Wycieczki szkolne

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ

ARCHIWUM

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018
WYCIECZKA DO WARSZAWY – III d i V a

galeria

 

20180315_10060615 marca 2018 r., uczniowie klasy 3d i 5 a pod opieką pań: Joanny Pichalskiej, Anny Modzelewskiej, Moniki Brzezińskiej - Pająk wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego z panem przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o obiekcie. Dzieci były w szatni, w której do meczu przygotowują się m.in. piłkarze polskiej reprezentacji narodowej. Oglądały pomieszczenia, gdzie zawodnicy rozgrzewają się przed wejściem na boisko oraz regenerują się po meczu. Uczniowie zasiedli na trybunach i z zaciekawieniem oglądali przygotowania do meczu. Niesamowitych wrażeń dostarczyła wizyta na tarasie widokowym w najwyższym dostępnym punkcie stadionu. Następnie zwiedzały wystawę największych budowli  z Kloców Lego i wzięły udział w inspiracjach twórczych w strefie zabaw klockami – Fun Park. Pełne wrażeń wróciły do Nasielska.

Joanna Pichalska

Anna ModzelewskaWycieczka do Pułtuska


galeria


dsc00468„Dobre maniery na co dzień”, to tytuł innowacji metodycznej realizowanej w klasach trzecich. W jej ramach, 7 marca 2018r., uczniowie z kl. III c i III f uczestniczyli w warsztatach „Gawęda o zachowaniu się przy stole” w Domu Polonii w Pułtusku. Trzecioklasiści poznali zasady savoir-vivre przy stole, a następnie mogli zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce podczas wspólnego obiadu w restauracji.
To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli uczniowie będzie im towarzyszyć nie tylko od święta, ale i na co dzień.


Małgorzata Olbryś
Beata Górecka
„RAZ DWA TRZY KLIKASZ TY! By dzieci uważały w sieci”


Dnia 27 lutego 2018r. uczniowie klas Ic i Id uczestniczyli w nietypowej lekcji o mediach prowadzonej przez aktora p. Krzysztofa Cybińskiego w Legionowie.

 

Podczas zajęć dzieci:

· Zobaczyły, jakie zagrożenia mogą kryć się w Sieci,

· Zrozumiały, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe,

· Dowiedziały się, co zawdzięczamy Internetowi,

· Odkryły, ile lat ma Internet i jak sprawdzić jego wiek,

· Dowiedziały się, jak przez Internet można zostać odkrywcą,

· Odkrywały, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.


To była ciekawa i pouczająca lekcja. Z pewnością pomoże naszym wychowankom bezpieczniej korzystać z Internetu.


Ewa Boczkowska, Jolanta SobieckaWycieczka do Pułtuska - kl. IIIa, III b, III d

 

galeria


20180222_12195722 lutego 2018 r. uczniowie klas III a, III b,  III d wraz z opiekunami: p. J. Chmielewską, p. B. Janiszek, p. J. Pichalską, p. M. Brzezińską – Pająk uczestniczyli w warsztatach z zakresu savoir – vivre  przy stole w Domu Polonii w Pułtusku. Spotkanie składało się z dwóch części: wykładu ,,Gawęda o zachowaniu się przy stole” i  obiadu w restauracji.

 

Savoir- vivre  przy stole to nie tylko podawanie i spożywanie potraw, ale również nakrywanie do stołu. Prowadząca zajęcia opowiedziała nam o różnych sposobach nakrywania stołu. Zaprezentowała  nakrycia stołu podstawowe i rozszerzone. Następnie dzieci dowiedziały się, o czym informuje ułożenie sztućców na talerzu i jak należy używać serwetek.


Druga część wykładu dotyczyła zachowania się przy stole. Jest to bardzo ważna umiejętność, gdyż każdy kto dba o estetykę jedzenia i przestrzega określonych zasad jest uważany za osobę kulturalną.


Warsztaty zakończyły się obiadem, podczas którego dzieci mogły zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

 


J. Chmielewska, J. Pichalska


WYJAZD NA KRĘGLE

5 grudnia, razem z rodzicami i wychowawca, pojechaliśmy na kręgle. Podzieleni na cztery grupy graliśmy przez całe dwie godziny. Potem była pizza. Było bardzo fajnie.

Esme Fanti klasa 4a


POZNAJEMY LUDOWE ZWYCZAJE ZWIĄZANE Z PÓŹNĄ JESIENIĄ KLASA IC i ID NA WYCIECZCE

galeria

 

img_20171123_095746Obserwując dzisiejszą rzeczywistość można zauważyć, że coraz częściej przyjmujemy zwyczaje innych krajów, nie znając jednocześnie bogatych tradycji , jakie sami posiadamy.


Wychodząc z założenia, że ważna jest znajomość i kultywowanie dawnych obyczajów, w dniu 23 listopada 2017r. wybraliśmy się z naszymi wychowankami z klasy Ic i Id na warsztaty do Legionowa. Tam dzieci miały możliwość poznania ludowych zwyczajów związanych z późną jesienią, tj. Katarzynki, Andrzejki, święto św. Marcina, Barbórka i Mikołajki. Dowiedziały się, jak od dawnych czasów nasi przodkowie przygotowują się w czasie adwentu do Świąt Bożego Narodzenia. Podziwiały ludową choinkę ozdabianą własnoręcznie zrobionymi „cackami”, wystawę szopek bożonarodzeniowych, poznawały historię elfów i św. Mikołaja oraz obyczaje panujące w owym czasie na polskiej wsi.


Ponadto dzieciaczki bawiły się uczestnicząc we wróżbach andrzejkowych i pisząc listy do św. Mikołaja, które wrzucały do specjalnie przygotowanej skrzyni. Praktycznie dowiedziały się, jak kiszono kapustę, chętni mogli pomóc gospodarzowi.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci wykonywały pachnące, kolorowe mydełka i nawilżające kremy. Pięknie zapakowane stanowiły prezenciki dla najbliższych. Naszym Pierwszakom bardzo podobały się zabawy w Małpim Gaju i „warzywna” sztafeta. Z tej praktycznej lekcji wszyscy wrócili pełni wrażeń.Ewa Boczkowska i Jolanta Sobiecka


KLASY 5B, 5C i 5D NA WYCIECZCE W WARSZAWIE


galeria

20171108_1355188 listopada uczniowie klas Vc, Vd i częściowo Vb naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Monikę Paluszek, p. Ewą Grenadier    i p. Małgorzatą Sitek wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.


Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz wizyta w kinie 6D.


Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.To, co wyróżnia to miejsce, to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko. Po zwiedzaniu udaliśmy się do kina, gdzie uczniowie dokonali wyboru filmów, którymi były: „Oczami kota” oraz „Niebezpieczna kopalnia”.


Kino 6D to kino wielu emocji.  Do standardowego obrazu 3D oraz dźwięku stereo dodawane są efekty takie jak: podmuch wiatru, ruchome fotele, strzał powietrzny, woda, stroboskop, bańki oraz efekt myszek. Każdy film dostarczył niesamowitych emocji.

Dzięki połączeniu realnych efektów z obrazem 3D odczuliśmy na własnej skórze doznania bohaterów filmów.Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i jednocześnie dobrze się bawić. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Nasielska.

Monika Paluszek
DZIEŃ Z ROZTAŃCZONYM MAZOWSZEM


„Trzeba kochać to, co się robi, inaczej życie traci sens …”

(Mira Zimińska – Sygietyńska)

galeria

 

dscn1286Dnia 24 października 2017 roku  dzieci z klas  IIIB i IIIF oraz kilkoro uczniów z klas IIIA i IIIC udali się na wycieczkę do dworu Karolin w Otrębusach.


Mieści się tu siedziba Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale na największych światowych scenach. Jest to jeden z największych polskich zespołów artystycznych, który w swym repertuarze odwołuje się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Założycielami Zespołu byli Tadeusz Sygietyński – muzyk i kompozytor oraz Mira Zimińska – Sygietyńska - jedna z najbardziej znanych przedwojennych warszawskich aktorek. Od 1948r. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” rozpoczął swoją działalność w dworze Karolin, którego otoczenie z czasem modernizowano i wybudowano tu Europejskie  Centrum  Promocji  Kultury  Regionalnej i Narodowej „Matecznik -Mazowsze”. Obiekt ten posiada salę widowiskową na 580 osób, garderoby, pracownie krawieckie i muzeum.


Wycieczkę z przewodnikiem trzecioklasiści rozpoczęli od poznania historii powstania Zespołu oraz sylwetek założycieli. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie holu z eksponatami strojów ludowych z różnych regionów Polski, Muzeum Pamiątek, pokój Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Muzeum Lalek. Wystrój dworu bardzo dzieciom przypadł do gustu, z zaciekawieniem podziwiały ilość i jakość przywiezionych przez Zespół pamiątek i nagród z różnych zakątków świata.


Po zwiedzaniu, nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez profesjonalnego trenera Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. W małych grupach poznawano tajniki dwóch tańców narodowych: poloneza i krakowiaka, głównie kroki i figury. Nie zapomniano o stosowaniu zasad kulturalnego zachowania wobec osoby tańczącej.


Po zakupieniu pamiątek w Karolinie, ostatnią atrakcją wycieczki był przejazd do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Trzecioklasiści obejrzeli eksponaty starych samochodów, pojazdów militarnych, rowerów, wózków dziecięcych z różnych epok i stron świata. Z uwagą słuchali przewodnika, który przedstawiał ciekawostki związane z historią i przeznaczeniem zgromadzonych przedmiotów.


Całodniowa wycieczka pod opieką pań: Beaty Janiszek, Małgorzaty Olbryś, Aleksandry Maciątek była pełna wrażeń. W ramach realizowanej innowacji metodycznej Dobre maniery na co dzień, w trakcie wycieczki uczniowie utrwalali zasady właściwego zachowania w miejscach publicznych, kultury tańca i prowadzenia dialogu. Jednocześnie poznali trud sławy, przekonując się, że na sukces trzeba bardzo starać się i intensywnie pracować, a kultura i obycie zawsze będą mile widziane.


Wychowawcy klas IIIB i IIIF

 

Beata Janiszek, Małgorzata Olbryś
KLASY DRUGIE W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

galeria

 

p1110445117 października 2017 r. uczniowie klasy II a i II b pod opieką pani Grażyny Kopki, pani Marioli Kwiatkowskiej oraz pani  Moniki  Brzezińskiej- Pająk  były na wycieczce  w  Centrum Nauki  Kopernik w Warszawie. W  Planetarium dzieci obejrzały animowany film pt. ,,POLARIS’’, który przybliżył pojęcie ruchu obrotowego Ziemi oraz zapoznał z różnymi rodzajami ciał kosmicznych. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa  i Saturna poznały  sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. W Centrum  Nauki Kopernik dzieci same mogły doświadczać i eksperymentować w interaktywnych wystawach. Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec.


Dzieci bardzo zadowolone oraz  bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do domu.

Grażyna Kopka
INTERAKTYWNE WIDOWISKO TELEWIZYJNE „TALENT SHOW”


9 października 2017 r. klasy 5c i 6b pod opieką p. Joanny Czyż, p. Małgorzaty Sitek i p. Moniki Paluszek wzięły udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”, które odbyło się w Domu Kultury w Legionowie.


Uczniowie  mogli zobaczyć, jak na planie pracuje ekipa filmowa, operator kamery, realizator obrazu, dźwięku i zawodowi aktorzy.


Następnie odważni uczniowie, dzięki otrzymanym biletom szczęścia, mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności z zakresu dykcji, śpiewu czy tańca przed zgromadzoną publicznością.


Praca z reżyserem, operatorami kamer i montażystami pozwoliła naszym wychowankom poznać kulisy produkcji  telewizyjnych. Widownia bawiła się doskonale, żywo reagowała i nagradzała gromkimi brawami odważnych artystów.


Efektem wspólnej pracy będzie teledysk zmontowany i przesłany naszej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, aby jeszcze raz  zobaczyć naszych utalentowanych uczniów i przypomnieć sobie mile spędzony czas.

 

Monika Paluszek

1-52

1-22

Interaktywnie i bajkowo

9 października oddziały przedszkolne 0a i 0b oraz klasy 3a, 3c, 3d i 3e wyjechały na wycieczkę do Legionowa i wzięły udział w  interaktywnym widowisku pt. Szewczyk Dratewka na planie filmowym.

Studio filmowe to takie miejsce, w którym można zrealizować przeróżne opowieści. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę bohaterów bajki O Szewczyku Dratewce i przeżywać wraz z nim nieziemskie przygody . Zdobywcy tzw. Szczęśliwych Biletów, podczas wspólnej zabawy poznali kilka tajników realizacji obrazu, a wszystko to bezpośrednio na scenie filmowej i na oczach zgromadzonej publiczności.

M.P.


WYCIECZKA DO CIECHANOWA

galeria

 

20170929_103742W dniu 29.09.2017 r. uczniowie klasy VII a pod opieką pani Justyny Puty i Jadwigi Michnowskiej udali się na wycieczkę do Ciechanowa.

 

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w stroju z minionej epoki powitała nas pani przewodnik.

 

W czasie lekcji muzealnej „z kuferka babuni” uczniowie wydobywali przedmioty użytkowe, z których korzystali nasi przodkowie. Często mieliśmy trudności z podaniem ich nazw i zastosowania. Obejrzeliśmy także wystawę przedmiotów użytkowych wsi mazowieckiej, Kościół Farny w Ciechanowie (w miniaturze), a także wystawę malarstwa i rzeźby ludowej.

 

W Zamku Książąt Mazowieckich przemieszczając się po krętych schodach baszt, na poszczególnych kondygnacjach poznawaliśmy dzieje zamku, miasta oraz szeroko rozumianego średniowiecza.

 

Po pobycie w pływalni, uzupełniliśmy zużyte kalorie spożywając smaczny posiłek.

 

Powróciliśmy do szkoły zrelaksowani, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę historyczną dotyczącą naszego regionu.

 


 

Jadwiga MichnowskaPIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

galeria


p1110754W tym roku obchodzimy 300 lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.

Dnia 26. 09. 2017 r. uczniowie klasy IIIa i IIId wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyli na pielgrzymi szlak, aby pokłonić się Matce Bożej.

W czasie podróży dzieci poznały historię Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. Pełne radości śpiewały pieśni religijne i odmawiały modlitwę.

Na miejscu uczestniczyły we Mszy Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Pełne skupienia, wpatrzone w obraz zobaczyły jego zasłonięcie. Po modlitwie zwiedziły muzea w obrębie klasztoru. Następnie wszyscy zakupili pamiątki i udali się do Parku Miniatur. Wsłuchani w głos przewodnika z wielkim zaciekawieniem oglądali w miniaturze największe sanktuaria na świecie.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Nasielska.

 

Opiekunowie

J. Chmielewska

J. Pichalska

M. Komorowska

Ks. G. Bednarczyk