Wycieczki szkolne

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ

ARCHIWUM

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019


Klasa III a I III b na wycieczce Legionowo – Warszawa

galeria

 

img_20190109_1321019 stycznia br. uczniowie klasy III A i III B wraz z opiekunami p. M. Kwiatkowską, J. Sobiecką, B. Kownacką i A. Modzelewską wybrali się na wycieczkę, która składała się z 2 etapów. Najpierw uczestnicy  oglądali przedstawienie oparte na treści lektury,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta’.

Spektakl bardzo podobał się widzom tym bardziej, że niektórzy uczniowie byli zaproszeni na scenę przez aktorów do wspólnej zabawy. 
Kolejnym etapem była wyprawa do Warszawy, gdzie uczniowie oglądali seans w kinie 6D.


Uczestnicy byli podzieleni na grupy: kiedy jedni oglądali seans ,inni bawili się w sali zabaw. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek do restauracji McDonald’s. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Nasielska.

 

M.Kwiatkowska
J.Sobiecka
Wycieczka do Warszawy

Klasa 4b i 4c udały się z wychowawcami na wycieczkę do parku trampolin, strzelnicy, kina i do Ogrodu Światła w Wilanowie. Wycieczka była bardzo długa ale dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte.

Karolina PająkWIECZORNE ZWIEDZANIE KRÓLEWSKICH OGRODÓW ŚWIATŁA W WILANOWIE

7 grudnia uczniowie klasy 5a wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się do Wilanowa.

Celem wyjazdu było obejrzenie Królewskich Ogrodów Światła, plenerowej wystawy zbudowanej z tysięcy kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty. Na tereny pałacu weszliśmy 75-metrowym świetlistym tunelem, w którym rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Ogromne wrażenie zrobił również Muzyczny Ogród Marzeń zlokalizowany na dolnym tarasie oraz mapping wyświetlany na fasadzie pałacu.

Wieczorny spacer wprowadził wszystkich w magiczny, przedświąteczny czas.

Wychowawczyni kl. 5a

Agnieszka Sztabnik


Mikołajkowa wycieczka klas 2c i 2d

galeria


7 grudnia 2018 r. uczniowie klas 2c i 2d wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Legionowa. Obejrzeli ciekawy i pouczający spektakl teatralny „Detektyw Pozytywka”. Dowiedzieli się, że pośpiech zabiera czas. A warto przeznaczyć go na rzeczy oraz osoby najważniejsze i najbardziej wartościowe. Spadające bańki mydlane, przechadzki aktorów wśród publiczności oraz angażowanie dzieci w akcję to dodatkowe atrakcje, które wzbogaciły przedstawienie.

 

A potem był czas na harce i ruchowe szaleństwa na sali zabaw „Hokus Pokus”.


Myślimy, że mikołajkowy prezent podobał się wszystkim.

Wych. Jolanta Sobiecka

Wych. Ewa Boczkowska


 
Klas I b i II a na wycieczce w Legionowie

galeria


3 grudnia 2018 r. uczniowie klas I b i II a wraz z p. Beatą Janiszek, Moniką Kozarzewską i Magdą Mackiewicz udali się na wycieczkę do Legionowa, do Biura Turystycznego „Guliwer”, aby uczestniczyć w warsztatach bożonarodzeniowych. W czasie zajęć dzieci poznały tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia, odwiedziły krainę Świętego Mikołaja i napisały do niego listy oraz wykonały ekologiczne bałwanki z sianka. Wizyta w „Guliwerze” zakończyła się świetną zabawą w kuleczkach. Dzieci z uśmiechami na twarzach i pamiątkami w plecakach wróciły do domu.

 

Organizatorzy
Przedszkolaki w podróży


galeria


28 listopada oddziały przedszkolne 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Płocka. Na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego obejrzeliśmy “Królewnę Śnieżkę”, a po spektaklu mogliśmy zobaczyć, co kryję się za kurtyną. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do magicznego miejsca Manufaktury Słodyczy - Słodko Zakręcone i wzięliśmy udział w warsztatach. Nasze lizaki wyszły przepyszne. To był pozytywnie zakręcony wyjazd.

Aneta Czyż - Roszak


Wycieczka uczniów klas VI do Warszawy

galeria

 

W dniu 28 listopada 2018 roku, uczniowie klas VIc i VI d pod opieką wychowawców: Moniki Paluszek,  Ewy Grenadier oraz pani dyrektor Agnieszki Mackiewicz pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spektakl „Szatan z siódmej klasy” w Studio Buffo. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Kameralny z Lublina. Uczniowie mogli zobaczyć interpretację lektury szkolnej na żywo.


Następnie po przerwie na ciepły posiłek uczniowie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność.


Uczniowie poznali życie codzienne powstańców, fotografie autentycznych scen powstańczych, losy ludności cywilnej oraz dzieci. Poznali w jaki sposób działała podziemna poczta polska i tajne drukarnie. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie, co mogli czuć powstańcy poruszający się nimi w różne dzielnice Warszawy. Uczniowie obejrzeli też przejmujący film pt. „Miasto ruin”- komputerową rekonstrukcję zrównanej z ziemią Warszawy.


Wizyta w muzeum była dla uczniów prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.Monika Paluszek


Wycieczka klas 4a i 5a do Warszawy

galeria

47572251_506810159821011_8567483754266755072_nWszyscy w napięciu oczekiwaliśmy dnia wyjazdu, który miał się odbyć 20. 11. 2018 r o godzinie siódmej rano.

Gdy ten dzień nastąpił, zasiedliśmy w fotelach autokaru, pomachaliśmy rodzicom na pożegnanie i ruszyliśmy. W pojeździe bardzo szybko zrobiło się przyjemnie i gwarno dlatego droga minęła niepostrzeżenie. Pierwszym punktem wycieczki był spektakl pod tytułem ,,Show Szalonych Naukowców. Głównymi bohaterami przedstawienia było dwoje naukowców oraz asystent Człowieka – Robaka, który cały czas starał się zawładnąć światem przy pomocy różnego rodzaju wynalazków. Zabawa była świetna, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i pomagaliśmy naukowcom w ich eksperymentach. Spektakl zakończył się pokazem armat dymnych i latających nad widownią rur aerodynamicznych. Kto by pomyślał, że wokół nas jest tyle ciekawych zjawisk naukowych.

Po wyjściu z sali zjedliśmy kanapki, a następnie ruszyliśmy w dalszą drogę.

 


47574869_528421217632318_3240968410162528256_n

Kolejnym przystankiem była galeria, w której mieściło się kino 6d. Do wyboru były dwa filmy: ,,Niebezpieczna kopalnia” zawierający elementy grozy i ,,Podwodny świat” pełen zaskakujących momentów film o życiu żółwia. Po wejściu na salę otrzymaliśmy specjalne okulary do oglądania filmów 3D. Zostały zgaszone światła i zaczęła się przygoda w trójwymiarowym świecie pełnym efektów specjalnych, ruszających się foteli, pryskającej wody i zapachów. W przerwie między filmami mogliśmy zajadać się lodami i goframi.


Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w Mc Donald’s. Po otrzymaniu zamówionych dań na sali słychać było rozmowy dotyczące wrażeń z wyjazdu. Gdy wróciliśmy do domu słońce chyliło się ku zachodowi.


Myślę, że wycieczka była udana, a uczniowie z klasy 4a i 5a oraz opiekunowie zapamiętają wrażenia na długo.


Daria Diana Lasocka kl. 5aDzień w Twierdzy

 

galeria

 

W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę udaliśmy się do jednego z najważniejszych miejsc w naszym regionie związanego z długą drogą Polaków do wolności – do Twierdzy Modlin. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas IV b i IV c pod opieką wychowawców: p. A. Tomasińskiej i p. K. Pająk oraz nauczyciela historii p. K. Macias.


Program imprezy składał się z dwóch części. Pierwsza z nich miała charakter historyczno – krajoznawczy. Dzięki opowieściom pani przewodnik uczniowie nie tylko zobaczyli najważniejsze obiekty na teranie Twierdzy, ale także poznali ich historię. Były to takie obiekty jak: Kasyno oficerskie, Brama Północna, Działobitnia gen. Dehna, Brama Napoleona, Brama Napoleona, spichlerz. Najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie schronu Płk. Piętki czyli budowli podziemnej - korytarza kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze. Mimo wyjątkowo wietrznej i chłodnej jesiennej pogody uczniowie z dużym zaciekawieniem i wytrwałością przemierzali rozległy teren tego wojskowego miasta.


Kolejna część pobytu o charakterze przygodowym pozwoliła odkryć w sobie wrodzoną wolę walki o przetrwanie. Uczniowie podzieleni na małe grupy pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wyruszyli w teren wałów ziemnych, podziemi i starych budynków. Zaopatrzeni w mapy oraz latarki mieli za zadanie odnaleźć ukryte wskazówki aby wydostać się z frontu poligonowego. Jednym z zadań do wykonania były zawody strzeleckie (uczniowie strzelali z różnych pozycji do tarcz ustawionych w odpowiedniej odległości). Dzięki wzajemnej współpracy udało się odnaleźć obozowisko, gdzie czekała na wszystkich nagroda- przygotowane ognisko. W radosnych nastrojach uczniowie spędzili czas przy ognisku, dzieląc się wrażeniami z zakończonej gry terenowej.Opiekunowie


V c i V d na wycieczce w Warszawie

galeria

 

W poniedziałek, 23 października, piątoklasiści wybrali się na wycieczkę do Elektrociepłowni Żerań. Był to wyjazd w ramach realizowanego programu orientacji zawodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób pracuje duży zakład pracy, który zaopatruje w energię cieplną i elektryczną dużą część Warszawy. Wszyscy byli pod wrażeniem stopnia automatyzacji pracy w elektrociepłowni. Uczniowie rozmawiali z inżynierami, którzy na komputerach kontrolują działanie dziesiątek urządzeń wytwarzających energię.

 

Na pamiątkę pobytu w Elektrociepłowni Żerań piątoklasiści otrzymali drobne upominki. Niestety, tego dnia nie dopisała pogoda. Jednak wszyscy zabrali ze sobą dobry humor, którego nie popsuł nawet padający deszcz.

 

E. Lipowska

 


6c i 6d na wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki
„Szturmówka” w Prusinowicach


galeria


26 września uczniowie klas VIc i VId pod opieką wychowawców: p. M. Paluszek, p. E. Grenadier oraz p. M. Sitek i p. K. Obojskiej wyjechali na wycieczkę integracyjną do Parku Edukacji i Rozrywki „Szturmówka” w Prusinowicach. Uczestnicy podczas zwiedzania wystawy z uwagą słuchali o najważniejszych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, które przybliżał im Członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 PP z Pułtuska. Uczniowie przymierzali mundury i hełmy, wzięli udział w musztrze wojskowej. Wspólnie rozwiązywali zagadki historyczne i wykonywali zadania podczas gry terenowej. Brali udział w konkurencjach sportowych, które wymagały współpracy w zespole. Wykonane zadania sprawiły wszystkim wiele radości i dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii. Była to niezwykła „żywa lekcja historii”.


Największą atrakcją były rozgrywki Laser Tag, które przyczyniły się do rozwijania sprawności fizycznej, zwinności, a także współpracy w zespole.


Po wyczerpujących konkurencjach każdy mógł posilić się pieczoną kiełbasą z ogniska. Był to dla wszystkich  dzień pełen atrakcji i wrażeń.  Wszyscy wrócili do domu zmęczeni i zadowoleni.

Monika Paluszek
Przedszkolaki pieką ziemniaki


galeria

 

42506452_2022052128105217_2203177816072126464_nMój ziemniaczku, mój malutki,

rośnij duży okrąglutki…


Święto Pieczonego Ziemniaka to dobra okazja, by wybrać się w pierwszą wspólną podróż. Miejsce, do którego się udaliśmy to Ośrodek Szkoleniowo - Integracyjny “Młyn Gąsiorowo”. Głównym “bohaterem” wycieczki był oczywiście ziemniak. Wysłuchaliśmy ciekawostek z nim związanych, poznaliśmy jego historie i zobaczyliśmy różne odmiany. Później był czas na zabawy ruchowe i zajęcia plastyczno - techniczne - również z ziemniakiem w roli głównej. Na zakończenie nadszedł czas na pieczone… oczywiście ZIEMNIAKI. To był miło spędzony czas.


Nauczyciele oddziałów przedszkolnych