Konkursy

,,Nauka jest jak niezmierne morze…

 

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

Stefan Żeromski

Na tej stronie przedstawiamy Państwu sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.

 

 

ARCHIWUM

KONKURSY ZAPLANOWANE NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

 

 

Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

 

Wpisane przez M. Paluszek

 


VIII MAZOWIECKI KONKURS WIEDZY O PREZYDENCIE STEFANIE STARZYŃSKIM


Kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu wiedzy o prezydencie Stefanie Starzyńskim dobiegła końca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod patronatem następujących instytucji: Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe, Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk oraz TVP Historia.

 

Konkurs rozgrywał się w następujących kategoriach:

 


Kategoria I dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej – „Warszawa - Moje Miasto ” – prace plastyczne w technice płaskiej – maksymalny format A – 2, wykonane w trwałych technikach plastycznych (malarstwo, rysunek, collage itp.).

 


Kategoria II  dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej –  „Warszawa we  wspomnieniach ” – forma: album, wywiad, słuchowisko, film.


Pod koniec maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. W pracach jury uczestniczyli nauczyciele ze szkół noszących imię Stefana Starzyńskiego, przedstawiciel 10. Pułku Samochodowego im. majora Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz artyści plastycy, którzy oceniali prace uczniów nadesłane na konkurs.

 

W tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach:


W kategorii dla uczniów klas I – III

I miejsce zajęła Kinga Rostkowska z kl. III c


W kategorii dla uczniów klas IV – VI  (jury przyznało dwa pierwsze miejsca):

I miejsce Karol Nagel z kl. IV c

I miejsce Laura Ziemińska z kl. VI b

– wyróżnienie otrzymała Natalia Ziemińska z kl. VI b.


Wszystkich nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone w czasie święta patrona szkoły SP nr 143 w Warszawie w dniu 27 października 2017 r.


Krzysztof Macias


 


Powiatowy Konkurs Matematyczny Mały Myśliciel


20170606_103706W grudniu, bieżącego roku szkolnego, uczniowie klas szóstych wzięli udział w I etapie kolejnej edycji konkursu matematycznego Mały Myśliciel. Najlepsi z nich 3 czerwca, w Gimnazjum publicznym nr 2 w Nowym Dworze Maz. przystąpili do etapu drugiego. Ich celem było jak najlepiej rozwiązać 5 niełatwych zadań. I powiodło się, gdyż wśród siedmiu osób nagrodzonych, aż 3 są z naszej szkoły:

 

 

Mikołaj Maziński z kl. VIb – I miejsce

Laura Zielińska kl. VIb – II miejsce

Natalia Ziemiańska kl. VIb – III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom

i życzymy kolejnych sukcesów.

 


Justyna Puta


 


II edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania

galeria

dscn185724 maja w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczestniczyło w nim 14 szkół, z których każda wyłoniła w eliminacjach szkolnych 3 najlepszych uczniów.

 

Szkoła Podstawowa im. St. Starzyńskiego, podobnie jak inne szkoły w powiecie, również wytypowała trzech reprezentantów przygotowywanych przez polonistki: panią B. Kozłowską i panią A. Korycką. Ku naszemu zadowoleniu dwoje z nich zostało nagrodzonych: Julia Piątek – uczennica klasy VIb zajęła I miejsce w konkursie i Natalia Pawłowska – uczennica klasy IVa wywalczyła III miejsce.


Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapału i ambitnych planów na przyszłość.Joanna Czyż

 

 


Eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym

galeria

 

20170524_142731Eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym za nami. Obyły się one 24 maja w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul.  Gen. Sosnkowskiego. W turnieju brało udział 11 szkół podstawowych (44 uczestników) i 10 szkół gimnazjalnych (30 uczestników).

 

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Alicja Frądczyk kl. 6d, Weronika Gontarz kl. 5a, Bartosz Dygus kl. 6b i Jan Biernacki kl. 5b pod opieką p. M. Mackiewicz i p. M. Paluszek reprezentowała powiat nowodworski.

 

Wszyscy wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Test wiedzy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów obowiązujących pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym. Test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.  Konkurencje praktyczne, a więc  sprawnościowy tor przeszkód i jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne.

 

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z rejonu warszawskiego.

 

Drużyna naszej szkoły uplasowała się na drugim miejscu w kategorii szkół podstawowych i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca.

 

 

Monika PaluszekSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „NASIELSK W KWIATACH”

Konkurs trwał od dnia 12.04. do dnia 22.05.2017r.

Ogółem wpłynęło 118 prac konkursowych, w tym z poszczególnych klas:


0a  -   8        1a - 1       2a - 8         3a - 1          4a  - 5           5a  -  5            6c - 1

0b. - 24        1b - 2       2b - 2        3e - 2          4b -  1           5b - 13

0c  -  35                         2e - 1        3g - 1          4c -  1            5c -   1

2f – 1        3f - 1                                5d  -  6


Klasą zwycięską jest klasa 0c

(wychowawca Anna Falkowska i 25 dzieci)

dsc04514_1dsc04507_2dsc04508_3 


PODSUMOWANIE WYNIKÓW SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MISTRZ RACHUNKU DLA KLAS IV - VI


W dniu 9 maja 2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się  konkurs matematyczny poprawnego i szybkiego liczenia.

 

Celem konkursu było:


1. Promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci.

2. Dowartościowanie dzieci uzdolnionych matematycznie.

3. Ułatwienie dzieciom i młodzieży ujawnienia potencjalnych możliwości.

4. Doskonalenie umiejętności obliczeń pamięciowych.

5. Stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji.

 

Konkurs był adresowany do uczniów klas IV - VI.  Przystąpiło do niego 49 uczniów; 22 z klas czwartych, 13 z klas piątych i 14 z klas szóstych.

 

 


PODSUMOWANIE  WYNIKÓW


 

Na poziomie klas czwartych tytuł Mistrza Rachunków otrzymał uczeń klasy IVd  Dominik Wiśniewski, zdobywając 114 punktów na 120.


Tytuł Wicemistrza zdobyły  cztery osoby:


- Maksymilian Czyż IVb - 107 pkt.

- Wiktor Kosewski  IVb - 106 pkt.

- Weronika Piątek IVd   -103  pkt.

-  Małgorzata Olbryś IVb - 101 pkt.

 

 

Na poziomie klas piątych uczniowie otrzymali tylko wyróżnienie:


1. Maciej Brzeski 5c - 73 pkt. na 100,

2. Karol  Tomaszewski 5c - 72pkt.

3. Monika Rokicka 5b - 71 pkt.


Na poziomie klas szóstych tytuł Wicemistrza Rachunków otrzymał uczeń klasy VIc Adam Laskowski zdobywając 86 pkt.  na 100. oraz wyróżnienie uczennica klasy VIb  Laura Ziemińska  - 83 pkt.

 

 

Gratulujemy zwycięzcom.

 

Justyna Puta


 


ETAP REJONOWY KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”


galeria

 

dsc_095618 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Kolasa - kl. 6e, Jakub Głodowski -  kl. 5d i Julia Wrońska -  kl. 4a wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów 8  szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.


Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.


W pierwszej części konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa. Składał się on z 20 pytań i zadań otwartych, wśród których były m.in. pytania dotyczące znajomości numerów WOPR – u, GOPR – u oraz telefonu zaufania  dla dzieci i młodzieży. Należało także wykazać się wiedzą na temat  obowiązkowego wyposażenia roweru, prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię, bezpieczeństwa nad wodą i w górach czy pomocy poszkodowanym w wypadku, a także  koledze w sytuacji, kiedy ktoś nęka go przez Internet. Nie zabrakło również pytań dotyczących funkcjonowania Policji, podstawowych zadań oraz czynności jakie wykonują poszczególne służby. Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli dodatkowo w teście sprawnościowym, po którym jury zsumowało punkty z obu konkurencji, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.


Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji  mł. insp. p. Marka Chodakowskiego oraz  Starosty Powiatu Nowodworskiego, p. Magdaleny Biernackiej.

 


Monika Paluszek - opiekun  drużyny


 


BEZPIECZNIE NA ROWERZE

galeria

 

dsc_0854W  sobotę, 13 maja, uczniowie kl. 4c Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku: Natalia Księżyk, Katarzyna Piątkowska i Jakub Domała wzięli udział w X edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór.

 

W tym roku do konkursu związanego z  bezpieczeństwem na drodze przystąpiło 48 uczniów klas czwartych z 16 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego.


Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerowym torze przeszkód.


Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor szkoły.


Najlepszym uczestnikiem tegorocznych zmagań została nasza uczennica – Katarzyna Piątkowska i to ona otrzymała rower - główną nagrodę. W klasyfikacji szkół drużynowo wywalczyliśmy III miejsce!


W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.


 

Monika Paluszek – opiekun drużyny

 


Szkolny Konkurs Przyrodniczy


W kwietniu 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy. Przystąpiło do niego 39 uczniów z klas piątych  i szóstych. Uczestnicy tego konkursu wykazali się dużą wiedzą w zakresie przyrody.

Wyniki konkursu

I miejsce - Filip Tomczyk – kl. VI a

II  miejsce – Adam Laskowski – kl. VI c

III miejsce zajęli:

Natalia Polańska – kl. VI e

Laura  Ziemińska – kl. VI b

Patrycja Rutkowska – kl. VI d

Adrian Mikulski – kl. VI c

Greta Zwierzyńska – kl. VI b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele przyrody
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

Uczniowie z klas IV-VI w marcu 2017 r. wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego - Eko-Planeta.

Wyniki konkursu:

W konkursie tym można było zdobyć maksymalnie 38 punktów.

W etapie szkolnym najlepszy wynik uzyskał Filip Tomczyk z kl. VI a - 30 punktów.

Natalia Ziemińska – kl. VI b -28 punktów

Natalia Polańska – kl. VI e i Adam Laskowski – kl. VI c -27 punktów

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele przyrody
IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy”

W ramach tego konkursu uczniowie z klas 0 – III wykonywali plakat ekologiczny z hasłem.

Klasy IV – VI – ulotkę edukacyjną łącząca w sobie zarówno część plastyczną, jak i tekstową, nawiązująca do problemu „niskiej emisji”, mająca na celu m. in. uświadomienie o dużej szkodliwości spalania śmieci  w gospodarstwach domowych, wskazującą działania jakie należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza.

 

Wyniki konkursu w etapie szkolnym

Kategoria klas O -III

I miejsce – Franciszek Żabik - kl. III -b

II  miejsce – Luiza Rosłońska – kl. II d

III miejsce – Kinga Gągolewska – kl. III a i Ksawery Rosłoński -kl. II d

Wyróżnienia

Małgorzata Będowska – kl. O c

Mateusz Marszałek – kl .III b

Julia Tylińska -kl. III b

Kategoria klas IV -VI

I miejsce – Natalia Ziemińska- kl. VI b

II  miejsce – Adrian Bogusz - kl. IV e i Ewelina Suwińska - kl. VI e

III miejsce – Samanta Jankowska -kl. IV e

Wyróżnienie - Karolina Marek – kl. IV d

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele przyrody

 
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

galeria

 

     Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego organizowany jest Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza  Nasielska.


W tym roku odbyła się już IX edycja „Wiosennych zmagań z ortografią”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Anna Korycka, Beata Kownacka, Monika Brzezińska-Pająk i Nina Turek.

 

Do udziału, jak co roku, zostali zaproszeni  uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

 

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Część pierwsza odbyła się na poziomie szkolnym.  Najlepsi uczniowie z każdej szkoły 4 kwietnia przystąpili wspólnie do drugiego etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Łącznie rywalizowało ze sobą 40 uczniów klas trzecich.


Test konkursowy składał się z dyktanda oraz 10 zadań sprawdzających czujność ortograficzną.


Cieszy nas fakt, że w dobie dominacji urządzeń elektronicznych są uczniowie, którzy doceniają wagę ortografii i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, projekty oraz konkursy związane z poprawną polszczyzną.

 

Podsumowanie  konkursu  i wyłonienie laureatów odbyło się  28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nasielsku. Spotkali się wszyscy uczestnicy konkursu, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Bogdan Ruszkowski, który to objął konkurs patronatem oraz zapewnił i wręczył   nagrody.

 

Gratulacje i podziękowania z rąk Pana Burmistrza otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci, rodzice oraz organizatorzy konkursu. Na ręce dyrektorów złożone zostały także statuetki dla trzech najlepszych szkół. Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu klasy IIIe przygotowany przez panią  Dorotę Fijalską.


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym w tym dniu  do naszej szkoły.

 

Cieszy nas fakt dobrej współpracy i zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia  oraz  możliwość  corocznego spotkania i zdrowej rywalizacji.

 

 

LAUREACI:

I miejsce - Piotr Czarnecki,  SP w Budach Siennickich

II miejsce - Kacper Tybuchowski,  SP w Dębinkach

III miejsce - Julia Kucińska,  SP w Cieksynie

III miejsce – Patrycja Czyż,  SP w Nasielsku

III miejsce – Franciszek Żabik,  SP w Nasielsku

 

WYRÓŻNIENIA:

Bartłomiej Gerasik , SP w Cieksynie

Adrian Dziewanowski, kl. III a, SP w Nasielsku

Bartosz Łyczkowski, kl. III e, SP w Nasielsku

Nikola Dąbrowska, kl. III e, SP w Nasielsku

Alicja Kosela, kl. III e SP, w Nasielsku

Aleksandra Osiecka, kl. III c, SP w Nasielsku

Michał Rasiński, kl. III g,  SP w Nasielsku

Julia Tylińska, III c, SP w Nasielsku

GRATULUJEMY!!!!

Organizatorzy


 


Konkurs plastyczny “Moja bajka na dobranoc”

dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


 

1-16

I miejsce

Joanna Rucińska (grupa 0b)

Stanisław Tomasiński (grupa 0b)

Julia Boczkowska (grupa 0c)


II miejsce

Anna Strzeszewska (grupa 0a)

Zuzanna Śliwińska (grupa 0b)

Małgorzata Będowska (grupa 0c)


III miejsce

Bartosz Szkutnik (grupa 0a)

Lena Gołębiewska (grupa 0b)

Magdalena Uszyńska (grupa 0c)

 

Wyróżnienia:

Filip Grzymkowski (grupa 0a)

Laura Sierzputowska (grupa 0a)

Arek Kowalski (grupa 0a)

Julia Oleksa (grupa 0a)

Olaf Olszewski (grupa 0b)

Maksymilian Osiadacz (grupa 0b)

Filip Głogowski (grupa 0b)

Patrycja Chmielewska (grupa 0b)

Sebastian Wietecki (grupa 0b)

Barbata Traczyk (grupa 0c)

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

 

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

 Konkurs plastyczny “Czyste powietrze wokół nas”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


 

 

2I miejsce

Filip Kozarzewski (grupa 0b)

Magdalena Uszyńska (grupa 0c)


 

II miejsce

Jakub Szafrański (grupa 0c)


III miejsce

Lena Gołębiewska (grupa 0b)


 

Wyróżnienie

Filip Grzymkowski (grupa 0a)

 

 

 


 

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.


Wychowawcy oddziałów przedszkolnychKONKURS FOTOGRAFICZNY „WIEM, CO JEM”.

I miejsce:


Aleksandra Smolińska kl. II c

Dawid Ciesielski kl. II d

Maja Olbryś kl. II e


II miejsce:

 

Daria Jaszczak kl. I b

Karol Modzelewski kl. I b

Miłosz Roszak kl. II c

Natalia Zasadzińska kl. II d


III miejsce:

 

Piotr Uszyński kl. I b

Urszula Chruścińska kl. II e

Maja Hajden  kl. IV b

 

 

Wyróżnienia (prace wyjątkowe, lecz niezgodne z regulaminem konkursu)

 

Miłosz Zakrzewski  kl. b

Wiktor Ostrowski kl. I b

Hubert Księżyk kl. I b

Blanka Dygus kl. II b

Magdalena Ołtarzewska kl. II c

Nadia Manik kl. II e

Bartek Falęcki kl. III f

Amelia Zakrzewska kl. IV b

 

 

Nagrody pocieszenia :

 

Marcel Skierkowski kl. II c

Liwia Kobrzyńska kl. II e

Bartosz Bziuk kl. II e

Agata Rosłońska kl. II f

Jakub Kosewski kl. III b

Wiktoria Skierkowska kl. III g

Oliwia Chojnacka kl. V b

 

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, na których czekają atrakcyjne nagrody!

 

 

Ilona Dygus

Monika Brzezińska - Pająk

Katarzyna Milewska

 


Lista finalistów quizu o zdrowym żywieniu „Wiem, co jem”

Klasy I

 

1 miejsce:  Orest Branicki kl. I b

2 miejsce: Iwona Szczepaniak kl. I a

3 miejsce: Maja Kukiełka kl. I a

 

 

Klasy II


 

1 miejsce: Dawid Ciesielski kl. II d

2 miejsce: Alicja Rosłońska kl. II f

3 miejsce: Blanka Dygus kl. II b

 

 

Klasy III

 

1 miejsce: Szymon Chmurski kl. III b

2 miejsce: Alicja Domała kl. III c

3 miejsce: Michał Urbiak kl. III c

 

 

Klasy IV


 

1 miejsce: Julia Walesiak kl. IV b

2 miejsce: Miłosz Fiet kl. IV d

3 miejsce: Klara Kutra kl. IV d

 

 

Klasy V


 

1 miejsce: Oliwia Chojnacka kl. V b

2 miejsce: Maksymilian Obidziński kl. V b

3 miejsce: Ewelina Wyrzykowska kl. V a

 

 

Klasy VI


 

1 miejsce: Jakub Lewandowski kl. VI b

2 miejsce: Greta Zwierzyńska kl. VI c

3 miejsce: Bartosz Dygus kl. VI b


Gratulujemy finalistom, na których czekają nagrody!


Ilona Dygus

Monika Brzezińska - Pająk

Katarzyna Milewska

  


ELIMINACJE POWIATOWE
IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

galeria

 

dsc_071725 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne cele konkursu.

 

Od godziny  9.00 w zmaganiach rywalizowało 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu nowodworskiego. Drużyny szkół podstawowych składały się z czterech osób (2 dziewczynek i 2 chłopców), natomiast szkoły gimnazjalne były reprezentowane przez drużyny trzyosobowe.

 

Szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku;

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

 

Gimnazja

Gimnazjum z Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach;

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku.

 

Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji: podkom. Katarzynę Mac – sędzia główny, podkom. Marcina Goschorskiego,  rzecznika prasowego Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim -  mł. asp. Szymona Koźniewskiego oraz ratowników medycznych: p. Janusza Pawłowicza i Macieja Zielińskiego.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jazda po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Wszyscy biorący udział w turnieju rozwiązywali 2 testy teoretyczne. Pierwszy, składający się z 25 pytań, obejmował zagadnienia znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Drugi, składający się z 10 pytań, polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Wszystkie zagadnienia teoretyczne zostały przygotowane przez specjalistów z Komendy Stołecznej Policji. Nad całością czuwała podkom. Katarzyna Mac.

 

Kolejna konkurencja polegała  na udzieleniu przez całą drużynę pomocy osobie poszkodowanej. Zadania w tej kategorii zostały przeprowadzone przez ratowników medycznych.

 

Ostatnim elementem turnieju był tor przeszkód. Zasady pokonywania toru przedstawili uczestnikom policjanci z Komendy Stołecznej i Powiatowej i to oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Przeszkody i użyte w rywalizacji rowery były własnością KSP.

 

Po dokładnym podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców turnieju:

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku

Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku

 

II miejsce

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach

 

III miejsce

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach

Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim- Modlin Twierdza

 

 

Najlepsi uczestnicy turnieju w klasyfikacji indywidualnej:

Bartosz Dygus - Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku,

Kajetan Kiliś - Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach.

 

 

Drużyny oraz najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Nowodworskiego, Burmistrza Nasielska oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego.

 

W kolejnym etapie, który odbędzie się 24 maja w Warszawie, nasz powiat reprezentować będą drużyny: w kategorii szkół podstawowych  – Alicja Frądczyk kl. VId, Weronika Gontarz kl. Va, Bartosz Dygus kl. VIb, Jan Biernacki kl. Vb rez. Oliwia Chojnacka kl. Vb, Jakub Lewandowski kl. VIb ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku pod opieką p. Moniki Paluszek.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych – Emilia Ćwik kl. I, Mateusz Matuszewski kl. II, Jakub Śliwiński kl. II z Publicznego Gimnazjum  przy Liceum Ogólnokształcącym  pod opieką p. Małgorzaty Łuczyńskiej.

 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  W tym miejscu bardzo dziękujemy Paniom: Ewie Lipowskiej, Magdzie Mackiewicz oraz Małgorzacie Sitek za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu eliminacji powiatowych XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Koordynator Turnieju

Monika Paluszek
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW W RAMACH SZKOLNEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „B&N, czyli B jak bezpieczny, N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”


W naszej szkole realizowany jest szereg działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jednym z nich jest udział w programie skierowanym do pieszych i rowerzystów: B&N, czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego.


W ramach tego programu odbyły się szkolne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym: polonistyczny, informatyczny i muzyczny.


Konkurs polonistyczny polegał na napisaniu przez klasy 1 i 2 krótkich rymowanek


I miejsce – Norbert Żbikowski kl. 2d

II miejsce – Amelia Kazimierczak kl. 1 a

III miejsce – Joanna Osińska kl. 2a


Klasy 3 i 4 miały za zadanie napisać wiersz


I miejsce – Bartosz Łyczkowski kl. 3e

II miejsce – Julia Polańska kl. 3d

III miejsce – Natalia Pawłowska kl. 4a


Konkurs informatyczny polegał na wykonaniu plakatu promującego bezpieczne zachowanie na drodze wykorzystując  edytor graficzny.


I miejsce – Marta Możdżyńska  kl. 5a

II miejsce – Michał Daniszewski  kl. 5c

III miejsce – Adrian Bogusz kl. 4e


W konkursie muzycznym praca polegała na napisaniu tekstu piosenki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym do znanej melodii. W tym konkursie przyznanie miejsc okazało się bardzo trudne i dlatego przyznano ex aequo 4 I miejsca:


Lena Cieśla kl. 2b,

Amelia Kazimierczak kl. 1a,

Franciszek Żabik kl. 3b

Laura Ziemińska kl. 6b


Rozstrzygniecie konkursów i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia podczas podsumowania eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD, które odbyły się w naszej szkole.

Szkolny koordynator programu B&N

Monika Paluszek

 


 

 


IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
POD PATRONATEM BURMISTRZA NASIELSKA

galeria

 

dsc_0462.jpgŻyjemy w czasach, kiedy umiejętność obsługi komputera i znajomość Internetu są koniecznością. Większość ludzi nie wyobraża sobie dnia bez ciągłego dostępu do informacji, sprawdzenia poczty e-mail czy przejrzenia wpisów na facebook. Coraz więcej spraw możemy załatwić za pomocą komputera, nie wychodząc z domu. Postęp technologiczny wymusza na nas konieczność stałego pogłębiania wiedzy i umiejętności z tej dziedziny.

 

Nasza szkoła również stara się dotrzymać kroku rozwojowi techniki komputerowej. W tym roku zorganizowaliśmy już 9 edycję Gminnego Konkursu Informatycznego. Konkurs, objęty honorowym patronatem Burmistrza Nasielska, kierowany był do uczniów szkół podstawowych  z terenu gminy Nasielsk.


Jego celem było zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, rozwijanie zainteresowania uczniów informatyką, stworzenie możliwości współzawodnictwa, wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.

 


Jak co roku konkurs odbył się w dwóch etapach:

 

Etap szkolny - Nauczyciel uczący zajęć komputerowych w danej szkole przeprowadził TEST KONKURSOWY wśród uczniów klas IV - VI. W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została sześcioosobowa  drużyna danej szkoły, która reprezentowała ją w etapie gminnym. W skład każdej drużyny wchodziło po 2 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.


 

6 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nasielsku odbył się finał konkursu.


 

Etap gminny polegał na sprawdzeniu wiedzy informatycznej uczniów poprzez rozwiązanie testu wiedzy składającego się z 30 pytań oraz praktycznym wykorzystaniu swojej wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi programów: Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft Power Point. Na wykonanie zadań konkursowych uczniowie mieli 90 minut.

 

W II etapie rywalizowało miedzy sobą 28 uczestników z 5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:

 


Szkoła Podstawowa w Budach Siennickich: Julia Kamińska, Łukasz Matuszewski, Dawid Gajewski, Jakub Rzepkowski, Anna Borzyńska, Marcin Łuczak

 


Szkoła Podstawowa w Cieksynie:. Klaudia Kryśkiewicz, Marta Rozmysłowska, Rafał Nowakowski, Kamil Szpygiel.


Szkoła Podstawowa w Dębinkach:. Igor Kulisiak, Oskar Leszczyński, Dominik Ciuchciński,, Patrycja Komornicka, Karolina Masanowska, Bartosz Strzelczak.


Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach: Kacper Sawicki, Magdalena Wodyńska, Jakub Markowicz, Bartosz Zmysłowski, Karolina Bryśkiewicz, Marcin Ujazdowski.

 

 

Szkoła Podstawowa w Nasielsku: Natalia Księżyk, Aleksander Skłucki, Maciej Brzeski, Bartek Traczyk, Kinga Kolasa, Adam Laskowski.


Wyniki pracy uczniów oceniali nauczyciele informatyki ze wszystkich szkół w gminie:  p. Małgorzata Miłoszewska, p. Wioletta Miętek, p. Cezary Wiśniewski, p. Mirosław Zaremba,  p. Monika Paluszek, p. Agnieszka Sztabnik, p. Mariusz Kraszewski.

 


Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany.  Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek, sponsorowany przez Nasielską Fundację Wspierania i Rozwoju Edukacji, odbyło się ogłoszenie wyników.

 


W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono zwycięzców  w trzech kategoriach:

 


W kategorii klas czwartych najlepsi okazali się:

I miejsce – Igor Kulisiak (SP Dębinki) - 59 pkt.

II miejsce – Kacper Sawicki (SP Stare Pieścirogi) - 57 pkt.

III miejsce – Julia Kamińska (SP Budy Siennickie)- 57 pkt.

 


W kategorii klas piątych najlepsi okazali się:

I miejsce – Bartosz Zmysłowski (SP Stare Pieścirogi)- 54 pkt.

II miejsce – Jakub Markowicz (SP Stare Pieścirogi) - 42 pkt.

III miejsce – Dominik Ciuchciński (SP Dębinki)- 41 pkt.

 


W kategorii klas szóstych najlepsi okazali się:

I miejsce – Adam Laskowski (SP Nasielsk)- 56 pkt.

II miejsce – Marcin Łuczak (SP Budy Siennickie) - 54 pkt.

III miejsce – Marcin Ujazdowski (SP Stare Pieścirogi)- 51 pkt.

 


Suma punktów uzyskanych przez uczestników danej szkoły stanowiła wynik  drużyny.

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach  – 300 pkt.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Nasielsku -  269,5 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dębinkach - 267 pkt.

 


Wszystkie szkoły nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast laureatów uhonorowano dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nasielska, Bogdana Ruszkowskiego.

 

Organizatorzy

p. Agnieszka Sztabnik

p. Monika Paluszek

p. Mariusz Kraszewski


 


WARSZAWSKA SYRENKA - ELIMINACJE SZKOLNE


22 marca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Komisja w składzie: Beata Białorucka, Joanna Chmielewska, Aneta Czyż-Roszak, Barbara Kamińska, Beata Sokolnicka przesłuchała dwunastu uczestników z klas I - III.

 

Wyróżnienie otrzymali:


I miejsce –    Weronika Rogalska kl. IIb

II miejsce –   Zuzanna Kuczborska kl. IIc

Franciszek Żabik kl. IIIb

III miejsce –  Joanna Osińska kl. IIa

Patrycja Czyż kl. IIIc

Zuzanna Ziółkowska kl. IIIf

 


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


Eliminacje gminne odbędą się 29 marca 2017 r. w Nasielskim Ośrodku Kultury.

Aneta Czyż - Roszak


 


XVI Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

galeria

 

reprezentacja-sp-nasielsk-najlepsi_w_ekspresie11 marca 2017 r. odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu  Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. Reprezentacja  ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zdobyła: I miejsce w grze zespołowej Ekspres, II miejsce w klasyfikacji ogólnej, II miejsce w klasyfikacji drużyn klas czwartych (1 drużyna) i III miejsce (drużyna 2) oraz III miejsce w klasyfikacji klas trzecich  (drużyna 1).  Uczniowie klas III i IV rozegrali gry indywidualne: Olimpijczycy, Krzyżak, Prymus, Szeryf, oraz grę zespołową Ekspres. Wszystkie konkurencje wymagały od zawodników perfekcyjnej  znajomości tabliczki mnożenia a także szybkości, zręczności oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych. Po rozegraniu gier konkursowych  zawodnicy uczestniczyli w dodatkowych konkurencjach ,,Piłkarz matematyk’’ i ,,Królowa skakanki’’.

Nasza drużyna w składzie :


D-III                                                                            C-III


Drużyna 1


Patrycja Czyż                                                        Bartosz Łyczkowski

Julita Daniszewska                                                   Dawid Zalewski


Drużyna 2


Wiktoria Skierkowska                                        Marcin Gogolewski

Vanessa Czyżyk                                                    Szymon  Laskowski

Julia Tylińska –ind.                                             Jakub Nagel-ind.


D-IV                                                                                      C-IV


Drużyna 1


Zuzanna Obojska                                               Jakub Malon

Katarzyna Piątkowska                                       Michał Obojski

Drużyna 2

Natalia Księżyk                                                 Karol Nagel

Amelia Rączka                                                  Dominik Wiśniewski

Julia Walesiak –ind.                                         Adrian Bogusz-ind.

Piotr Konerberger-ind.Laureaci w klasyfikacji indywidualnej:


*Patrycja Czyż- I miejsce –w kat.D-III

*Adrian Bogusz –II miejsce w kat.C-IV

*Zuzanna Obojska –III miejsce w kat.D-IV


Poszczególne konkurencje :


*Patrycja Czyż –  I miejsce Krzyżak

*Karol Nagel  -   I miejsce Olimpijczycy

*Adrian Bogusz – II miejsce Olimpijczycy

*Natalia Księżyk – III miejsce Olimpijczycy

*Adrian Bogusz – III miejsce Krzyżak

*Zuzanna Obojska – I miejsce ,,Królowa skakanki’’ –konkurencja dodatkowa

*Natalia Księżyk – II miejsce ,,Królowa  skakanki ‘’– konkurencja dodatkowa


Całej drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!

Opiekunowie -   Beata Górecka

Grażyna Kopka


 


SZKOLNE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA


8 lutego 2017 r. odbyły  się  Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia klas trzecich. Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy nauczania tabliczki mnożenia  z wykorzystaniem kart matematycznych  oraz propagowanie zasad  zdrowej  rywalizacji.  Po przeprowadzeniu  czterech gier konkursowych –  Olimpijczycy, Krzyżak, Szeryf i Prymus -  komisja wyłoniła zwycięzców.


Dziewczęta :

I miejsce -     Vanessa  Czyżyk – kl.III c

Patrycja   Czyż    - kl.III c

II  miejsce –   Wiktoria  Skierkowska – kl.III g

III  miejsce - Julita Daniszewska –III f

Julia  Tylińska kl. III b


Chłopcy:

I   miejsce –   Bartosz  Łyczkowski –  kl. IIIe

II  miejsce –   Szymon Laskowski –  kl. IIIc

Marcin Gogolewski –  kl. IIIe

III  miejsce –  Dawid Zalewski – kl. IIIa

Piotr Kaliński – kl. IIIa


Organizatorzy- p. Grażyna Kopka  i  p. Beata Górecka
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ALTANA ZROZUMIENIA W MOJEJ

 

W dniu 1 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „ALTANA W MOJEJ SZKOLE”. Uczniowie starali się pokazać wizję altany, która zostanie zbudowana w Zielonym Zakątku utworzonym na terenie szkolnym w miejscu, gdzie obecnie stoją kosze na śmieci przy wejściu do szkoły od strony TESCO.. Prace przyjmowaliśmy do dnia 22 grudnia. Wszystkie były ciekawe, wszystkie nagradzamy nagrodami pocieszenia a nagrodę główną przyznamy tej z w/w prac po zbudowaniu naszej altany i znalezieniu największego podobieństwa wizji do oryginału. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy po odbiór nagród, które można odebrać najwcześniej w sobotę 11.02.2017 r. podczas warsztatów integracyjnych, które będą zorganizowane w świetlicy szkolnej w godz. od 11.00 do 14.00


Oto lista nagrodzonych:

1. Filip Głogowski (0b)
2. Lena Gołębiewska (0b)
3. Ola Korytkowska (1a)
4. Nikola Milewska (1a)
5. Alicja Fedorczyk (2e)
6. Kinga Gogolewska (3a)
7. Esme Fanti (3e)
8. Maja Kozłowska (6e)
9. Ewelina Suwińska (6e)
10. Kacper Peszewicz (2a)

Nagrodę szczególną otrzymują również bracia Jarosław i Maciej Nowak (5b 4c) za wykonania konstrukcyjne i atrakcyjny opis a wielkie podziękowania kierujemy do dziadka chłopców, który w swoim warsztacie stolarskim nadzorował prace wnuków. GRATULUJEMY!!! W załączeniu zdjęcia altany, która wykonali Jarek i Maciek z dziadkiem.

Elżbieta Wróblewskadscn1467

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY


Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową sali lekcyjnej. Opiekunowie i uczniowie wszystkich klasopracowni wykazali się dużą kreatywnością. Nagrodzono prace uczniów klasy 0c z wych. Anna Falkowską, klasę Ib z wych. Mariolą Kwiatkowską oraz klasę IId z wych. Joanną Pichalską.

 

Barbara Kamińska


 


Konkurs recytatorski “BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA RZECZ”
dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!30 listopada 2016 roku odbył się finał konkursu recytatorskiego w ramach programu BEZPIECZNA+. Komisja wyłoniła zwycięzców:informacje_na_strone3

I miejsce– Natalia Bziuk (grupa 0c)

II miejsce– Róża Golon (grupa 0b), Sebastian Wietecki (grupa 0b) i Oliwia Kuś (grupa 0c)

III miejsce– Szymon Kwiatkowski (grupa 0b) i Julia Boczkowska (grupa 0c)


Wyróżnienia:

Laura Sierzputowska (grupa 0a)

Julia Oleksa (grupa 0a)

Michał Sięborski (grupa 0a)Wszystkim dzieciom gratulujemy.Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „ NAD BETLEJEM W NOC CIEMNĄ…”


dsc_0531W dniu 12 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Nad Betlejem w noc ciemną…” , którego celem było prezentowanie młodych solistów i zespołów, popularyzacja kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie śpiewu, odkrywanie talentów oraz podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Kryteriami jakimi kierowało się jury podczas oceny były muzykalność, dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, wyczucie rytmu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego, powiatu warszawskiego zachodniego oraz zrzeszonych w klubach wojskowych.


W kategorii klas I – III brało udział 18 , a w kategorii IV-VI 25 uczestników. Nasza szkoła reprezentowana była przez : Karolinę Stachowicz kl. II b „Gdy śliczna Panna”, Szymon Chmurski kl. III b „Pastuszek bosy”, Franciszek Żabik III b „ Kołysanka dla dzieciątka”, Zespół ANDANTE (Julia Witkowska, Maria Chrustowska, Nikola Pazdan) „Cicha noc”, Zespół ALLEGRETTO (Laura Ziemińska, Monika Rokicka, Natalia Księżyk) oraz Zespół VIVO (Kinga Kolasa i Jakub Domała).


W kategorii młodszej II miejsce zajął Szymon Chmurski, a wyróżnienie otrzymał Franciszek Żabik. W kategorii klas starszych Zespół VIVO reprezentowany przez Kingę Kolasa i Jakuba Domałę otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kinga Żabik

 


BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - KONKURSY PLASTYCZNE

W ramach szkolnego projektu „Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego”, realizowanego w ramach programu Bezpieczna +, w listopadzie przeprowadzono szkolne konkursy plastyczne: „Jestem bezpiecznym pieszym”  - dla  klas 0 – III „Bezpieczny rowerzysta” – dla klas IV – VI.

Celami konkursu było: poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym; bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego; zainteresowanie uczniów, nauczycieli i rodziców problematyką bezpieczeństwa na drodze najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci.

9 grudnia komisja (nauczyciele plastyki) wyłoniła zwycięzców.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY “JESTEM BEZPIECZNYM PIESZYM”

KATEGORIA 0 – 1

1 miejsce

Lena Gołębiewska 0b

Vanessa Kobierska 0c

Piotr Uczyński 1b


2 miejsce

Julia Boczkowska 0c

Stanisław Tomasiński 0b


3 miejsce

Filip Kozarzewski 0b

Kacper Zbrzeski 0c


Wyróżnienie

Filip Głogowski 0b

 

 

KATEGORIA 2 – 3

1 miejsce

Kacper Paszewicz 2a

Weronika Rudnik 3e


2 miejsce

Nadia Wrońska 2a

Julia Markowska 3e


3 miejsce

Nikola Szydłowska 2a

Maja Jeziorska 3e

 

 

Wyróżnienie

Jakub Tomasiński 2c

Olaf Milewski 3eKONKURS PLASTYCZNY “BEZPIECZNY ROWERZYSTA”

1 miejsce

Michał Obojski  kl. 4c


2 miejsce

Zuzanna Wilska kl. 4c


3 miejsce

Natalia Polańska kl. 6e

 

 

Wyróżnienie

Jakub Pisarzewski 6e


GRATULUJEMY!


Monika Paluszek

 


Rozstrzygnięcie konkursów  przeprowadzonych 
w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Natalii Usenko „Bajka o trzech świnkach” dla klas 0 i I:


I miejsce Amelia Kaźmierczak klasa Ia

II miejsce Karol Modzelewski klasa Ib

III miejsce Wiktoria Kosewska klasa 0a

Wyróżnienia:

Olaf Olszewski klasa 0b

Julia Boczkowska klasa 0c

Piotr Uszyński klasa Ib


Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Andrzeja Grabowskiego „Jeż detektyw” dla klas II:


I miejsce Aleksandra Smolińska klasa IIc

II miejsce Nadia Wrońska klasa IIa

III miejsce Weronika Rogalska klasa IIb

Wyróżnienia:

Mikołaj Kamiński klasa IIe

Oliwia Salwin klasa IId

Kornelia Morawska klasa IIf


Konkurs na najpiękniejszą ilustrację do książki 
Andrzeja Grabowskiego „Jeż detektyw” dla klas III:


I miejsce Julia Tylińska klasa IIIb

II miejsce Hanna Kacprzak klasa IIIf

III miejsce Alicja Domała klasa IIIc

Wyróżnienia:

Wiktoria Skierkowska klasa IIIg

Kinga Gągolewska klasa IIIa

Natalia Kowalska klasa IIId


Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki dla klas IV – VI:


I miejsce Patryk Chlebowski klasa VIc

II miejsce Natalia Polańska klasa VIe

III miejsce Jakub Ignatowski klasa VIc


Konkurs na najpiękniejszy plakat na drzwi 
pt. „Biblioteka moim przyjacielem” dla klas IV - VI.


I miejsce klasa VId

II miejsce klasa VIe

III miejsce VIb

III miejsce klasa VIa


Konkurs na najpiękniejszy wiersz o bibliotece dla klas IV – VI:


I miejsce klasa VIb

II miejsce klasa VId

III miejsce klasa Vc


Indywidualny konkurs na najpiękniejszy wiersz jesienno – zimowy:


I miejsce Zuzanna Rączka klasa VIc

II miejsce Filip Łyczkowski klasa VIb

III miejsce Konrad Komorowski klasa VId

 

 


Joanna Czyż

 


Konkurs plastyczny “ Mój Miś ”dla oddziałów przedszkolnych rozstrzygnięty!


dscn0363I miejsce– Uszyńska Magda (grupa 0c)

II miejsce– Grzymkowski Filip (grupa 0a), Gołębiewska Lena (grupa 0b)

III miejsce– Sierzputowska Laura (grupa 0a) i Włodarska Wiktoria (grupa 0c)

Wyróżnienia:

Laskowski Jakub (grupa 0a)

Kozarzewski Filip (grupa 0b)

Tomasiński Staś (grupa 0b)

Domagalska Urszula (grupa 0c)


Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych


 


KONKURS WARCABOWY 2016


W ramach popularyzacji zabawowej formy spędzania czasu wolnego  już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Turniej Warcabowy. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI wyłonieni w drodze eliminacji wewnątrzklasowych.  W czwartek, 10 listopada 2016 r. spotkało się 20 uczestników  gotowych do walki o najlepsze miejsca. Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Uczniowie rozgrywali swoje partie po omówieniu zasad gry. Przy planszach toczyła się sportowa rywalizacja, podczas której uczniowie rozwijali zdolności i umiejętności myślenia twórczego oraz przestrzegania zasad i reguł. Rozwijali umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.  Po zaciętej walce i wielu emocjach do trzeciej rundy zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy zdobyli następujące miejsca:

 

I. Adrian Mikulski- klasa VIc

II. Norbert Jastrzębski– klasa Vd

III. Sebastian Gogolewski –klasaVIb

Wyróżnienia: Marcel Sierzputowski – klasa VIb i Natalia Księżyk – klasa IVc

 

 

Uczniowie, którzy zajęli  I i II miejsce zostali reprezentantami naszej szkoły w rejonowych rozgrywkach Turnieju Warcabowego o Puchar Prezesa, organizowanego przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozgrywki te odbyły się 18 listopada br. Uczestniczyli w nich uczniowie  szkół podstawowych i  gimnazjów powiatu nowodworskiego. W kategorii wiekowej-dzieci  szkoły podstawowej stawiło się do rozgrywek 18 graczy. Podzieleni zostali oni na dwa zespoły  z których do półfinału wyłoniono po dwóch uczestników. Nasi gracze po pasjonującej walce zajęli piąte i szóste miejsce w turnieju.

Gratulujemy!


Joanna Wiśniewska- opiekun szkolnego koła PCK 


Wręczenie nagród w konkursie o Stefanie StarzyńskimDnia 27 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji święta patrona szkoły. W czasie tej uroczystości wręczone zostały nagrody w VII edycji Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim. Wśród nagrodzonych uczniów z naszej szkoły znaleźli się:

 

· w   kategorii dla uczniów klas I – III  „Jaka piękna jest Warszawa” – praca  plastyczna

III miejsce zajął Aleksander Skłucki z kl. III b

– wyróżnienie otrzymała Agata Waleśkiewicz z kl. II b


· w kategorii dla uczniów klas IV – VI „Warszawa wczoraj i dziś” – album

I miejsce zajęła Laura Skoczylas z kl. VI b

– wyróżnienie otrzymała Julia Krupińska z kl. V b


Nagrodzonym uczniom jeszcze raz gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej już edycji tego konkursu.

 

Krzysztof Macias


 

img_20161027_100517img_20161027_101149

img_20161027_110148

 

 

 

 

 

 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNIE NA ZDROWIE”

logo

W dniu 3 października 2016r. komisja konkursowa powołana przez organizatorów projektu „KALENDARZ ZROZUMIENIA 2017″ w składzie: Ala Madeydski (Fundacja aiDDia), Marek Maluchnik (Urząd Miejski w Nasielsku), Andrzej Zawadzki (Tygodnik Nowodworski), Jolanta Sobiecka (SP Nasielsk), Elżbieta Wróblewska (SP Nasielsk) oceniła 47 prac konkursowych i wybrała 9 laureatów. Prace laureatów będą zdobić „KALENDARZ ZROZUMIENIA 2017″a uczniowie zgodnie z regulaminem konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.


Decyzją komisji  konkursowej nagrodzono prace następujących uczniów:


 • Miłosz Roszak
 • Magda Sobiecka
 • Aleksandra Pietruszczak
 • Zuzanna Wilska
 • Maja Olbryś
 • Klaudia Falak
 • Julita Daniszewska
 • Ewelina Wyrzykowska
 • Liwia Kobrzyńska


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

1a - 5 uczn.,     2c - 3 uczn.,     2e - 6 uczn.,       2f - 1 uczn.,      3a - 1 uczn.,     3b - 2 uczn.,    3c - 3 uczn.,      3e - 2 uczn.,       3f - 2 uczn.,      3g - 1 uczn.,     4a - 4 uczn.,    4e - 2 uczn.       5a - 5 uczn.,      5b - 2 uczn.,     5c - 1 uczn.,     6b - 3 uczn.


GRATULUJEMY LAUREATOM!!!

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

JUŻ W LISTOPADZIE I GRUDNIU 2016 ZAPRASZAMY DO ZAKUPU  „KALENDARZA ZROZUMIENIA 2017″

 

Koordynatorka

Elżbieta Wróblewska