Wycieczki szkolne

REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ

ROK SZKOLNY 2017/2018

KLASY DRUGIE W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

p1110445117 października 2017 r. uczniowie klasy II a i II b pod opieką pani Grażyny Kopki, pani Marioli Kwiatkowskiej oraz pani  Moniki  Brzezińskiej- Pająk  były na wycieczce  w  Centrum Nauki  Kopernik w Warszawie. W  Planetarium dzieci obejrzały animowany film pt. ,,POLARIS’’, który przybliżył pojęcie ruchu obrotowego Ziemi oraz zapoznał z różnymi rodzajami ciał kosmicznych. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa  i Saturna poznały  sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. W Centrum  Nauki Kopernik dzieci same mogły doświadczać i eksperymentować w interaktywnych wystawach. Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec.

Dzieci bardzo zadowolone oraz  bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do domu.

Grażyna Kopka

INTERAKTYWNE WIDOWISKO TELEWIZYJNE „TALENT SHOW”

9 października 2017 r. klasy 5c i 6b pod opieką p. Joanny Czyż, p. Małgorzaty Sitek i p. Moniki Paluszek wzięły udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”, które odbyło się w Domu Kultury w Legionowie.

Uczniowie  mogli zobaczyć, jak na planie pracuje ekipa filmowa, operator kamery, realizator obrazu, dźwięku i zawodowi aktorzy.

Następnie odważni uczniowie, dzięki otrzymanym biletom szczęścia, mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności z zakresu dykcji, śpiewu czy tańca przed zgromadzoną publicznością.

Praca z reżyserem, operatorami kamer i montażystami pozwoliła naszym wychowankom poznać kulisy produkcji  telewizyjnych. Widownia bawiła się doskonale, żywo reagowała i nagradzała gromkimi brawami odważnych artystów.

Efektem wspólnej pracy będzie teledysk zmontowany i przesłany naszej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, aby jeszcze raz  zobaczyć naszych utalentowanych uczniów i przypomnieć sobie mile spędzony czas.

Monika Paluszek

Interaktywnie i bajkowo

9 października oddziały przedszkolne 0a i 0b oraz klasy 3a, 3c, 3d i 3e wyjechały na wycieczkę do Legionowa i wzięły udział w  interaktywnym widowisku pt. Szewczyk Dratewka na planie filmowym.

Studio filmowe to takie miejsce, w którym można zrealizować przeróżne opowieści. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę bohaterów bajki O Szewczyku Dratewce i przeżywać wraz z nim nieziemskie przygody . Zdobywcy tzw. Szczęśliwych Biletów, podczas wspólnej zabawy poznali kilka tajników realizacji obrazu, a wszystko to bezpośrednio na scenie filmowej i na oczach zgromadzonej publiczności.

M.P.

WYCIECZKA DO CIECHANOWA

20170929_103742W dniu 29.09.2017 r. uczniowie klasy VII a pod opieką pani Justyny Puty i Jadwigi Michnowskiej udali się na wycieczkę do Ciechanowa.

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w stroju z minionej epoki powitała nas pani przewodnik.

W czasie lekcji muzealnej „z kuferka babuni” uczniowie wydobywali przedmioty użytkowe, z których korzystali nasi przodkowie. Często mieliśmy trudności z podaniem ich nazw i zastosowania. Obejrzeliśmy także wystawę przedmiotów użytkowych wsi mazowieckiej, Kościół Farny w Ciechanowie (w miniaturze), a także wystawę malarstwa i rzeźby ludowej.

W Zamku Książąt Mazowieckich przemieszczając się po krętych schodach baszt, na poszczególnych kondygnacjach poznawaliśmy dzieje zamku, miasta oraz szeroko rozumianego średniowiecza.

Po pobycie w pływalni, uzupełniliśmy zużyte kalorie spożywając smaczny posiłek.

Powróciliśmy do szkoły zrelaksowani, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę historyczną dotyczącą naszego regionu.

Jadwiga Michnowska

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

p1110754W tym roku obchodzimy 300 lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.

Dnia 26. 09. 2017 r. uczniowie klasy IIIa i IIId wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyli na pielgrzymi szlak, aby pokłonić się Matce Bożej.

W czasie podróży dzieci poznały historię Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. Pełne radości śpiewały pieśni religijne i odmawiały modlitwę.

Na miejscu uczestniczyły we Mszy Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Pełne skupienia, wpatrzone w obraz zobaczyły jego zasłonięcie. Po modlitwie zwiedziły muzea w obrębie klasztoru. Następnie wszyscy zakupili pamiątki i udali się do Parku Miniatur. Wsłuchani w głos przewodnika z wielkim zaciekawieniem oglądali w miniaturze największe sanktuaria na świecie.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Nasielska.

Opiekunowie

J. Chmielewska