Szkoła dla Ekorozwoju

ROK SZKOLNY 2019/2020DZIAŁANIA SAMORZĄDU

Jedz zdrowo, wesprzyj nas finansowo

Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej nr 2 zorganizował akcję pod tytułem “Jedz zdrowo, wesprzyj nas finansowo”. Zebrane pieniążki przeznaczyliśmy na kupno zniczy dla zmarłych nauczycieli naszej szkoły z okazji nadchodzącego Święta Zmarłych.

Justyna Margiel

Sałatka jarzynowa bardzo smaczna i zdrowa w klasie 0b


Kolorowe Jeżyki w 0a

Galeria


Jeżu, jeżu nasz, tyle kolców masz
Masz tych kolców bez liku , ukochany jeżyku! Owocowe jeżyki w 0a
Wędrówki śladami Pani Jesieni

Galeria


30 września 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy IIB wraz z paniami udały się do Ośrodka Szkoleniowo-Integracyjnego “Młyn Gąsiorowo”. Brały udział w różnych zabawach sportowych i tańcach. Radosne pląsy przegoniły chmury. Młodzi odkrywcy odwiedzili zwierzęta w zagrodzie wiejskiej i wysłuchali ciekawostek na ich temat. Uczestniczyli w warsztatach dotyczących dawnych sprzętów gospodarstwa wiejskiego. Dzieci rozwiązywały zagadki na temat przetworów na zimę.

Zwieńczeniem pobytu była radosna zabawa na placu w Gąsiorkowie. Mimo chmur i deszczu uśmiechy dzieci świeciły jak słoneczko.


Justyna Margiel

ZAWSZE WARTO BYĆ EKO

galeria


Głównym powodem podejmowania w naszej szkole działań proekologicznych jest oczywiście chęć dbania o naszą piękną planetę. Jednak działania te mogą również być powodem do osiągania sukcesów.

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w konkursie plastyczno -fotograficznym EKOSZKOŁA - EDYCJA II organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nasz pierwszoklasista Mieszko Roszak został laureatem tego konkursu i otrzymał nagrodę specjalną, która została wręczona na uroczystej gali. Tak więc bycie Eko to same korzyści:)

Aneta Czyż  RoszakStrony: 1 2