Nietypowe lekcje

Wprowadzone przez M. Paluszek

ROK SZKOLNY 2018/2019

Spektakle profilaktyczne

Wróżka Okruszka opowiada o zdrowiu psychicznym

16 października 2018 r. na zaproszenie Fundacji Gwiazdka ponownie w naszej szkole gościł Teatr Profilaktyczny MORALITET z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali uczniom spektakl, który był częścią programu profilaktycznego poświęconego promocji zdrowia psychicznego pt. „Wróżka Okruszka opowiada o zdrowiu psychicznym”.

W ramach tego programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego.

Po zakończeniu spektaklu uczniowie brali udział w konkursie polegającym na udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia psychicznego. Uczniowie, którzy udzielali prawidłowych, ciekawych odpowiedzi zostali nagrodzeni. Wszyscy uczniowie na zakończenie otrzymali słodkie upominki.

Monika Kozarzewska

Wróżka Okruszka opowiada o przemocy

2 października 2018 r. w Naszej szkole gościł Teatr Profilaktyczny MORALITET z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali uczniom spektakl pt. „Słodka Julka”. Spektakl dotyczył przemocy w domu i w szkole między rówieśnikami. Uczniowie bardzo chętnie współpracowali z aktorami.

Tetr MORALITET został zaproszony do szkoły na prośbę Fundacji Gwiazdka, która realizuje długoterminowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod nazwą „Wróżka Okruszka opowiada o przemocy”. W ramach tego programu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla dzieci prowadzone przez wychowawców i pedagoga. Uczniowie brali również udział w konkursie, w ramach którego wykonywali „antyprzemocowe serduszka”.

Najładniejsze serduszka wykonali:

- Zuzanna Wrońska klasa 3 b,

- Julia Oleksa klasa 2 a,

- Kacper Chmiel klasa 2 c.

Podczas spektaklu wręczono upominki dla wszystkich uczniów oraz nagrody specjalne dla zwycięzców konkursu.

Monika Kozarzewska