Spektakl Profilaktyczny Prastara Księżniczka

8 listopada 2019 r. odbyły się  w naszej szkole spektakle teatralne dla uczniów klas 0-VIII  zaprezentowane przez aktorów teatru „Maska” z Krakowa.


Prastara Książnica- Skarb i tajemnica  - dla uczniów klas 0- III

(Bajka promująca czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu)

Bajka ta  opowiadała o  wesołej Piratce  o imieniu Kira, która  jest odkrywcą. Swoją ogromną ciekawość świata przejawiała  w podróżach. W telefonie ustalała plany wycieczek i  z determinacją pływała na swoim statku do celu. Pewnego dnia dotarła do zaginionej wyspy, na której podobno ukryto skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma…. WiFi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze Internet. Teraz musiała  radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa, mieszkańca wyspy. Nowy znajomy starał  się pomóc, znał  wyspę jak nikt!  Kira trafiła do Starszego Wyspy- Szamana, którego postrzegano za najmądrzejszego człowiekiem na całej planecie. Wizyta u Szamana była dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekazał jej pewien rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis KSIĄŻNICA. Cóż to jest? Co to za miejsce…? I gdzie ukryty jest skarb?  Okazuje się, że tym skarbem tj. Książnica, czyli biblioteka,  a skarbem książki

Dzieci zrozumiały, ze nie tylko Internet jest źródłem wiedzy ale nie możemy zapominać o bibliotekach i książkach, które od zawsze służyły ludziom w zdobywaniu wiedzy i mądrości. Bajka została przedstawiona w bardzo humorystyczny sposób, wywołała dużo emocji. Dzieci były zachwycone. Wszystko bardzo się im podobało.

Pedagog Beata KownackaInformacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wpisane przez Damiana Szpaka ucznia kl. VIIIa