Nietypowe lekcje

Wprowadzone przez M. Paluszek

ROK SZKOLNY 2017/2018

WARSZTATY ŻYWIENIOWE

Dnia 17 maja naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk.  Uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w warsztatach, które przybliżyły im zasady zdrowego odżywiania. Zainteresowanie wzbudziła prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci miały możliwość zapoznać się z najnowszymi trendami poprawnego jedzenia.

Monika Paluszek

SPOTKANIE AUTORSKIE Z NATALIĄ USENKO

wp_20171010_112009_4157

10 października 2017 roku uczniowie klasy 1d i klasy 3b wraz ze swymi wychowawczyniami (Ewą Boczkowską i Beatą Janiszek) wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Natalią Usenko – znaną poetką, pisarką i tłumaczką książek dla dzieci. Odbyło się ono w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Nasielsku, dzięki zaproszeniu p. Izy Mazińskiej.

Autorka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Przez pełne anegdot zabawne, rodzinne opowieści, przybliżyła warsztat pisarski. Natalia Usenko wiersze zaczęła pisać już w wieku szkolnym. „Nie miałam wyboru – mówiła ze śmiechem – pochodzę z pisarskiej rodziny od pięciu pokoleń.” Pierwszą książkę napisała w wieku 14 lat. Tworzy bajki, wiersze, interpretuje także legendy ludowe. Jest autorką 200 publikacji dla dzieci.

img_20171010_110807W czasie spotkania autorka nie tylko ciekawie opowiadała o swojej twórczości i chętnie odpowiadała na różnorodne pytania dzieci, ale także pięknie śpiewała ballady w języku ukraińskim i rosyjskim. Uczestnicy spotkania mogli również nabyć książki z autografem autorki. Wszyscy doskonale się bawili.

Ewa Boczkowska

MUZYCZNE OPOWIEŚCI MAŁEGO FRYCKA

1-410 października odbył się w naszej szkole pierwszy koncert muzyczny dla klas 0-III. Tematem przewodnim spotkania były “Muzyczne opowieści małego Frycka”. Podczas przedstawienia muzycznego dzieci wysłuchały utworów skomponowanych przez Fryderyka Chopina, zapoznały się z tańcami ludowymi i aktywnie uczestniczyły jako aktorzy. Na zakończenie odbył się konkurs z wiedzy o muzyce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

Justyna Margiel

Spotkanie z policjantem

wtorek-24Początek roku szkolnego to czas, w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły rozmawiają ze swoimi wychowawcami o bezpiecznym poruszanie się po drogach.

Od 09.10. 2017 r. rozpoczął się cykl spotkań dla najmłodszych – dzieci z klas 0-III – z policjantem. Naszą szkołę odwiedziła st. sierż. Sylwia Ochmańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Tematem lekcji są zasady, o których musi pamiętać każdy pieszy, aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. W czasie zajęć prowadząca zwracała szczególną uwagę na  konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w tych niezwykłych lekcjach, a co najważniejsze, wiele zapamiętują.

Ewa Lipowska