Rok szkolny 2015/2016

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 W 0C

Ostatni tydzień spędziliśmy teatralnie, sportowo i bardzo kolorowo. Gdy nadszedł czas pożegnania zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę:
Weź ze sobą uśmiech na drogę,
słońcem będzie w pochmurne dni.
Weź na drogę naszą melodię,
co przyjaciół przypomni ci.
zakoaaczenie_roku_cd9zakoaaczenie_roku_cd8zakoaaczenie_roku_cd7zakoaaczenie_roku_cd6zakoaaczenie_roku_cd5zakoaaczenie_roku_cd4zakoaaczenie_roku_cd3zakoaaczenie_roku_cd2zakoaaczenie_roku_cd1zakoaaczenie_roku_cd
Dziękuję kochane SŁONECZKA za uśmiech i radość wspólnie spędzonych dni :)
Wasza Pani :)

 

Justyna Margiel


Wycieczka do DINOPARKU w Kołacinku


25 maja 2016 roku klasy Ie i Oc pod opieką  p. Anety Czyż-Roszak, p. Justyny Margiel  oraz p. Pauliny Mosakowskiej wyjechały na upragnioną wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego w Kołacinku.


DINOPARK to niezwykłe miejsce, które pozwoliło naszym “MAŁYM PALEONTOLOGOM” przenieść się miliony lat wstecz, do czasu kiedy dinozaury żyły jeszcze na naszej planecie. Na miejscu przywitał nas Pan, który oprowadził po ścieżce ery mezozoicznej, gdzie stanęliśmy oko w oko z naturalnej wielkości dinozaurami i innymi stworami żyjącymi na naszej planecie miliony lat temu. Gdy była wyjątkowa cisza z jeziora wystawił nagle głowę ciekawski dinozaur. Byliśmy również świadkami wyklucia się z jaja małego dinozaura. Dzieci poznały nazwy  dinozaurów oraz dowiedziały się co jadły i w jaki sposób broniły się przed drapieżnikami. A ponadto wiedzione przygodą wchodziły do paszczy Tyranozaura, zwiedziły muzeum geologiczno-paleontologiczne i wystawę „Czy wyginiemy jak dinozaury?”. Wszyscy byli zachwyceni! Dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy było odkopywanie szkieletu dinozaura. Ukoronowaniem całej wyprawy stały się zabawy na placu zabaw i upragnione kulki. Ta niezwykła   i daleka wyprawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinkuwycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku1klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku2wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku3wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku4wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku5wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku6wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku7wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku8wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku9wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku10wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku11wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku12wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku13wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku14wycieczka_do_dinoparku_w_koaaacinku15XX

Justyna Margiel


Klasy 0a i 0d na wycieczce w Płocku

klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaockuklasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku1klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku2klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku3klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku4klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku5klasy_0a_i_0d_na_wycieczce_w_paaocku6

Anna Falkowska


Tęczowy Dzień Dziecka w 0c

taeaczowy_dzieaa_dziecka_w_0ctaeaczowy_dzieaa_dziecka_w_0c1Justyna Margiel


Dzień Wszystkich Mam w 0c

dzieaa_wszystkich_mam_w_0cdzieaa_wszystkich_mam_w_0c1

Justyna Margiel


KLASY 0a i 0d NA WYCIECZCE DO PARKU KOŁACINKU

galeria

img_20160525_110959Dnia 25.05.2016 roku w słoneczny, piękny, wiosenny dzień przedszkolaki z klasy 0a i 0d wraz z wychowawczynią p. Anna Falkowską oraz pod opieką p. Moniki Brzezińskiej-Pająk i p. Beaty Kownackiej wyruszyły na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Droga była długa, lecz przedszkolaki nie nudziły się wcale. Umilały sobie podróż śpiewając przedszkolne piosenki. Dinopark to relaks i zabawa, ale również nauka. Pani przewodnik w ciekawy sposób przekazała dzieciom wiele cennych informacji o prehistorii ziemi, a w szczególności o życiu dinozaurów. Następnie dzieci zjadły obiad, a później miło spędziły czas na placu zabaw. Zadowolone i pełne wrażeń, w dobrych humorach wróciły do swoich domów.


Anna Falkowska


Święto Rodziny w klasie Oa

downloads

 

 

 

 o1

o11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AnnaFalkowska
DLA MAMY I TATY

Dnia 24 maja 2016 roku w klasie Od obchodzone było Święto Rodziny. Na uroczystość tą przybyły mamy i tatusiowie. Tego dnia rozbrzmiewały radosne piosenki i wierszyki pełne życzeń. Rodzice brali udział w konkursach i tańczyli walczyka. Uroczystość uwieńczył bardzo smakowity tort.

Anna Falkowska


MALI

BADACZE WODY W Oc

MALI BADACZE WODY
MALI BADACZE WODY

Justyna Margiel

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ


DBAMY O NASZĄ PLANETĘDBAMY O NASZĄ PLANETĘ

dbamy_o_naszaea_planetaea1

Justyna MargielKonkurs plastyczny “Moja ulubiona zabawka”dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


I miejsce – Nikola Milewska (grupa 0c)
II miejsce – Iza Małkiewicz (grupa 0b), Ala Kopyszko (grupa 0b)
III miejsce – Maja Wiśniewska (grupa 0d) i Staś Tomasiński (grupa 0a)
Wyróżnienia:
Piotr Tyliński (grupa 0a)
Oliwia Kuś (grupa 0a)
Ania Strzeszewska (grupa 0c)
Magda Sobiecka (grupa 0c)
Michał Sięborski (grupa 0c)
Bartek Szkutnik (grupa 0d)
Kacper Zbrzeski (grupa 0d)
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.
Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


AKTYWNE ŻYCIE 0B


Patrząc na aktualizacje danych z życia grupy 0b, mogłoby się wydawać, że trochę leniuchujemy. Wręcz przeciwnie! Aktywnie działamy!

 

W ostatnim czasie tworzyliśmy  własne układy słoneczne. W centrum naszego układu znajdowało się ogromne słońce, a wokół niego wszystkie 9, a nie, nie… 8 planet. Dokładniej: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Największą ciekawość wzbudziły  w nas informacje dotyczące tego wielkiego, pomarańczowego obiektu, zwanego Słońcem.

a

Niewiele później, wspólnie przygotowywaliśmy zdrowe, wiosenne kanapki. Sądząc po naszych minach i wielkościach kanapek, bardzo nam smakowały.

bc

Ledwo się obejrzeliśmy, a nadeszła do nas wiosna. Oczywiście o niej nie zapomnieliśmy. Nie topiliśmy Marzanny, ale powitaliśmy ją w niesamowicie aktywizujący sposób! Pierwsze do wykonania zostały wyznaczone prace pt. „Wiosna w mojej wyobraźni”. Pani rozdała nam jakieś szorstkie kartki… A! To był papier ścierny! Za pomocą kredek świecowych wykonywaliśmy rysunki na papierze ściernym. Można je oglądać na wystawie obok naszej sali na drugim piętrze. Do niesamowitych obrazków postanowiliśmy dołączyć bociany, które przyleciały do nas na wiosnę. Za pomocą papierowych talerzyków, jednorazowych łyżeczek, markera, papieru oraz gorącego kleju, którym Pani „strzelała z magicznego pistoletu”, stworzyliśmy bociany, które są naprawdę podobne do tych żywych! One także znajdują się na wystawie, więc serdecznie zapraszamy na drugie piętro.

d

Niby marzec się skończył, jednakże dla nas koniec miesiąca był bardzo pracowity. Zaraz po świętach Pani zachęciła nas do wykonania ciekawej pracy plastycznej. Najpierw musieliśmy pokolorować kartki kolorami tęczy, pamiętając o tym, aby cała kartka była pokolorowana. Kiedy zadawaliśmy Pani pytania, dlaczego kolorujemy tak kartkę, Pani poprosiła nas, abyśmy nałożyli na nasze kartki trochę mydła w płynie. Niektórym wyszła nieciekawa papka, ale za pomocą chusteczki można było łatwo pozbyć się nadmiaru mydła. Kiedy nałożyliśmy mydło, Pani wyjęła to, co lubimy najbardziej… farby! Ku naszemu zdziwieniu Pani rozdała nam tylko czarne farby. I właśnie wtedy okazało się, że musimy nasze kolorowe, tęczowe kartki pomalować czarną farbą. Zastanawialiśmy się po co to wszystko… Długo nie czekaliśmy, kiedy Pani rozdała nam wykałaczki i wtedy dowiedzieliśmy się, że kolejnym etapem jest rysowanie po tej fakturze wykałaczkami. Mogliśmy rysować co chcemy, od robotów po wieloryby. I tak też było.

e

 

Ręce po naszej pracy wyglądały w najlepszym momencie właśnie tak:

f


W czwartek po świętach również było aktywnie! Zaraz po śniadaniu odwiedziła nas Pani w białym fartuchu. Zaprosiła nas do koła i zadawała bardzo dużo pytań, np. Kto pracuje w aptece, albo jakie znamy lekarstwa. Nie wiedzieliśmy wcześniej, że farmaceuta (bo właśnie taka Pani nas odwiedziła, tzn. prawie, zaraz kończy studia) może pracować także w laboratorium i tworzyć leki! Ale pewnie nikt nam nie uwierzy, że… właśnie w czwartek z Panią Farmaceutką my także zamieniliśmy się na chwilę w farmaceutów! Pani pokazywała nam ciekawe eksperymenty. Dowiedzieliśmy się, że lekarstwa przygotowuje się w moździerzu (to taka miska z tłuczkiem). Pani Monika przyniosła pudrowe cukierki i gnietliśmy je w moździerzu. Zostaliśmy nawet pochwaleni, że nie było żadnych grudek. Myśleliśmy, że to koniec zajęć, aż tu nagle… Pani Monika wyjęła próbki.
A nie! Probówki i pipetę. Wtedy też zamieniliśmy się w małych farmaceutów i tworzyliśmy kolorowy roztwór z mleka i soku. Kilkoro z nas już wie, że w przyszłości chce być farmaceutą. W końcu mamy już takie doświadczenie!

ghij

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Atrakcją z ostatnich dni było dla nas poznanie metody ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborn. Właśnie wtedy poznawaliśmy własne ciało i kształtowaliśmy związek z otoczeniem fizycznym oraz z drugim człowiekiem. Działaliśmy także w grupie! Witaliśmy nasze dłonie i stopy z podłogą, masowaliśmy je, przechodziliśmy przez tunel, który sami stworzyliśmy, zawijaliśmy się w koce, robiliśmy karuzelę z koców, nawzajem robiliśmy sobie masaż, ale także zamienialiśmy się  w rolę przewodnika osoby niewidomej oraz w osobę niewidomą. Zabawa była super!

 

klmn

Czekamy na więcej atrakcji, którymi również się podzielimy!

Luiza Gierwatowska (Grupa 0 „b”)

 
WIOSENNE KANAPKI


23 marca dzieci z grupy 0c zrobiły pyszne, zdrowe i kolorowe kanapeczki. Pod okiem mamy Zuzi i Mai samodzielnie kroiły, układały produkty tworząc bardzo wiosenne wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Zapach szczypiorku i warzyw: sałaty, ogórka, papryczki, rzodkiewki unosił się w sali.


Jak mówi nam wszystkim znana piosenka :
Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki.


Kolorowe, bogate w witaminy kanapki w mig znikały z talerzyków i nawet największe niejadki zajadały wiosenne kanapki.

wiosenne_kanapkiwiosenne_kanapki1wiosenne_kanapki2wiosenne_kanapki3wiosenne_kanapki4wiosenne_kanapki5wiosenne_kanapki6wiosenne_kanapki8

Justyna Margiel


Pisanki, kraszanki

w prześliczne wzory.

Wszystkie ubrane

w piękne kolory.

_all_all1_all4_all6_all5


Justyna Margiel


WITAJ WIOSNO!


“Pierwszy motylek”

Pierwszy motylek wzleciał nad łąką, 
w locie radośnie witał się ze słonkiem. 
W górze zabłądził w chmurkę i mgiełkę 
sfrunął trzepocząc białym skrzydełkiem.


A gdy już dosyć miał tej gonitwy 
pytał się kwiatków, kiedy rozkwitły? 
Pytał się dzieci, kiedy podrosły? 
Tak mu upłynął pierwszy dzień wiosny.

witaj_wiosno


Justyna Margiel


WIELKANOC NA WSI


17 marca klasy 0c i Ie wybrały się do Młyna Gąsiorowo na warsztaty wielkanocne. W ramach zajęć uczniowie słuchali opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych na wsi, wykonali palemkę wielkanocną oraz wzięli udział w warsztatach kulinarnych – przygotowując pyszne pierogi. Nie zabrakło również gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz wyprawy w poszukiwaniu oznak wiosny. Z wypiekami i uśmiechem na twarzy oraz pełnymi brzuszkami wróciliśmy do domu.

 

Wychowawcy klas – Aneta Czyż – Roszak, Justyna Margiel

 


i_jeszcze_zdjecia_z_wycieczki_od_justynkai_jeszcze_zdjecia_z_wycieczki_od_justynka1


W NASZYM OGRÓDECZKU

w-naszym-ogradeczkuw-naszym-ogradeczku-2w-naszym-ogradeczku-3w-naszym-ogradeczku-7


Justyna MargielWIOSENNE SYMETRIE

wiosenne_symetriewiosenne_symetrie1


Justyna Margiel


Warsztaty wielkanocne 0a i 0c

warsztaty_wielkanocne_0awarsztaty_wielkanocne_0a1warsztaty_wielkanocne_0a2warsztaty_wielkanocne_0a420160314_122301warsztaty_wielkanocne2warsztaty_wielkanocne3


Ewa Osiecka

Justyna Margiel


Konkurs recytatorski “W krainie dziecięcej poezji” rozstrzygnięty!

Dnia 11 marca 2016 odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego W krainie dziecięcej poezji.
Komisja w składzie Monika Brzezińska - Pająk oraz wychowawcy oddziałów przedszkolnych dokonała oceny uczniów recytujących wiersze. Uczniowie zajęli następujące miejsca.
I miejsce Zuzanna Śliwińska klasa 0c
II miejsce Julia Boczkowska klasa 0a
Maja Olczak klasa 0c

Zuzanna Wrońska klasa 0a

III miejsce Róża Golon klasa 0c

Agata Wolniak klasa 0a

Hubert Księżyk klasa 0b

Wyróżnienia

Wiktoria Darkowska klasa 0d

Nikola Kalinowska klasa 0a

Wiktoria Kosewska klasa 0d

Aleksandra Korytkowska klasa 0b

Oliwia Kuś klasa 0a

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

konkurs_recytatorski__w_krainie_dzieciaacej_poezji_konkurs_recytatorski__w_krainie_dzieciaacej_poezji_1konkurs_recytatorski__w_krainie_dzieciaacej_poezji_2konkurs_recytatorski__w_krainie_dzieciaacej_poezji_3


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN W 0C

0c10c20c30c4
Justyna Margiel

Dzień Kobiet w klasie 0d

dzieaa_kobiet_w_klasie_0d_-_anna_falkowskadzieaa_kobiet_w_klasie_0d_-_anna_falkowska1dzieaa_kobiet_w_klasie_0d_-_anna_falkowska3dzieaa_kobiet_w_klasie_0d_-_anna_falkowska2

Anna FalkowskaRAKIETĄ W KOSMOS

_rakietaea_w_kosmos_rakietaea_w_kosmos1_rakietaea_w_kosmos2_rakietaea_w_kosmos3

Justyna Margiel
Poznajemy kosmos w klasie 0a

poznajemy_kosmospoznajemy_kosmos1


Ewa Osiecka
Dzień zakochanych w klasie 0a


dzieaa_zakochanych_w_klasie_0a3dzieaa_zakochanych_w_klasie_0adzieaa_zakochanych_w_klasie_0a1

Ewa Osiecka


BAL 2016

bal_karnawaaaowy_2016_-_anna_falkowskabal_karnawaaaowy_2016_-_anna_falkowska1bal_karnawaaaowy_2016_-_anna_falkowska2bal_karnawaaaowy_2016_-_anna_falkowska3

12657292_544503765709553_9158314037738149622_omateriaay_na_strona_-_bal_karnawaaowymateriaay_na_strona_-_bal_karnawaaowy1materiaay_na_strona_-_bal_karnawaaowy2materiaay_na_strona_-_bal_karnawaaowy3
materiaay_na_strona_-_bal_karnawaaowy4

bal_2016bal_20161bal_20162bal_20163
bal_20164

Anna Falkowska

Justyna Margiel

Ewa Osiecka
Teatrzyk klasy Vb dla przedszkolaków


Dnia 28 stycznia 2016r. uczniowie klasy Vb z kółka teatralnego pod opieką p. B. Kozłowskiej dla zerówek wystawili teatrzyk kukiełkowy „Przyjaciele”, „Jak rozmawiać trzeba z psem”, „Zosia Samosia”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych były zadowolone z odwiedzin uczniów klas starszych, zachwycone przedstawieniem kukiełkowym. Te niesamowite chwile na długo zostaną im w pamięci. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i zaproszeniem na kolejne spotkanie.teatrzyk_klasy_vb_dla_przedszkolake2949ce29482wteatrzyk_klasy_vb_dla_przedszkolake2949ce29482w1

cdcd1

Ewa Osiecka

Justyna Margiel


DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIADKÓW


22 stycznia, podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka, harcerze - uczniowie naszej szkoły wręczyli  babciom i dziadkom uczniów 0a, elementy odblaskowe, które  pozyskane zostały w ramach akcji ,,Bank odblasków” . Zaproszeni goście otrzymali również ulotki  dotyczące bezpieczeństwa pieszych  i rowerzystów. Harcerze zachęcali do noszenia elementów odblaskowych i stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

harcerze_wraeaczajaea_odblaski_dziadkomharcerze_wraeaczajaea_odblaski_dziadkom1

Ewa OsieckaDzień Babci i Dziadka w klasie 0dDnia 22 stycznia w klasie 0d świętowano Dzień Babci i Dzień Dziadka. Tego dnia uczniowie klasy 0d z niecierpliwością wyczekiwały przybycia gości, aby zaprezentować program artystyczny. Występ małych aktorów wywołał u Babci i Dziadków ogromną radość i wzruszenie. Po wysłuchaniu wierszy i piosenek i wręczeniu własnoręcznie wykonanych prezentów wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Dzień ten na długo pozostanie w sercach i pamięci dziadków i wnucząt.

dziea-babci-i-dziadka-w-0d0101dziea-babci-i-dziadka-w-0d0102dziea-babci-i-dziadka-w-0d0103dziea-babci-i-dziadka-w-0d0106dziea-babci-i-dziadka-w-0d0107dziea-babci-i-dziadka-w-0d0108dziea-babci-i-dziadka-w-0d0109dziea-babci-i-dziadka-w-0d0110dziea-babci-i-dziadka-w-0d0111dziea-babci-i-dziadka-w-0d0112

Anna Falkowska


Dzień babci i dziadka w klasie 0a


22 stycznia 2016r. w klasie 0a odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich gości program artystyczny - recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście z uśmiechem na twarzy podziwiali swoje wnuczęta. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci odśpiewały „Sto lat” dla dziadków, złożyły życzenia, wręczyły upominki. Na gości czekał również słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Na długo wszystkim ta uroczystość zostanie w pamięci. W końcowej części spotkania do naszej klasy przyszli harcerze w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego „Świeć przykładem , bądź widoczny na drodze”. Wręczyli oni babciom i dziadkom odblaski i ulotki dotyczące bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Harcerze zachęcali do noszenia elementów odblaskowych i stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Cała uroczystość została utrwalona na pamiątkowych zdjęciach.


dzieaa_babci_i_dziadka_w_klasie_0adzieaa_babci_i_dziadka_w_klasie_0a1dzieaa_babci_i_dziadka_w_klasie_0a2dzieaa_babci_i_dziadka_w_klasie_0a3


Ewa OsieckaWarsztaty kwiatek dla babci i dziadka z drzewa osikowego


warsztaty_kwiatek_dla_babci_i_dziadka_z_drzewa_osikowegowarsztaty_kwiatek_dla_babci_i_dziadka_z_drzewa_osikowego1warsztaty_kwiatek_dla_babci_i_dziadka_z_drzewa_osikowego2kwiatek_dla_babcikwiatek_dla_babci1kwiatek_dla_babci2


Ewa Osiecka

Justyna Margiel


Świeć przykładem - bądź widoczny na drodze


W ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego “B&N, czyli B jak bezpieczny N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego” w grupie 0c przeprowadzono zajęcia “Świeć przykładem - bądź widoczny na drodze”. Przedszkolaki samodzielnie zaprojektowały i wykonały odblaski oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.


20160114_145904informacje_na_strona_-aswiea_przykaadem_-_bada_widoczny_na_drodzeinformacje_na_strona_-aswiea_przykaadem_-_bada_widoczny_na_drodze1

Justyna Margiel


ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - BĄDŹ WIDOCZNY Oa


aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-1aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-2aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-3aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-4aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-6aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-7

Ewa OsieckaPOZNAJEMY PORY ROKU I NAZWY MIESIĘCY


poznajemy-pory-roku-i-nazwy-miesiacy-1poznajemy-pory-roku-i-nazwy-miesiacy-2poznajemy-pory-roku-i-nazwy-miesiacy-3


Ewa OsieckaKonkurs plastyczny “Zwierzątko moich marzeń”dla oddziałów przedszkolnych  rozstrzygnięty!

I miejsce – Kuś Oliwia (grupa 0a)

II miejsce – Śliwińska Zuzanna (grupa 0c)

III miejsce – Sierzputowska Laura (grupa 0d) i Włodarska Wiktoria  (grupa 0b)

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

 


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Świąteczne Klimaty w grupie 0c


aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0caaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c1aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c2aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c3aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c4aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c5aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c6aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c7aaoewiaeateczne_klimaty_w_grupie_0c8


Justyna Margiel


Spotkanie z Mikołajem w klasie 0a


spotkanie-z-mikoaajem-w-0a-5spotkanie-z-mikoaajem-w-0a-1spotkanie-z-mikoaajem-w-0a-2spotkanie-z-mikoaajem-w-0a-3spotkanie-z-mikoaajem-w-0a-4

Ewa Osiecka


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM- WIGILIA KLASOWA 0 b


wigiliawigilia-0b

wigilia1

Joanna Pichalska


WIGILIA W Od

W piątek 22 grudnia 2015 roku w sali 21 miała miejsce uroczystość wigilijna w klasie 0d. Spotkali się rodzice, dzieci i nauczyciel. Dzieci przedstawiły program artystyczny.

Następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło wizyty św. Mikołaja, na którą wszyscy czekali. W świątecznych nastrojach wszyscy wrócili do swoich domów.

strona-copystrona1-copystrona2-copystrona3-copystrona4-copy

Anna FalkowskaŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…    0b


downloads1-copy

Joanna Pichalska


UBIERZEMY DZIŚ CHOINKĘ W KOLOROWE BOMBKI - DZIECI Z GRUPY 0b i 0c


ubierzemy_dziaaoe_choinkaea_w_kolorowe_bombki_-_dzieci_z_grupy_0b_i_0c20151204_110338
Joanna Pichalska
Justyna MargielANDRZEJKI 0 b

andrzejki-w-0b-1andrzejki-w-0b-2andrzejki-w-0b-3andrzejki-w-0b-4andrzejki-w-0b-5andrzejki-w-0b-6andrzejki-w-0b-7andrzejki-w-0b-8andrzejki-w-0b-9andrzejki-w-0b-10


Joanna Pichalska


ANDRZEJKI

andrzejki2andrzejki1


Ewa Osiecka


ANDRZEJKI NA ZDROWO I SPORTOWO

andrzejki_na_zdrowo_i_sportowoandrzejki_na_zdrowo_i_sportowo1andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo2andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo3andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo4andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo5andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo6andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo7andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo8andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo9andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo10andrzejki_na_zdrowo_i_sportowo11

Justyna Margiel
Andrzejki u przedszkolaków

andrzejki_u_przedszkolake2949ce29482wandrzejki_u_przedszkolake2949ce29482w1andrzejki_u_przedszkolake2949ce29482w2andrzejki_u_przedszkolake2949ce29482w3andrzejki_u_przedszkolake2949ce29482w4

Anna FalkowskaDESZCZOWA POGODA

deszczowa_pogodadeszczowa_pogoda1deszczowa_pogoda2

Justyna Margiel
WYSTĘPY GOŚCINNE PIERWSZEJ KLASY U PRZEDSZKOLAKÓW - DZIĘKUJEMY KLASIE Ie :)

20151116_145952120151116_145158wyst_apy_goaoecinne_pierwszej_klasy_u_przedszkolakaw_-_dzi_akujemy_klasie_ie__

Justyna Margiel


PTAKI CUDAKI

ptaki_cudakiptaki_cudaki1

Justyna MargielPACYNKI NA WESOŁE MINKI


pacynki_na_wesoaae_minkipacynki_na_wesoaae_minki1pacynki_na_wesoaae_minki2

Justyna MargielZABAWA W TEATR -0 b


zabawa-w-teatr-1zabawa-w-teatr-21zabawa-w-teatr-3

Joanna Pichalska


ŚWIAT BAŚNI I BAJEK


aaoewiat_baaacni_i_bajek1
aaoewiat_baaacni_i_bajek

Anna Falkowska


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIADnia 25 listopada w klasie Od był obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszami. Taki dzień w przedszkolu to okazja do wspaniałej zabawy. Dlatego też dzieci bawiły się misiami, słuchały opowiadań i piosenek o swoich ulubieńcach („Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”). Ponadto rysowały i wyklejały kontur misi. Smakowały też misiowe ciasteczka. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń.

 


dzieaa_pluszowego_misiadzieaa_pluszowego_misia1dzieaa_pluszowego_misia2dzieaa_pluszowego_misia3

Anna FalkowskaŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA - 0 b


awiato-pluszowego-misia

Joanna Pichalska


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


dzieaac_pluszowego_misiadzieaac_pluszowego_misia1dzieaac_pluszowego_misia2dzieaac_pluszowego_misia3dzieaac_pluszowego_misia5dzieaac_pluszowego_misia6dzieaac_pluszowego_misia7

Justyna Margiel


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA


aaoewiaeato_pluszowego_misiaaaoewiaeato_pluszowego_misia1aaoewiaeato_pluszowego_misia2aaoewiaeato_pluszowego_misia3

Ewa OsieckaUKŁADAMY PUZZLE

ukaaadamy_puzzle

Ewa Osiecka


Konkurs biblioteczny Jak Wojtek został strażakiem

konkurs_biblioteczny_jak_wojtek_zostaaa_straaaakiem

Ewa Osiecka


ULUBIONE ZWIERZĄTKO

moje_ulubione_zwierzaeatko2moje_ulubione_zwierzaeatko1moje_ulubione_zwierzaeatko

Ewa Osiecka


PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

pamiaeatamy_o_zmaraaych

Anna Falkowska
PRZEPLATANKI :)

z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w31z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w41z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w5
M. Wrońska


PIECZEMY BANANOWE CIASTECZKA :)

z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w4z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w13z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w22
M. WrońskaKONCERT MUZYCZNY – HISZPAŃSKA PRZYGODA

na_stronaea7na_stronaea110

Justyna MargielSMACZNIE I ZDROWO

OWOCOWA ZGADUJ – ZGADULA


na_stronaea10na_stronaea11na_stronaea12na_stronaea13

Justyna Margiel

 OWOCOWE RYTMY

na_stronaea14na_stronaea15na_stronaea16na_stronaea17na_stronaea18


Justyna Margiel

 WYJŚCIE DO KINA NA FILM ANIMOWANY BYSTRY BILL

 

na_stronaea19

Justyna Margiel

Anna Falkowska

Monika Brzezińska-Pająk
WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI DO CHRCYNNA

na_stronaea21na_stronaea31na_stronaea41na_stronaea5na_stronaea6na_stronaea8na_stronaea9

Justyna Margiel

Marta Wrońska

Marta Paczkowska
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

12.10.2015 dzieciaki z grupy ,,0B” i ,,0C” wraz z paniami wyjechały do Chrcynna świętować ,,Dzień Pieczonego Ziemniaka”.
Gdy ziemniaki  i kiełbaski piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych zawodach sportowych. Spacerując po lesie, dzieciaki szukały w nim jesiennych skarbów. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej.
z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w3z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w12
Marta Wrońska
Justyna Margiel
Marta Paczkowska
OWOCOWE JEŻYKI


z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w2z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w11z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w21

Marta Wrońska


Z WIZYTĄ SKLEPIE OWOCOWO-WARZYWNYM


z_e294bce2959dycia_przedszklake2949ce29482w

Marta WrońskaKASZTANOWE CUDAKI


z_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482wz_e294bce2959dycia_przedszkolake2949ce29482w1

Marta Wrońska

ILE TO WAŻY?

ile_to_wa-y_ile_to_wa-y_1

Ewa Osiecka

ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄrobimy_saaaatkaea_owocowaearobimy_saaaatkaea_owocowaea1robimy_saaaatkaea_owocowaea2

Ewa Osiecka
CZY ZNASZ TE WARZYWA?czy_znasz_te_warzywa_

czy_znasz_te_warzywa_1

Ewa Osiecka
POZNAJEMY WARZYWA


poznajemy_warzywapoznajemy_warzywa1

Ewa Osiecka
JESIENIĄ, JESIENIĄ SADY SIĘ RUMIENIĄnowy-folder4

Ewa Osiecka
SPOTKANIE Z KRASNALEM RADUSIEM


spotkanie_z_krasnalem_radusiem1spotkanie_z_krasnalem_radusiem

Ewa OsieckaSAŁATKA OWOCOWA SMACZNA I ZDROWA


W dniu 06.10.2015 dzieci z klasy 0d na zajęciach wykonały własnoręcznie i degustowały sałatkę owocową. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania.

saaaatka_owocowa_smaczna_i_zdrowa1saaaatka_owocowa_smaczna_i_zdrowa

Anna FalkowskaJESIENNY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW


jesienny_spacer_przedszkolake2949ce29482w1

Anna Falkowska


SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM I WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE


Wrzesień to miesiąc, w którym przedszkolaki poznawały i uczyły się przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Odbyło się spotkanie z panem policjantem oraz wyjście dzieci z wychowawcami na pobliskie skrzyżowanie. Na spacerze przedszkolaki mogły w sposób praktyczny zastosować się do pięciu zasad przechodzenia po pasach.

na_stronaea1na_stronaea2


Justyna Margiel

Anna FalkowskaPOZNAJEMY PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO


poznajemy_przepisy_ruchu_drogowegopoznajemy_przepisy_ruchu_drogowego1poznajemy_przepisy_ruchu_drogowego2poznajemy_przepisy_ruchu_drogowego3

Ewa Osiecka

Marta Wrońska

 


 

PRZEDSZKOLNE GRZYBOBRANIE

na_stronaea3na_stronaea4

Marta Wrońska

 


 

POKAZ TAŃCA

Przedszkolaki odkrywają w sobie talenty

na_stronaea

Justyna Margiel

 


GIGANCI DOBRYCH MANIER


giganci_dobrych_manier

Ewa Osiecka


SPACER DO PARKU


spacer_do_parkuspacer_do_parku1spacer_do_parku2

Ewa Osiecka

Marta Wrońska
ROZPOCZĘCIE ROKU W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH


zdjecia_rozpoczecie_roku_w_klasach_0

Ewa Osiecka