PIKNIK Z KONIEM

W dniu 17 października 2016 r. w ramach realizowanego Programu Niepełnosprawni  są wśród nas, dzieci z klas integracyjnych odbyły wycieczkę do OŚRODKA HIPOTERAPEUTYCZNEGOPROMYK” w Ujazdówku.  Ciekawe i nietypowe zajęcia, prowadzone przez instruktorów hipoterapii, miały na celu zapoznanie naszych milusińskich ze światem koni, wzbogacenie ich wiedzy o szereg pojęć i umiejętności.

 

Zajęcia rozpoczęły się od nauki pielęgnacji konia, czyli   jego czyszczenia. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych zabiegach. Towarzyszyła temu pogadanka na temat życia koni, która dotyczyła żywienia, opieki, mowy ciała konia oraz zasad bezpieczeństwa. Następną atrakcją była indywidualna przejażdżka konno z asekuracją. Wszystkie dzieci odważnie podjęły się tego zadania i z ochotą kolejno jeździły na koniu „Poterze”. Sprawiło im to wiele frajdy i zadowolenia. Po przejażdżce wszyscy uczestnicy wycieczki zgromadzili się przy ognisku, przy którym mogli się ogrzać i upiec kiełbaski. Ostatnią atrakcją pobytu w ośrodku hipoterapeutycznym było  zwiedzanie stajni i obserwacja pięknych koni.

 

Bezpośredni kontakt dziecka z koniem spowodował pojawienie się pozytywnych emocji, pozwolił na aktywne połączenie wypoczynku na świeżym powietrzu z teoretycznym i praktycznym przekazem wiedzy o tych pięknych i mądrych zwierzętach.

 

Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki pełnili nauczyciele: Beata Janiszek, Barbara Kamińska oraz rodzic: Agnieszka Kiliszkiewicz.


Beata Janiszek
Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wprowadzone przez M. Paluszek