SPOTKANIE AUTORSKIE Z NATALIĄ USENKO

10 października 2017 roku uczniowie klasy 1d i klasy 3b wraz ze swymi wychowawczyniami (Ewą Boczkowską i Beatą Janiszek) wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Natalią Usenko – znaną poetką, pisarką i tłumaczką książek dla dzieci. Odbyło się ono w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Nasielsku, dzięki zaproszeniu p. Izy Mazińskiej.

 

Autorka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Przez pełne anegdot zabawne, rodzinne opowieści, przybliżyła warsztat pisarski. Natalia Usenko wiersze zaczęła pisać już w wieku szkolnym. „Nie miałam wyboru – mówiła ze śmiechem – pochodzę z pisarskiej rodziny od pięciu pokoleń.” Pierwszą książkę napisała w wieku 14 lat. Tworzy bajki, wiersze, interpretuje także legendy ludowe. Jest autorką 200 publikacji dla dzieci.

 

W czasie spotkania autorka nie tylko ciekawie opowiadała o swojej twórczości i chętnie odpowiadała na różnorodne pytania dzieci, ale także pięknie śpiewała ballady w języku ukraińskim i rosyjskim. Uczestnicy spotkania mogli również nabyć książki z autografem autorki. Wszyscy doskonale się bawili.


 

Ewa Boczkowska

 

 


 


Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wprowadzone przez M. Paluszek