Nietypowe lekcje
Informacje zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły


Wprowadzone przez M. Paluszek

 

ROK SZKOLNY 2020/2021


SPOTKANIE KLASY 8a Z PRZEDSTAWICIELAMI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁĄCEGO IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W NASIELSKU

2021-03-29-4W poniedziałek 29 marca, podczas godziny wychowawczej, odbyło się spotkanie klasy ósmej z przedstawicielami szkoły średniej. Tym razem gościliśmy nauczycieli i uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku.
Nasi goście podczas spotkania on - line zapoznali ósmoklasistów z ofertą swojej szkoły, opowiedzieli o tym, co wyróżnia ich palcówkę i zachęcali do wyboru liceum jako dalszej drogi kształcenia.
Monika Paluszek

JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ? - SPOTKANIE KLASY 8a Z UCZNIAMI Z WOLI


spotkanie-z-uczniami-woli-1Przed uczniami klasy ósmej egzaminy i wybór dalszej drogi kształcenia. Obecna sytuacja w kraju nie daje możliwości uczestniczenia w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych, dlatego w poniedziałek 15 marca, podczas godziny wychowawczej, uczniowie naszej szkoły gościli starszych kolegów z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego im. Polskich Kryptologów w Warszawie.
Spotkanie to odbyło się z inicjatywy jednego z naszych absolwentów - Damiana Szpaka, który jest bardzo zadowolony z wyboru tej szkoły.
Nasi goście podczas wirtualnej wizyty zapoznali ósmoklasistów z ofertą tego liceum, opowiedzieli jak wygląda rekrutacja oraz co wyróżnia ich palcówkę.
Organizując tego typu spotkania, chcemy pomóc naszym uczniom w dokonaniu wyboru szkoły ponadpodstawowej.
Monika Paluszek
spotkanie-z-uczniami-woli-3

spotkanie-z-uczniami-woli-6

spotkanie-z-uczniami-woli-5


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W KLASACH 1-3 ,,WYLOGUJ SIĘ Z SIECI”


Ruszył zaplanowany cykl warsztatów profilaktycznych w klasach 1-3. Rozpoczął się w dniu 02.02.2021 i wzięli w nich udział uczniowie klas: 2a, 3a, 3c. Temat warsztatów - ,,Wyloguj się z sieci” prowadziła je pani psycholog Karolina Grędziak. Uczniowie otrzymali informację o bezpiecznym korzystaniu z Internetu i mediów społecznościowych. Uświadomili sobie zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz kontrolowaniem czasu spędzonego przed komputerem. Poznali alternatywne sposoby korzystania z czasu wolnego i dbania o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Poruszony był też temat relacji rówieśniczych.
Dla pozostałych klas 1- 3 warsztaty odbędą się w dniach 4, 9 i 12 lutego 2021r.
Informujemy, że dla klas 4-5 zaplanowano warsztaty na temat - ,, Równowaga i zdrowie psychiczne” , a dla klas 6-8 ,, Wygraj że stresem i depresją”. Czekamy na powrót uczniów klas starszych do szkoły, by warsztaty mogły się odbyć stacjonarne na terenie szkoły. Jeśli w najbliższym czasie uczniowie nie wrócą, wówczas odbędą się w formie on-line.
Beata Kownacka - pedagog
145610755_419357729300104_3120843747645190380_n145352055_2846974195520570_5552654259196552926_n146379037_704529136924905_3003522992478746698_n145973216_139045961385641_5848049894638269664_n

CYKL SPOTKAŃ ON - LINE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

galeria

 

W listopadzie i pierwszym tygodniu grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez  policjantów Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W sumie odbyło się aż 14 spotkań on – line dla uczniów z przedziału klas IV – VIII.

.

Ich głównym celem było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa, a także przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

.

Spotkania propagowały wiedzę o bezpieczeństwie w codziennym życiu, czyli  w domu, w szkole, podczas zabaw. Uczniowie poznali  również  konsekwencje  dotyczące  łamania  prawa związane np. z udziałem  w niebezpiecznych zabawach czy  stosowaniem  agresji  wobec  innych.

.

Z uwagi na to, iż młodzież w obecnym okresie bardzo dużo czasu spędza przed ekranami komputerów czy telefonów,  policjanci podczas prelekcji poruszali temat bezpieczeństwa w sieci. Funkcjonariusze uwrażliwiali na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych.

.

Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem,  a nasi podopieczni przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania nie tylko na drodze,  ale również w życiu codziennym.

.

W imieniu dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego serdecznie dziękujemy asp. sztab. Monice Klimaszewskiej - Mata, mł.asp. Monice Przybylik, asp. sztab. Arturowi Lipiec, asp. sztab. Robertowi Niedbałko, asp. sztab. Robertowi Bojarskiemu, mł. asp. Krzysztofowi  Wrześniowskiemu za profesjonalnie przygotowane spotkania z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły.

.

Szczególne wyrazy  wdzięczności  kierujemy do Pani kom. Katarzyny Mac,  która czuwała nad  organizacją i pomyślnym przebiegiem naszego wspólnego przedsięwzięcia.

.

Cieszymy  się, że   nasze poczynania  są  wspierane przez Policję  i zawsze możemy liczyć na współpracę i zaangażowania z Państwa strony.

Monika Paluszek


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

galeria - klasy 0a, 0b, 1b i 2c


Początek roku szkolnego to czas, w którym wychowawcy klas oraz inni nauczyciele rozmawiają z uczniami na temat bezpieczeństwa w szkole, a szczególnie w drodze do i ze szkoły.
Od dziś w naszej placówce rozpoczął się również cykl spotkań z policjantem, podczas których nasi goście przybliżą uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówią przykłady prawidłowych zachowań na drodze dotyczące zarówno pieszych, jak i rowerzystów czy pasażerów samochodu. Wyjaśnią także, co zrobić, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu.
Pierwsze spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim sierż. szt. Sylwią Miklaszewską oraz przedstawicielem nasielskiego komisariatu asp. Radosławem Wasilewskim odbyły klasy 0a, 0b, 1b i 2c.
Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda praca policjanta. Nasi goście zaprezentowali uczniom różne policyjne akcesoria np. pałkę, kajdanki, kamizelkę Spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Monika Paluszek

AKCJA WPUSZCZANIA BAŻANTÓW W ŚRODOWISKO NATURALNE


W poniedziałek, 7 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego uczestniczyli w akcji wpuszczania bażantów w środowisko naturalne. Koło Łowieckie nr 46 „Głuszec” z Nasielska, przy współpracy z Wydziałem Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich przy Urzędzie Miejskim w Nasielsku dokonało wpuszczenia 150 sztuk bażanta łownego. Bacznymi obserwatorami byli uczniowie, którzy w ten sposób pogłębiali swoją wiedzę przyrodniczą.


Mariusz Kraszewski


 


Strony: 1 2