


Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego.


Rozgrywał się on w następujących kategoriach: konkurs plastyczny  dla uczniów klas I - III  pt. „Jaka wielka jest Warszawa”; album „Warszawa w kwiatach” dla uczniów klas IV - VI; prezentacja multimedialna, komiks, film, muzyka, wiersz, scenariusz spektaklu, plakat, wystawa fotograficzna na temat - „Prezydent Warszawy Stefan Starzyński” - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Dnia 21 maja 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.


W kategorii dla uczniów klas I - III   wyróżnienie otrzymał Filip Margielkl. IV b.

W kategorii dla uczniów klas IV - VI   I miejsce zajęła Laura Skoczylaskl. VI b.


W czasie uroczystości reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego.

 

Krzysztof Macias


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9