Szkoła dla Ekorozwoju

ROK SZKOLNY 2019/2020


Wykonanie zdrowych kanapek w klasie 0b

galeria


Kuchcikowo w 1b


Ludziki z warzyw w klasie 1a

Warzywa różne kształty mają,
na wyobraźnię naszą działają.
Można z nich zrobić różności wiele!

Aleksandra Maciątek

DEGUSTACJA SOKÓW

Dnia 12.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość degustacji świeżo wyciskanych soków owocowo- warzywnych, przygotowywanych przez Firmę SEBEX .Cała akcja była jednym z zaplanowanych działań szkolnej Innowacji „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Uczniowie chętnie próbowali zdrowych i smacznych soków.

 

Koordynatorzy:


Katarzyna Milewska

Beata Kownacka

Anna Wróblewska

 

Spotkanie z dietetyczką


W dniu 22 października 2019 r. odbyło się spotkanie dla klas VI z panią dietetyk z firmy SEBEX. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach szkolnej Innowacji „Żyj zdrowo i bezpiecznie”.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat zdrowego żywienia, a następnie brali udział w warsztatach: „Jak zrobić zdrową wodę smakową”. Wspólnie z panią dietetyk młodzież przygotowywała różne smaki wody. Propozycji było kilka, po czym wszyscy degustowali przygotowane napoje. Opinie były bardzo pozytywne, okazuje się, że w bardzo prosty sposób można przygotować zdrowy i smaczny napój.

Szkoła nasza otrzymała Certyfikat za udział w programie zdrowotno-edukacyjnym ZDROWE NAPOJE.


Koordynatorzy:

Katarzyna Milewska

Beata Kownacka

 DZIAŁANIA SAMORZĄDU

Jedz zdrowo, wesprzyj nas finansowo

Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej nr 2 zorganizował akcję pod tytułem “Jedz zdrowo, wesprzyj nas finansowo”. Zebrane pieniążki przeznaczyliśmy na kupno zniczy dla zmarłych nauczycieli naszej szkoły z okazji nadchodzącego Święta Zmarłych.

Justyna Margiel

Sałatka jarzynowa bardzo smaczna i zdrowa w klasie 0b


Kolorowe Jeżyki w 0a

Galeria


Jeżu, jeżu nasz, tyle kolców masz
Masz tych kolców bez liku , ukochany jeżyku! Owocowe jeżyki w 0a
Wędrówki śladami Pani Jesieni

Galeria


30 września 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy IIB wraz z paniami udały się do Ośrodka Szkoleniowo-Integracyjnego “Młyn Gąsiorowo”. Brały udział w różnych zabawach sportowych i tańcach. Radosne pląsy przegoniły chmury. Młodzi odkrywcy odwiedzili zwierzęta w zagrodzie wiejskiej i wysłuchali ciekawostek na ich temat. Uczestniczyli w warsztatach dotyczących dawnych sprzętów gospodarstwa wiejskiego. Dzieci rozwiązywały zagadki na temat przetworów na zimę.

Zwieńczeniem pobytu była radosna zabawa na placu w Gąsiorkowie. Mimo chmur i deszczu uśmiechy dzieci świeciły jak słoneczko.


Justyna Margiel

ZAWSZE WARTO BYĆ EKO

galeria


Głównym powodem podejmowania w naszej szkole działań proekologicznych jest oczywiście chęć dbania o naszą piękną planetę. Jednak działania te mogą również być powodem do osiągania sukcesów.

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w konkursie plastyczno -fotograficznym EKOSZKOŁA - EDYCJA II organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nasz pierwszoklasista Mieszko Roszak został laureatem tego konkursu i otrzymał nagrodę specjalną, która została wręczona na uroczystej gali. Tak więc bycie Eko to same korzyści:)

Aneta Czyż  RoszakStrony: 1 2 3