DZIAŁANIA ,,B&N”
logobn


DZIAŁANIA ,,B&N” 2017/2018Działania zespołu B&N we wrześniu i październiku


Jak co roku, od pierwszych dni września, w naszej szkole podejmujemy szereg działań promujących bezpieczeństwo.


Pierwszoklasiści, już pierwszego dnia nowego roku szkolnego, otrzymali elementy odblaskowe.


dsc_04311W październiku ogłoszono konkurs na plakat propagujący noszenie odblasków, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział wszystkie zespoły klasowe. Przygotowanie prac konkursowych było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Stało się też doskonałą zabawą i okazją do integrowania zespołów klasowych. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Powstały kolorowe plakaty, które umieszczone na drzwiach do pracowni, stanowią niezwykle ciekawą  galerię.


dsc_02821Również w październiku, w ramach akcji „Młody diagnosta”, uczniowie mogli sprawdzić  stan techniczny rowerów, na których przyjeżdżają do szkoły. Przeglądu jednośladów dokonał sierżant sztabowy Radosław Wasilewski z nasielskiego komisariatu. Dzieci, których rowery posiadały pełne obowiązkowe wyposażenie, otrzymały opaski i kamizelki odblaskowe.


W dniach 9 – 24 października br. odbywały się spotkania policjantów z uczniami klas 0 – III. Te spotkania zawsze cieszą się niezwykle żywym zainteresowaniem najmłodszych. Tematem pogadanek i zajęć praktycznych było szeroko dsc_03341rozumiane bezpieczeństwo. Zajęcia prowadzili: st. sierż. Sylwia Ochmańska, podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz sierż. szt. Radosław Wasilewski, mł. asp. Michał Glinka z Komisariatu Policji  w Nasielsku.


W naszej szkole działa BANK ODBLASKÓW. Zbieramy elementy odblaskowe, które wykorzystamy już niedługo w kolejnych naszych akcjach.


We wszystkich podejmowanych przez nas działaniach na rzecz bezpieczeństwa wspierają nas policjanci. Zawsze możemy liczyć na pomoc i życzliwość funkcjonariuszy  z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Komisariatu Policji  w Nasielsku.


Dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Ewa Lipowska
SPOTKANIE Z POLICJANTEM


1-224 października zakończył się w naszej szkole cykl spotkań z policjantem dla klas 0 - III.


Klasy III c i III e brały udział w zajęciach, które poprowadził oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim - podkomisarz Szymon Koźniewski.


Po rozmowie z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze dzieci w sposób praktyczny przypomniały sobie owe zasady. Poprzez zabawę miały możliwość bycia pieszym, jak też kierowcą pojazdu. Utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz pojęć związanych z ruchem drogowym. Poszerzyły wiedzę na temat zachowania się pojazdów na drodze. Uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, wrażliwość i czujność, a przy tym świetnie się bawiły. Aktywnie uczestniczyły w tych praktycznych i bardzo ciekawych lekcjach. Z dużym zainteresowaniem słuchały, oglądały oraz zadawały pytania zaproszonemu gościowi.


Monika Paluszek
WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY PLAKAT

galeria

 

dsc_0420W październiku w naszej szkole został ogłoszony konkurs, który adresowany był do zespołów klasowych, na plakat promujący noszenie elementów odblaskowych. Do akcji przystąpiły wszystkie klasy. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców przygotowali piękne plakaty, które zostały wywieszone na drzwiach klasopracowni na terenie naszej szkoły.

 

 

11 października jury  w składzie: p. dyrektor Agnieszka Mackiewicz, st. sierż. Sylwia Ochmańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim,  sierżant sztabowy Radosław Wasilewski -asystent zespołu patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Nasielsku oraz p. Izabela Załoga  - przedstawiciel zespołu B&N, wyłoniło zwycięskie prace.

 

W kategorii klas 0 – III – najwięcej punktów uzyskał plakat oddziału przedszkolnego Ob;

W kategorii klas IV – VII - najwięcej punktów uzyskał plakat klasy 5d.

 

Wybór najładniejszego plakatu był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były przemyślane, niezwykle wymowne i estetycznie wykonane.

 

 

Plakaty nie tylko ozdabiają szkolne korytarze, ale co najważniejsze, przypominają nam wszystkim, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w warunkach  ograniczonej widoczności. Uważamy, że  wpłyną one również na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

 

Monika Paluszek

AKCJA ,,MŁODY DIAGNOSTA”

galeria

dsc_027911 października, w ramach programu profilaktycznego „B&N – czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ”, w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Młody Diagnosta”. Polegała ona na sprawdzeniu stanu technicznego rowerów tych uczniów, którzy przyjeżdżają nimi do szkoły.

 

Działanie zostało przeprowadzone przez zaprzyjaźnionego z naszą placówką policjanta -  Pana sierżanta sztabowego Radosława Wasilewskiego.

 

Po przypomnieniu przez naszego gościa obowiązkowego wyposażenia roweru oraz podstawowych zasad ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, uczniowie przygotowali do przeglądu swoje jednoślady i poddali je kontroli.

 

Pan sierżant przypominał  dzieciom, jak ważna jest dobra widoczność  i  zachęcał dzieci do wyposażenia roweru w dodatkowe lampki oświetleniowe, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty.

 

Uczniowie, których rowery posiadały pełne obowiązkowe wyposażenie, otrzymały od prowadzącego upominki  w postaci opaski i kamizelki  odblaskowej. Dzieci nagrodzone zostaną również  pamiątkowymi  dyplomami „Młodego Diagnosty”, które zostaną im wręczone  podczas apelu z okazji  zbliżającego się Święta Niepodległości.

 

 

Monika Paluszek

Spotkanie z policjantem

DZIEŃ 1 i 2

DZIEŃ 3

DZIEŃ 4

DZIEŃ 5

Początek roku szkolnego to czas, w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły rozmawiają ze swoimi wychowawcami o bezpiecznym poruszanie się po drogach.


Od 09.10. 2017 r. rozpoczął się cykl spotkań dla najmłodszych – dzieci z klas 0-III – z policjantem. Naszą szkołę odwiedziła st. sierż. Sylwia Ochmańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Tematem lekcji są zasady, o których musi pamiętać każdy pieszy, aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. W czasie zajęć prowadząca zwracała szczególną uwagę na  konieczność noszenia elementów odblaskowych.


Dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w tych niezwykłych lekcjach, a co najważniejsze, wiele zapamiętują.


Ewa Lipowska

Strony: 1 2 3