Programy i projekty

ROK SZKOLNY 2019/2020

PROGRAMY

SZKOLNY PROGRAM

STAWIAM NA BEZPIECZEŃSTWO - DZIAŁANIA

cartoon-2898150_12801

SZKOLNY PROGRAM

JESTEM NA CZASIE – CZYTAM - DZIAŁANIA

ksiazka-ruchomy-obrazek-0032

 

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

logo

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE LITERATURY

grafika-maay-mias-w-aswiecie-wielkiej-lit 

SZKOLNY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA AGRESJI I PRZEMOCY

„Przemocy mówię NIE..!!!”

.

znak-drogowy-ruchomy-obrazek-0031


„Mamo, tato, wolę wodę!”PROJEKTY


BohaterOn w naszej szkole


galeria

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w realizację ogólnopolskiego projektu „BohaterOn w Twojej szkole”.  Stanowi on część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię”, która prowadzona jest od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło:  Pamięć – Edukacja – Pomoc. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

 

Projekt realizowany był od 1 do 31 października. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich poziomów nauczania - od klas zerowych po ósmoklasistów. Łącznie 140 uczniów


z klas: Oa, 1b, 3a, 3c, 4a, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d, 7a, 8a. W każdej z zaangażowanych klas wychowawcy przeprowadzili lekcje dotyczące roli i znaczenia powstania warszawskiego w dziejach naszego narodu. Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie historią Polski podczas II wojny światowej. Często byli zaskoczeni tym, że młodzi powstańcy byli ich rówieśnikami. Dowiedzieli się, jakimi cechami powinien odznaczać się bohater. Zapoznali się również z profilami powstańców.


Drugim etapem naszych działań było pisanie podziękowań i życzeń do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie samodzielnie tworzyli kartki i laurki z życzeniami oraz pisali listy. Wywołało to wśród nich wiele pozytywnych emocji. Efekt pracy okazał się wspaniały: pięknie wykonane kartki, wzruszające teksty podziękowań.


Była to wyjątkową lekcją historii. Żywa szkoła patriotyzmu. Nasza szkoła po raz pierwszy zaangażowała się w ten projekt, ale z pewnością nie po raz ostatni.


Koordynator projektu

Anna Tomasińska

 SzkołaPamięta – projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej

galeria

W dniu 25 października 2019 roku uczniowie klas Vc, Vd, VIa oraz VIb razem z nauczycielami paniami Ewą Korycką, Iloną Pietrzak, Karoliną Pająk oraz Justyną Kołakowską realizowali projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „SZKOŁA PAMIĘTA”. Głównym celem tego projektu było podejmowanie działań mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń życia lokalnego.

 

W ostatni piątek przed Uroczystością Wszystkich Świętych, odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły, osób zasłużonych dla naszej gminy oraz miejsca pamięci związane z lokalną historią. Krótką modlitwą, zapaleniem symbolicznego znicza oraz przedstawieniem krótkiej historii oddaliśmy cześć spoczywającym na nasielskim cmentarzu parafialnym.


Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, który od rana prowadził zbiórkę pieniędzy na zakup zniczy, podczas sprzedaży zdrowych przekąsek. Wszystkie smakołyki przygotowane były przez uczniów i rodziców naszej szkoły, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Koordynatorzy projektu

Karolina Pająk

Justyna Kołakowska

 
ROK SZKOLNY 2018/2019

PROGRAMY


ROK SZKOLNY 2017/2018

PROGRAMY


logobnlogo-wiem-co-jem

B&N …… WIEM CO JEMPROJEKTY


mlodychpatriotow

SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW


podziekowanie


JESTEM KULTURALNY
I JEST MI Z TYM DOBRZE


ROK SZKOLNY 2016/2017

PROGRAMY

0md0ag4jdkpenb7z0z8n-150x150plansza-bezpieczna-plus1-150x150mfundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg

emta

B&N         Bezpieczna+      Nasielsk w liczbach     Wiem co jem


PROJEKTY


podziekowaniebrd151 404