Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

PATRIOTYCZNY POKAZ MODY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

 

galeriaSPOTKANIE Z POLICJANTEM

galeria 0a,0b

galeria 0c

We wtorek, 6 listopada i w środę, 7 listopada odbyło się  spotkanie z policjantem sierż. szt. Radosławem Wasilewskim. We wtorek odwiedził klasy: 0a, 0b, a w środę razem z asp. Katarzyną Rokicką klasę 0c. Pan Policjant wzbudził ogromne zainteresowanie i pobudził wyobraźnie najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wprawdzie bomby ze sobą nie przyniósł, ale przypomniał nam, jak należy zachowywać się na drodze i jak ważne jest noszenie odblasków.

Bardzo dziękujemy!

45500567_2043904425919987_6978104919966351360_n45507621_2043903719253391_3393415190547529728_ndscn1861dscn1880


Pamiętamy o zmarłych

galeria


dscn1821dscn1822dscn1830dscn1834 

 

 

Anna Falkowska


Przedszkolaki kucharzą


galeria

 

W październiku przedszkolaki z klasy 0c wykonały na zajęciach sałatkę jarzynową, bardzo smaczną i zdrową. Na wstępie wychowawczyni przeczytała dzieciom wiersz Jana Brzechwy “Na straganie”. Następnie wyjaśniła jak korzystne jest spożywanie owoców i warzyw dla naszego zdrowia. Później dzieci z zapałem zabrały się do pracy.
Anna Falkowska


Przedszkolaki mają MISIA na punkcie książek!!!


galeria


Czytanie książek to doskonała zabawa i niezwykła przygoda. Zwłaszcza jeśli towarzyszy nam mały miś Pan Miodek, Pusio albo Ryś. Dodatkowo nasi pluszowi przyjaciele zachęcają nas do samodzielności, aktywności i kreatywności. I tak jak my z całego serducha kochają naszą OJCZYZNĘ. Ale zacznijmy od początku…


Oddziały przedszkolnej wraz z biblioteką szkolną przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”, którego głównym celem jest oczywiście rozwijanie czytelnictwa. Każdy oddział przedszkolny ma swojego misia, który zaopatrzony w dziennik podróżnika odbędzie czytelniczą podróż po domach naszych przedszkolaków. Dodatkowo miś wraz z przedszkolakami zaprasza do wspólnego czytania najbliższych dorosłych.


Pierwszym wyjątkowym gościem była Pani Dyrektor Agnieszka Mackiewicz, która zabrała nas w niezwykły świat baśni. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii królewny, które nie zamierzała dotrzymać słowa i zamienionego w żabę księcia. Przeczytana baśń była doskonałą okazją do rozmowy na temat przyjaźni i właściwego zachowania wobec innych. Dziecięca ciekawość nie zna granic, czego wynikiem było zainicjowanie rozmowy na temat otaczającej przyrody z żabką w roli głównej.


Za poświęcony czas i zaspokojenie naszej ciekawości serdecznie dziękujemy :)


PrzedszkolakiSTAWIAMY NA BEZPIECZEŃSTWO

galeria

 

Przez cały ubiegły tydzień oddziały przedszkolne realizowały tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Poznawaliśmy zasady ruchu drogowego, rozmawialiśmy o sygnalizatorach świetlnych i znakach drogowych. Dowiedzieliśmy się, jakie wybrać numery, aby wezwać właściwą pomoc. Odbyło się również spotkanie z policjantem, który opowiedział nam jak zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Aby przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce, wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie. A dziś sprawdziliśmy, czy wszyscy potrafimy właściwie przechodzić przez ulicę. Obyło się bez mandatów…

Aneta Czyż - RoszakPrzedszkolaki pieką ziemniaki

galeria

 

Mój ziemniaczku, mój malutki,

rośnij duży okrąglutki…


Święto Pieczonego Ziemniaka to dobra okazja, by wybrać się w pierwszą wspólną podróż. Miejsce, do którego się udaliśmy to Ośrodek Szkoleniowo - Integracyjny “Młyn Gąsiorowo”. Głównym “bohaterem” wycieczki był oczywiście ziemniak. Wysłuchaliśmy ciekawostek z nim związanych, poznaliśmy jego historie i zobaczyliśmy różne odmiany. Później był czas na zabawy ruchowe i zajęcia plastyczno - techniczne - również z ziemniakiem w roli głównej. Na zakończenie nadszedł czas na pieczone… oczywiście ZIEMNIAKI. To był miło spędzony czas.


Aneta Czyż - RoszakŚwiatła na skrzyżowaniu


Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem
palą się światła - popatrzmy na nie.
Światło zielone jak małe listki
na drugą stronę zaprasza wszystkich.
A światło żółte jak liść jesieni
ostrzega spiesz się bo ruch się zmieni.
Światło czerwone jak mak, jak ogień
wszystkim przechodniom zamyka drogę.

Justyna Margiel


DZIEŃ KROPKI

galeria


Od kilku lat 15 września Polskie szkoły dołączają do międzynarodowych obchodów Dnia Kropki. Przedszkolaki z naszych oddziałów przedszkolnych też świętowały ten niezwykły dzień.

Dzień Kropki to święto, które idealnie wpisuje się w działania wychowawcze. Na rozmowę o talentach i mocnych stronach nigdy nie jest się “za dużym”. Historia bierze się z książki Reynoldsa o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do rysowania kropek. To dzięki wychowawczyni, która powiesiła jej małą kropkę w galerii dziewczynka zaczyna w siebie wierzyć. A co najważniejsze tę wiarę w siebie przekazuje dalej! Pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony! Czy może być piękniejsze przesłanie niż takie? Dobro, które się mnoży. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent. Dzieci z grupy Biedronek, Smerfów i Wiewiórek tego dnia założyły ubrania w kropki. Skropkowaliśmy się do tego stopnia, że część naszych dzieci specjalnie na tę okazję pomalowała lub przyszyła kropki i koła na swoim ubraniu. Film o Vashti posłużył jako wstęp do naszego niezwykłego Dnia Kropki. Rozmawialiśmy o naszych talentach i stworzyliśmy tęczę z kolorowych kropek. Tworzyliśmy kropki z gazet, które układaliśmy w niezwykły obraz naszej wyobraźni.


Nauczyciele oddziałów przedszkolnych

Pokaz Szkoły Tańca

Do przodu, do tyłu w bok

Jak łatwo zapamiętać ten krok.

Dwa obroty, w lewo, w prawo

Wszyscy w okół biją brawo.

Teraz hop! wysoko! w górę!

Jakby chciała złapać chmurę!

I ukłony… równo, zgranie

Koniec panowie i panie.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych