Nietypowe lekcje

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Galeria:

Dzień 1 - klasy 21, 2b, 2c

W naszej szkole kwestie bezpieczeństwa są zawsze niezwykle ważne. Dlatego też zwyczajem stały się spotkania z policjantem. W środę, 31 października rozpoczął się cykl spotkań dla najmłodszych – dzieci z klas 0-IV – z policjantem. Naszą szkołę odwiedzili: st. sierż. Sylwia Ochmańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz sierż. szt. Radosław Wasilewski - asystent zespołu patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Nasielsku.

Podczas pierwszego spotkania nasi goście rozmawiali z dziećmi o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz bezpiecznego korzystania z chodnika i pobocza.  Przypominali o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze (szczególnie o zmroku).  Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące kolorów sygnalizatorów świetlnych oraz znaków drogowych. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, co ucieszyło naszych gości i  nauczycieli.

Monika Paluszek

Spektakle profilaktyczne

Wróżka Okruszka opowiada o zdrowiu psychicznym

16 października 2018 r. na zaproszenie Fundacji Gwiazdka ponownie w naszej szkole gościł Teatr Profilaktyczny MORALITET z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali uczniom spektakl, który był częścią programu profilaktycznego poświęconego promocji zdrowia psychicznego pt. „Wróżka Okruszka opowiada o zdrowiu psychicznym”.

W ramach tego programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego.

Po zakończeniu spektaklu uczniowie brali udział w konkursie polegającym na udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia psychicznego. Uczniowie, którzy udzielali prawidłowych, ciekawych odpowiedzi zostali nagrodzeni. Wszyscy uczniowie na zakończenie otrzymali słodkie upominki.

Monika Kozarzewska

Wróżka Okruszka opowiada o przemocy

2 października 2018 r. w Naszej szkole gościł Teatr Profilaktyczny MORALITET z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali uczniom spektakl pt. „Słodka Julka”. Spektakl dotyczył przemocy w domu i w szkole między rówieśnikami. Uczniowie bardzo chętnie współpracowali z aktorami.

Tetr MORALITET został zaproszony do szkoły na prośbę Fundacji Gwiazdka, która realizuje długoterminowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod nazwą „Wróżka Okruszka opowiada o przemocy”. W ramach tego programu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla dzieci prowadzone przez wychowawców i pedagoga. Uczniowie brali również udział w konkursie, w ramach którego wykonywali „antyprzemocowe serduszka”.

Najładniejsze serduszka wykonali:

- Zuzanna Wrońska klasa 3 b,

- Julia Oleksa klasa 2 a,

- Kacper Chmiel klasa 2 c.

Podczas spektaklu wręczono upominki dla wszystkich uczniów oraz nagrody specjalne dla zwycięzców konkursu.

Monika Kozarzewska