Szkolne eliminacje do IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Nad Betlejem w ciemną noc”

262428082_2866695763640845_4133658280722220264_nW naszej szkole odbyły się eliminacje do IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Nad Betlejem w ciemną noc” organizowanym przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu Nowym i Nasielski Ośrodek Kultury.
Należało wytypować 4 solistów lub duety w kategorii wiekowej I -III, IV-VI oraz VII - VIII.
W kategorii I-III zgłosiło się 19 uczestników, a do dalszego etapu zakwalifikowali się: Lena Sotowicz kl.Ib, Duet Gabriela Bliżewska i Oliwia Sakowska kl. II a, Amelia Sobczyńska kl. III b oraz Julia Kurpiewska kl. IIIb.
W kategorii IV -VI wzięło udział 8 uczestników, a do dalszego etapu zakwalifikowali się: Magdalena Uszyńska kl. IV b, Wiktoria Włodarska kl. V a, Julia Boczkowska kl. V c oraz Nikola Balukiewicz kl. V c.
W kategorii VII- VIII zgłosiło się tylko 3 uczestników i cała trójka zakwalifikowała się do dalszego etapu. W tej kategorii szkołę reprezentować będą Zuzanna Kuczborska kl. VII c, Julia Tylińska kl. VIII b oraz Franciszek Żabik kl. VIII d.
Jury brało pod uwagę muzykalność, dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, wyczucie rytmu, ogólny wyraz artystyczny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a rodzicom za pomoc w nagraniu dzieci. Za uczniów, którzy przeszli do kolejnego etapu trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.