DZIAŁANIA ,,B&N” 2015/2016

0md0ag4jdkpenb7z0z8n1

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA POD HASŁEM “ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE”

galeria

 

dsc_0651Podsumowanie wszystkich naszych działań realizowanych w ramach programu  „B&N czyli B jak bezpieczny N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”  odbyło  się 11 czerwca podczas pikniku rodzinnego – dnia bezpieczeństwa pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie” podczas którego odbyły się m.in. konkursy dla dzieci i rodziców ( II etap szkolnego konkursu “Odpowiedzialny rowerzysta”, konkurs na najwolniejszą jazdę na rowerze”),  gra terenowa dla dzieci klas I – III, podczas której drużyny zdobywały punkty za prawidłowe wykonanie zadania dotyczącego bezpieczeństwa i pierwszej pomocy,  rowerowy tor przeszkód, pytania i zadania w balonach dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy, pogadanka dla dzieci i rodziców nt. bezpieczeństwa, możliwość obejrzenia karetki pogotowia,  pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego, występy wokalne dzieci.  Współorganizatorami tego dnia były m.in. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, WORD w Warszawie, Nowodworskie Centrum Medyczne.

Monika Paluszek
SZKOLNY KONKURS „ODPOWIEDZIALNY ROWERZYSTA”

odpowiedzialny-rowerzysta-1W ramach programu B&N… w naszej szkole zorganizowany został szkolny konkurs „Odpowiedzialny rowerzysta”. Celem turnieju jest propagowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy na rowerze. Konkurs składa się z dwóch etapów:


I etap - test wiedzy składający się z 25 pytań obejmujących zasady i przepisy  ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe,   a także pierwszeństwo  przejazdu przez skrzyżowanie. Test odbył się w piątek 3 czerwca.  Przystąpiło do niego 42 uczniów klas IV - VI, poziom wiedzy uczestników  był bardzo wyrównany i do II etapu zakwalifikowało się 20 uczestników: Hubert Gregorczyk kl. 6a, Norbert Nowiński kl. 6a, Małgorzata Sienkiewicz kl. 6b, Wiktoria Pietrzak kl. 6b, Weronika Wapniewska kl. 6b, Marcel Roszak kl. 6c,  Bartosz Dygus kl. 5b, Julia Witkowska kl. 5b, Zuzanna Pawłowska kl. 5b, Julia Piątek kl. 5b, Marceli Sierzputowski kl. 5 b, Julia Krupińska kl. 5b, Zuzanna Rączka kl. 5c, Alicja Frądczyk kl. 5d, Konrad Komorowski kl. 5d, Monika odpowiedzialny-rowerzysta-5Rokicka kl. 4b, Maria Zawadzka kl. 5b, Maksymilian Obidziński kl. 5b, Oliwia Choinacka kl. 5b, Maciej Brzeski kl. 5c.


II etap - odbędzie się 11 czerwca podczas pikniku rodzinnego. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch konkurencjach: test wiedzy przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli WORD z Warszawy oraz sprawnościowy tor przeszkód przeprowadzony przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji.


Życzymy powodzenia!

Organizatorzy:

Monika Paluszek

Anna KoryckaKARTA ROWEROWA W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 10, lat pełni wiary we własne siły i wiadomości zdobyte na zajęciach technicznych, przystąpili do egzaminu sprawdzającego wiadomości niezbędne do uzyskania wymarzonej karty rowerowej. Test wiedzy na egzamin teoretyczny został opracowany przy  współpracy z ośrodkiem szkolenia kierowców A.M.


Uczniowie klas czwartych już od września na zajęciach technicznych zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego i przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej.


Zajęcia z udzielania I pomocy przedmedycznej przeprowadziła w każdej klasie pani pielęgniarka.


Sprawdzian obejmował dwa etapy:

- część teoretyczna - test wiedzy składający się z 25 pytań dotyczących zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej - odbył się 24 maja 2016 r.,


- część praktyczna - sprawnościowy tor przeszkód - został przeprowadzony 2 czerwca 2016r. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze w różnych warunkach m.in.: zatrzymywanie się  w określonym miejscu, jazda po pochylni, przewożenie przedmiotu, wykonanie slalomu, odpowiednie sygnalizowanie skrętów i wykonanie “ósemki”.Do sprawdzianu przystąpiło 113 uczniów -  96 uczniów z klas IV, 17 uczniów z klas V - VI.

Nie wszystkim udało się zaliczyć egzamin teoretyczny, nie wszyscy również pozytywnie zaliczyć trasę za pierwszym podejściem.

Łącznie kartę rowerową uzyskało 95 uczniów; z klas czwartych 78 osoby, z klasy V- 10 osób, a z klasy VI  - 7 osób.

W naszej szkole na 336 uczniów, którzy ukończyli 10 lat, kartę rowerową posiada 302 uczniów.


Kolejna szansa już w przyszłym roku szkolnym w grudniu.


Karty zostaną wydane do końca roku szkolnego.

Monika PaluszekOgólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje rejonowe


We wtorek 17 maja drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Frądczyk kl. 5d, Aleksandra Smolińska kl. 6c, Bartosz Dygus kl. 5b i Marcel Roszak kl. 6c reprezentowała powiat nowodworski w eliminacjach rejonowych XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.


Wśród konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy, były m.in.:


  • test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji  w ruchu drogowym,
  • test - skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie,
  • udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu,
  • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Piata konkurencja - sprawnościowy tor przeszkód został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.


Nasza drużyna zdobyła III miejsce w rejonie warszawskim.


GRATULUJEMY!!!


opiekun drużyny - Monika Paluszek

II ETAP KONKURSU “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”


11 maja  drużyna naszej szkoły w składzie: Klaudia Piątkowska kl. 6a,  Kinga Kolasa kl. 5e, Jakub Głodowski kl 4d wzięła udział w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.


Konkurs „Policjanci są wśród nas” organizowany był przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.

 

Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

 

W pierwszej cześć konkursu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując test składający się z 20 pytań i zadań otwartych, wśród których były min. pytania o ogólnopolskie numery telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży, obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru, prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię, zachowania świadczące o stosowaniu cyberprzemocy, bezpieczeństwo nad wodą czy pomoc poszkodowanym w wypadku. Nie zabrakło również pytań dotyczących funkcjonowania Policji w tym o nazwę policjanta, który opiekuje się miejscem w którym mieszkamy. Wszyscy uczestnicy konkursu uczestniczyli dodatkowo w teście sprawnościowym, po którym jury zsumowało punkty z obu konkurencji, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskiej drużyny. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce.


Całość imprezy przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło dopingu oraz życzliwości, pomimo zaciętej rywalizacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Komendanta Powiatowego Policji.


 

Monika Paluszek - opiekun  drużyny
BEZPIECZNIE NA ROWERZE

 

W  sobotę, 7 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Jan Biernacki, Jan Chyliński i Bartłomiej Wiktorowicz z klasy 4b, a także zawodnicy rezerwowi Weronika Gontarz - klasa IVa, Jakub Gołąb  - klasa IVb oraz Jakub Kasiak - klasa IVc, wzięli udział w IX edycji konkursu rowerowego „Bezpiecznie na rowerze” organizowanego przez SP5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki pod patronatem Marszałka Województwa  Mazowieckiego i Burmistrza Miasta Nowy Dwór. W tegorocznym konkursie udział  wzięło 72 uczniów z 24 szkół z powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu i umiejętnościami jazdy na rowerze na torze przeszkód.

 

Podczas tego konkursu wszyscy uczniowie zaliczyli I i II etap, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i otrzymali  wymagane wpisy, umożliwiające im zdobycie karty rowerowej, którą wyda wkrótce Dyrektor naszej szkoły. W naszej drużynie najlepiej poradził sobie Jan Bielecki, zajmując 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W tym dniu uczestniczyliśmy również w pokazach, grach, zabawach i konkursach organizowanych przez Policję, Straż Miejską, OSP i WOPR.


opiekun drużyny - Monika Paluszek


B&N - PIERWSZA POMOC


W ramach realizacji programu „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” klasach I-VI w lutym, marcu i kwietniu odbywały się pogadanki na temat właściwego zachowania się w razie wypadku oraz udzielania pierwszej pomocy.  Dzieci obejrzały film instruktażowy “Jak udzielić pierwszej pomocy” (klasy IV- VI), “Doktor Kręciołek uczy ratować” (klasy I-III) oraz każdą klasę odwiedzi pani pielęgniarka.W lutym, marcu i kwietniu w naszej szkole odbyły się spotkania dzieci z  panią pielęgniarkę, która bardzo ciekawie przybliżyła dzieciom ważne zagadnienia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci zobaczyły, co powinna zawierać prawidłowo zaopatrzona podręczna apteczka. Dowiedziały się do czego służą bandaże, rękawiczki lateksowe, woda utleniona, nożyczki, koc ratunkowy (folia termiczna). Dzieci, podczas ćwiczeń praktycznych, uczyły się jak sprawdzić, czy poszkodowany oddycha, czy wyczuwalny jest puls, jak wykonać masaż serca.

W związku z przypadającym 11.02 Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112 uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe. Odgrywali scenki dramowe, w których wykorzystywali informacje jak postępować w sytuacji zagrożenia oraz jak prawidłowo alarmować i współpracować z ratownikami.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach, a co najważniejsze nabyli umiejętności właściwego zachowania się w razie wypadku.

Ewa Lipowska

B&N - plakaty promujące bezpieczne zachowanie na drodze

W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego „B & N - czyli B jak Bezpieczny N jak Niechroniony” uczniowie naszej szkoły w swoich  klasach przygotowali plakaty zachęcające pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków i zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Następnie, w dniach 29 - 30 stycznia, harcerze z naszej szkoły roznieśli te plakaty do różnych nasielskich instytucji i sklepów z prośbą o umieszczenie ich w widocznym miejscu. Mamy nadzieję, ze pięknie wykonane plakaty przykują uwagę przechodniów oraz klientów, a przy okazji wpłyną na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Aneta Czyż - Roszak

 


 

 

 

 

 

 „B & N – promujemy bezpieczne zachowanie na drodze”

Kolejna odsłona realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego „B & N - czyli B jak Bezpieczny N jak Niechroniony” miała miejsce w piątek 29.01.2016 r. Program, który kierowany jest zarówno do dzieci  jak i osób starszych ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego nasi uczniowie wraz z opiekunami wyszli poza mury szkoły by promować bezpieczne zachowania na drodze. Dzieci  przeprowadzały z napotkanymi przechodniami krótkie pogadanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Uświadamiały jak duży wpływ na zwiększenie naszej widoczności na drodze, a tym samym na poprawę naszego bezpieczeństwa, ma używanie elementów odblaskowych. Na koniec każdy otrzymał od dzieci element odblaskowy i ulotkę informacyjną. Warto zaznaczyć, że część odblaskowych gadżetów wykonana została przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Nasielska. Miejmy nadzieję, że przyczyni się ona do poprawy bezpieczeństwa na drogach.


Tomasz Czajkowski
KARTA ROWEROWA - PIERWSZE PRAWO JAZDY MOJEGO DZIECKA

spotkanie z policjantem


W  tym roku szkolnym w naszej szkole jest realizowany  program profilaktyczny „ B & N, czyli B jak bezpieczny N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Jest to dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie, gdyż chodzi o bezpieczeństwo dzieci. W ramach tego programu odbywają się różnego rodzaju konkursy, uczniowie wraz z nauczycielami podejmują zadania mające na celu zwrócenie ich uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

 

W związku z tymi działaniami, 27 stycznia 2016 roku, odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas czwartych, którzy w tym roku szkolnym  przygotowują się do zdania egzaminu na kartę rowerową z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji: st. asp. Robertem Bojarskim. Temat  prelekcji policjanta brzmiał: „ Karta rowerowa - pierwsze prawo jazdy mojego dziecka”. Prowadzący to spotkanie nie musiał nikogo przekonywać, jak ważne jest rzetelne przygotowanie dzieci do uzyskania tego dokumentu. Zwrócił uwagę zebranych na niebezpieczne  zdarzenia drogowe z udziałem dzieci  i sytuacje, kiedy nasi podopieczni  nie posiadają uprawnień do poruszania się po drogach. Podkreślił, że to rodzice, prawni opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za szeroko  pojęte bezpieczeństwo swoich dzieci. Mamy nadzieję, że nasze działania skierowane zarówno do dzieci, jak i rodziców  przyniosą  efekty i nasi uczniowie będą odpowiedzialnymi  i ostrożnymi  uczestnikami ruchu drogowego.

 

Anna Korycka

dsc_0068dsc_0069dsc_0070
DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIADKÓW


22 stycznia, podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka, harcerze - uczniowie naszej szkoły wręczyli  babciom i dziadkom uczniom 0a, elementy odblaskowe, które  pozyskane zostały w ramach akcji ,,Bank odblasków” . Zaproszeni goście otrzymali również ulotki  dotyczące bezpieczeństwa pieszych  i rowerzystów oraz zachęcające do noszenia elementów odblaskowych i stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

harcerze_wraeaczajaea_odblaski_dziadkomharcerze_wraeaczajaea_odblaski_dziadkom1

 

Ewa Osiecka

 

Świeć przykładem - bądź widoczny na drodze - 0c


W ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego “B&N, czyli B jak bezpieczny N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego” w grupie 0c przeprowadzono zajęcia “Świeć przykładem - bądź widoczny na drodze”. Przedszkolaki samodzielnie zaprojektowały i wykonały odblaski oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.


20160114_145904informacje_na_strona_-aswiea_przykaadem_-_bada_widoczny_na_drodzeinformacje_na_strona_-aswiea_przykaadem_-_bada_widoczny_na_drodze1

Justyna Margiel


ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - BĄDŹ WIDOCZNY Oa


aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-1aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-2aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-3aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-4aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-6aswiea-przykaadem-bada-widoczny-0a-7

 

Ewa Osiecka

 


ULOTKI

Wybrani uczniowie klas V i VI wykonali ulotki dotyczące bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów zachęcające do noszenia elementów odblaskowych i stosowania się do przepisów ruchu drogowego.


20160128_140441120160128_140340

 

Monika PaluszekKOŁO WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO


Przez cały rok prowadzone było koło wychowania komunikacyjnego, podczas którego uczniowie przygotowywali się do konkursów pozaszkolnych: „Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, „Bezpiecznie na rowerze”, „Policjanci są wśród nas”.

20160304_13201120160304_13195220160226_13410220160226_13354820160226_13125020160226_13120020160226_13105220160219_131808-1024x57620160219_131712Monika Paluszek
BANK ODBLASKÓW

W naszej szkole przeprowadzona została akcja „BANK ODBLASKÓW”, podczas której zebraliśmy elementy odblaskowe. Pozyskane elementy nasi uczniowie przekażą seniorom.


20160128_13575420160128_135741


Monika Paluszek


SZKOLNA TABLICA BRD


20160429_153655

20160408_1547341

pierwsza-pomoc20160112_124421

20151208_114637


Monika PaluszekSPOTKANIE Z POLICJANTEM


30 listopada 2015r. w klasach IV-VI odbyło się  spotkanie z policjantem. Zaproszony gość - policjant z Komendy Stołecznej Policji - p. Robert Bojarski opowiadał o bezpieczeństwie na drogach, a także podał przykłady wypadków drogowych, które już się niestety zdarzyły.  Zachęcał do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa organizowanym przez Komendę Stołeczną Policji. Prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne należy złożyć do 8 stycznia 2016 r. do p. Moniki Paluszek.

Czekamy na następne spotkanie ze stróżami naszych dróg.


Sandra Kalinowska 6aJESTEM WIDOCZNY NA DRODZE - WYSTĘPY GOŚCINNE PIERWSZEJ KLASY U PRZEDSZKOLAKÓW - DZIĘKUJEMY KLASIE Ie :)

20151116_145952120151116_145158wyst_apy_goaoecinne_pierwszej_klasy_u_przedszkolakaw_-_dzi_akujemy_klasie_ie__

Justyna Margiel

W JESIENNE DNI PAMIĘTAJ, ŻEBY BYĆ WIDOCZNYM NA DRODZE!

 

Za oknami pochmurnie i ponuro. W taką pogodę szczególnie trzeba pamiętać, aby być widocznym na drodze. Dlatego uczniowie klasy Ie odwiedzili nasze oddziały przedszkolne z krótkim przedstawieniem, przypominając podstawowe przepisy ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że przygoda dumnego pawia przekonała wszystkie maluchy, że na ulicy każdy musi zachować ostrożność, a odblaskowe kamizelki spodobały się na tyle, że same będą chciały takie nosić.wychowawca klasy - Aneta Czyż - Roszak

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM
DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO – NOSZĘ ODBLASKI

galeria


dsc_0723W   naszej    szkole,  niezależnie  od  etapu  edukacyjnego,  bardzo   ważną  rolę  przywiązujemy   do  bezpieczeństwa  uczniów. W każdym roku szkolnym, w ramach Programu Profilaktycznego, podejmowane są różnorodne działania mające na celu wykształcenie u uczniów odpowiednich nawyków, które zapewnią im bezpieczeństwo na drodze.  Spotkania z policjantem są jedną z takich form.

We wtorek, 20 października, już po raz drugi w tym roku odwiedził naszą szkołę młodszy aspirant  Szymon Koźniewski - oficer prasowy   Komendy   Powiatowej  w   Nowym   Dworze  Mazowieckim,  który   tym   razem   rozmawiał  z  uczniami  klas  drugich i trzecich o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Zwracał on również uwagę dzieciom na obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Podkreślał, że odblaski przy plecaku lub odzieży wpływają na lepszą widzialność pieszego po zmroku, a co za tym idzie zwiększają ich bezpieczeństwo. Podczas spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny poświęcony prawidłowemu zachowaniu się na drodze, poznały przyczyny wypadków oraz zobaczyły, jak widziany jest przez kierowcę  pieszy noszący odblaski, a jak pieszy ubrany w ciemne ubrania. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie  otrzymali w prezencie odblaski, które obiecały przypiąć do plecaków i nosić przez cały rok szkolny.

Tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych, którzy uczestniczyli w spotkaniu z policjantem w dniu 10 września, otrzymali odblaskowe serduszka od PZU w ramach kampanii  społecznej “Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Tak niewiele potrzeba, wystarczy odblask przyczepiony do szkolnego plecaka, aby kierowca mógł zauważyć małego pieszego  z odległości nawet 150 metrów. Dzięki temu na pewno zwiększy się bezpieczeństwo naszych uczniów w ich codziennej drodze do i ze szkoły, na czym nam wszystkim bardzo zależy.


Monika Paluszek

 


SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM I WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE


Wrzesień to miesiąc, w którym przedszkolaki i uczniowie klas I-III poznawały i uczyły się przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Odbyło się spotkanie z panem policjantem oraz wyjście dzieci z wychowawcami na pobliskie skrzyżowanie. Na spacerze przedszkolaki mogły w sposób praktyczny zastosować się do pięciu zasad przechodzenia po pasach.

na_stronaea1na_stronaea2


Justyna Margiel

Anna FalkowskaPOZNAJEMY PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO


poznajemy_przepisy_ruchu_drogowegopoznajemy_przepisy_ruchu_drogowego1poznajemy_przepisy_ruchu_drogowego2poznajemy_przepisy_ruchu_drogowego3

Ewa Osiecka

Marta Wrońska


SPOTKANIE Z POLICJANTEM KLAS 0 - I

galeria

dsc_0645.jpgBezpieczeństwo uczniów na drodze to temat priorytetowy poruszany od pierwszych dni września. Szczególnie ważne jest to zagadnienie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w nowej placówce, poznają nową trasę z domu do szkoły, a niedługo będą musieli samodzielnie ją pokonywać.


Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, w dniu 10 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem - mł. asp. Szymonem Koźniewskim - oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.


W czasie pogadanki dzieci omawiały zasady ruchu drogowego, znaczenie kolorów na sygnalizatorach świetlnych oraz rozpoznawały znaki drogowe. Pan policjant przypomniał także o prawidłowym zachowaniu w czasie podróży samochodem i autobusem szkolnym. Zwrócił też uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych, w które każdy uczeń powinien być wyposażony.

W czasie spotkania dzieci chętnie uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach przechodzenia przez jezdnię na specjalnie przygotowanym do tego przejściu.


Wszyscy wykazali się odpowiednimi umiejętnościami oraz dobrą znajomością podstawowych przepisów drogowych.


Uczniowie oklaskami podziękowali miłemu gościowi za ciekawą lekcję i obiecali na co dzień pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Beata Górecka