Wieczornica pod nazwą „Kawiarenka Patriotyczna”

Ojczyzna to wielkie słowo. Pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów. Każdy z nich innymi słowami wypowiadał swoją miłość i troskę. Jedni sławili piękno jej krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem, bogatą kulturą czy wreszcie niepowtarzalnością języka. Wszyscy zgodnie chcieli i nadal pragną, aby Polska była zawsze wolna i piękna.


My również, tym pragnieniem połączeni, w dniu 30 listopada 2018 r. zamieniliśmy naszą szkołę w klimatyczną i nastrojową Kawiarenkę Patriotyczną. Zaprosiliśmy wielu gości, którym w tym miejscu dziękujemy za przybycie.


To wielopokoleniowe spotkanie było poświęcone naszej Ojczyźnie.


W przygotowanym programie czytaliśmy utwory wybitnych polskich twórców, należące niewątpliwie do kanonu polskiej poezji patriotycznej, a pochodzące z Antologii Niepodległości, która została przygotowana w związku z jubileuszowym rokiem odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym samym, po raz kolejny, włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, organizowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Nie zabrakło również znanych pieśni patriotycznych, które rozbudziły nasze serca i dostarczyły wielu wzruszeń. Całość została wzbogacona wymowną prezentacją, fragmentami filmów i przepięknym układem tanecznym z wykorzystaniem biało – czerwonych szarf.


 

W ten sposób po raz kolejny uczciliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Anna KoryckaInformacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wpisane przez M. Paluszek