Apele i uroczystości

 

Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły

Wpisane  przez M. Paluszek


 

ARCHIWUM

HARMONOGRAM

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

 

ŚWIĘTUJMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

galeria

 W piątek, 9 listopada, odbyła się akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego przez całą społeczność szkoły. Przyłączyliśmy się do wspólnej akcji ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej - „Rekord dla Niepodległej”.

 

Następnie uczniowie z klas 5 - 7 zaprosili na niezwykle wzruszającą lekcję historii. Wiersze, pieśni patriotyczne oraz prezentacja multimedialna przeniosły nas w czasy, gdy Polska straciła wolność, zniknęła z mapy Europy. Jednak Polacy nigdy nie zapomnieli o swojej Ojczyźnie. Marzenia o wolnej i dumnej Polsce nasi przodkowie nosili w sercach przez 123 lata zaborów.

 

To była wyjątkowa uroczystość. Mamy nadzieję, że na długo zostanie w pamięci uczniów.

 

Apel przygotowały: A. Korycka, E. Lipowska, M. Paluszek i K. Żabik.

Ewa Lipowska

 
SZKOLNY TURNIEJ PAPIESKI

galeria

„Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii,

ale czas głosić ją na dachach.”

Święty Jan Paweł II


 

W dniu 18 października 2018 roku w naszej szkole uczciliśmy osobę świętego Jana Pawła II. Z tej okazji został zorganizowany Szkolny Turniej Papieski. Pięcioosobowe drużyny z klas IV, V i VI zmagały się z konkurencjami, w których poznawali życie Jana Pawła II oraz Jego pasje i zainteresowania.

 

Konkurencje, w których uczestniczyły zespoły dotyczyły w sposób szczególny sportowych zamiłowań Papieża takich jak: piłka nożna, kajaki, narty oraz wędrówki po górach.  Zadaniem uczniów było strzelanie goli do bramki oraz „płyniecie kajakiem” na czas. Nie zabrakło również quizu o życiu świętego papieża, a także wiadomości dotyczących polskich miast, które odwiedzał podczas pielgrzymek do Polski oraz tych, które bezpośrednio związane są z Jego życiem przed wyborem na Stolicę Piotrową. Drużyny musiały również wykazać się umiejętnością układania puzzli związanych z młodzieńczymi pasjami Papieża. Na koniec klasowe „łasuchy” miały za zadanie zjeść na czas ulubione przez Papieża kremówki.

 

Różnorodność turnieju sprzyjała integracji zespołów klasowych oraz kształtowaniu zdrowej rywalizacji. Uczniowie mieli okazję rozpoznać  i zaprezentować swoje talenty.

 

Pomiędzy konkurencjami ksiądz Rafał Winnicki wraz z ucznia klas VI a, VI d i VI e uczył wszystkich zgromadzonych tańców i śpiewów lednickich, które swoją tematyką ukazują nam postać świętego papieża. Nie zabrakło również innych religijnych piosenek i okrzyków, które radowały nasze serca i dusze.

 

W czasie tak bardzo krótkiego czasu wśród zgromadzonych panowała wielka radość, która ogarnęła nie tylko uczniów ale również nauczycieli. Chcieliśmy podczas tego dnia wypełnić ostanie słowa Ojca Świętego wypowiedziane 2 kwietnia 2005 roku tuż przed  śmiercią: „Szukałem Was, a wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję.”

 

Podczas turnieju wyłonione zastały  najlepsze drużyny: I miejsce zajęła klasa VI d, II miejsce -   klasa VI c, a III miejsce  - klasa VI a.

 

Jednak wszyscy jesteśmy wygranymi tego turnieju, bowiem naszym celem było zachowanie w pamięci osoby Jana Pawła II i jego nauki. Dlatego gratulujemy wszystkim drużynom z klas IV, V i VI.

 

Tego wyjątkowego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali pamiątkowe widokówki ze zdjęciem oraz cytatem świętego Jana Pawła II. Każdy miał również okazję skosztować „papieską kremówkę.”

 

 

Małgorzata Komorowska

Anna Tomasińska

Justyna Kołakowska

Ks. Rafał Winnicki

 


 

 

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

galeria


 

Za trud,

za serce,

za uśmiech.

 

Dziękujemy !!!

 

 

Dnia 15 października br.w naszej szkole odbył się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która powitała przybyłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych emerytów. Następnie  przekazała głos uczniom klas drugich,którzy wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny. Młodzi artyści uświetnili ten wyjątkowy dzień wierszem, piosenką oraz tańcem. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków obdarowując każdego nauczyciela laurkami w kształcie serduszek oraz odśpiewali ,,Sto lat’’.

 

Uroczystość zakończyła się słowami Pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielom  za ich trud i zaangażowanie oraz odczytała listę nagrodzonych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

Ewa Boczkowska

Barbara Kamińska

Monika Kozarzewska

Jolanta Sobiecka


 
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

galeria

„Wszystko, wszystko dziś dla pierwszej klasy,

piękny uśmiech, kolorowe astry …”


5 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się podniosła Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. Po odśpiewaniu hymnu i serdecznym powitaniu przez wicedyrektorów: p. Bożenę Kozłowską i p. Mariusza Kraszewskiego, w obecności rodziców i nauczycieli, sześćdziesięciu dziewięciu pierwszoklasistów złożyło przyrzeczenie na sztandar szkoły.

 Będę zawsze dbał o dobre imię szkoły.

W pełni wykorzystam czas przeznaczony na naukę.

Będę szanował nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.

Będę przestrzegał porządku w klasie i w szkole.

Będę się starał o coraz wyższe osiągnięcia w nauce.

 

 

Następnym punktem spotkania było pasowanie na ucznia, które polegało na dotknięciu ramienia ogromną kredką i nadaniu statusu ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Po części oficjalnej, uczniowie klas IA IB, IC pod bacznym okiem swoich wychowawczyń, zaprezentowali swój pierwszy program artystyczny, na który składały się pouczające wierszyki i piosenki z gestykulacją. Po udanym występie, pierwszoklasiści otrzymali swój pierwszy dokument tożsamości - legitymację szkolną oraz dyplom pasowania na ucznia.

 

Pod koniec uroczystości, w imieniu rodziców zabrała głos p. Joanna Menich, kierując wiele ciepłych słów i podziękowań zarówno do dzieci jak i nauczycieli. Rodzice obdarowali każdego milusińskiego wygrawerowanym medalem, dyplomem i słodką niespodzianką.


Życzymy wszystkim naszym Wychowankom sukcesów w nauce, szkolnych przyjaźni i radości płynącej ze zdobywania wiedzy.


Małgorzata Olbryś,

Beata Janiszek,

Magda Mackiewicz,

Beata Górecka