PASOWANIE NA CZYTELNIKA

27 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie klas pierwszych obejrzeli film edukacyjny pt. Książka, z którego można było się dowiedzieć, kiedy powstało pismo, jak się składa książki w drukarniach i jaką drogę trzeba przebyć, aby wydać swoją własną książkę. Następnie odbyła się rozmowa dzieci z panią bibliotekarką o tym, jak należy postępować z książeczkami, aby mogły one służyć przez długie lata również innym czytelnikom. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyły w prowadzonej dyskusji.

 

Dziewczynki z aktywu bibliotecznego przygotowały dla pierwszaczków liczne zagadki, dzięki którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat postaci bajkowych. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę, a uroczystego pasowania zakładką dokonała pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki i małe, co nieco dla osłody.

 

Chciałabym jeszcze raz życzyć wszystkim dzieciom wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek i zapraszam serdecznie do biblioteki. Będziecie tu zawsze mile widziani.

 

Joanna Czyż

 Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wpisane przez M. Paluszek