DZIAŁANIA ,,WIEM CO JEM” 2015/2016

LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU „PACHNĄCY I POMYSŁOWY OGRÓDEK ZIOŁOWY”

 

WYŁONIENI PRZEZ JURY W SKŁADZIE:

PANI AGNIESZKA MACKIEWICZ

PANI BARBARA KAMIŃSKA

PANI BEATA KOWNACKA

 


POZIOM KLAS I


I miejsce Ksawery Rosłoński Klasa I D

II miejsce Małgorzata Margiel Klasa I E

II miejsce Urszula Chruścińska Klasa I E

III miejsce Jakub Tomasiński Klasa I C

III miejsce Aleksandra Smolińska Klasa I C

III miejsce Dawid Ciesielski Klasa I D

WYRÓŻNIENIE DLA

Maksymiliana Parzonki Klasa I B

Patryka Ostrowskiego Klasa I C

Aleksandry Soliwody Klasa I C

Zuzanny Łaciak Klasa I C

Magdaleny Ołtarzewskiej Klasa I C


POZIOM  klas II


I miejsce Kinga Gągolewska Klasa II A

II miejsce Alicja Domała Klasa II E

II miejsce Daria Lasocka Klasa II E

III miejsc Aleksander Kępczyński Klasa II E

III miejsce Igor Ostaszewski Klasa II A

WYRÓŻNIENIE DLA

Wiktorii Komudy Klasa II C

Amelii Mandykowskiej Klasa II D


POZIOM  klas III


I miejsce Amelia Zakrzewska Klasa III B

II miejsce Dominik Kopyszko Klasa III B

III miejsce Samanta Jankowska Klasa III E

III miejsce Jakub Malon Klasa III E

III miejsce Zuzanna Burzyńska Klasa III B

WYRÓŻNIENIE DLA

Pauliny Dylewskiej Klasa III B

Tiny Licznerskiej Klasa III E

Sebastiana Wróblewskiego Klasa III E

Kacpra Wilgi Klasa III E

Aleksa Skłuckiego Klasa III B

Koordynatorzy programu “Wiem co jem”

Ilona Dygus

Katarzyna Milewska

Monika Brzezińska - PająkLaureaci konkursu „Wiem, co jem – mądrze jem”.


Klasy IV-VI

I miejsce - Zuzanna Pawłowska kl. Vb

II miejsce - Olga Bryśkiewicz kl. Vb

III miejsce - Oliwia Chojnacka kl. IVb


Klasy III

I miejsce - Katarzyna Piątkowska kl. IIIc

II miejsce - Jakub Piotrak kl. IIIc

III miejsce - Zuzanna Obojska kl. IIIc


Klasy II

I miejsce - Alicja Domała kl. IIc

II miejsce - Bartosz Sekutowicz kl. IId

III miejsce (ex aequo)  - Michał Rasiński IIg, Jakub Daszczyński IIa, Daria Lasocka IIe, 
Paweł Bodzoń IIf, Bartosz Falęcki IIf,  
Patrycja Czyż IIc, Szymon Chmurski IIb


Klasy I

I miejsce (ex aequo) - Maja Wierzbicka kl. Ie i Blanka Dygus kl. Ib

II miejsce - Lena Cieśla kl. Ib

III miejsce - Urszula Górska If, Mikołaj Kamiński Ie, 
Daniel Woźniak Ie, Weronika Rogalska Ib, Miłosz Roszak Ic, 
Zuzanna Kuczborska Ic, Aleksandra Smolińska Ic, Luiza Rosłońska Id


Nagrody i dyplomy będą wręczane

podczas Festynu Rodzinnego  11 czerwca 2016 r.

Koordynatorzy

Ilona Dygus

Katarzyna Milewska

Monika Brzezińska-PająkWIEM CO JEM - 6c


W maju uczniowie klasy 6c pod kierunkiem p. Iwony Podgrudnej  przygotowali wspaniały program z cyklu „Wiem, co jem”. Nasi uczniowie prześcigają się w coraz bardziej pomysłowym zachęcaniu do zdrowego żywienia. Z pozoru zwykłą marchewkę uczniowie zaprezentowali w całkiem nowej odsłonie. Na szczególną uwagę zasługuje sposób podania zdrowego produktu - kawałek ciasta marchewkowego w kształcie marchewki zapakowany jak prezencik. Śpiewająco wymieniono walory płynące z jedzenia marchewki. Całą akcję uatrakcyjniono pięknymi przebraniami i transparentem.


Młodsi uczniowie podziękowali dużymi brawami za wspaniałe widowisko.Koordynatorzy

Ilona Dygus

Katarzyna Milewska

Monika Brzezińska-Pająk

 


SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

 

Dnia 24 maja Szkołę Podstawową im. Stefana Starzyńskiego odwiedziła dyplomowana pani dietetyk - Marta Korycka-Roman.  Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w warsztatach, które przybliżyły im zasady zdrowego odżywiania. Zainteresowanie wzbudziły prezentacje multimedialne, dzięki którym dzieci miały możliwość zapoznać się z najnowszymi trendami poprawnego jedzenia. Jednak szczególną atencją uczniowie obdarzyli panią dietetyk, która w humorystyczny i trafny sposób propagowała zdrowe żywienie.


Koordynatorzy programu „Wiem, co jem”

Katarzyna Milewska

Ilona Dygus

Monika Brzezińska - PająkSOKI - WARSZTATY


Zgodnie z powiedzeniem „czym skorupka za młodu…” uczniowie klas pierwszych 22 kwietnia uczestniczyli w warsztatach na temat zdrowego jedzenia. Koordynatorzy projektu „Wiem, co jem” zaprosili p. Elżbietę Marcinkowską z firmy Hameras z Nowego Dworu Mazowieckiego, aby przybliżyła w bardzo atrakcyjny i kolorowy sposób podstawowe wytyczne odnośnie piramidy żywieniowej. Dzieci podczas gier i zabaw przyswajały wiadomości na temat prawidłowego stylu życia, następnie każdy uczeń został nagrodzony drobnym upominkiem. Dużą uwagę pierwszoklasistów przykuł pokaz wyciskania soku z jabłek. Wszyscy ze smakiem opróżniali kubeczki.


Koordynatorzy

Katarzyna Milewska

Ilona Dygus

Monika Brzezińska-Pająk


Więcej zdjęć w galerii


WIEM CO JEM - 4C

 

W kwietniu młodsze klasy smakowały jabłuszka. Prezentację i poczęstunek przygotowała klasa 4c pod kierunkiem pani Ewy Rudzińskiej. Pojawiła się m.in.  krótka charakterystyka pochodzenia owocu, jego wartości odżywczych oraz ciekawe slajdy przedstawione w prezentacji multimedialnej. Dzieci z radością podziękowały za ciekawą lekcje.

 

 

 

Koordynatorzy

Monika Brzezińska-Pająk

Ilona Dygus
WIEM CO JEM - 6a


12 kwietnia pojawiła się kolejna odsłona cyklu „Wiem, co jem” - widowiskowo reklamowano walory zdrowotne i smakowe pomidora.  Klasa VI a pod kierunkiem p. Moniki Paluszek zachwyciła uczniów klasy 1 d i 3 d. Pojawiła się m.in.  krótka charakterystyka pochodzenia warzywa, jego wartości odżywczych oraz ciekawe slajdy przedstawione w prezentacji multimedialnej. Szóstoklasiści wykazali się talentem aktorsko-wokalnym wykonując wiersze i piosenki o tematyce „pomodorowej”. Odbył się także mini quiz z wiedzy o pomidorze. Za każdą prawidłową odpowiedź dziecko otrzymywało pomidorka koktajlowego. Zwycięzca otrzymał koronę i tytuł króla Pomidora. Na koniec zaproszeni goście mieli okazję degustować pyszny sok pomidorowy. By uatrakcyjnić widowisko jedna z uczennic wystąpiła w specjalnie uszytym na tę okazję stroju pomidora.


Widzowie podziękowali gromkimi brawami i wyrazili chęć uczestniczenia w następnych prezentacjach.

Koordynatorzy

Katarzyna Milewska

Ilona Dygus

 


WIEM CO JEM - 5e

 


Klasa Ve zaprezentowała nam kolejną odsłonę z cyklu „Wiem, co jem”. Tym razem promowano walory ogórka – tego świeżego, jak i kiszonego. Uczniowie pod kierunkiem p. Michnowskiej przygotowali bardzo ciekawą prezentację. Były rymowanki, piosenki, krzyżówka, tańce, zabawa „plastyczna” i oczywiście degustacja ogórka. Dzieci z klas młodszych tj. z kl. 1c i 3c bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, które w sposób bardzo pomysłowy poprowadzili ich starsi koledzy.

 

 

Koordynator Ilona Dygus

 SPOTKANIE Z DIETETYKIEM


W dniach 27 i 28 stycznia w Szkole Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku w ramach programu „Wiem, co jem” odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną poprowadzona przez dyplomowanego dietetyka panią Martę Korycką-Roman. Pani dietetyk przedstawiła rodzicom podstawy teoretyczne zdrowego odżywiania dzieci połączone z praktycznymi wskazówkami odnośnie jadłospisu.


Koordynatorzy:

Ilona Dygus

Katarzyna Milewska

Monika Pająk- Brzezińska
WIEM, CO JEM - 4a

14 i 15 grudnia uczniowie klasy IV a gościli swych młodszych kolegów  z klas  „ 0″a  i  II b. Zaprosili ich do sali 66, aby przedstawić zalety orzecha włoskiego.

Przedszkolaki i drugoklasiści mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat tego owocu i dowiedzieć się, jakie witaminy  i składniki mineralne zawiera, jakie są jego właściwości lecznicze  i zastosowanie w różnych potrawach.

Czwartoklasiści pokazali młodszym kolegom ozdoby wykonane  z orzechów: łańcuchy, stroiki, korale, zaśpiewali piosenkę ułożoną na tę okazję i poczęstowali swych gości blokiem czekoladowym ( oczywiście  z orzechami).

Na pamiątkę dzieci otrzymały plakaty poświęcone bohaterowi spotkania.

Uczniowie klasy IV a i ich wychowawca, Beata Korytkowska, dziękują serdecznie wszystkim rodzicom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, a paniom: Barbarze Kamińskiej i Ewie Osieckiej za współpracę przed spotkaniem i w jego trakcie.

Beata Korytkowska


WIEM, CO JEM - 4b

galeria

dscf98141W piątek 30 października uczniowie klasy 4 B pod kierunkiem pani Anny Koryckiej rozpoczęli cykl spotkań w ramach programu: „Wiem, co jem”. Podczas tego spotkania reklamowana była śliwka. Akcja propagująca zdrową żywność przykuła uwagę dzieci z klas młodszych.  Uczniowie Klasy 2c, 1b i 0b byli pod wrażeniem aktorskich popisów dzieci z klasy czwartej.  Starsi koledzy wykazali się ogromną inwencją i pomysłowością a ich starania doceniane były brawami. Propagatorzy zdrowego żywienia samodzielnie przygotowali informacje nt. dobrodziejstw płynących ze spożywania śliwek. Wykonali transparent, dekoracje, a nawet ułożyli piosenkę o tych zdrowych smakołykach. Dwoje spośród uczniów napisało i zadeklamowało napisane przez siebie wierszyki o śliwkach. W ramach akcji każdy uczeń mógł degustować różne odmiany śliwek.

 

Wprowadzanie nawyku zdrowego i racjonalnego żywienia jest obowiązkiem dorosłych, ale przy pomocy dzieci z klasy 4 B akcja profilaktyczna zamieniła się w doskonałą zabawę edukacyjną.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne prezentacje przygotowane przez starszych uczniów.

Koordynator Ilona Dygus