Zajęcia edukacyjne

rare_treasure_chest1

KUFEREK POMYSŁÓW

PLAKATY - POMOCNA DŁOŃ

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, uczniowie naszej szkoły  rozmawiali ze swoimi wychowawcami na temat niepełnosprawności. Wszystkie zespoły klasowe wykonały plakaty „Pomocna dłoń”.  Dzieci deklarowały, w jaki sposób będą wspierać na co dzień swoich niepełnosprawnych kolegów.

Ewa Lipowska

LEKCJA PATRIOTYZMU W KLASIE Id

img_20171109_1301251Narodowe Święto Niepodległości stało się wspaniałą okazją do lekcji patriotyzmu w klasie Id.

W związku ze zbliżającym się świętem Pierwszaki wykonały biało – czerwone kotyliony, które następnego dnia ozdobiły ich galowe stroje. Tego dnia prowadziliśmy zabawy dydaktyczne i quizy utrwalające wygląd i znaczenie symboli narodowych, poznaliśmy postać Józefa Piłsudskiego, rozmawialiśmy o niepodległości i patriotyzmie, wyszukiwaliśmy na mapie Polski rzeki i większe miasta. Odśpiewaliśmy w postawie zasadniczej nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego” i uczyliśmy się piosenki o ojczyźnie. Na zakończenie uczniowie obejrzeli prezentację „11 listopada”.

Pierwszoklasiści chętnie rozmawiali o swoim kraju. Wykazały się dużą znajomością omawianych zagadnień. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia, na których wykonywały herb Polski.

W ten sposób świętowaliśmy zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości.

Ewa Boczkowska