Rok szkolny 2013/2014

 

 

dsc03206

 

 

 

 

 

Pożegnamy przedszkole,

pokłonimy się szkole,

nową drogą pójdziemy odważnie…

 
WYCHOWAWCY DZIECIOM

 

 

23 czerwca na przedszkolaki z naszej szkoły czekała przygotowana przez ich wychowawców niespodzianka. Okazało się, że ich panie to nie tylko najwspanialsze nauczycielki na świecie, ale również wspaniałe aktorki. Wprawdzie na razie tylko teatrzyku kukiełkowego, ale kto wie…


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

wychowawcy_dzieciom1wychowawcy_dzieciom


Dzień Dziecka mógłby trwać cały rok… Przedszkolaki w “Bajbalandii”


nowy-folder-2

nowy-folder-21

Aneta Czyż Roszak


PODSUMOWANIE PROJEKTU „DLA PANA TUWIMA”


„Tak pisać, aby słowom było ciasno, a myślom przestronnie…”

Julian Tuwim

 

Rok szkolny 2013/2014 oddziały przedszkolne z naszej szkoły „spędziły” z twórczością Juliana Tuwima. Na zajęciach poznawaliśmy sylwetkę oraz twórczość poety, uczyliśmy się na pamięć wybranych wierszy i malowaliśmy do nich  ilustracje. W lutym odbył się bal karnawałowy „U Tuwima”. Zorganizowaliśmy również konkursy - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „DLA PANA TUWIMA”, GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „MARZENIA DYZIA”, oraz szkolny konkurs BOHATER WIERSZY JULIANA TUWIMA - pacynka.


6 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród laureatom konkursów gminnych. Pani Wicedyrektor Bożena Kozłowska powitała zaproszonych gości, a nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski.


Uczniowie klasy IIIa pod opieką pani Ewy Boczkowskiej przedstawili inscenizację do wiersza „Spóźniony słowik”,  a zwycięzcy konkursu recytatorskiego przypomnieli swoje występy. Mogliśmy również podziwiać wystawę wszystkich konkursowych prac.


Było to podsumowanie projektu, ale z pewnością nie pożegnanie z twórczością tego wybitnego poety, którego utwory do dziś wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników.


 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

dsc03003dsc03007dsc03016dsc03020

 

 

 

 

 

 


Klasa 0d w Centrum Ochrony Środowiska


Dnia 03.06.2014 uczniowie z klasy 0d wyruszyli na wycieczkę do Fundacji „Centrum Ochrony Środowiska”  w Chrcynnie. W trakcie różnorodnych zabaw dzieci poznały zasady zachowania się w lesie. Uczestniczyły w zabawach rekreacyjnych, jeździły konno, strzelały z łuku, wspinały się po linie. Obserwowały rośliny, słuchały śpiewu ptaków.

Wychowawca

Anna Falkowska


re-001re

 
DZIEŃ DZIECKA W O a


dziea_dziecka_w_klasie_0a-001dziea_dziecka_w_klasie_0a

 

Aneta Czyż Roszak

 


 

 

DZIEŃ RODZINY


29 maja przedszkolaki z oddziału O a zaprosiły do szkoły swoich drogich rodziców, na zorganizowaną z okazji ich święta uroczystość.

Przygotowaną częścią artystyczną, w której rzeczywistość przeplatała się z fikcją, przypomnieliśmy rodzicom czasy, kiedy to oni zajmowali nasze miejsce w szkolnych ławkach. Na koniec wspólnie doszliśmy do wniosku, że morał jest taki, jacy rodzice, takie dzieciaki, i że świetnie się tu sprawdza to przysłowie znane, ale przez rodziców chyba zapomniane, że: „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”. No cóż, może i z nas jednak kiedyś coś wyrośnie, niekoniecznie gruszki na wierzbie, czy śliwki na sośnie.

Po występach dzieci przyszedł czas na rodziców. Okazało się, że nie wszyscy znają piosenkę „Różowe okulary” Natalii Kukulskiej. Za to taniec do piosenki „Krasnoludek” wypadł rodzicom znakomicie. No i możemy śmiało stwierdzić, że malarzy w klasie mamy doskonałych. Rodzice na wykonanych portretach wyglądali jak żywi…

I tak przyjemne chwile, umilał nam słodki, upieczony przez rodziców poczęstunek.

 

dziea_rodzinydziea_rodziny-001

 

Aneta Czyż Roszak

KONKURS „BOHATER WIERSZY JULIANA TUWIMA - PACYNKA”

 

W miesiącu maju w Naszej szkole odbywał się konkurs „Bohater wierszy Juliana Tuwima - Pacynka” przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziców. Prace mogły być zrobione z różnych materiałów. Mogły to być pacynki, kukiełki i marionetki.

W konkursie wzięło udział 13 przedszkolaków. Wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział. Na szczególne uznanie zasługują następujący uczniowie:

 

Lista zwycięzców:

 

I miejsce:

Amelia Mandykowska, 0 c

Antoni Łukasiewicz, 0 c

_all

 

II miejsce:

Wiktoria Kukiełka 0 f

Oliwia Sobiecka 0 f

 

_all-001

 

III miejsce:

Joanna Osińska 0 a

Alicja Domała 0 c

Alicja Kosela 0 c

 

_all-002

 

Wyróżnienia:

Martyna Kosela 0 c

Małgorzata Margiel 0 c

Agata Waleśkiewicz 0 c

_all-003

 

M. KozarzewskaPOZNAJEMY ŚRODKI TRANSPORTU


Na lekcji języka angielskiego nasze przedszkolaki z oddziału 0a zapoznały się ze słownictwem z zakresu środki transportu. Dzieci obejrzały i wysłuchały historyjki w języku angielskim pod tytułem “Let’s go on a bike”. Wraz z bohaterami z historyjki, dzieci wybrały rower, który jest cichym i przyjaznym dla środowiska środkiem transportu. Dzieci utrwaliły nazwy pojazdów i podzieliły je na dwie kategorie: przyjazne dla środowiska i szkodliwe dla środowiska. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne pt. “my eco bike- mój eko-rower” Prace były bardzo ładne i kolorowe.

Karolina Pająk


zdjacia-do-ekoszkoayzdjacia-do-ekoszkoay-001zdjacia-do-ekoszkoay1zdjacia-do-ekoszkoay2DZIEŃ MAMY

 

Dnia 26 maja tańcem, wierszem i piosenką dzieci z klasy od podziękowały rodzicom za ich miłość, poświęcenie i troskę. Wręczyły własnoręcznie wykonane serduszka, laurki i kwiaty.

Wychowawca

Anna Falkowska

ostatnio-zaktualizowane4ostatnio-zaktualizowane21ostatnio-zaktualizowane11DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


W dniu 21 maja 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Przedszkolaka. Już od rana trwały gorące przygotowania do przyjęcia gości  z Samorządowego Przedszkola w Nasielsku oraz z Niepublicznego Przedszkola ,,Sakolandia” . Dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,, Czerwony Kapturek” zaprezentowane przez uczniów klasy VIe. Po wspaniałym przedstawieniu czekała na gości zabawa na szkolnym palcu zabaw. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole, dzieci otrzymały małe upominki.

Ten dzień był dla wszystkich dzieci pełen niezapomnianych emocji i wielkiej radości.


M. Wrońska

dzien_przedszkolaka1W ŚWIECIE ROŚLIN - PRZEDSZKOLAKI W SKLEPIE OGRODNICZYM


innowacja-insceniazcja2innowacja-insceniazcjainnowacja-insceniazcja1Joanna Pichalska

 

„Zdrowo znaczy sport - O -wocowo”


dsc02476Gdy chcesz być zdrowym

I wiecznie młodym

Pięknie wyglądać

Brzucha też nie wciągać

Chorobom uciekać

Na stawy nie narzekać

Być mądrym i zdolnym

Zasady stosuj te:


Ref: Jedzcie banany, gruszki, kokosy

Maliny, wiśnie i ananasy

Truskawki, jabłka i pomarańcze

Ćwiczcie codziennie, skaczcie, biegajcie

Na rower wsiądźcie i w piłkę grajcie

Pływajcie, tańczcie i ciągle się ruszajcie

dsc02481

Jedzcie owoce, jedzcie owoce, jedzcie owoce, jedzcie owoce, jedzcie je je

I pijcie soki też

Ćwiczcie codziennie, ćwiczcie codziennie, ćwiczcie codziennie, ćwiczcie codziennie, ćwiczcie cie cie

I ciągle się ruszajcie


Zdrowym być

Pięknym być

Młodość czuć

Kochać ruch

Owoce jeść

Soki pić

Uprawiać sport

Szczęśliwym być


5 maja ze słowami tej piosenki oraz przekonaniem o ich słuszności przedszkolaki z oddziału 0a wystąpiły na scenie nowodworskiego NOK na  IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.


Pierwszego  miejsca wprawdzie nie zajęliśmy, ale przeżyliśmy niezapomniane chwile, no i zostaliśmy nagrodzeni „pluszowymi upominkami”:).


Aneta Czyż - RoszakP  JAK PODRÓŻE

 

30 kwietnia oddziały przedszkolne z klas 0a, 0d, 0f i 0g udały się na wycieczkę do Warszawy.

W drodze przejeżdżaliśmy nad Wisłą, widzieliśmy Stare Miasto, okazały Stadion Narodowy i Most Świętokrzyski.  Na miejscu odwiedziliśmy Galerię BZZZ! w Centrum Nauki Kopernik i zwierzęta z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Pogoda i dobre humory nie opuszczały nas ani na chwilę. Wracając wstąpiliśmy na „małe co nieco” do McDonald’s. Późnym popołudniem, zmęczeni, zadowoleni i w komplecie, wróciliśmy do domu.Wychowawcy klas 0a, 0d, 0f, 0g

 

wycieczka1wycieczkawycieczka2WIOSENNE KANAPKI


15.04.2014 r. dzieci z klasy 0 e wraz z paniami i rodzicami przygotowywały wiosenne kanapki. Jajko to symbol  Świąt  Wielkanocnych, toteż  tego dnia, każde dziecko przyniosło dwa jajka ugotowane na twardo  i „ wyczarowało” z nich myszkę i muchomorka. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kanapki według własnego pomysłu. Smarowały chleb masłem, układały sałatę, pomidory, ogórki, paprykę, rzodkiewkę, jajko, wędlinę. Na koniec ozdabiały kanapki koperkiem, szczypiorkiem, pietruszką i majonezem.

Podczas pracy panowała rodzinna atmosfera. Wiosenne kanapki były kolorowe, zdrowe i wszystkim bardzo smakowały.


Joanna Pichalska


ostatnio-zaktualizowaneostatnio-zaktualizowane1ostatnio-zaktualizowane2ostatnio-zaktualizowane3Podróże po Europie - WŁOSKI DZIEŃ


podr-e_po_europie_-_waoski_dzieac1kolaaepodr-e_po_europie_-_waoski_dzieac3

 

Aneta Czyż - Roszak
Joanna Malinowska
Marta WrońskaWIELKANOCNA BAJECZKA


img_917016  kwietnia  dzieci z klasy 0,,g” przygotowały z okazji Świąt Wielkanocnych ciekawe i pełne wiosennych kolorów przedstawienie pt. „Wielkanocna bajeczka”. Mali aktorzy przebrani w kolorowe stroje  przypomnieli zgromadzonym gościom tradycje związane z tymi świętami  i  złożyli życzenia swoim bliskim przybyłym na uroczystość. Po przedstawieniu przedszkolaki wraz z rodzicami ozdabiały pisanki oraz koszyczki, które były miłą ozdobą na święta. Wszyscy otrzymali słodkie jajeczka. W miłej atmosferze upłynął nam ten przedświąteczny czas. Serdecznie dziękuję rodzicom za przybycie i aktywny udział.

Joanna Malinowskaimg_9153img_9184img_9154
URODZINY W Oe

28.03.2014r. dzieci z klasy 0 e spotkała słodka niespodzianka. Rodzice przygotowali tort z okazji siódmych urodzin Kingi Gągolewskiej, Kingi Winnickiej i Adriana Dziewanowskiego.

Były życzenia, zdmuchiwanie świeczek, odśpiewano sto lat. Każdy został poczęstowany przepysznym tortem, dla łasuchów była dokładka.

Joanna Pichalska


urodziny


KOLEJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ LUDOWĄ

- KURCZACZKI WIELKANOCNE


7 kwietnia w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne, które swoją formą i treścią nawiązywały do sztuki i tradycji ludowej. Wzięły w nich udział wszystkie oddziały przedszkolne z naszej szkoły oraz klasa Id wraz z wychowawcą panią Małgosią Kwiatkowską.

Podczas tych zajęć, nasi uczniowie dobrze się bawiąc, wiele się nauczyli, a przy okazji wykonali piękne kurczaczki, które ozdobią stoły w ich domach podczas wielkanocnego śniadania.


 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


dsc02014dsc02032dsc02071

dsc02120dsc02121dsc021121
WITAMY WIOSNĘ

 

21 marca na przedszkolaki z naszej szkoły czekała niespodzianka. Dostały tajemniczy list o następującej treści:


Drogie Przedszkolaki!


Kochani, byłam dziś u Was z samego ranka, gdy tylko wstało słonko i ptaszki zaczęły śpiewać, ale niestety nikogo nie zastałam. Nie mogłam na Was zaczekać, bo mam dziś mnóstwo pracy. W drzwiach zostawiłam dla Was list, w którym znajdziecie zadania i zagadki, których rozwiązanie i wykonanie pomoże Wam mnie odnaleźć. Gdy już wszystko zrobicie, proszę, żebyście wykonali symbol odchodzącej zimy - Marzannę. Zanieście ją do domu i schowajcie, żeby moja koleżanka Zima, już do nas nie wróciła.

Na koniec, chcę żebyście wyszli na spacer i odnaleźli mnie w promykach słońca, ciepłym wietrzyku, śpiewających ptaszkach, zieleniącej się trawce, pączkach na drzewach, pierwszych kwitnących kwiatach…

Pokażcie wszystkim, że już przyszłam. Niech cały świat to zobaczy!

Pozdrawiam Was bardzo gorąco Wasza Wiosenka!

 


Przedszkolaki oczywiście od razu zabrały się do pracy. Bez trudu wykonały wszystkie polecenia i rozwiązały zagadki. Wykonały transparent na powitanie wiosny i udały się w jej poszukiwaniu. W tak słoneczny dzień nie trudno było ją znaleźć. To był piękny dzień! I to nie tylko ze względu na pogodę!

 

dsc01973dsc01976dsc01984dsc01990dsc01995dsc01998

 

 

 

Aneta Czyż - RoszakNAJMŁODSI PRZYJACIELE NATURY


dsc01700

dsc01720dsc01722

dsc01727dsc01732dsc01734


PRZEDSZKOLAKI GOSZCZĄ ZWIERZAKI14 lutego przedszkolaki z naszej szkoły udowodniły wszystkim, jakie są odważne. A wszystko to za sprawą niezwykłych gości. Otóż tego dnia przyjechali do nas: żółw Tosia, jaszczurka Czesio i wąż Edek, na co dzień zamieszkujący ZOO Safari. O dziwo nie wystraszyliśmy nikogo swoim krzykiem… Co więcej, większość z nas odważyła się pogłaskać całą trójkę bohaterów. Następnym razem zapraszamy jakieś dzikie koty…:)Aneta Czyż - Roszak

 


b3c3m1n1x3z4dsc01492

BAL U TUWIMA

galeria

 

13 lutego 2014 r. w naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami i rodzicami bawiły się na balu karnawałowym u Pana Tuwima.  Każde dziecko mogło przebrać się za dowolną postać z utworów J. Tuwima lub innych bajek i wziąć udział w zabawie tanecznej.

Na balu królowały kotki, księżniczki, wróżki, kowboje, piraci, pajace, motylki. Był Grześ i Murzynek Bambo. Nie zabrakło ulubionych konkursów. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i upominki.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do domów.


Joanna Pichalska

p1000378p1000349p1000415

 

 
 

KUCHCIKOWO

 

e

p

r2

 

 

 

 

 

w1

t1

u1

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

24 stycznia w wydaniu specjalnym Dziennika Telewizyjnego mogliśmy obejrzeć relację na żywo ze Szkoły Podstawowej w Nasielsku, gdzie przedszkolaki zaprosiły swoje ukochane Babcie i drogich Dziadków na przygotowany z okazji ich święta Koncert Życzeń.

Uroczystość przedszkolaki rozpoczęły przepięknym tańcem „Krakowiak”. Takiego wykonania i stroi nie powstydziłby się nawet Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Oprócz wielu wierszy i piosenek wykonanych przez małych artystów, Babcie i Dziadkowie mogli również usłyszeć znane im bardzo dobrze przeboje „Autostop” i „Orkiestry dęte”. Widać było, że nie jeden dziadek miał ochotę porwać babcię na parkiet.

Ale to jeszcze nie wszystko. Na scenie pojawił się również uwielbiany przez wszystkich zespół Czerwone Gitary. Oj ci przystojniacy nie jednej babci zawrócili w głowie. A towarzyszące im tancerki…hmm…zakręciły nami równie efektownie, jak parasolkami.

Na koniec na scenę wjechał przepyszny tort. Ten z kolei największe wrażenie zrobił na naszych przedszkolakach.

Nie da się ukryć, że było to jedno z ciekawszych wydań tego popularnego programu.Aneta Czyż - Roszak

galeria


a1c2f

 

 

 

 

 

 

z3

 

 

 

 

 

 
DZIŚ DO BETLEJEM TRZEBA NOCĄ IŚĆ…

 

To właśnie tego wieczoru,

od bardzo wielu wieków,

pod dachem tkliwej kolędy

Bóg rodzi się w człowieku.

 

To właśnie tego wieczoru,

gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,

przy stołach są miejsca dla obcych,

bo nikt być samotny nie może.

 

To właśnie tego wieczoru,

gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

w serca złamane i smutne,

po cichu wstępuje otucha.

 

To właśnie tego wieczoru

zło ze wstydu umiera,

widząc, jak silna i piękna

jest miłość, gdy pięści rozwiera.

 

To właśnie nasze przedszkolaki,

20 grudnia pozwoliły nam,

oderwać się na chwilę

od przedświątecznej bieganiny,

mycia okien,

lepienia pierożków,

pieczenia pierniczków…

To właśnie ich przedstawienie

przypomniało nam,

co w świętach Bożego Narodzenia

jest naprawdę ważne…

Przyjmijcie od nas świąteczne życzenia, niech się Wam spełnią wszystkie marzenia, niech magia tych świąt trafi w każdy kąt, przedszkolaki wszystkim życzą WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

 

 

Aneta Czyż - Roszak

Joanna Malinowska

Marta Wrońska

 

galeria

 


jaseaka-w-0a1jaseaka-w-0a4jaseaka-w-0a3jaseaka-w-0a1

 

 


WIGILIA KLASOWA


wigilia-w-0a1

wigilia-w-0a2wigilia-w-0a3


SPOTKANIE ZE SZTUKĄ LUDOWĄ -
BAŁWAN NIE MUSI BYĆ ZE ŚNIEGU


galeria

 

19 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty, podczas których przedszkolaki z naszej szkoły przekonały się, że bałwana można zrobić nie tylko ze śniegu… Nasze maluchy z sianka, papierowego ręcznika, sizalu i kilku elementów dekoracyjnych wyczarowały piękne bałwanki. Mamy nadzieję, że to nie będą jedyne bałwany, jakie tej zimy wspólnie zrobimy.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

warsztaty-w-0a3warsztaty-w-0a5warsztaty-w-0a4warsztaty-w-0a3 


 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI “DLA PANA TUWIMA”

.

6 grudnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski “Dla Pana Tuwima”. Wzięły w nim udział przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Starych Pieścirogach, Zespołu Szkół w Starych Pieścirogach, Samorządowego Przedszkola w Nasielsku, Zespołu Szkół Nr 3 w Cieksynie, Niepublicznego Przedszkola “SAKOLANDIA”, Niepublicznego Przedszkola “Pod Fiołkami” oraz przedszkolaki z naszej szkoły. Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce:

Zuzanna Pasztak, Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

Franciszek Żabik, Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

 

II miejsce:

Zuzanna Adamska, Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

 

III miejsce:

Oliwia Sekutowicz, Niepubliczne Przedszkole “SAKOLANDIA”

 

Wyróżnienie:

Adam Ruciński, Samorządowe Przedszkole w Nasielsku

Mateusz Kuciński, Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie

Maria Brzezińska, Zespół Szkół w Starych Pieścirogach

Małgorzata Kopeć, Niepubliczne Przedszkole “SAKOLANDIA”

 

Aneta Czyż - Roszak

 

 

 

 

 

 


.

 

ANDRZEJKOWO U PRZEDSZKOLAKÓW

 

Andrzejki to był dla wszystkich przedszkolaków czas świetnej zabawy. Nie zabrakło konkursów, tańca, słodkiego poczęstunku no i oczywiście wróżb. Wprawdzie nikt z przedszkolaków nie wierzy ani we wróżki, ani w żadne wróżby, nawet te z ciasteczek, ale każdy chce poznawać polskie tradycje i przy okazji dobrze się bawić.

          <Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530>SONY DSC

 

 


.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

galeria

.

25 listopada odziały przedszkolne obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia na Sali gimnastycznej czekał na dzieci prawdziwy pluszowy niedźwiadek Miś Ptyś . Miś bawił się z dziećmi i ich ukochanymi pluszakami. Były misiowe zabawy przy misiowej muzyce, konkursy, zabawa plastyczna oraz poszukiwanie misiowego skarbu -pysznego miodku. Szkoda, że trzeba czekać aż rok na kolejne misiowe święto.

Joanna Malinowska

timg_7303<Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530>

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 


.

DBAMY O NASZE ZDROWIE

galeria

.

Przedszkolaki dobrze wiedzą, co robić, żeby być zdrowym. Gimnastykują się codziennie, bawią na świeżym powietrzu i zdrowo odżywiają. Wiedzą, że codziennie trzeba pić soki oraz jeść owoce i warzywa. Każdemu jednak zdarza się czasami o czymś zapomnieć, dlatego zaprosiliśmy do nas panią pielęgniarkę, która wszystkie te zasady nam przypomniała. Świetnie się bawiliśmy, a przy okazji tak dużo nauczyliśmy.

.

 

SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO - CZYLI DRUGIE ŚNIADANIE W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

b2m

x2z2

 

 

 

.

 

 

 

 

.

ZABAWY NA PLACU ZABAW

wqr

 

.

ZDROWO NIE ZNACZY NUDNIE - LUDZIKI Z WARZYW

as

.

 

SAŁATKA OWOCOWA

z1

b1x1

 

.

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

qquqw

.


.


ETAP SZKOLNY GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „DLA PANA TUWIMA”

galeria

.

najlepsi-z-najlepszychW roku szkolnym 2013/2014 przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku realizują projekt związany z Rokiem Juliana Tuwima. W ramach tego projektu dzieci poznają twórczość i ciekawostki z życia poety. W trakcje zajęć słuchają wierszy czytanych przez nauczyciela bądź zaproszonych gości. Uczą się recytacji tych wierszy, wykonują do nich ilustracje.

W związku z realizacją tego projektu będzie zorganizowany Gminny Konkurs Recytatorski, którego celem jest recytacja wierszy Juliana Tuwima. Do udziału w tym konkursie i projekcie przedszkolaki i ich wychowawczynie chcą bardzo serdecznie zaprosić dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Nasielsk.

Na początku listopada w poszczególnych oddziałach odbywały się konkursy klasowe, podczas których chętne dzieci recytowały wybrane przez siebie wiersze. Trzech laureatów z każdej klasy zostało zakwalifikowanych do etapu szkolnego.

.

Lista laureatów klasowych:

1. Aleksandra Bazylewska - 0 „a”
2. Urszula Chruścińska - 0 „a”
3. Franciszek Żabik - 0 „a”
4. Aleksandra Osiecka - 0 „b”
5. Zuzanna Ziółkowska - 0 „b”
6. Julia Pomaska - 0 „b”
7. Zuzanna Adamska - 0 „c”
8. Amelia Mandykowska - 0 „c”
9. Julia Tylińska - 0 „c”
10. Kinga Rostkowska - 0 „d”
11. Bartosz Kamiński - 0 „d”
12. Piotr Kaliński - 0 „d”
13. Kinga Winnicka - 0 „e”
14. Konrad Łępicki - 0 „e”
15. Tymoteusz Zalewski - 0 „e”
16. Zuzanna Pasztak - 0 „f”
17. Oliwia Sobiecka - 0 „f”
18. Bartosz Falęcki - 0 „f”
19. Nadia Wrońska - 0 „g”
20. Bartosz Sekutowicz - 0 „g”
21. Julia Polańska - 0 „g”

.

12.11.2013 r. odbył się drugi etap (szkolny) konkursu, który wyłonił reprezentantów naszej szkoły w konkursie gminnym.

.

Lista laureatów etapu szkolnego:

Miejsce I - Zuzanna Pasztak - 0 „f”
Miejsce II - Zuzanna Adamska - 0 „c”
Miejsce III - Franciszek Żabik - 0 „a”

.

Wyróżnienia:

Urszula Chruścińska - 0 „a”
Amelia Mandykowska - 0 „c”
Bartosz Kamiński - 0 „d”
Julia Polańska - 0 „g”
Nadia Wrońska - 0 „g”

Konkurs Gminny odbędzie się 06.12.2013 r. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i przesyłanie zgłoszeń, które można dostarczać osobiście bądź przesyłać na adres e-mail szkoły.

.

Monika Kozarzewska
Joanna Pichalska

.


.

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

galeria

.

kPrzedszkolaki z naszej szkoły nie boją się dalekiej drogi i chłodu na dworze, dlatego w dniach poprzedzających dzień Wszystkich Świętych wybrały się na cmentarz, aby zapalić znicze i odmówić modlitwę na Grobie Nieznanego Żołnierza i grobach nieżyjących już nauczycieli.

.

Aneta Czyż- Roszak

.


c1b


NIEZWYKŁY „GOŚĆ”

dsc097391x

z

.


.

 

PIERWSZA WYCIECZKA

galeria

.

dsc09472Wraz z początkiem października oddziały przedszkolne z naszej szkoły wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę - do Fundacji „Centrum Ochrony Środowiska” Pożytku Publicznego do Chrcynna.

Błądzące po niebie chmurki, jak i nieco niepewne minki, zniknęły od razu po dotarciu na miejsce, gdzie czekało na naszych przedszkolaków wiele atrakcji. Nasze maluchy wzięły udział w różnych zawodach i poczuły się, jak prawdziwi poszukiwacze skarbu, rozwiązując ukryte zagadki i odnajdując zaginioną skrzynie ze smakołykami. Na koniec na przedszkolaki czekała miła niespodzianka. Maluchy mogły przejechać się na kucyku.

Palące się ognisko rozgrzewało zmarznięte noski, a pieczone kiełbaski i ziemniaczki wypełniły głodne brzuszki. W ten sposób nasi najmłodsi uczniowie uczcili Święto Pieczonego Ziemniaka.

.

Aneta Czyż- Roszak

.


.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

galeria

.

dsc0934726 września oddziały przedszkolne odwiedzili niezwykli  goście.  Przedszkolaki spotkały się z panem policjantem - sierżantem sztabowym Szymonem Koźniewskim -  oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz towarzyszącymi mu pomocnikami. Pan policjant przypomniał dzieciom poznane zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz o konieczności zachowania ostrożności wobec nieznanych osób.  Następnie przedszkolaki podeszły do egzaminu, pokazując wszystkim, że przepisy ruchu drogowego, to dla nich „bułka z masłem”, za co zostały nagrodzone.  Upominki naszym bohaterom wręczał sam Filip, który przybył do naszej szkoły wprost z planu filmowego kolejnego odcinka „Pszczółki Mai” pt. „Skok na bank”. To było bardzo sympatyczne i pouczające spotkanie.

Aneta Czyż - Roszak

.


.

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

galeria

.

dscf6322 W roku szkolnym 2013/2014 przedszkolaki z naszej szkoły będą brały udział w akcji “Poznajemy ciekawe zawody”. Celem spotkań jest poznanie różnorodnych zawodów rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, zachęcenie do nawiązania współpracy rodziców z przedszkolem, rozwijanie u dzieci zainteresowania pracą w różnych zawodach oraz ukazanie przydatności wykonywania różnych zawodów. Podczas takich spotkań dzieci będą poznawały cechy charakterystyczne dla danego zawodu, a przede wszystkim doznają uczucia radości i satysfakcji z możliwości zaprezentowania swojego rodzica kolegom.

W ramach akcji 18.09.2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie. Do szkoły został zaproszony tata dziewczynek z klasy 0 c, który wykonuje zawód policjanta. Pan Marek zaprezentował się dzieciom w mundurze galowym. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, jej specyfice, o trudnościach jakie można w niej napotkać i o tym, co jest miłe w zawodzie policjanta. Opowiedział również o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się po drogach i chodnikach. Zadawał dzieciom pytania, sprawdzając ich wiedzę dotyczącą ruchu drogowego. Przedszkolaki miały również możliwość pobawienia się lizakiem policyjnym oraz mogły obejrzeć prawdziwe kajdanki. Dzieci były bardzo zadowolone. Spotkanie przyniosło wiele wrażeń i satysfakcji obu stronom.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za wizytę.

.

 


.

BĄDŹMY OSTROŻNI

galeria

.

dscf6291W ramach tygodniowych zajęć pt. „Bądźmy ostrożni” dnia 11.09.2013r. przedszkolaki z klas 0 a, 0 b i 0 c wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę na pobliskie przejście dla pieszych i skrzyżowanie ulic. Podczas wycieczki przedszkolaki utrwalały w praktyce poznane zasady ruchu drogowego, obserwowały zachowanie się pieszych i pojazdów, nazywały poruszające się po ulicach pojazdy oraz znaki drogowe napotkane po drodze. W trakcie wycieczki przedszkolaki rozmawiały z Panią, która pomaga przechodzić dzieciom przez jezdnię na przejściu dla pieszych znajdującym się przy szkole.

Monika Kozarzewska