Wycieczki szkolne

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ

ARCHIWUM

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019Dzień w Twierdzy

 

galeria

 

W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę udaliśmy się do jednego z najważniejszych miejsc w naszym regionie związanego z długą drogą Polaków do wolności – do Twierdzy Modlin. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas IV b i IV c pod opieką wychowawców: p. A. Tomasińskiej i p. K. Pająk oraz nauczyciela historii p. K. Macias.


Program imprezy składał się z dwóch części. Pierwsza z nich miała charakter historyczno – krajoznawczy. Dzięki opowieściom pani przewodnik uczniowie nie tylko zobaczyli najważniejsze obiekty na teranie Twierdzy, ale także poznali ich historię. Były to takie obiekty jak: Kasyno oficerskie, Brama Północna, Działobitnia gen. Dehna, Brama Napoleona, Brama Napoleona, spichlerz. Najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie schronu Płk. Piętki czyli budowli podziemnej - korytarza kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze. Mimo wyjątkowo wietrznej i chłodnej jesiennej pogody uczniowie z dużym zaciekawieniem i wytrwałością przemierzali rozległy teren tego wojskowego miasta.


Kolejna część pobytu o charakterze przygodowym pozwoliła odkryć w sobie wrodzoną wolę walki o przetrwanie. Uczniowie podzieleni na małe grupy pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wyruszyli w teren wałów ziemnych, podziemi i starych budynków. Zaopatrzeni w mapy oraz latarki mieli za zadanie odnaleźć ukryte wskazówki aby wydostać się z frontu poligonowego. Jednym z zadań do wykonania były zawody strzeleckie (uczniowie strzelali z różnych pozycji do tarcz ustawionych w odpowiedniej odległości). Dzięki wzajemnej współpracy udało się odnaleźć obozowisko, gdzie czekała na wszystkich nagroda- przygotowane ognisko. W radosnych nastrojach uczniowie spędzili czas przy ognisku, dzieląc się wrażeniami z zakończonej gry terenowej.Opiekunowie


V c i V d na wycieczce w Warszawie

galeria

 

W poniedziałek, 23 października, piątoklasiści wybrali się na wycieczkę do Elektrociepłowni Żerań. Był to wyjazd w ramach realizowanego programu orientacji zawodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób pracuje duży zakład pracy, który zaopatruje w energię cieplną i elektryczną dużą część Warszawy. Wszyscy byli pod wrażeniem stopnia automatyzacji pracy w elektrociepłowni. Uczniowie rozmawiali z inżynierami, którzy na komputerach kontrolują działanie dziesiątek urządzeń wytwarzających energię.

 

Na pamiątkę pobytu w Elektrociepłowni Żerań piątoklasiści otrzymali drobne upominki. Niestety, tego dnia nie dopisała pogoda. Jednak wszyscy zabrali ze sobą dobry humor, którego nie popsuł nawet padający deszcz.

 

E. Lipowska

 


6c i 6d na wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki
„Szturmówka” w Prusinowicach


galeria


26 września uczniowie klas VIc i VId pod opieką wychowawców: p. M. Paluszek, p. E. Grenadier oraz p. M. Sitek i p. K. Obojskiej wyjechali na wycieczkę integracyjną do Parku Edukacji i Rozrywki „Szturmówka” w Prusinowicach. Uczestnicy podczas zwiedzania wystawy z uwagą słuchali o najważniejszych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, które przybliżał im Członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 PP z Pułtuska. Uczniowie przymierzali mundury i hełmy, wzięli udział w musztrze wojskowej. Wspólnie rozwiązywali zagadki historyczne i wykonywali zadania podczas gry terenowej. Brali udział w konkurencjach sportowych, które wymagały współpracy w zespole. Wykonane zadania sprawiły wszystkim wiele radości i dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii. Była to niezwykła „żywa lekcja historii”.


Największą atrakcją były rozgrywki Laser Tag, które przyczyniły się do rozwijania sprawności fizycznej, zwinności, a także współpracy w zespole.


Po wyczerpujących konkurencjach każdy mógł posilić się pieczoną kiełbasą z ogniska. Był to dla wszystkich  dzień pełen atrakcji i wrażeń.  Wszyscy wrócili do domu zmęczeni i zadowoleni.

Monika Paluszek
Przedszkolaki pieką ziemniaki


galeria

 

42506452_2022052128105217_2203177816072126464_nMój ziemniaczku, mój malutki,

rośnij duży okrąglutki…


Święto Pieczonego Ziemniaka to dobra okazja, by wybrać się w pierwszą wspólną podróż. Miejsce, do którego się udaliśmy to Ośrodek Szkoleniowo - Integracyjny “Młyn Gąsiorowo”. Głównym “bohaterem” wycieczki był oczywiście ziemniak. Wysłuchaliśmy ciekawostek z nim związanych, poznaliśmy jego historie i zobaczyliśmy różne odmiany. Później był czas na zabawy ruchowe i zajęcia plastyczno - techniczne - również z ziemniakiem w roli głównej. Na zakończenie nadszedł czas na pieczone… oczywiście ZIEMNIAKI. To był miło spędzony czas.


Nauczyciele oddziałów przedszkolnych