Wycieczki szkolne

 

 

 

 

REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ

 

ROK SZKOLNY 2021/2022Wycieczka do Muzeum POLIN

268426884_2877470742563347_428783146948823069_n15 grudnia uczniowie klas 7b i 7c, pod opieką nauczycieli: p.A. Tomasińskiej, p. A.Koryckiej oraz p. K. Maciasa, udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był udział w warsztatach w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tematyka zajęć dotyczyła historii i kultury żydowskiej oraz relacji łączących Polaków i Żydów w przedwojennej Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi dylematami borykała się ówczesna młodzież, co stanowiło dla nich okazję do refleksji również nad własnymi wyborami. Zobaczyli też jakie mogą być skutki długotrwałego funkcjonowania w społeczeństwie stereotypowego myślenia o drugim człowieku czy narodzie. Zdobyli cenną wiedzę, ucząc się przy tym postawy tolerancji i szacunku wobec innych ludzi.
Warsztaty były przeprowadzone jako realizacja Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego “To nasza wspólna historia” i sfinansowane przez Nasielski Ośrodek Kultury w ramach projektu lokalnego “Mam patent na kulturę - inicjatywa młodzieżowa”.
Popołudnie w stolicy uczniowie spędzili bardzo aktywnie, uczestnicząc w dwugodzinnej lekcji w-fu w Hangarze 646.
Anna Tomasińska

KLASY 4c, 6a i 8b na wycieczce w Toruniu

266707503_1370400963399469_4370589840349408986_n15 grudnia uczniowie klasy 4c, 6a i 8b pod opieką wychowawców p. Joanny Czyż, Ewy Grenadier i Joanny Wiśniewskiej wyjechali na wycieczkę, która była dofinansowana w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki – „Poznaj Polskę”.
Jej celem był Toruń – jedno z najpiękniejszych nadwiślańskich miast. Jego historia nierozerwalnie związana jest z postacią Mikołaja Kopernika, urodzonego właśnie w Toruniu. Dlatego też w programie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsc związanych z postacią tego słynnego astronoma.
Po dotarciu na miejsce spotkali się z panią przewodnik i pod jej opieką uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie miasta m.in. Krzywą Wieżę, Pomniki Flisaka i Osiołka, Średniowieczne Mury Obronne, Ruiny Zamku Krzyżackiego a także Starówkę.
Jednym z miejsc odwiedzonych przez uczniów był Dom Mikołaja Kopernika - muzeum poświęcone wybitnemu astronomowi, które mieści się w zabytkowej kamienicy, należącej kiedyś do jego rodziny. Podczas zwiedzania Domu Mikołaja Kopernika uczniowie dowiedzieli się o życiu i dziełach Mistrza oraz o

266568508_1859630894224347_3930765771505791720_n

funkcjonowaniu ludzi we wnętrzach średniowiecznego domostwa.
Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Ostatnim punktem programu był udział w warsztatach wypieku pierników.
Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. Była to ciekawa lekcja historii naszego kraju.

Mikołajkowy wyjazd integracyjny klasy 8a i uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu.

266403479_299336992105953_5900041051370513814_nW piątek 10 grudnia odbyła się wycieczka podczas której uczniowie obejrzeli film o tematyce świątecznej następnie spędzili 2 godz. grając w kręgle podczas “Lekcji w-f w kręgielni”. W drodze powrotnej zjedli posiłek w popularnej restauracji i zadowoleni wrócili do Nasielska.

Pierwszaki poznają obrzędy i zwyczaje ludowe


20211129_112001W dniu 29 listopada 2021r., w ramach działań innowacyjnych takich jak   poznawanie świąt, , kultywowanie tradycji regionu, dzieci z klasy I A i I B pojechały na wycieczkę do Gąsiorowa na zajęcia edukacyjne – 

Podczas zorganizowanych zajęć, pierwszoklasiści wysłuchali starodawnych przesądów i wierzeń związanych z Andrzejkami i Katarzynkami. Mieli okazję poznać trzy wróżby: wykonać doświadczenie z laniem wosku, przebić papierowe serce z imionami, odsłonić jeden z trzech kubków, pod którym znajdowała się wróżba.

Ciekawym punktem programu był udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dzieci wykonały ciasteczka z wróżbą oraz udział w warsztatach plastycznych, gdzie formowały z bibuły kolorowe kotyliony. Pobyt w Gąsiorowie uświetniła zabawa taneczna i pyszny obiad. Dla pierwszoklasistów była to lekcja samodzielności i wzajemnej integracji.

Opiekę nad bezpiecznym przebiegiem wycieczki sprawowały panie: p. Beata Janiszek, p. Beata Górecka, p. Joanna Czyż.

Beata Janiszek

FOTORELACJA NA FACEBOOKU SZKOŁY

WYPRAWA DO LEŚNEGO PARYŻA


wyprawa-do-leasnego-paryaa5 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Leśniczówki Paryż. Pogoda nam dopisała, a tajemnice lasu były na wyciągnięcie ręki. Oczywiście wszystko pod bacznym okiem leśniczego. Po bardzo pouczającym spacerze przyszedł czas na warsztaty zajęć dawnych prowadzone przez Panią Anię gospodynię tego uroczego zakątka. Nie zabrakło również czasu na zabawę i spotkanie ze zwierzętami. Zwieńczeniem naszej wyprawy były samodzielnie zrobione podpłomyki z masełkiem oraz kiełbaski i ziemniaczki z ogniska. Wszystkim gorąco polecamy Leśniczówkę Paryż.
Wychowawcy oddziałów przedszkolnych
Justyna Margiel i Paulina Mosakowska.

Wycieczka do kina 4DX


249481010_559094718720459_7074588008405491525_n27 października 2021r. dzieci z klasy III a i III c, pod opieką p. Grażyny Kopki, p. Małgorzaty Sitek, p. Aleksandry Maciątek i p. Moniki Brzezińskiej – Pająk były na wycieczce w kinie interaktywnym 3DX w Warszawie na filmie pt.,,Ekstremalna pogoda.’’ Film pokazywał pracę badaczy, którzy odkrywali zaskakujące połączenie między zjawiskami przyrody takimi jak tornada, pożary i topnienie lodowców. Po zakończonym seansie uczniowie wzięli udział w interaktywnym quizie, który oprócz fantastycznej rozrywki pomógł utrwalić zdobytą wiedzę. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do McDonald’s. Po sytym posiłku, cała grupa bawiła się przez dwie godziny, grając w kręgle oraz na placyku zabaw w Centrum Rozrywki – Hulakula.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz bardzo zadowoleni, wszyscy wrócili do domów.

 

Grażyna Kopka

FOTORELACJA NA FACEBOOKU SZKOŁY

Z wizytą w mieście pachnącym piernikami


247227750_428796638639217_5192802494327856310_n20 października uczniowie klas: VIII a, VIII d i VII a wraz z nauczycielami: p. Agnieszką Sztabnik, p. Beatą Korytkowską i p. Krzysztofem Maciasem wyjechali na wycieczkę do Torunia. Po dotarciu na miejsce spotkali się z panią przewodnik i pod jej opieką rozpoczęli zwiedzanie miasta.

Pierwszym punktem był spacer Starym Miastem, przystanek przy Krzywej Wieży, oglądanie pozostałości murów obronnych, podziwianie wspaniałej Katedry Św. Janów – jej bogate wnętrze zrobiło duże wrażenie na uczestnikach wycieczki.

Następna atrakcja to Muzeum Toruńskiego Piernika, mieszczące się w dawnej XIX – wiecznej fabryce pierników, w którym można poznać historię tego smakołyku, sposoby jego wypiekania ( formy, maszyny, piece), legendy o powstaniu ciastek zwanych „katarzynkami”.

Ostatnim punktem wizyty w muzeum był oczywiście zakup tych pachnących przyprawami korzennymi specjałów.

Kolejne miejsce odwiedzone przez uczniów to Dom Mikołaja Kopernika - bez wątpienia najsłynniejszego mieszkańca tego miasta. Muzeum poświęcone wybitnemu astronomowi mieści się w zabytkowej kamienicy, należącej kiedyś do jego rodziny, i oferuje zwiedzającym możliwość zdobycia wiedzy i wrażeń ogniskujących się wokół trzech tematów: nauka dawna i współczesna, życie codzienne rodziny mieszczańskiej w późnym średniowieczu oraz życie i dzieło Mikołaja Kopernika.

Po zrobieniu wspólnego zdjęcia pod pomnikiem astronoma i pożegnaniu się z panią przewodnik nadszedł czas na posiłek, po którym uczestnicy wycieczki udali się do Planetarium. W budynku, będącym w II połowie XIX w. zbiornikiem gazu, obejrzeli seans astronomiczny pt. ”Wirująca Ziemia”.

 

Ta atrakcja zakończyła dzień pełen wrażeń i zachwytu pięknem oraz wspaniałą historią Torunia.

Beata Korytkowska

 

FOTORELACJA NA FACEBOOKU SZKOŁY

2b i 3b na wycieczce w Leśniczówce “Paryż”

246773683_961610871375467_851296313981296387_n19 października uczniowie klasy 2b i 3b pod opieką wychowawczyń i p. Beaty Sokolnickiej wybrali się na wycieczkę autokarową do Leśniczówki „Paryż”. Wizytę rozpoczęliśmy od śniadania i deseru - pysznych pączków przygotowanych przez organizatorów. Następnie udaliśmy się do lasu, na warsztaty przyrodnicze przeprowadzone przez leśniczego. Uczniowie klasy 2b zrealizowali tym samym jedno z zadań zawartych w innowacji „Mały ekolog”. Uczyliśmy się również rozpoznawać tropy zwierząt. Dzieci miały możliwość odciśnięcia tropu w masie solnej. Po spacerze w lesie wykonaliśmy pizzę, każdy swoja, taką jaką lubi a później degustowaliśmy swoje wypieki. Na zakończenie dzieci karmiły zwierzęta oraz bawiły się na placu zabaw.
Monika Kozarzewska
Małgorzata Olbryś

FOTORELACJA NA FACEBOOKU SZKOŁY


WYCIECZKA KLASY 4A i 5D DO TORUNIA


20211007_1151507 października uczniowie klasy 4a i 5d pod opieką wychowawców oraz p. Renaty Wróblewskiej i p. Magdy Zawadzkiej wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę autokarową. Jej celem był Toruń – jedno z najpiękniejszych nadwiślańskich miast. Jego historia nierozerwalnie związana jest z postacią Mikołaja Kopernika, urodzonego właśnie w Toruniu. Dlatego też w programie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsc związanych z postacią tego słynnego astronoma.

Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii miasta a uczniowie z zainteresowaniem oglądali charakterystyczne dla Torunia miejsca m.in. Krzywą Wieżę, Pomniki Flisaka i Osiołka, Średniowieczne Mury Obronne, Ruiny Zamku Krzyżackiego a także Starówkę. Uczniowie poznali toruńskie legendy, brali udział w warsztatach wypieku pierników oraz zwiedzali salę Geodium - wystawę interaktywną stworzoną w toruńskim Planetarium, gdzie wokół globusa znajdowały się interaktywne urządzenia, dzięki którym można było samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Była to świetna zabawa dla dzieci i nauka przez doświadczenie.


Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.

FOTORELACJA NA FACEBOOKU SZKOŁY


Monika Paluszek

Ewa Boczkowska

 

 WYCIECZKA 4b i 4c

wycieczka-4b-i-4c
4 października klasa 4b i 4c pojechały na wycieczkę integracyjną do leśniczówki „Paryż”.
Nasza wizyta rozpoczęła się od wyjścia na wędrówkę do lasu z leśniczym, na której poprowadzono warsztaty przyrodnicze. Następnie poszliśmy na tzw. „zajęcia dawne”, mieliliśmy mąkę na żarnie, wyrabialiśmy podpłomyki, piekliśmy je na tradycyjnej kuchni, ubijaliśmy masło w kierzankach no i oczywiście degustowaliśmy wszystkie wyroby.
Do dyspozycji dzieci był plac zabaw, mały zwierzyniec, boiska do gry w piłkę. Nasza wyprawa zakończyła się kiełbaskami i ziemniaczkami pieczonymi na ognisku.
J. Czyż, K. Milewska


DWUDNIOWA WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH


kazimierz-dolny

Dzień pierwszy

Kazimierz Dolny nad Wisłą


Tego dnia zwiedziliśmy z przewodnikiem Rynek i zabytkowe kamieniczki oraz kościół farny św. Jana Chrzciciela. Weszliśmy na Górę Trzech Krzyży skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasta. Następnie przespacerowaliśmy się lessowym wąwozem korzeniowym. Na koniec udaliśmy się do miejsca zakwaterowania na zasłużony odpoczynek. Dzień zakończyliśmy wieczorem zabaw integracyjnych.FOTORELACJA NA FACEBOOKU SZKOŁY


sandomierz
Dzień drugi

Sandomierz

Zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Polsce rozpoczęliśmy od kościoła św. Jakuba wybudowanego w stylu romańskim. Przeszliśmy przez “ucho igielne”, kierując sie do centrum miasta, gdzie obejrzeliśmy Ratusz miejski oraz architekturę wokół Rynku. Ciekawym punktem była wizyta w Zbrojowni, gdzie poczuliśmy klimat życia w średniowiecznym mieście. Wysłuchaliśmy gawędę o życiu rycerza, a także wzięliśmy aktywny udział w “żywej lekcji” historii wcielając się w wybrane postacie. Barwne stroje, zbroje rycerskie, broń i narzędzia tortur niemal przeniosły nas do tamtej epoki.
Zwiedziliśmy również Podziemną Trasę Turystyczną, czyli labirynt piwnic i tuneli, gdzie mieszczanie w dawnych czasach składowali swoje towary.
Idąc dalej przeszliśmy obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza. Zobaczyliśmy również piękną, gotycką katedrę Narodzenia NMP. Dużą atrakcją był również Dworek serialowego Ojca Mateusza. Nasz spacer zakończyliśmy przy Bramie Opatowskiej.

Klasy 5a, 5b i 5c na wycieczce w Toruniu

toruaKiedy nastał dzień 16 września, uczniowie klas Vb, Vc i Va pod opieką pań: Anny Koryckiej, Justyny Puta oraz Magdy Zawadzkiej, ruszyli na autokarową wycieczkę do Torunia. Początek tej wyprawy miał na celu wprowadzenie uczniów w dziedzictwo cywilizacyjne Europy oraz poznawanie polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Zwiedzając kościół pod wezwaniem NMP – dzieci poznały tajemnicę Anny Wazówny. Spacerując w padających kroplach deszczu po toruńskiej Starówce, wysłuchały wielu ciekawych faktów i legend dotyczących krzywej wieży, Fontanny Flisaka, Bramy Klasztornej i murów obronnych. Następnie udaliśmy się do Piernikarni Starotoruńskiej, aby poznać tajniki wypieku prawdziwych toruńskich pierników. Opowiedziano je dzieciom pięknym językiem średniowiecznego Torunia. Było tam wiele radości, pozytywnych emocji i dużo wspaniałych, pachnących przyprawami pierników. Podczas zwiedzania Domu Mikołaja Kopernika dostarczono nam wiedzy o życiu i dziełach Mistrza, o funkcjonowaniu ludzi we wnętrzach średniowiecznego domostwa, a także o nowoczesnych interaktywnych ekspozycjach wykorzystujących aplikacje na smartfony, audioprzewodniki, kino 4D, hologramy czy projekcje wizualne. Po tej znaczącej porcji wiedzy i wrażeń udaliśmy się do parku rozrywki. Tam była mega zabawa w strefie trampolin, basenów z gąbkami i zjeżdżalni. Nie zabrakło również wizyty w Mc Donaldzie i wspólnego posiłku, który wszystkim bardzo smakował.
Ten wspaniały dzień, pełen tajemnic i przygody, na długo pozostanie w naszej pamięci.
Justyna Puta

Strony: 1 2 3