DZIAŁANIA SAMORZĄDU

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

 


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

galeria

28 listopada br. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.


Uczniowie bawili się w rytmie najnowszych przebojów muzycznych. Jednak największą atrakcją okazały się wróżby. Każdy uczeń mógł dzięki nim dowiedzieć się, kim zostanie i co go czeka w przyszłości. Oczywiście wszyscy potraktowali tę zabawę z przymrużeniem oka. Kto był, ten wie, że zabawa udała się i wszyscy świetnie bawili się . Pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Monika Paluszek


 


PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
na wieczne odpoczywanie.
(…)

(J. Kulmowa, “W zaduszki”)


W dniu 27 października przedstawiciele Samorządu Szkolnego, Koła Wolontariatu i Koła Misyjnego w imieniu całej społeczności szkolnej pod opieką animatorek Ewy Koryckiej, Małgorzaty Komorowskiej i Anny Tomasińskiej udali się na cmentarz parafialny. Na miejscu uczniowie odmówili modlitwy i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, księży, osób związanych z dawną historią Nasielska, i grobie nieznanego żołnierza. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła historia odnalezienia grobów i dziejów dawnego właściciela Nasielska Aleksandra Kurtza i rodziny Sybiraków.

Małgorzata Komorowska

pamiatamy-o-zmaraych-2pamiatamy-o-zmaraych-6pamiatamy-o-zmaraych-3WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

DYSKOTEKA SZKOLNA

26 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna pod hasłem “BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”, zorganizowana z inicjatywy Samorządu Szkolnego. Wszyscy bawili się wspaniale.

1-dyskoteka-szkolna-61-dyskoteka-szkolna-111-dyskoteka-szkolna-30WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII
Sprzątanie Świata 2017


Od lat staramy się uświadamiać uczniom  naszej szkoły jak ważne jest dbanie o porządek w otaczającym nas środowisku. Corocznie aktywnie uczestniczymy w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”.

Również i w tym roku wszyscy uczniowie wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci, udali się wraz z wychowawcami na wyznaczone wcześniej rejony.

 

Monika Paluszek 

Strony: 1 2