SPOTKANIE ON-LINE Z POLICJĄ

W naszej szkole, niezależnie od etapu edukacyjnego, bardzo ważną rolę przywiązujemy do bezpieczeństwa uczniów. W każdym roku szkolnym, w ramach Programu Profilaktycznego, podejmowane są różnorodne działania mające na celu wykształcenie u uczniów odpowiednich nawyków, które zapewnią im bezpieczeństwo na drodze. Spotkania z policjantem są jedną z takich form.
.
W październiku, w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”, odbyły się one dla klas 0 – III. W listopadzie rozpoczęliśmy cykl spotkań dla klas IV – VIII.
.
Obecnie, z uwagi na panującą sytuację w kraju, zajęcia z zakresu bezpieczeństwa organizowane są w formie spotkań online.
.
Pierwsze takie lekcje odbyły się w ramach techniki w klasach 5a i 4d. Policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji poruszyli tematy dotyczące: rozsądnego zachowania na drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, używania elementów odblaskowych czy też zapinania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli również uczniom o zagrożeniach, które mogą ich spotkać w kontakcie z obcymi, a także dotyczących niewłaściwego korzystania z Internetu.
.
Spotkania z policjantami są bardzo ważne. Dzięki nim uczniowie powtarzają znane im wiadomości oraz poszerzają swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.
.
W obecnym czasie żyjemy w nowej, jakże odmiennej rzeczywistości, stąd inna forma komunikacji. Nie mniej jednak bardzo pożyteczna i potrzebna.
Monika Paluszek

Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły
Wpisane przez M. Paluszek